Aşılama Temmuz 2014 Aşılama Deneyenler

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
kizlar size cok garip bir sey soracagimo_O
hani bir cok insan tatilde pat diye hamile kalip geliyorya,
bu beni biraz dusundurdu...:)
bunun nedeni zadece degisik ortam, sicaklik falan olmaz
sitresden uzak kalmak mantikli geliyor evet ama ya asil sebebi kendi evin saglikli bir ev degilse?

yani bilirsiniz sagliksiz ev derlerya, nemi iyi olmaz falan
mesele yaklasik 2 yildir bu evimde ne kadar iyi baktimsada hic bir cicek yasayamadio_O
cicekciden orkide aldim, zadece haftada 1 kez su versen yeter dediler ama orkide 2 hafta dayanmadan butun yapraklarini doktu....:)

yada ben evimden sogumak icin neden ariyorum:) sizce bu ikisinden hangisidir:):KK70:

kizlar size cok garip bir sey soracagimo_O
hani bir cok insan tatilde pat diye hamile kalip geliyorya,
bu beni biraz dusundurdu...:)
bunun nedeni zadece degisik ortam, sicaklik falan olmaz
sitresden uzak kalmak mantikli geliyor evet ama ya asil sebebi kendi evin saglikli bir ev degilse?

yani bilirsiniz sagliksiz ev derlerya, nemi iyi olmaz falan
mesele yaklasik 2 yildir bu evimde ne kadar iyi baktimsada hic bir cicek yasayamadio_O
cicekciden orkide aldim, zadece haftada 1 kez su versen yeter dediler ama orkide 2 hafta dayanmadan butun yapraklarini doktu....:)

yada ben evimden sogumak icin neden ariyorum:) sizce bu ikisinden hangisidir:):KK70:

hiç bu açıdan düşünmemiştim olabilirmiki :))))
zaten bende neden arayıp duruyorum heh kesin ondandır derim şimdi :))

:KK43::KK43:

emotionssss ne oldu sonucun canımmmm
hadi hamileyim deeee benimde sebebim olsun dr. una gelmek :))))

evlimutlucan; çok gelişiyo ama işte böle tehlikesi var be canım bundan sonra hep korkucam ya yine olursa diye ki düşün tüp bebekte doz çok fazla çünkü 20-30 yum. olması lazım bol bolll :eek:
senin yum. gelişiminde sorun var demek canım yaaa :KK43:
bende yeniden hormon testleri yaptırcam bakalım değerler nolmuş

ben önce çok iyi bir dr. a gidip görüşücem bakalım ne diyo napmamı öneriyor ona göre karar vericem eğer direk tüp derse
ki bunu istiyorum hiiç aşılama ile uğraşıp zaman kaybetmeden direk yaptırıcam yeterki tutsun 5 bin olsun napim 2 ay daha çalışır sonra yaptırırım kafam rahat şekilde işten çıkıp :confused:

haklısın canm ne yapalm olsun da tek razıyız para pul önemlı degıl.

evt canm benm bı tane gelısıo zorla. bakalm subatta ıkıncı asılama yazın da tup yaptırırım artık.
kesınlıkle doktor cok önemlı canm zaten yaralıyız bu halımızıden yararlanmk ısteyen maddı manevı sömurmeye çalışan cok doktor var. Rabbim ıyılerle karsılastrsın

haklısın canm ne yapalm olsun da tek razıyız para pul önemlı degıl.

