Terleme ve Kokuyu Önleyen Roll On

arkadaşlar ne zamandır bu başlığa uğrayamadım. Gelişmeler:

maxim pes edip de terleme hafiften başladığı bir gün adidası denedim nihayet, fakat unutmuş muyum ne roll on kullanmayı, yapış yapış oldu koltuk altlarım:eek: ıslak mendille temizleyip normal deo-stick imi sürdüm dove klasik.

Ardından maxim alana kadar bir hafta falan idare ettim öyle. Ben 50 ytl ye aldım 2-3 hafta önce sanırım. eczane ismi verilmez buradan sanırım, şimdi azar işitmeyeyim. Caddebostan'da bir eczaneden aldım. İlk olarak ama acıbadem tarafında bir eczaneden almıştım.

Bu arada kullanacak olan arkadaşlar olursa, eğer koltuk altı kıllarınızı alırsanız 3 gün falan geçmesini bekleyin derim kıl köklerinizin kapanması için. Geçen yıl acemilikle ben o hatayı yapmıştım. Yanmıştı cayır cayır resmen, defalarca yıkamama rağmen kıpkırmızı olmuş ve bir hafta zor kendine gelmişti.

Benden bir yöntem size, geçen hafta yaptım: kıllı haldeyken sürün, ertesi sabah yıkamanız gerekiyor zaten. Sonra kılları alınyerimseniben. O zaman sorun olmuyor.

canim gercekten etki ediyor mu ya asiri terlemeye
bende almak istiyorum ama emin degilim tam etkili olduguna :uhm:

canim gercekten etki ediyor mu ya asiri terlemeye
bende almak istiyorum ama emin degilim tam etkili olduguna :uhm:

bende koltuk altlarımda %100 etkili oldu diyebilirim. İlk kullandığımda bir hafta,2.-3. kullanımdan sonra 10-12 gün tek damla olmadan koltuk altlarımda rahatladım. Kışın ise yaklaşık 2,5-3 haftada bir kullandım.

Gülsemincim, measajlarda da okumuşsundur ama konuya yeni dahil olan arkadaşlar için de birkaç bilgi vermek istiyorum(zamanında bu konu yüzünden neredeyse ruh hastası olacaktım, o yüzden paylaşımı bir borç bilirim)

öncelikle terleme şikayeti için bir dr.a başvurmak gerekiyor. Ben dahiliyeye gitmiştim. Çünkü tiroid ya da böbrek üstü bezleri olabilir tam hatırlamıyorum vücuttaki bazı sorunların alarmı olabiliyormuş bu aşırı terlemeler. Benim tahlillerime göre, değil çok terlemek hatta az terlemem gerekiyordu.
Çünkü bir arkadaşım kendindeki rahatsızlık tedavi edilince terleme sorunundan kurtulmuştu. Ben ise hem rahatsızlık yok diye sevinip, hem de ee şimdi ne yapacağım ben demiştim.senağlama

Ben neredeyse 5 yıl çektim bu sorundan, git gide artan bir terlemeyle, kışın bile tişört, hırka ne varsa koltuk altlarım hep ıslak oluyordu. Geçen yıl bu zamanlarda, yaz başında, iyice utancımdan yerin dibine girdim ve oturdum pc min başına. Eskiden 5-10 siteye bakıp sonuç bulamayınca pes ederdim.

Ve o günden sonra hayatım değişti. Bir yazarın köşe yazısında, hiperhidroz diye bir şey okudum.CADIARZU Hiçbir nedene bağlı olmaksızın aşırı terleme. Yaz- kış ellerin, koltuk altlarının terlemesi. Sonra terleyen ellerin soğuk soğuk olması. Hep düz renk bodyler giymek. senağlamaBu maxim i de orada okudum ama tabii daha çok bilgi lazımdı. Ve hemen arama motorunda forumlarda aradım ve bu şekilde kk ile de tanıştım. Yani ben sizlerle tanışabilmeyi de bu roll-on a borçluyum bu yüzden:):enbuyukkk:a.s.

