Aşılama Temmuz 2014 Aşılama Deneyenler

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
canım, anlatmıştım sana yine. bizimde ileri hızlı %22 civarındaydı , rizedeki yıkama öncesinde 0 çıktı aynı sizdeki gibi. erzurumda doktora gidince ki araştırma hastanesinin tüp bebek merkezine gittim. orada bünyamin börekçi var doçent. ona gitmeden öcne bi test daha yaptırdık onda da %20 ileri hareketli çıktı. bünyamin bey rizede yapılan yıkamanın yanlış olduğunu söyledi. bu işin uzmanlık işi olduğunu ve öyle herkesin yapamayacağını anlattı. ki araştırmada yapılan yıkama işleminde %10 ileri hareketli, %58 toplam canlılık çıktı. yıkama sonrasında %10 olan ileri hareketli %80 oldu , toplam canlılık da %98.
ki bu değerlerle kimyasal gebelik gerçekleşti.
öyle işte canım . eylülde bir daha aşılama yapıcaz sonra da bakalım artık hayat bize neler getirecek...:KK53:

Bizim de ileri ve morf :KK43:
Canım bizim de 1 ay önce trabzon farabi de ileri hareketli % 33 çıktı 1 ay sonra aşılama günü % 0 çıktı şaşırdım bende belli de yanlış bilmiyoruz

Canım bizim de 1 ay önce trabzon farabi de ileri hareketli % 33 çıktı 1 ay sonra aşılama günü % 0 çıktı şaşırdım bende belli de yanlış bilmiyoruz

Ya iste anormal bir durum bu degil mi. Ama hakkimixda hayirlisi olsun insallab canim

sağol canım sağlık yönünden iyiyim ama moral olarak pek iyi sayılmam
bilmiyorum ne yapıcam bundan sonra

bende oyleym canm kafam allak bullak ne yerdeyım ne gökte...

bebek için dua bıle etmıyorum artık..

tekrar denemeyı dusunuyo musun?

aşılamam tutmadı ama erken adet oldum :-((( hayal kırıklığı 2. asılamaya için iğnelere başladım hayırlısı...

Selam hanımlar, bu ay benim gibi aşılama sürecine başlayanlar varsa haydi beraber bekleyelim, bekleyip güzelleşelim :21:
Anne AdayıİlaçDenemeAşılama TarihiSonuç
derya1717Puregonilk5 Temmuz:nazar: :KK49:
tweety23Puregonilk7 Temmuz:nazar: :KK49:
urban666Klomenilk9 Temmuz:18:
shibjiyGonal-f2.11 Temmuz:KK53:
yagmuryagarken ? 4.12 Temmuz:KK53:
folikKlomenilk14 Temmuz:KK6:
ağustos72Klomenilk16 Temmuz:KK6:
cems85 - ilk16 Temmuz:KK6:
halide25Klomen2.17 Temmuz:KK6:
fndkrGonal-filk18 Temmuz:KK6:
adno28Femarailk18 Temmuz:KK6:
cander25Puregonilk19 Temmuz:KK68:
selindanKlomenilk19 Temmuz:KK68:
ccilemmFostimonilk22 Temmuz:KK6:
halemoonMenogonilk2 Temmuz-negatif-
mienseraKlomen2.3 Temmuz-negatif-
berrak2004Puregonilk3 Temmuz-negatif-
catlove87Gonal-filk4 Temmuz-negatif-
mmeeGonal-filk4 Temmuz-negatif-
ecem8736Klomenilk8 Temmuz-negatif-
tuğçe8787Klomenilk5 Temmuz-negatif-
evlimutlu44Gonal-filk8 Temmuz-negatif-
denizdamlaaKlomen2.9 Temmuz-negatif-
sanhatGonal-f2.9 Temmuz-negatif-
ner19minMenogon-aşısız-9 Temmuz-negatif-
tantiPuregonilk11 Temmuz-negatif-
tahmina38Gonal-f2.11 Temmuz-negatif-

