Temizlikçi bayanlarla başedemiyorum:(

Annemde de benzer problemler oluyordu. Annem ilk zamanlar hep yaninda durup şunu da yap, şurası olmadı diye peşinde gezer temizlikçi ablamız kadar olmasada annem de baya yorulurdu. Ama abla artik annemin ne istediğini anlamıştı yine de annem başında durup yaptırmadıkça yapmaxdı. Annem bir gün anahtarı vermiş, ben şu saatte gelirim bakarım ev istediğim gibi temiz veririm yoksa parandan keserim demiź. Ilk seferinde 20 lira kesmiş, şimdi tertemiz yapıyor diyor annem. Ablamın temizlikçisi de temizlik sırasında bakıyor misal deterjan evde çok çıkarken evimde deterjanım bitti bana birax deterjan versen, bana biraz peynir versen, bana biraz şunu versen... idare ediyor o da.
Annen de baya akıllı davranmış:)))) benim kadına desem bidaha hayatta gelmez öyle gururlu, ama hayatta da öyle bişey dilenmez, önüne ne koyarsan azıcık yer, isteği falan olmaz tek sorun gücü ağır işlere yetmiyor onu da idare edicem sanırım bi süre daha

@goha ve arkadaşınıza katıldım

ben yukarı ben mi çok şanslıyım yazdım da esasen ben de çok takmıyorum

kaba kiri gitsin yeter

cam siliyor Fransız cam karşıdan güneş geliyor bu dalgalı oldu deyip bir daha siliyor yine oluyor

neyse dedi onu haftaya tekrar sileyim

olur yani ne olacak, görücü mü gelecek eve

yardımcı olmasa ben o camları 6 ay silmem ki

hatta ben diyorum kışın silme diye, camları senden başka gören yok ki

evin içine gelen zaten görmez tüller kapalı; dışından da kim ne kadar görecek çok da önemli de değil, camı pis desinler
Cnm evet ona ben de katılıyorum sonuçta kötü niywtli olmasın , elinden geleni yapsın olduğu kadar. Fakat benim ev hep yere kadar cam sahilde, gelen geçen dolu, çok dikkat çekiyor, perdeler de hep açık dediğin gibi güneş vurunca o izler gerçekten çok kötü duruyor , işte olmazsa cam için arada birini alıcam diğer huyları iyi

Bir de iş buyuramıyorsanız, not yazın buzdolabına asın. sonra da başında beklemeyin. işi bittiğinde kontrol edeceğinizi söyleyin. kısa ve net konuşmak daha etkilidir bazen. ben de 5-6 kişiyle çalıştım sanırım. kimi çok oyalanıyor uzun uzun sigara çay kahve keyfi yapmadan iş yapamıyor, kimi çok konuşuyor, kimi çok ağır bitiremiyor, kimi çok hızlı yapıyor detaya inmiyor... kısacası bir ev bir günde tek başına tamamen dört dörtlük temizlenmiyor. o yüzden biraz beklentiyi azaltmak ve işleri bölmek lazım.
Sigara içiyor ama arası 2 dk hemen işe dönüyor, benimkini oyalayan telefon genelde, iş yaparken kulaklık takıyor konuşa konuşa:) anlamıyorum ki ne konuşuyor koca gün , zaten işler bölünmüş durumda birgün ptesi genel bir temizlik ve bi dolap ya da balkon detaylı, çarş ütü katlama, cuma yine bütün ev sil süpür ya cam ya kapı olduğu kadar

Çamaşırını, ütünü, temizliğini yapmalı haftada üç güne ama "ben adam öalıştıramıyorum" diye kendini suçlama.

Eve gelen çoğu kadınlar öyle malesef.

İşyerinde elli kişiye yemek çay temizlik yapıp koşturan ablayı evime aldım bir kere temizlik yapmadı. Evde çalışmal ağırlarıba mı gidiyor bilmiyorum artık çözemedim.