Ve kullandıktan sonraki 1-2 gün boyunca askıya astığım tişörtlerimin koltuk altlarının kuru olduğunu zevkle, :1shok::bbo::dance:şaşkınlıkla saatlerce boynum yukarı doğru seyretmem sonucu boynumun tutulması da hoş bir anı olarak kaldı.:roflol:

AYY canim ya nede güzel anlatmissin öyle :1hug:
inan simdi emin oldum diyebilirim kesinlikle pzt gunu alicam cunku Türkiyedeyim :dance:
aynen bende kislari bile islak hep koltuk altlarim ve ben evlenmeden önce böyleterlemezdim
istedigim badiyi vs giyerdim ama ne olduysa 47 kilodan 50 nin uzerine cikinca terleme sorunu basladi bende sanirim birde yemeylede alakali birsey bu cunku yemek duzenim hic yok
cocukta olmayinca esinle ne yaparsan oinu yiyorsun
demek bu sayede tanistin kk ile hosgeldin oyleyse canim :asigim:
bende bir kuaför saclarimi mahvettiginde acil sac uzatmayla ilgili biseylere bakarken entele otuyla buldum burayi anilara bak be :roflol:
iyi varsin Kadinlar Kulubum :asigim:
farkindamisin bir kac gun arayla bulmusuz kkyi ikimizde ayni tarih ayni ay :roflol:

Son düzenleyen: Moderatör:
hihi, gülsemincim evet yaaa, aynı zamanlarda bulmuşuz burayı. Ama senden ricam lütfen şimdi zamanın olmasa da, almanya'ya dönünce bir dr.a git(belki de gitmişsindir zaten pardon cnm). Belki vücutta bir eksiklik ya da fazlalıktan da olabilir. Dediğim gibi bir arkadaşım böyle fark etmişti, ve ilaç tedavisiyle hem o sorununu halletmişti hem de terlemeden kurtulmuştu.

ay 50 nin üstüne çıkmaya kilo mu diyorsun cnm sen:roflol::roflol::roflol:a.s.

şimdi aklıma geldi, unutmadan yazayım dedim, lütfen tarihine bakın arkadaşlar maxim alacaksanız, bünyeye göre çok az/seyrek kullanmanız gerekebilir. Ben geçen yıl bir daha bulamazsam diye 2 kutu almıştım ve 2. kutuyu sadece bir defa kullanıp atmak zorunda kaldım, tarihi geçti çünkü, 7 ay falan vardı son 6 ay falan vardı son kullanma tarihine,ama hiç üzülmedim, kullanmam gerekmediği için sevindim, kimyasal madde sonuçta:)

herkes maxim dio ama ben uygun ve etkili olsun die denemelere devam etmede kararlıyım sanırım pes edince ben de maximi düşünecem.. son duragın belli olması da insanı sevindirio :)

adidas almaya gittigim yerden deotak alarak cıktım arkadaslar hayret ettim kendime :) merak ettim belki işe yarar die ama sadece koku da etkili oldu terlemeyi onlemese de ama o da birşeydir gene de mutlu oldum.. koku cok beter bişi cunku.. bundan sonraki hedef terleme+koku yu onleyenini bulmak sanırım.. insallah bulabilirim yaa cunku cok utanıorum her giydigim blüzün koltukaltlarının ıslak gozukmesinden :KK43:((

herkes maxim dio ama ben uygun ve etkili olsun die denemelere devam etmede kararlıyım sanırım pes edince ben de maximi düşünecem.. son duragın belli olması da insanı sevindirio :)

adidas almaya gittigim yerden deotak alarak cıktım arkadaslar hayret ettim kendime :) merak ettim belki işe yarar die ama sadece koku da etkili oldu terlemeyi onlemese de ama o da birşeydir gene de mutlu oldum.. koku cok beter bişi cunku.. bundan sonraki hedef terleme+koku yu onleyenini bulmak sanırım.. insallah bulabilirim yaa cunku cok utanıorum her giydigim blüzün koltukaltlarının ıslak gozukmesinden :KK43:((

aa, ayup ettin cnm, deotak ın da hakkını yemeyelim yani:) bir yaz en azından kokusu yok ıslaklığa razıyım şeklinde geçmişti. Ama insan oğlu malum doyumsuz oluyor, o mutluluk-heyecan bitince ıslaklığa katlanamıyor insan. Bende koku sorunu bitince, ıslaklık takıntısı başlamıştı:eek: şimdi aklıma geldi sayende, hakikaten o ıslaklıktan da zor bir durumdu, renkle falan kapatamıyordu insan. Tekrar koku sorunum olursa bir gün mutlaka deo taka dönerim.