evt canm benm bı tane gelısıo zorla. bakalm subatta ıkıncı asılama yazın da tup yaptırırım artık.
kesınlıkle doktor cok önemlı canm zaten yaralıyız bu halımızıden yararlanmk ısteyen maddı manevı sömurmeye çalışan cok doktor var. Rabbim ıyılerle karsılastrsın

neden şubat çok geç değilmiii
çok karışık valla kafam çok mutsuz hissediyorum kendimiii

hiç bu açıdan düşünmemiştim olabilirmiki :))))
zaten bende neden arayıp duruyorum heh kesin ondandır derim şimdi :))
zaten hamile kalamiyoruz'ya, artik herseyden supe duyariz:KK14: ama hep dusunuyorum tatile giden bir cok insan niye hamile kalip geliyor:) yumurtalik doneminde biz bir kere ayiptir demesi annemdeydik,
ozaman arkadaslardan biliyordum, cok heycanli ve degisik demislerdi, tatil gibi dusunup sessizce beraber olmustuk, zaten ev uc katliydi:KK49: neyse ama umuda bak,
bir gunde ne olcak, yerlesme suresi sanki onemli degilmi demi:), kuru evimdeydim o sure:KK48: neyse.....

bu arada bir sey soracagim arkadaslar sizde bilginiz varsa ne olur yardim edin,
uzuldumu desem, sinirlendimi desem bilemedim ama duygularim karma karisik bugun

evet ben bugun ilk iui tedavisi icin bir randevum vardi,
daha onceden kistim vardi horman verecekleri icin once kan alip
deyerlere bakmak istediler, acaba kistlerim hormandan etkilenen cinslerdenmi diye

ve aslinda yarin iynelerimi vuracaktim:KK12: ama biliyorsunuz adet olunca kanda olan progesteronumuz dusuyor..
bugun telefon geldi, kadin bana iyinelere sakin dokunma dedi, persembe ( oofff ya bari yarin gel dese)tekrar gel, kanina bakacagiz dedi. Bende saskinlikla tamam dedim artik.

yani iyide hamile degilim o kezin, cunku suan feci sekilde kanamam var( adetin 2ci gunu)sonra adete 1 gun kala test yaptim negatifdi. neyse uzatmayayim , bu kadin persembe gel dedi ya, o zaman benim adetim bitmis olcak o progesteron denen sey yine istedikleri gibi olmayacak:mad: asilama yapamayacakmiyim ben ya ne sansiz insanim ben boyle:mad:

Son düzenleyen: Moderatör:
zaten hamile kalamiyoruz'ya, artik herseyden supe duyariz:KK14: ama hep dusunuyorum tatile giden bir cok insan niye hamile kalip geliyor:) yumurtalik doneminde biz bir kere ayiptir demesi annemdeydik,
ozaman arkadaslardan biliyordum, cok heycanli ve degisik demislerdi, tatil gibi dusunup sessizce beraber olmustuk, zaten ev uc katliydi:KK49: neyse ama umuda bak,
bir gunde ne olcak, yerlesme suresi sanki onemli degilmi demi:), kuru evimdeydim o sure:KK48: neyse.....

bu arada bir sey soracagim arkadaslar sizde bilginiz varsa ne olur yardim edin,
uzuldumu desem, sinirlendimi desem bilemedim ama duygularim karma karisik bugun

evet ben bugun ilk iui tedavisi icin bir randevum vardi,
daha onceden kistim vardi horman verecekleri icin once kan alip
deyerlere bakmak istediler, acaba kistlerim hormandan etkilenen cinslerdenmi diye

ve aslinda yarin iynelerimi vuracaktim:KK12: ama biliyorsunuz adet olunca kanda olan progesteronumuz dusuyor..
bugun telefon geldi, kadin bana iyinelere sakin dokunma dedi, persembe ( oofff ya bari yarin gel dese)tekrar gel, kanina bakacagiz dedi. Bende saskinlikla tamam dedim artik.