Listeye benide ekleyin 😄 ilk asilamami klomenle mayısta oldum ama sonuç negatif ondan sonra hep bi problem oldu 3 aydır bi türlü 2.asilamaya gecemiyoruz. Eylül e kaldı artık. Ins bi problem cikmazda bidaki aya yapılır ve teste pozitif i görürüm. Bu arada hepinizin asilamasi hayırlı olur inşallah

canım, anlatmıştım sana yine. bizimde ileri hızlı %22 civarındaydı , rizedeki yıkama öncesinde 0 çıktı aynı sizdeki gibi. erzurumda doktora gidince ki araştırma hastanesinin tüp bebek merkezine gittim. orada bünyamin börekçi var doçent. ona gitmeden öcne bi test daha yaptırdık onda da %20 ileri hareketli çıktı. bünyamin bey rizede yapılan yıkamanın yanlış olduğunu söyledi. bu işin uzmanlık işi olduğunu ve öyle herkesin yapamayacağını anlattı. ki araştırmada yapılan yıkama işleminde %10 ileri hareketli, %58 toplam canlılık çıktı. yıkama sonrasında %10 olan ileri hareketli %80 oldu , toplam canlılık da %98.
ki bu değerlerle kimyasal gebelik gerçekleşti.
öyle işte canım . eylülde bir daha aşılama yapıcaz sonra da bakalım artık hayat bize neler getirecek...:KK53:

Merhaba halide hanım siz erzurumdamı yaşıyorsunuz bende erzurumda yaşıyorum.size soracağım bende aşılama yada tüp bebek düşünüyorum.siz galiba Atatürk üni.tıp fakültesinde tedavi görüyorsunuz.tedavi için fakülteyi seçmenizdeki sebep nedir ben de tedavi için şifa hastanesini düşünüyorum sizce tıp fak mı yoksa şifamı tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim eşimdede bendede şükürler olsun hiçbir problem yok bizimkisi sebepsiz infertilite..:KK52::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Merhaba halide hanım siz erzurumdamı yaşıyorsunuz bende erzurumda yaşıyorum.size soracağım bende aşılama yada tüp bebek düşünüyorum.siz galiba Atatürk üni.tıp fakültesinde tedavi görüyorsunuz.tedavi için fakülteyi seçmenizdeki sebep nedir ben de tedavi için şifa hastanesini düşünüyorum sizce tıp fak mı yoksa şifamı tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim eşimdede bendede şükürler olsun hiçbir problem yok bizimkisi sebepsiz infertilite..:KK52::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Canim ben erzurumda yasamiyorum.ama tedaviye erzuruma gidiyorum. Kesinlikle bence arastirmaya git. Prof.dr yakup kumtepe veya doc.dr.bjnyamin borekci ye git. Onlar sana her konuda yardimci olurlar. Hic sifaya gidip de bos yere para verme. Ucret acisindan da arastirma cok cok uygun. Sifaya gidip bos yere 1200 verme. Tabi sen bilirsin ama para tuzagindan baska birsey degil ozeller. Arastirma hastaneai tup bebek merkezi cok cok daha iyi. Oyle ki yakup kumtepe sifanin tup bebek merkezine bakarken birakip arastirma hastanesi tup bebek merkezinin basina gecmis. O yuzden uzmanlik deneyim ve ucret bakimindan iyi olan arastirma.

Son düzenleme:
bende oyleym canm kafam allak bullak ne yerdeyım ne gökte...

bebek için dua bıle etmıyorum artık..

tekrar denemeyı dusunuyo musun?

aynen canım bende öyleyim umudum kalmadı
ama ne yapacağım beklemeklede olmaz
birkaç ay kendi haline bırakıcam gelmezse çok iyi bir uzmana gidicem burda istanbulda tüp bebek merkezine
benim gittiğim dr. a gittiğim içinde pişmanım

Tatlım adet oldum maalesef. Artık tüp bebek raporu için bu ay uğraşıp alacağım allah kısmet ederse eylül de tüp deneyeceğim

Canim bniim ya hakkinizda hayirlisi olur insallah daa bence tupe gecmeden bir de erzurumda dedigim doktora gitseniz. Bi defa da orada deneseniz asilamayi. Cunku sizde de duzelme var ve tup bebek icin bence degerleriniz cok iyi. Yani tupten once bi asilama daha dene ama rizede degil.