Sürekli kadın denedm, sorun bende diye düşünüyordum ama ya göz yumayacaksın artıları eksilerinden fazla diyeceksin ya tatlı tarlı elli kez pes etmeden söyleyeceksin ya da değiştireceksin. Malesef çoğu böyle:KK43:

Biliyorum işte genelde hepsi birbirinden beter olduğu için değiştirmek istemiyorum, artıları da çok fazla. Hatta annem de diyor, yapabildiği kadarını yapıyor, sen herkesle geçinemezsin iyi değiştirme diye, çünkü ben birden sinirlenen bi insanım, bi de öyle bilmiş çok konuşan bayanlarla hiç yapamıyorum, bu bayan çok sakin ben de tepkisiz kalabiliyorum dediğin gibi tatlı tatlı söylemek en güzeli zaten, öteki türlü sinir harbi bi de üstüne para ver

Sigara içiyor ama arası 2 dk hemen işe dönüyor, benimkini oyalayan telefon genelde, iş yaparken kulaklık takıyor konuşa konuşa:) anlamıyorum ki ne konuşuyor koca gün , zaten işler bölünmüş durumda birgün ptesi genel bir temizlik ve bi dolap ya da balkon detaylı, çarş ütü katlama, cuma yine bütün ev sil süpür ya cam ya kapı olduğu kadar

ben küçükken annemin bir komşusu vardı kendi evini temizlerken saatler sürerdi o dolapları ayakkabılıkların altına gazete sererdi temizlik sırasında eski gazeteleri çıkarıp yenisini koyardı çıkardığı eski gazeteyi de evire çevire okurdu 1 günde fortmantoyu temizlediğini bilirim

Haftada bir mi alsam diyorum öyle biri var bildiğim ama o Zaman da işte hamile olduğum için eğilip kalkmalı işler bana kalıcak, makine boşalt, as, nevresim değiş, ütü. Gündelik işlerimi güzel yapıyor
Kaç yaşında gücü yetmiyor demişsin o yüzden sordum.
Temizlik Şirketi ile anlassan daha iyi olmaz mı.

Haftada yarım gün geliyor

3+1 evim var

Ben memnunum yemeğini vs yer gelir

Ütü bulaşık vs gibi işler hariç full temizlik yapıyor ve 55 tl alıyor

Ben çok mu şanslıydım acaba
Evet şanslısınız maşallah, yemeğini sizde yememesi bile çok ince bi düşünce, benim önceden aldığım bayanlar genelde 10 givi gelip , kahvaltısı bende yapıp 12 de tekrar öğle yemeği isteyen tipler olduğu için benimki de bu açıdan çok iyi, sadece kahvaltılık çıkarırsam beş dk atıştırır, onu da ısrar ediyorum , ye de güçlen diye:)

Haftada yarım gün geliyor

3+1 evim var

Ben memnunum yemeğini vs yer gelir

Ütü bulaşık vs gibi işler hariç full temizlik yapıyor ve 55 tl alıyor

Ben çok mu şanslıydım acaba
Evet şanslısınız maşallah, yemeğini sizde yememesi bile çok ince bi düşünce, benim önceden aldığım bayanlar genelde 10 givi gelip , kahvaltısı bende yapıp 12 de tekrar öğle yemeği isteyen tipler olduğu için benimki de bu açıdan çok iyi, sadece kahvaltılık çıkarırsam beş dk atıştırır, onu da ısrar ediyorum , ye de güçlen diye:)

Basında dursan iyi olur para veriyorsunuz.tlf konusmasınıda gece yapsn cnm bi görüsme yapsam tüm işlerim aksıyor..

Kaç yaşında gücü yetmiyor demişsin o yüzden sordum.
Temizlik Şirketi ile anlassan daha iyi olmaz mı.
50 yaşlarında, torunu var, üzülüyorum keşke ihtiyacı olmasa:KK43: temizlik şirketi hiç çevremde deneyen olmadı aslında birinden duysam kesin denerdim, özellikle bahar temizliği ne güzel olur

Basında dursan iyi olur para veriyorsunuz.tlf konusmasınıda gece yapsn cnm bi görüsme yapsam tüm işlerim aksıyor..
Yani aslında hep evdeyim ama başında dikilmiyorum, biraz empati yapıyorum yani ben de onun yerinde olabilirdim ve başımda benden 20 yaş küçük biri dikilip dursa şunu yap bunu yap dese ben de mutsuz olurum, sonuçta temizliğe geliyor diye benim kölem değil, beğenmiyorsam değiştirebilirim ama dediğim gibi diğer huyları benim için güzel sadece gücü yetmiyor sanırım

