Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yumurtlama gününü takip ediyo musun testlerle? Yumurtlama olunca birakman lazım içtiğin seyleri
3 aylık evliyim evlendiğimden beri adet düzeninlm bozuldu pepart diye uygulamadan takip ediyorum oda her ne kadar dogru ise 😔 önümüzdeki aylarda ovulasyon testi alıp takip etcem ama önce regl olmam lazım

3 aylık evliyim evlendiğimden beri adet düzeninlm bozuldu pepart diye uygulamadan takip ediyorum oda her ne kadar dogru ise 😔 önümüzdeki aylarda ovulasyon testi alıp takip etcem ama önce regl olmam lazım
Daha 3 aylık evlisin stres yapma hic bu işin baş düşmanı stres zaten. Uygulamalar doğru değil yumurtlamayi kaçırıyor olabilirsin. Adet olunca ilk iş GittiGidiyordan 24 lü veya daha fazla sayıda satılan ovulasyon testleri al, YouTube dan nasıl yapıldığına dair videolar var onlari izleye. Sorununun olup olmadığını veya ne olduğunu bilmeden simdiden ot cöp kullanma. Birkac ay ovulasyon testiyle yumurtlama günlerini öğren ve o günlerde iliskiyi sıklaştır. 3 ay bu şekilde denedikten sonra hala olmadiysa adetinin 3. Günü bı doktora git ve yaklaşık 1 senedir çocuğun olmadigini söyleyerek hem vajinal muayene ol hem hormonlarina baktır, bi sorun varsa ona göre takviye biseyler kullanirsin. Tabi ayni zamanda esin de üroloji doktoruna gidip spermlerine baktırcak sonucta iki tarafli bişey bu. Acele etme stres yapma hic ben 3 bucuk senelik evliyim, 2.5 sene olunca bebek calismalarina başladık, hicbir sorunumuz yokken 6. Ayda hamile kalabildim. Günümüzde istedigi ay hemen hamile kalan kadin cok az artik

Canim çok teşekkür ederim yaş 35 olunca gecikmek istemiyorum esim yarın urolojiye gidicek bende adet olunca hormonlara baktircam şuan tiroitim sinirdaymis ilac kullanıyorum dediginiz gibi stres herşeyin belası inşallah guzel haberler alirim

Canim çok teşekkür ederim yaş 35 olunca gecikmek istemiyorum esim yarın urolojiye gidicek bende adet olunca hormonlara baktircam şuan tiroitim sinirdaymis ilac kullanıyorum dediginiz gibi stres herşeyin belası inşallah guzel haberler alirim
Hmm yaştan dolayi evet o kadar beklemeye gerek yok ilk adetinde muayene olursun insallah güzel haberler alırsın bize de haber ver

Kızlar ben rahim filminden 2 gün sonra ovülasyon testi yaptım 10 martta tam koyu olmasada koyuya yakındı 11 martta yaptığım test bozuk çıktı hiç çizgi yoktu. Kanamam da devam ettiği için değerlendirmedik. 12 martta ve bugün yaptığım testte silik çizgi var acaba yumurtladım mı dün değerlendirdik ama bu ay olmayacak galiba. Çok erken yumurtladım galiba.
ben ovülasyon testlerine hiç güvenmediğim için. hiç uygulamadım. adet bitimi 2-3 günde bir ilişki oldu. yaklaşık 4 ay sürdü böyle. eşim yalvarmaya bile başlamıştı. yeter yapmayalım diye :) kısa sürsün ama falan diyordu. şansa bırakma bence 2-3 günde bir yapın derim ben.