şimdi aklıma geldi, unutmadan yazayım dedim, lütfen tarihine bakın arkadaşlar maxim alacaksanız, bünyeye göre çok az/seyrek kullanmanız gerekebilir. Ben geçen yıl bir daha bulamazsam diye 2 kutu almıştım ve 2. kutuyu sadece bir defa kullanıp atmak zorunda kaldım, tarihi geçti çünkü, 7 ay falan vardı son 6 ay falan vardı son kullanma tarihine,ama hiç üzülmedim, kullanmam gerekmediği için sevindim, kimyasal madde sonuçta:)

canım ya tecrübelerimede dayanarak şöyle bi kanı oluştu bende:1hug: Sanırım kış ve ilkbahar aylarında böyle hafif roll onlar kullanarak rahat edebilriz,sonuçta koltuk altınıda yormamak lazım..Ama yazın kesinlikle eğer terleme oluyorsa gene maxim gibi daha etkili roll onlar kullanmak lazım..
Sıcaklar şimdiden başladı,ama yazın dahada sıceekk olacak diyolar:eek:daha terlemeye başlamadım..Maxim aklımda adidas terletir veya çok sıcaklarda etkili olmazsa alcammm çok sağol bilgilerin içinn

peki maxim acaba ter önlediği için yanlış bir etki bırakrı mı koltuk altları lenf bezlerine felan da yakın ne bilim göğüs bölgesine de tabi.
ben acaba kimyasal bir etki bırakıyorsa diye düşündüm.
bir de okyanus tuzu gibi bir şey var ben onun da adını çok duydum kullanan varmı acaba ?
adını bilmiyorum ama görüntüsü donmuş tuza benzeyen bir şey .
kullanan varssa ben onu denemek istiyorum da
bilgi veririseniz sevinirm

peki maxim acaba ter önlediği için yanlış bir etki bırakrı mı koltuk altları lenf bezlerine felan da yakın ne bilim göğüs bölgesine de tabi.
ben acaba kimyasal bir etki bırakıyorsa diye düşündüm.
bir de okyanus tuzu gibi bir şey var ben onun da adını çok duydum kullanan varmı acaba ?
adını bilmiyorum ama görüntüsü donmuş tuza benzeyen bir şey .
kullanan varssa ben onu denemek istiyorum da
bilgi veririseniz sevinirm

evet ya ben de senin gibi acaba yan etkisi var mıdır die son durak olarak düşünüyorum maximi.. insallah mecbur kalmam da hallederim ya :KK43:

aa, ayup ettin cnm, deotak ın da hakkını yemeyelim yani:) bir yaz en azından kokusu yok ıslaklığa razıyım şeklinde geçmişti. Ama insan oğlu malum doyumsuz oluyor, o mutluluk-heyecan bitince ıslaklığa katlanamıyor insan. Bende koku sorunu bitince, ıslaklık takıntısı başlamıştı:eek: şimdi aklıma geldi sayende, hakikaten o ıslaklıktan da zor bir durumdu, renkle falan kapatamıyordu insan. Tekrar koku sorunum olursa bir gün mutlaka deo taka dönerim.

cok saol canım ya yalnız olmadıgımı hissettim sayende.. böyle cevremde bu sorunu olan yok da kendimi garip hissediyodum.. :KK43:
insallah ben de senin gibi aşarım bu sorunu da kendime gelirim :KK43:

Kizlar kokuda berbat ama islakliktan daha berbat birsey olamaz gibime geliyor Allaha sukur bendede koku olmuyor islaklik fena derecede :bbo:
zaten kokuyu oraya bakimla temiz tutmayla birde kokulu deo yadaparfumlerle giderebiliriz ama islaklik ayy dusundukce bile yapis yapis iyyykkk :roflol:

Kizlar kokuda berbat ama islakliktan daha berbat birsey olamaz gibime geliyor Allaha sukur bendede koku olmuyor islaklik fena derecede :bbo:
zaten kokuyu oraya bakimla temiz tutmayla birde kokulu deo yadaparfumlerle giderebiliriz ama islaklik ayy dusundukce bile yapis yapis iyyykkk :roflol:

gülsemincim yatıp kalkıp şükretmek lazım :dance::teytey:
şu anda bende de o kokudan yok, ama dediğim gibi daha önce (5 yıl önce falandı sanırım) bir sene falan çektim ve inan temiz tutmayla falan alakalı bir şey değildi, çünkü sabah duş alıp, deodorantımı sıkıp gidiyordum işe ve daha 2. saatte falan berbat bir koku, sabah akşam duş alırdım, deodorant eksik olmazdı yanımdan ama önüne geçememiştim marka marka deo larla, deotakı bulduğumda dünyalar benim olmuştu çünkü gerçekten de 1 hafta, her gün duşa rağmen etkili oluyordu.

