Terapistlerde ağlar mı?

Terapistler de insan, bazen kendini engelleyemeyebilir ama sürekli olmamalı. Terapistinizi neden değiştirmeniz gerekti. Bu genelde önerilmez.
Belediyenin psikologuydu. Kotası vardı. 12 seans yapabilmiştik sadece. Gerçekten o da çok ama çok zor oldu. Yeni terapistte alışmak, yeni terapi odası vb. Hayatımız travmalarla zorluklarla dolu zaten bir de o da üstüne O kötü şeyleri başka bi terapistte anlatmakta kötüydü gerçekten

Tabiki de ağlamamali asla. Hatta hislerini hissettirmemelide. Belki karşıdaki kişi ruh hastası ve birilerini uzmekten aglatmaktan zevkaliyorsa?

Tabiki de ağlamamali asla. Hatta hislerini hissettirmemelide. Belki karşıdaki kişi ruh hastası ve birilerini uzmekten aglatmaktan zevkaliyorsa?
Ama danışanının öyle birisi olmadığını biliyor sonuçta. Bir de gözleri doldu sadece öyle hüngür hüngür de ağlamadı. Sadece karşı aktarım mı kısmı takıldı aklıma

Her ne kadar profesyonel olmaya çalışsalarda onlarda insan.

Paylaşın bunu bi dahaki seansta. Bizim etik değil dediğimiz konu terapötik olarak ilerletici bile olabilir bazı durumda, lehine çevirebilir bunu terapist yani.

Bi süre terapi aldığınız belli oluyor kendinizi çok güzel analiz ediyorsunuz bu arada

Ne terapiye giden var ne de supervizyon alan , gidilen terapistleri bunlar da sorulmalı . Bir de guldurmeye çalışmak nedir ya

Kan tutan bir doktor olabilir mi? Ya da hassas bir hemşire.. bunlar olamayacağı için hassas ve duygusal yapıda biri de psikolog/terapist olmamalı..
Ama hüngür hüngür ağladı dememiş gözleri doldu demiş, tabii ki profesyonel olması çok daha iyi ama bazen bizleri anladığını hissetmek isteriz.

Belki de terapötik bağ kurmakta zorlandığım için bu yöntemi denemek istemiştir. Bazen çay,kahve ile de seansa geldiği oluyor mesela. Veya odadaki sulardan içiyor. Güvendesin, her şey yolunda diyor çoğu zaman. Dediğimiz gibi terapötik bağ kurmaya çalışıyor olabilir. Terapist değişikliği yaptığım için çok daha zor oldu benim için. Bir de travmalarda olunca muhtemelen o da bağ kurdurmaya çalışıyor olabilir.

Maalesef. Zaten bizde terapi eğitimi bu eğitimi okurken alan ve süpervizyon zamanı da birkaç konu komşu bularak ilerleyen öğrencilerden ilerlediği için ben şaşırmıyorum
Aslında yaklaşık 20 senelik terapist. 50li yaşlarında hatta. Terapiye de gittiğini söyledi. Hiç acemi değil ama bilemedim

Çok teşekkür ederim. Gerçekten iyi geldi yorumlarınız çok

Ağlamaması lazım.
Ben Ankara’da bir psikiyatriste gitmiştim. İlk evliliğimde boşanma sürecindeydim. Bana demişti ki “Herşeyi açık açık anlat. Konuştuklarımız sadece aramızda kalacak. Bana neler geliyor. Adam tecavüz ediyor. İtiraf ediyor. Normal şartlarda polise ihbar etmem lazım. Ama psikiyatriste geldiği için düzelmek istiyor. Ben onu iyileştirmeye çalışıyorum” dedi.
Onların perspektifi bizim gibi değil. Olmamalı.

Ama ağladı derken gözleri doldu. Öyle hüngür hüngür de ağlamadı. 50li yaşlarda çokta tecrübeli aslında. 20 senedir bu işi yapıyor bilemedim ben de

Ama ağladı derken gözleri doldu. Öyle hüngür hüngür de ağlamadı. 50li yaşlarda çokta tecrübeli aslında. 20 senedir bu işi yapıyor bilemedim ben de
bak onun gözlerinin dolması senin sorgulamana sebep oldu. Uzun senelerdir bu işi yapıyorsa senin gibi pek çok vaka görmüş olması lazım.
doktor dediğin kutsal bir göreve hizmet ediyor. şimdi bir cerrah eline bıçak alıyor. Hastanın kafatasını kesiyor. Ya da kalbini açıyor. Açıyor ve oraları iyileştirmeye çalışıyor. Normal bir insan yapabilir mi bunu?
psikiyatristinde duygularını bir kenara bırakıp sadece seni iyileştirmeye odaklanması lazım.

Yani doğru haklısın. Bir de çok ünlü erkek bir psikolog. Belki empati yaptığını anlatmak istemiştir. Daha ilk seanstı bakalım bundan sonra ne olacak

Unlu olmasi, tecrubeli(?) Olmasi hicbir seyi degistirmez. Bir amac dogrultusunda da yapsa yanlis yapmasa da... Kendi duygularini yonetemiyor, baskasina nasil faydasi olacak?
Ulkemizde ruh sagligi alani yasalarla korunup sinirlandirilmadigi icin boyle garip garip internet terapistleri at kosturuyor rahatca. Bu anlamda psikanalistler en dogru yerdeler, kendi analizlerinden gecerek uzmanliga ilerliyorlar.
Daha tek seansiniz olmus, hangi ara bag kurdunuz ki aktarim yapasiniz karsilikli? Danisanlarin bazi seyleri fazla fazla bilmesi/duymasi da sureci zorlastirabilir ve akla ilk gelen dogrudur bazen: terapistin yetkinligini sorguluyorsunuz ve bunda da haklisiniz.

Yetişkinlikte de çocukluk gibi mutlak bir bağlanma var. Yani siz ne kadar istemeseniz de bu bağlanma oluyor. Yakınlık korkusu ya da terk edilme korkusu da bunları tetikliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…