50 yaşlarında, torunu var, üzülüyorum keşke ihtiyacı olmasa:KK43: temizlik şirketi hiç çevremde deneyen olmadı aslında birinden duysam kesin denerdim, özellikle bahar temizliği ne güzel olur
En iyisi bence temizlik Şirketi detaylı temizlik yaparlar diye düşünüyorum.

bende sırf bu yüzden çağırmıyorum hamileyim yapabildiğimi yapıyorum eşimin yapabileceklerini ona yaptırmaya çalışıyorum ( mırın kırın etse de yapmaya çalışıyor) gerisi kalıyor. ama cam , kapı silme dolap silme , yerleri kaldırıp silme gibi temizlik için almam şart nasıl yapıcam diye düşünüyorum hem iş söyleyemiyorum hem yapılanı beğenmiyorum üstelik eşimde çok titiz o beğenmeyince daha da sinir oluyorum
Evet nisan annesiyiz ikimiz de:) Cnm büyük temizlik sakın yapma, çamaşır suyuna dokunma, ağır zaten kaldırma , eğilip kalkma da iyi değil, annen yakındaysa yardımcı olur belki benim o da uzak. En azından 15 te bir al bebiş gelene kadar

Evet nisan annesiyiz ikimiz de:) Cnm büyük temizlik sakın yapma, çamaşır suyuna dokunma, ağır zaten kaldırma , eğilip kalkma da iyi değil, annen yakındaysa yardımcı olur belki benim o da uzak. En azından 15 te bir al bebiş gelene kadar

yapmıyorum zaten eşim haftada bir süpürgeyi açıyor , duşakabini temizliyor , bende vileda ile silip toz alıyorum. çamaşırları yıkayıp askılığa asıyorum koltuğa oturup ütü yapıyorum o kadar diğerleri duruyor camdı , dolaptı kaç ay oldu annem maalesef uzakta bi kaç defa kadın almıştım eve hamile değilken ama hiç almasam da olurdu hiç istediğim gibi temizlik olmadı bende kendim yapmaya çalıştım bu aydan itibaren en azından ayda bir banyo camlar ve yerler için birini çağırmayı düşünüyorum inşallah bu defa aradığımı bulurum. camlar umurumda değil burada kış çok soğuk oluyor ama evin içi için almalıyım.

temizlik yönünden kimseye güvenmediğim için eve temizlikçi almıyorum

Oturun karşılıklı,anlatın 3 günde neler yapılacağını,bir gün cam silsin,yerleri silip süpürsun,diger geldiğinde dolap,kapı silsin ve yine yerler silinip süpürülsün. Bu şekilde programlı bir şekilde yapsın.
Bana gelen bayan ,eli çabuk ve titiz ama maalesef kırıp dökmekte üstüne yok,yinede değiştiremiyorum güvenip,zira güvenip alabileceğim birini bulamam muhtemelen.
Benim evimin düzenini biliyor artık, 5 senedir tanıdık birbirimizi idare ediyoruz.

yapmıyorum zaten eşim haftada bir süpürgeyi açıyor , duşakabini temizliyor , bende vileda ile silip toz alıyorum. çamaşırları yıkayıp askılığa asıyorum koltuğa oturup ütü yapıyorum o kadar diğerleri duruyor camdı , dolaptı kaç ay oldu annem maalesef uzakta bi kaç defa kadın almıştım eve hamile değilken ama hiç almasam da olurdu hiç istediğim gibi temizlik olmadı bende kendim yapmaya çalıştım bu aydan itibaren en azından ayda bir banyo camlar ve yerler için birini çağırmayı düşünüyorum inşallah bu defa aradığımı bulurum. camlar umurumda değil burada kış çok soğuk oluyor ama evin içi için almalıyım.
Sen baya bişey yapıyorsun ama. Kolay mı yer silmek, kova doldur boşalt eğil kalk. Ben şuan sadece yatak topla, evi topla, çiçekleri sula:) yemek yap bu kadar, akşam da biraz kızımla oyuna ödeve vakit kalıyor o kadar, ona da kardeş gelince vakit ayırmıycam diye şimdi biraz ilgilenmek istiyorum

