Ter kokusuna Karbonat ile çözüm

ben de yapmıştım bu yöntemi..

+ yönleri=
cidden hiç koku yok.. temmuz ayının kavurucu sıcağında kullandım ıslaklık var ama ter kokusu kesinlikle yok.. ayrıca doğal..

- yönleri=

kıyafetlerimde terden sonra beyaz halkalar oluşmaya başladı.. ayrıca koltukaltımda kararma yaptı, tuz gibi bişey olduğundan yaktı sanırım, deride koyulaşma meydana geldi.. bu yöntemi bırakıp, ağda yapınca deri tekrar eski rengine döndü..

Son düzenleme:
bugün ilk kez hevesle denedim... az evvel alışverişten döndüm, terledim haliyle buna rağmen -sıfır koku-
süpeeer

teşekkürler denizyıldızı

Ben alüminyum karartır diye biliyordum, karbonatta mı karartıyor muş?
Çok üzüldüm.
Uzun süre kullanıp kararma yaşayan başka arkadaş var mı acaba?

4-5 senedirki kullanıyorum sadece bendeğil arkadaşlarım tanıdıklarım da ama hiçbirimizde kararma olmadı yoksa yazardım inanın.bence karbonattan değil seneler önce aynısı banada olmuştu kararma koltuk altında cilt doktoruna gittim 3 adet merhem yazdı onları kullandıktan sonra birdaha hiç kararma olmadı.bir bakteri yapıyor o kararmayı deiti doktorum.cildiyeye giderseniz bu sorun ortadan kalkıcaktır

Denizyıldızım teşekkürler
Çok sevindim inan market roll-on larından kullanmak istemiyorum.Çok ucuz ve doğal bir seçenek bu.

ay evet ya bende de kararma yapti felaket oldu koltuk altlarim lazere gittikten sonra epey acilma oldu.simdi korkudan kullanamiyorum karbonati....ama kokuyu önledigi kesindir:)

Biraz netten araştırma yaptım.Karbonatın genel olarak temizleyici,beyazlatıcı,aşındıırıcı,çeşitli maskelerle cilt lekelerini açıcı etkisinden bahsediliyor.
Sanırım karartna yapması istisna bir durum diye düşünüyorum.

Israrla yazmamdaki sonuç şu illa karbonat kullanın değil mutlaka bir doktora gidin arkadaşlar.Bu karbonattan olmuyor.Bende de koltukaltı kararması olmuş feci şekilde hemde halimi düşünün simsiyah oldu o derecedeydi.Doktora gittim muayeneden sonra bunun ağda, epilasyon aleti ve tıraş bıçağının yada koltuk altı temizliği için kullanılan deo-roll-on’lardaki kimyasal maddeler de deride kararmalara neden olabilir dedi.Başka diğer hastalıklarda da olabiliyor dedi.Benim koltuk altı kararma ise bakteriyel enfeksiyonlardan bir tanesi olan eritrazma idi.Doktorum merhemler verdikten sonra geçti.Birdaha hiç bu sorunu yaşamadım.5 senedirki hiç kararma olmuyor ama artık diğer kozmetik ürünleri yada başka birşey kullanmıyorum.Karbonat hariç.Arama motorunda ERİTRAZMA diye aratırsanız daha iyi açıklama fotolar var araştırın

Son düzenleme:

benim koltuk altımda soyuldu ve karardı :44:

Normal de rexona kullanırdım memnunum da ama gün sonunda yine kötü koku olmasa da terle karışan deodorant veya stick rahatsız edici,
Burada okuduklarımdan sonra karbonatı biraz araştırdım, ve bugün duştan sonra denedim. ne koltuk altlarımda ne de kıyafetimin kol kısmında zerre kadar koku yok, hem de çok ekonomik,
zararlı mı diye tereddüt edenlere söylüyorum, en sevdiğimiz hamur işlerinde kullanıp en hassas sindirim sistemimize gönderiyoruz, kol altına hiç zarar vermez, zaten zararını düşünüyorsak kullandığımız o kimyasalların yanında karbonatın adı geçmez :)) kol altı kararmam yok ama olan bir arkadaşıma kullandığı ürünü bırakıp 2-3 ay bunu denemesini istedim, umarım onun da işin yarar :)

dün akşam konunun ilk bir kaç sayfasını okudum ve bugün hemen denedim. Duş almadan denedim ve memnun kaldım üstelik ilk sayfalarda birisi pudrayla karıştırdığını söylemiş bende öyle yaptım. böylece pudranın kokusuda kalıcı oldu ve daha kuru kaldı.. herkesin cilt tipi farklı olduğundan herkeste farklı etki ediyordur muhtemelen.. Çok çok hafif bir yanma hissettim, dilerim tüylerime de etki etmiştir :) üstelik ilk defa bu kadar beyaz göründü koltuk altlarım.. Şimdi aklımda bir fikir var onu bir uygulayayım tutarsa yazacağım mutlaka..

Teşekkürler deniz yıldızı...

Bu konuyu açan arkadaştan Allah razı olsun. Senelerdir kullanmadığım roll-on kalmadı. Hic biri de ise yaramıyordu. Bir senedir burda okuduklarıma istinaden karbonati dustan sonra koltukaltima uygulamaya basladim. Sıfır koku diyebilirim. Simdi cevremdeki herkese tavsiye ediyorum

Bu yazıyla bizi aydınlatan arkadaşa gerçekten teşekkür ediyorum.
Vücudum artık nasıl çalışıyorsa roll-on, spray ne varsa tepki veriyordu sürdükten sonra. hem daha çok terliyordum hem de parfümle ter kokusu karışıyordu, berbat bir hal alıyordu.
son 15 gündür karbonatı kullanıyorum, hafif terleme olsa da asla koku yapmıyor. çok memnun kaldım.
içinde o kadar zararlı madde olan kimyasallara göre bence mükemmel bir çözüm.

benim terim de çok kokuyor (

iş yerime koltuk altlarımı yıkamak için bebek şampuanı falan getirdim yıkıyorum 1 sa geçmeden eski moda dönüyor

karbonatı deneyeceğim sonucu paylaşırım :)

15 yaşında olaraktan çok terliyorum ve haliyle kokuyorum ama eskidendi ...anladığınız üzere Bende denedim ve memnun kaldım ... bizimle paylaştığın iCin teşkkür ederimm :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…