yani iyide hamile degilim o kezin, cunku suan feci sekilde kanamam var( adetin 2ci gunu)sonra adete 1 gun kala test yaptim negatifdi. neyse uzatmayayim , bu kadin persembe gel dedi ya, o zaman benim adetim bitmis olcak o progesteron denen sey yine istedikleri gibi olmayacak:mad: asilama yapamayacakmiyim ben ya ne sansiz insanim ben boyle:mad:

evet canım bizde öyle ailelerde kalırsak ilişki olursa çok daha heyecanlı oluyor :)

kistten dolayı olabilir canım yaaa sakıncalıdır ne diyolarsa onu yap..
bak bende ohss oldum yaaa kist dolu ne yapayım mecbur bekleyecem bende şansısım :KK43:
ya sana neden tüp bebek yapmıyorlar direk neden aşılama ile uğraşıyosun ben çok pişmanım neden bununla vakit kaybettim diye ve başıma ohss belası geldi

kiyamam sanada ya:KK43:
bu ohss dedigin, yumurtalarin asiri sekilde uyarilmasinami deniliyor?
herkesin ayri bir derdi var ama hepimizin ayni noktasi, ayni seyi istemek(bebek)

kuzum burda ayni turkiyedeki gibi, gerek bulmadikca tup bebeye gecmiyorlar, en az 3 x asilama yapman gerekiyor..
birde ordaki gibi elimizi kolumusu rahat salayamiyoruz.. sigorta, hastane, klinikler hep yonlendirilmeli doktordan, doktara. Hep recete ile calisiliyor.. gercekten ordaki sistemle banbaska..

yani normal yoldan bile hamile kala bilecegimizi dusunurken bize iui tedavisini yapiyorlarya onada sukur burda..

benim gibi kistinde varmi?eyer zahmet olmazsa kendini bir ozetlesene..

neden şubat çok geç değilmiii
çok karışık valla kafam çok mutsuz hissediyorum kendimiii

canım senı asılama da ne sıklıkla cagırdı?

sımdı benım okul var bde ılcedeyım cok gıt gel oluyo burdakı mıllette sorup duruyo ya da gderken ısımız var dıyoruz yemıyorlar tabı.

subat tatılı olursa rahat olur gıdıp gelmem.

bıraz da esımın de doktora gıdelım demesını beklıyorum.

iki ucu ayrı bı olay anlayacagın:KK70:

bana kalsa hemen bı asılama daha deneyecegm. sonra tup.

bakalm bu hafta bı tatıle gıdelm dıyorum azıcık kafamız dagılsın tatılde cok ıse yarıyo dıyorlar

hayırlısı bde bu ay küp olmazsa kadın dıger ay bı daha gelsın demıs onu da yaptırıp aradan cıkarayım dıyorum

canım senı asılama da ne sıklıkla cagırdı?

sımdı benım okul var bde ılcedeyım cok gıt gel oluyo burdakı mıllette sorup duruyo ya da gderken ısımız var dıyoruz yemıyorlar tabı.

subat tatılı olursa rahat olur gıdıp gelmem.

bıraz da esımın de doktora gıdelım demesını beklıyorum.

iki ucu ayrı bı olay anlayacagın:KK70:

bana kalsa hemen bı asılama daha deneyecegm. sonra tup.

bakalm bu hafta bı tatıle gıdelm dıyorum azıcık kafamız dagılsın tatılde cok ıse yarıyo dıyorlar

hayırlısı bde bu ay küp olmazsa kadın dıger ay bı daha gelsın demıs onu da yaptırıp aradan cıkarayım dıyorum

ben 2-3 günde bir gittim canım ama son iğneyi al dediğinde çarşambaydı cumada aşılamam oldu o gün hiç bakmadı duruma
ben transferden sonra komaya girdim fitil koydular düşün ağrıdan geberdim kustum filan kızdı bana bünyen zayıf dedi halbuki ohss denmiş
valla bende izin alamıyorum artık bıktım o yüzden işten çıkacağım

aynen canm benımde oyleydı cumartesı bakmıstı pazartesı gece ıgnemı vurdum salı asılama olmustu.
bakalm bu ay doktora gttım gttım yoksa daha gıdemem