Canim bniim ya hakkinizda hayirlisi olur insallah daa bence tupe gecmeden bir de erzurumda dedigim doktora gitseniz. Bi defa da orada deneseniz asilamayi. Cunku sizde de duzelme var ve tup bebek icin bence degerleriniz cok iyi. Yani tupten once bi asilama daha dene ama rizede degil.
Tatlım inan 3.aşılama denemeye cesaretim yok şansı çok düşük aşılama deneyeceğime bundan sonra tüp denemeyi tercih ediyorum. Inşallah senin aşılaman tutar tatlım ne zaman başlayacaksin

Tatlım inan 3.aşılama denemeye cesaretim yok şansı çok düşük aşılama deneyeceğime bundan sonra tüp denemeyi tercih ediyorum. Inşallah senin aşılaman tutar tatlım ne zaman başlayacaksin

Yaaa ama canim benim tup bebek daha zor br surecmis. Bak herkes oyle anlatiyor. Hem maddj olarak da sikinti. O yuzden bence bi erzuruma git. Rize falan hikaye tatlim. Bi arastir.
Ben eylulde basliyicam insallah. Gel sen de erzutuma. Birlikte basliyalim bi denemeye daha. Hem masrafsiz. Bence sansinj dene.

Yaaa ama canim benim tup bebek daha zor br surecmis. Bak herkes oyle anlatiyor. Hem maddj olarak da sikinti. O yuzden bence bi erzuruma git. Rize falan hikaye tatlim. Bi arastir.
Ben eylulde basliyicam insallah. Gel sen de erzutuma. Birlikte basliyalim bi denemeye daha. Hem masrafsiz. Bence sansinj dene.
Canım Erzurum lara kadar uzanamayiz bakalım artık şu rapor işini halledelim daha rize de yaptırmam zaten trabzon a gideceğim çok iyi iki dr var onlarla görüsecegim. Ben artık tüpe sartladim kendimi tatlım o yüzden aşılama istemiyorum

foliğim güzelhaberlerle dön insallah hem kasık agrısı falangebelik belirtiside insallah bebişin seninledir.ve adet olmazsın canım.iyi bayramlar canım cok dikkat et kendine:KK54:

ben adet oldum temizlendim bile cnm :KK1: asıl haber sendeymiş baksanaaa :KK52::KK52: Allaha şükürler olsun. çok sevindim çoook :KK16:

Arkadaşlar 1 yıldır çocuk sahibi olmak istiyoruz. Bu süreç içerisinde forumları takip ettim bir çok bilgi edindim. Ama bugüne kadar hiç bir paylaşımda bulunmadım. Çünkü olumlu sonuç almadan kimseyi yanlış yönlendirmek istemedim. Şimdi çok şükür ki 6 hafta 3 günlük hamileyim ve sizler gibi aşılama hastasıyım. Dün bebeğimin kalp atışını duydum ve artık yaşadıklarımı, tecrübelerimi paylaşarak sizlere faydalı olmak istiyorum;
1. Aşılamam da yumurtalarım gonal f 75 doz kullanılarak 10 günde geliştirildi.Yumurtalar 18 mm iken çatlatma iğnesi ve 36 saat sonrası aşılama yapıldı 45 dk yattım. o gün itibariyle iğne vurundum. İsimlerini dahi tam hatırlayamadığım birçok ilaç kullandırdı doktorum günde 9 ilaç ve bir iğne. Günlük hayatıma devam ettim ama 12. günde progeston hapım biter bitmez hastalandım. Henüz kan testi dahi veremedim sonucu almış olduk. Doktorum kendimi hazır hissediyorsam tıbbi hiç bir engel olmadığını söyleyerek hemen 2. aşılamaya geçebileceğini söyledi. Yine gonalf ile yumurtalarım gelişti çatlatma iğnesi kullandık ama bu defa aşılama değil ilişkiyi tercih ettik yine aynı ilaçları kullandırdı.Ve sonuç yine aynı oldu 12. gün adet gördüm. Artık vücudum biraz dinlensin istedik ve o zaman anladık hormonlarımın alt üst olduğunu. 2 ay boyunca 1-2 gün ara vererek sürekli adet halindeydim. İlaçlar yüzünden hiç sivilcem yokken her yerim sivilce oldu, 7 kilo aldım.4 ay ara verdikten sonra doktorumu değiştirdim. Yeni doktorum yapılan nerdeyse tüm işlemleri gereksiz gördü. Bizim isteğimiz tüp bebek olmasına rağmen aşılama yapmak istedi kabul ettik. Yine gonal f kullandım ama yumurtalarım 20 günde yavaş yavaş geliştirildi. Çatlatma iğnesi kullandım. 34 saat sonra aşılama yapıldı ve sadece 8-10 dk yattım. Günlük hayatıma devam etmemi ve yalnızca günde 2 tane progestan kullanmamı istedi 12. gün teste çağırdı. Dayanamayıp 10. gün idrar testi yaptım çok çok silik ikinci bir çizgi çıktı. Silikte olsa 2. çizgiyi görmek çok mutlu etti beni. Ertesi gün daha koyu renkli bi çizgi görme ümidiyle idrar testi yaptım ama hiç çizgi çıkmadı tabi yıkıldım. 12. gün kan testinde b-hcg 61 çıktı güzel haberi aldık. şimdi bu süreci kıyasladığımda özet olarak anladığım şu ki progestan hapı insana yalancı bir hamilelik yaşatıyor. Göğüs ağrıları, baş dönmeleri, mide bulantısını, batmaları hepsinde de yaşadım çünkü.Ve sizlere gereksiz yere ilaç kullanmamanızı tavsiye ediyorum sadece kendimize yazık ediyoruz. Ve kesinlikle idrar testlerine güvenmeyin yoksa sizde benim gibi üzülerek bebeğinize de zarar verebilirsiniz ve eminim ki bunu hiç istemezsiniz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım. Sonuçta en iyi birbirimizi anlarız. A aklıma gelmişken sonradan öğrendim ki aşılama sonrası görülen kanama gerçek bir adet kanaması değilmiş dolayısıyla yeniden tedaviye başlamak için mutlaka bir sonraki adet dönemi beklenmeliymiş. Aklınızda bulunsun ki siz de benim gibi doktorunuz ticari emellerine alet olmayın.
İnşallah hepiniz sizde güzel haberi alırsınız ve benim gibi hamiş olanlarda sağlıklı bir şekilde bebişlerine kavuşur :KK16::KK49::KK49::KK49:

paylaştığın için teşekkürler, Allah yardımcınız olsun, sağlıklı gebelik ve doğum diliyorum :KK71:

Konu sahibi folikcan da yok ortalarda =)

folik gelsede onunda durumunu öğrensek

Kızlar millet nerde folik nerde liste aynen duruyor ne oldu millete yyaa

işte geldim burdayım :KK8: bayramda adet oldum, doktora gidemediğim için bu ay tedavi kaldı malesef.. tablo kötü durumda. herkes için en hayırlısını ve en güzelini diliyorum. Temmuz ayı bitti, tablo sona erdi. öpüyorum kızlar :KK54:

selam kızlar ayın 1 inde kırmızılar geldi..:KK43:2.gün hemen hastaneye gittim..muayane edildi tekrardan Serophene kullanmaya başladım..12sinde tekrar gideceğim hastaneye yumurta takibine..

hayırlısı olsun cnm. güzel bir hastaneye gidiyorsun. bol şans! :KK54:

sağol canım sağlık yönünden iyiyim ama moral olarak pek iyi sayılmam
bilmiyorum ne yapıcam bundan sonra

seni merak ediyordum cnm, ümidini kesme, dermansız dert vermesin Rabbim :KK48:

Listeye benide ekleyin 😄 ilk asilamami klomenle mayısta oldum ama sonuç negatif ondan sonra hep bi problem oldu 3 aydır bi türlü 2.asilamaya gecemiyoruz. Eylül e kaldı artık. Ins bi problem cikmazda bidaki aya yapılır ve teste pozitif i görürüm. Bu arada hepinizin asilamasi hayırlı olur inşallah

elalmami hoşgeldin. liste sona erdi. malum Temmuz ayı topiğiydik, öküz öldü ortaklık bitti :KK53:

X