Ben otların ya da kürlerin işe yaradığına pek inanmayanlardanım. kaç aydır deniyorsunuz ve olmuyor. Düzenli adet oluyor musunuz acaba. eşiniz sperm sayımı yaptırdı mı cnm.
3 aylık evliyim 2. Ayimda hayit otu denedim ilk defa ve bu ay adet olmadım doktor takviye vitamin vs yazdı birde adet sökücü yazdı

Belli olmaz canım adet ile çok benziyo gebelık belirtisi. Ben göğsümden anlıyodum adet olacağımı mesela. Ama karnın ağrısı çoğu erkem gebelikte var

Ne kadar var adete? Ben 5 gün kala öğrendim 5 gün boyunca kasık agrim oldu kesintisiz

günaydın kızlar..
regl olmadım bugün iğnenin 14.günü herhalde bugün yada yarın olması gerekiyor bekliyorum
dün sabah test yaptım negatif çıktı ama hala döner mi pozitife düşünüyorum

günaydın kızlar..
regl olmadım bugün iğnenin 14.günü herhalde bugün yada yarın olması gerekiyor bekliyorum
dün sabah test yaptım negatif çıktı ama hala döner mi pozitife düşünüyorum
İğnenin 16.günü adet olunuyor genelde canım . Hayırlısı 🤲🏻

gerçekten mi :rolleyes: o zaman hala umut var canım ben 14 günde olcam sandım ondan ümidimi kesmiştim negatifi görünce.ayyy hadi inşallah canım ya aminnnn :dua::KK200:
İnsallah kuzummm tabii ki daha erkennn hemen yumurtlama olmuyor ki iğneden 36 saat sonra yumurtlanıyor rahime yerlesmesi vs anca bulur testte çıkması hadi inşallah çıkar yaa :KK49:

İnsallah kuzummm tabii ki daha erkennn hemen yumurtlama olmuyor ki iğneden 36 saat sonra yumurtlanıyor rahime yerlesmesi vs anca bulur testte çıkması hadi inşallah çıkar yaa :KK49:
ben iğnenin olduğu gün çatlama oluyor diye düşünüyordum ondan bugün yarın bekliyodum regli ayyy heyecanlandım şimdi :halay:

Kızlar bugun OPU denen yumurta toplama işlemini oldum
GEnel anestezi altında yapıldı.
Toplam 18 yumurtam toplandı. Vajinanın içine iğneler sokarak yumurtalar iğneye çekiliyor şırınga misali. işlemden sonra uyandım çok ağrım oldu kanamam oldu. Ağrı kesici yaptılar. Eve geldim kanamam hala devam ediyodu doktorum takip et falan dedi. Ağrı kesiciler antibiyotikler içiyorum bir kaç iğne hormon ilacı verildi yine. Popomun üstüne oturamıyorum iki büklüm yürüyorum maalesef ağır geçiyor ameliyat gibi 😔 dua edin lütfen. İşlemi
Merak edenlere de yazmış olayım. Canım bu sekilde yani Caglunal Caglunal

Toplam 18 yumurtam toplandı. Vajinanın içine iğneler sokarak yumurtalar iğneye çekiliyor şırınga misali. işlemden sonra uyandım çok ağrım oldu kanamam oldu. Ağrı kesici yaptılar. Eve geldim kanamam hala devam ediyodu doktorum takip et falan dedi. Ağrı kesiciler antibiyotikler içiyorum bir kaç iğne hormon ilacı verildi yine. Popomun üstüne oturamıyorum iki büklüm yürüyorum maalesef ağır geçiyor ameliyat gibi 😔 dua edin lütfen. İşlemi
Canım insallah çok güzel sonuçlar alırsın gayet güzel sayıda toplanmış.

Ooo canım senin yazdıklarını okuyunca sanki ben yaşıyorum gibi hissettim bı an ağrı girdi vallahi banada bu kadar ağır bı işlem mi yaa😔ama en zorunu atlatmissin çok şükür şu an son aşama kaldı sanırım çok geçmiş olsun ne zaman hafiflermis ağrıların inşallah yarın daha iyi hissedersin rabbim bu çabalarını karşılıksız bırakmasın 🙏❤️ rabbim sana hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin inşallah 🥰

X