Temizlikçi bayanlarla başedemiyorum:(

İşte bi gün geliyor bi gün gelmiyor, aslında evin hep mum gibi olması lazım, buarada gözleri de pek görmüyor, bazen diyo görmediğim yerler de olabilir diye:KK43: işte kötü niyet de yok ama gücü yetmiyor sanırım

Yerinde olsam haftada 3 yarım gün değilde 15 günde 1 adam akıllı yapacak birini bulurum

Tüm işleri bi arada vermeyin, uyuz olur yarım yamalak yaparlar. Taktik şu, sık geliyorsa eğer1veya 2 haftada bir yani;
Ajanda tutun, ona yapılacaklar listesi hazırlayıp sizin için önemini de not alın. mesela

1-camlar silinecek önemli
2kapılar silinecek

diğer hafta koltuk altları çekilip silinecek diye haftalara yayılan plan yapın... gibi...
Koltuk altlarını hep yapıyor onu söylemiştim ilk geldiğinde, ama mesela cam duşakabinim var Kocaman onu silmek istemiyor resmen, cam silmeyi sevmiyor, zaten 3-4 haftada bir diyorum öyle herşeyi yarım günde Nasıl yaptırıyım ama yazmak iyi fikir olabilir unutuyorum diye bi yere yapıştırmalı burdan bak derim

Yerinde olsam haftada 3 yarım gün değilde 15 günde 1 adam akıllı yapacak birini bulurum
Haftada bir mi alsam diyorum öyle biri var bildiğim ama o Zaman da işte hamile olduğum için eğilip kalkmalı işler bana kalıcak, makine boşalt, as, nevresim değiş, ütü. Gündelik işlerimi güzel yapıyor

Hem hamilesiniz hem haftada 3 gun geldigi halde tezgahi bile yalandan siliyor diyorsunuz. Bence verdiginiz paraya da yazik yeni birini bulana kadar bu bayan gelmesin yani . Yeni biri buldugunuz da da aranizda hep bi cizgi olsun. Ne kadar samimi olunursa o kadar az is yapiyorlar cunku :KK56:ilk eve girdiginde isleri anlat. Mesela tezgahi ve duvarlarini camasir suyuyla sil de. Mecburen guzelce yapar. Kolayliklar dilerim :KK24:
Evet ilk günler çok önemli bence de, seni tanıyor, nabza göre şerbet oluyor.benim kötü bir hamileliğim oldu önceden , ve muhtaçtım buna o yüzden çok çizgi çizemedim zayıf anlarına denk gelince kolay olmuyor

Haftada bir mi alsam diyorum öyle biri var bildiğim ama o Zaman da işte hamile olduğum için eğilip kalkmalı işler bana kalıcak, makine boşalt, as, nevresim değiş, ütü. Gündelik işlerimi güzel yapıyor

Sen herseyi o yapsın diyorsun?

Hmmm o zaman bilemem,benim için temizlik süpür sil, cam kapı dolap silme vs gibi şeyler, yatak odama sokmam mesela, ya da çamaşır atsın sersin istemem, onları temizlikten saymıyorum

benim daha önce böyle bir konum vardı bende bulamadım eskiden gelen bir bayan vardı çocuğu olunca bırkamıştı onun gibisi gelmedi bir daha, bende şimdilik kendim yapıyorum çok sıkışınca çağırıcam artık... en son gelende ben daha çok yoruldum... şirketlerle anlaşmayı düşünüyorum bireysele göre biraz daha pahalı ama duvara varıncaya kadar siliyorlarmış...

Hamilelik riskli değilse ufak temizlikler yapılır, herkes yardımcı alamıyo ki, toz alınamaz mı mesela, tercih elbette ama ne biliyim...

Sen herseyi o yapsın diyorsun?

Hmmm o zaman bilemem,benim için temizlik süpür sil, cam kapı dolap silme vs gibi şeyler, yatak odama sokmam mesela, ya da çamaşır atsın sersin istemem, onları temizlikten saymıyorum
Cnm valla gönül istemez tabi onları yaptırmak ama büyük haftalı bir düşüğüm oldu, annem uzakta, kimsem yok yakın mecburum. Bi de mesela bire giden bi kızım var okulu uzak, acil çağırsalar evi de emanet edebileceğim biri olmalı, bu ablaya o açıdan güveniyorum. Hastalansam gelir benle Dr a, öyle yanları olmasa hemen değiştiririm

benim daha önce böyle bir konum vardı bende bulamadım eskiden gelen bir bayan vardı çocuğu olunca bırkamıştı onun gibisi gelmedi bir daha, bende şimdilik kendim yapıyorum çok sıkışınca çağırıcam artık... en son gelende ben daha çok yoruldum... şirketlerle anlaşmayı düşünüyorum bireysele göre biraz daha pahalı ama duvara varıncaya kadar siliyorlarmış...
Benim de bir ablam vardı çok iyiydi Nasıl hızlı temiz iş yapardı, sonra sigortalı iş buldu, gitti:KK43: şirket denersen yazar Mısın en azından ayda bir öyle alsam, bu bayan normal basit işleri yapsa ona da razıyım

Batman'da gerek duymuyorum eşimle yapıyoruz cumartesi günleri, hatta genelde o yapar ben yemek yaparım, ama sark bitince 15 günde bir alırız diyoruz ama çok cikcikli işler belli ki

Benim de bir ablam vardı çok iyiydi Nasıl hızlı temiz iş yapardı, sonra sigortalı iş buldu, gitti:KK43: şirket denersen yazar Mısın en azından ayda bir öyle alsam, bu bayan normal basit işleri yapsa ona da razıyım
tmm arkadaşım çağırırsam yazarım yaptıracağın işe göre anlaşıp ona göre fiyat çıkarıyolar sana...