aynen

tatlı kek vs yaparsan yer, çay kahve içer

ama zaten ben onu evde bırakıp gidiyorum

geçen sene aynı gün iki ev temizliyordu

sabah biri akşam biri

bu sene bebeği var sabah gelip öğlen de gidiyor

yemek hazırlayayım dedim; yok hemen gideyim evde bebek var evde yerim diyor

o zaman öğlen yiyordu ama hemencecik yani

sigarayı bile balkon yıkarken içiyor

ama benimki bir kere gelip temizliğe geliyor; esasen sizinki daha çok genel yardımcı gibi her işi yapacak yani

bizimki gelip dolapların içini bile katlayacak zaman buluyor ki bizim ev hem pis hem dağınık oluyor oyuncaklar vs her yerde

Oturun karşılıklı,anlatın 3 günde neler yapılacağını,bir gün cam silsin,yerleri silip süpürsun,diger geldiğinde dolap,kapı silsin ve yine yerler silinip süpürülsün. Bu şekilde programlı bir şekilde yapsın.
Bana gelen bayan ,eli çabuk ve titiz ama maalesef kırıp dökmekte üstüne yok,yinede değiştiremiyorum güvenip,zira güvenip alabileceğim birini bulamam muhtemelen.
Benim evimin düzenini biliyor artık, 5 senedir tanıdık birbirimizi idare ediyoruz.
Benimki buaralar biraz kırmaya başladı, aslında o kadar çok aksesuar var ki arada kırılması çok normal önemli olan küçük bi özür dilemesi benim için, sizin düzen oturmuş aslında bizim de şuan gelseniz dolaplar düzenli, üstleri tozsuz , banyolar cifli:) bana bi camlar hep kötü silinmiş geliyor, yoksa gerçekten yeni birini alsam , bu kadar verim yine alamam

Kızlar mrb, çok büyük bir dert değil biliyorum Allah büyüklerini kimseye yaşatmasın ama bu da benim başımı ağrıtan bi sorunum yardımcı olursanız çok sevinirim..
Şöyle ki eve temizliğe aldığım bayanlarla diyaloğu bir türlü düzgün sağlıyamıyorum, genelde hep mağdurum:KK43: asla iş yaptıramıyorum, desem de demesem de hep sinir olduğumla kalıyorum. Hadi şimdiye kadar biri hariç hepsinin çok olumsuZ yanları vardı değiştirdim, şimdiki yaklaşık 1 senedir geliyor, karakter olarak sessiz, sakin, az sigara içer, yemesi öyle saatler sürmez, gıcık bi tavrı yok fakat gelgelelim işler hep yalan oluyor, dolap içi yaptırıcam diye helak oluyorum her seferinde ondan çok yorulup hamile Halim'le hasta oluyorum, haftada 3 yarım gün geliyor e haliyle bekliyorum her yeri yapmasını,ama bir cam silecek o da ayda 1, köşeler leş, dalga dalga izler gidip uyarsam yaptım diyor yapmadığını görüyorum tekrar, bi de benden baya büyük alınganlık yapıyor:KK43: kıyamıyorum da öyle sürekli söyleyemiyorum, iş buyurur gibi:KK43: sanırım benim karakterim uygun değil iş yaptırmaya:KK43: bi de kırmaları başladı , bi günde 3 biblo kırmış, bana demedi bile, öyle kırık yerine koymuş, söylesem 3 kuruşluk şey ayıp geliyor, ama onun kusura bakma dememsi de deli ediyor:KK43: siz Nasıl iş yaptırıyorsunuz, Nasıl taktikleriniz var. Buarada bayan bulmak çok zor İstanbul da değiştirmek de istemiyorum hep beteri geliyor:KK43:(
Valla tekrar değiştir derim. Ama değiştiremiyorsan sert olmayı deneyeceksin. Sonuçta sen ona ücret veriyorsun ve onunda haketmesi gerekiyor. Yaptım dediği zaman kusurları söyle ve tekrar yapmasını söyle. Kısaca sert ol biraz. Kırılmaca darılmaca olamaz böyle bir durumda.

X