O yüzden sadece ıslaklık sorunu olan arkadaşlar bir de böyle sorun olabildiğini düşünüp kendilerini çok üzmesinler derim ben, ben bile burada hatırladım o zamanları, insan bir dertten kurtulunca hemen unutuveriyor.:eek:

canım ya tecrübelerimede dayanarak şöyle bi kanı oluştu bende:1hug: Sanırım kış ve ilkbahar aylarında böyle hafif roll onlar kullanarak rahat edebilriz,sonuçta koltuk altınıda yormamak lazım..Ama yazın kesinlikle eğer terleme oluyorsa gene maxim gibi daha etkili roll onlar kullanmak lazım..
Sıcaklar şimdiden başladı,ama yazın dahada sıceekk olacak diyolar:eek:daha terlemeye başlamadım..Maxim aklımda adidas terletir veya çok sıcaklarda etkili olmazsa alcammm çok sağol bilgilerin içinn

aysellkcim, sen adidas kullanıcısı olarak nelere dikkat ediyorsun? ben daha önce de belirttiğim gibi ilk kullanımda yapış yapış oldum. Acaba çok mu sürdüm, yoksa çalkalamam mı gerekiyordu? birkaç ip ucu verebilirsen sevinirim. Şimdiden teşekkürler.a.s.

Burada yazılanlardan ötürü maxim alıp kullanmakta tereddüt ediyordum. doktorsitesi.com adresine girip bir uzmana sormaya karar verdim. fakat benden önce soran olmuş mu diye soru-cevaplara bir göz atayım dedim ve şunu buldum:

Soru : Terleme :
Merhabalar hocam, Aşırı terlemeye karşı özellikle koltuk altı terlemesine karşı piyasada bazı antiperspirant ürünler certain dri, maxim roll on gibi mevcut. Bu tür ürünlerin kadınlarda meme kanserine neden olduğu söyleniyor. Acaba doğruluğu varmı? Bunları kullanmak ne derece doğru? Özellikle koltuk altı terlemeyi önlemek için neler yapılabilir? İyi çalışmalar diliyorum.

Cevap : Sayın ilgili, Son zamanlarda terlemeye karşı "Botox" yapılmaktadır.Ayrıca söz konusu ürünlerin meme kanseri yapacağını sanmıyorum.Sağlıklar dilerim.

gittigidiyor.com'da maxim i 48 ytl ye buldum. soruyu cevaplayan da profesör doktor zaten. kullanmamak için bir şüphe görmüyorum artık :KK70:

Ya valla kabus gibi, hep siyah da giyilmiyor ki, insan rengarenk giyinmek istiyor, ama koltukaltları hiç boş durmuyo devamlı çalışıo valla :) Sabırsızlandım şu maxim i almak için :)

aysellkcim, sen adidas kullanıcısı olarak nelere dikkat ediyorsun? ben daha önce de belirttiğim gibi ilk kullanımda yapış yapış oldum. Acaba çok mu sürdüm, yoksa çalkalamam mı gerekiyordu? birkaç ip ucu verebilirsen sevinirim. Şimdiden teşekkürler.a.s.

Canım ben banyodan çıkınca onbeş yirmi dakika sonra falan sürüyorum,evde olsamda.Çünkü temis vücuda daha bi etkisi olur diye düşünüyorum.tabi biriki dakika öyle duruyor koltuklarımı açıyorum:dance: :KK70:tavık gibide diyebilriz çok az kuruduktan sonra giyiyorum kıyafetimi.
Ertesi günde işe gidecekken gene sürerim..
Yorgun Savaçcı önceki dediğine katılıyorum canım bu arada.Bende temizliğime önem gösteririm ama gerçekten bu kokunun bazen temizlikle alakası yok.Ben birazda hareketli ve heyecanlı bi yapım olunca sanırım ondanda aşırı terliyorum :tomato: ve inan o koku ve teri çok iyi bilirim bende sen gibi..
Şimdi işten geç çıkdığım zamanlar banyo yapamadığım için, ertesi günde üzerine tekrar bidaha geçiyorumm ohhh miss gibitatlicadiarzu
ama deodorant sıkınca sanırım birazdaha teri hızlandırıyorum gibime geldi canım sende nasıl bilmem..
Bide Deotak nasıl yani terimi engelliyo yoksa kokuyumu yoksa ikisinidemisırnaşık şey bi an cümle hiç bidmicek sandım

ben şiddetle lady speed stick gel i öneririm hem kıyafette iz bırakmıyor hemde mis gibi kokuyor terden eser kalmııyor.

X