Batman'da gerek duymuyorum eşimle yapıyoruz cumartesi günleri, hatta genelde o yapar ben yemek yaparım, ama sark bitince 15 günde bir alırız diyoruz ama çok cikcikli işler belli ki
Çok şanslısın o zamn, ben eşimin ancak dağınıklığını toplayabiliyorum:KK43: zaten kadın geliyor diye de yatıyorum sanma şimdi öğleden sonra gelicek , ben evi topla, çamaşırları makineye at, ortada hiçbirşey bırakmıyorum, o gelince de pazara çıkıcam, hergün yeni yemek yapıyorum 2. Gün yemiyor eşim, başkasından da yemez:KK43:

Çok şanslısın o zamn, ben eşimin ancak dağınıklığını toplayabiliyorum:KK43: zaten kadın geliyor diye de yatıyorum sanma şimdi öğleden sonra gelicek , ben evi topla, çamaşırları makineye at, ortada hiçbirşey bırakmıyorum, o gelince de pazara çıkıcam, hergün yeni yemek yapıyorum 2. Gün yemiyor eşim, başkasından da yemez:KK43:

Oyyy ömür törpüsü...

O zaman her gün alsan yeri, madem yardım etmiyo acıma parasına

Aynı sebepten ben de almıyorum. Genel temizlik değil de meniere sendromum var cam silemiyorum. Faranjitimden dolayı ev süpüremiyorum. Ama temizlikçiyle yapamadım yani. Mecburen eşime erkek kardeşime falan yaptırıyorum.

Oyyy ömür törpüsü...

O zaman her gün alsan yeri, madem yardım etmiyo acıma parasına
O yatılı al diyor şimdi Bebek de gelince ilk aylar en azından hep biri olsun diye, işte ona hiç cesaret edemiyorum kime sorsam hep kötü şeyler ama iyisini de buldun mu çok rahat bişey diyorlar.
Buarada yatılı bildiğiniz bayan varsa bi görüşürüm:)

O yatılı al diyor şimdi Bebek de gelince ilk aylar en azından hep biri olsun diye, işte ona hiç cesaret edemiyorum kime sorsam hep kötü şeyler ama iyisini de buldun mu çok rahat bişey diyorlar.
Buarada yatılı bildiğiniz bayan varsa bi görüşürüm:)

Yatılı almak çok daha riskli değil mi, ben korkarım yahu, gbt falan baktırın polis tanıdık varsa, bir de evde bir yabancı ile özel hayat nasıl olacak

bence daha iyi bir temizlikçi bulun. bizim iş yerimize gelen bir bayan vardı hayatımda bu kadar yüzsüzlük görmedim dolapların üzerine el sürmez, balkona girmez çiçekler var diye girerse bir iki çiçek kırar. en sonunda bana bi kere dedi yeaaa ben şurayı silmesem olmaz mı yeaaa diye gevşek gevşek artık sinirimi bozdu patron da anladı zaten çağırmıyor artık. böyle insanlara çok kızıyorum sen bu işten ekmeğini kazanıyorsun işine ekmeğine hiç mi saygın yok yapacaksan hakkıyla yap ki o ekmek zincir olsun başkalarına da tavsiye etsinler daha bereketli olsun.

Yanlış anlaşılmasın, maddi durumum çok iyi, evim de küçük.. Ancak buna rağmen temizlikçi almıyorum. Çünkü daha önce tecrübelerim oldu ve artık lanet ettim. Haftada bir kendim yapıyorum temizliğimi hem içime siniyor, eksiksiz, kendi istediğim gibi yapıyorum hem de param cebime kalıyor.

bence daha iyi bir temizlikçi bulun. bizim iş yerimize gelen bir bayan vardı hayatımda bu kadar yüzsüzlük görmedim dolapların üzerine el sürmez, balkona girmez çiçekler var diye girerse bir iki çiçek kırar. en sonunda bana bi kere dedi yeaaa ben şurayı silmesem olmaz mı yeaaa diye gevşek gevşek artık sinirimi bozdu patron da anladı zaten çağırmıyor artık. böyle insanlara çok kızıyorum sen bu işten ekmeğini kazanıyorsun işine ekmeğine hiç mi saygın yok yapacaksan hakkıyla yap ki o ekmek zincir olsun başkalarına da tavsiye etsinler daha bereketli olsun.
Benimki bilmiyorum bilerek mi yapıyor ama mesela küçücük bir banyom var oradaki aynayı hep söylüyorum o kadar anlamsız ki küçücük bi şey sil lafını ettirtme işte, bir de gururlu , ben bu yaşımda Çalışıyorum falan muhabbeti yaptı bi iki kere, çok da üzülüyorum haklı evden eve koşturuyor 50 yaşında:KK43: bilemiyorum gelen daha iyi çıkar mı ama en sonunda değiştirixem böyle giderse

X