Merhaba canlar bende 31 temmuzda ilk asilamami oldum bu gun 14. Gunum test yapmaya korkuyorum adetimi bekliycem adet gunum yarin ne olur dua edin hamis olayim tek tupum tikali umudum yok pek ama ne bileyim iste cok istiyorum Allahim isteyen herkese versin kucagimizi bos birakmasin

selam ben aslında hazıranda aşılama yaptırıcaktm malesef yumurta gelişmedi gelişme tamamlanırsa temmuzda inşallah ilk AŞILAMAM , Ama benim pek umudum yok önceki aşılama topicklerinin tamamını okudum defalarca ama hıc ilk aşılamada tutana denk gelmedim iğneler ilaclar cebimizden gidiyo ve cok masraflı umudum yok ama inşallah başarılı olur aşılamalarımız allahım herkesin gönlüne göre versin

Slm kızlar ben 25 inde aşılama yaptırdım. Ve suan hamleyim. Ilk denememde tuttu :) umarım arkadaşlar sizlere umut olur.enerjinizi yüksek tutun negatif düşünmeyin.

Merhaba canlar bende 31 temmuzda ilk asilamami oldum bu gun 14. Gunum test yapmaya korkuyorum adetimi bekliycem adet gunum yarin ne olur dua edin hamis olayim tek tupum tikali umudum yok pek ama ne bileyim iste cok istiyorum Allahim isteyen herkese versin kucagimizi bos birakmasin
Ben 14. Günümde dayanamayıp evde yaptım testi veee çift çizgiydi ilk defa :))

temmuzun benim gibi başında aşılama yaptırıp negatifle sonuçlananlar bakabilirmisiniz...
ben 13 temmuzda adet oldum bunu sat olarak kabul ediyorum yani bu gün 34. gün oluyor ama ben hala adet olamadım acaba bu 13 temmuz sat değil mi yani o gerçek bir adet değil mi ben niye adet olmadım sizde durumlar nasıl normal gününüzde mi oldunuz gecikti mi

temmuzun benim gibi başında aşılama yaptırıp negatifle sonuçlananlar bakabilirmisiniz...
ben 13 temmuzda adet oldum bunu sat olarak kabul ediyorum yani bu gün 34. gün oluyor ama ben hala adet olamadım acaba bu 13 temmuz sat değil mi yani o gerçek bir adet değil mi ben niye adet olmadım sizde durumlar nasıl normal gününüzde mi oldunuz gecikti mi
yoksa! :KK57: YOKSA! :rolleyes:

Canım buralara pek gelen giden yok cevap verende olmamış gerçekten merak ediyorum benimle birlikte aşılama yaptırıp sonra adet olanlar daha sonraki adetlerini ne zaman oldu diye ben bu gün de olmadım adet doktora gittim kan testi negatif ama doktorum bu negatif anlamına gelmiyor dedi endonetrium kalınlaşmış bence on gün daha bekle dedi..

Canım buralara pek gelen giden yok cevap verende olmamış gerçekten merak ediyorum benimle birlikte aşılama yaptırıp sonra adet olanlar daha sonraki adetlerini ne zaman oldu diye ben bu gün de olmadım adet doktora gittim kan testi negatif ama doktorum bu negatif anlamına gelmiyor dedi endonetrium kalınlaşmış bence on gün daha bekle dedi..
evet cnm açtığın konuda okudum yazdığını az önce, endometrium konusunda aydınlanmışsın zaten, iki sebepten biri.. ya adet olmak üzeresin ya da 9 ay olmamak üzeresin cnm hakkında hayırlısı olsun :KK74:

evet cnm açtığın konuda okudum yazdığını az önce, endometrium konusunda aydınlanmışsın zaten, iki sebepten biri.. ya adet olmak üzeresin ya da 9 ay olmamak üzeresin cnm hakkında hayırlısı olsun :KK74:
Teşekkür ederim canım güya tedaviye tekrar başlamayı düşünüyordum adet olsaydım ama hala olmadım acaba aşılamayla alakası varmı diye buraya yazdım benim gibi olan var mı diye ama yok herhalde...

Ca
canım benimde 4gün gecikti ama oldum inş bebiş vardırda o yüzden olmuyorsundur hayırlı haberler verirsini inş, bize

X