Temiz olmayan kaynana sorunu yardım edin

Her girmeden yıkayın elinizi yıkayın kolonya sürün illa duşa girmek zorunds değilsiniz. Hayir banyoda pistir wcyi yıkamayan duşu yıkar m
Ben kendim onu yıkıyorum duşa girmeden yanı duşakabin kısmını

Ben kendim onu yıkıyorum duşa girmeden yanı duşakabin kısmını
Benim kv de pek temiz değil wcyi artik haftada bir mi üç güne bir mi yıkıyorlar bilmiyorum. Yeni evlendigimde hamileyken kalmıştık eğitim vardi onların şehirde o zamanlar görümcem küçüktü ona diyordum. Duş cok acaipti saçı toplayıp oraya bırakıyordu ben şimdi orada asla duş almam iki üç gün gidiyoruz yapamam cok gerekmedikce bayramda arife günü gittik evde duşumu aldim iki gun kaldik yapmadım. Ama wcyi simdi her girdiğimde kendim yıkıyorum Allah'tan alaturka tuvaletleri kullanim alanlarını yıkıyorum. Elimi iyice yikayip çıkıyorum sonra birde. Kolonya döküyorum

Eşinizle neden aynı tuvaleti kullanmıyorsunuz ona şaşırdım ben
Ay bizde ayrı giriyoruz daha önceki evdekilerde alaturka ve klozet vardi esim alaturka kullanıyordu simdi ikiside alafranga oğlumla.ben bir esim ayri wcye giriyor neden bilmem böyle yapıyoruz esimin ailesi ve misafir geldiğinde de esimin wcye girdiriyoruz hahaha

Dediğiniz her şeyi yaptım. Tuvaleti her gün yıkamak gerekiyor diye de dedim. Beraber evi de temizledik. Çok gereksiz eşya var atalım evi boğuyor da dedim ama maalesef
Milletin evinden size ne ki? Gereksiz eşyalar atılacaksa da başkaları kararını versin çünkü sizi pek sağlıklı bulmadım.

Tuvalet yıkadıktan sonra duş alanı ilk defa duyuyorum. Duvarları da mı yıkıyorsunuz napıyorsunuz?
Üstüne sıçramıyorsa sorun yoktur sizin için. Duvarlar değil de lavabo vs. İlla üstüme sıçrar görmesem de

Milletin evinden size ne ki? Gereksiz eşyalar atılacaksa da başkaları kararını versin çünkü sizi pek sağlıklı bulmadım.
E ben ayrıca tutup atmadım. Eşim de kayınbabam da bu evde çok gereksiz eşya var dediler. Onlar bile rahatsız ama kimse ilgilenmediği için ben burada içimi dökmek istedim ama herkes buna takıldı. Yoksa ben kaynanamın buzdolabının bile açmam bana ne

Sonuçta aşırı titizlik normal değil diyoruz ama elinizde değil anlıyorum, iyi bir uzmandan destek alın çünkü çocuk olunca o da olumsuz etkilenir, takıntılı olabilir, yazık, günah.. Önleminizi alın.. 5 günde idare ediverin, kendiniz günlük temizleyin, böyle bir konuda biz size ne tavsiye verebiliriz ki başka..Allah çaresiz dert vermesin..

Yani siz beni en azından bu konuda anlarsınız. Çünkü benimki de yıkamıyor

E gittim ama doktor bunu sorun etmedi. İlaç verdi ama çok etkiliyordu beni bıraktım çok alışmadan
Tamam siz psikoloğa niye gitmediniz buna ek olarak. Psikiyatri bölümüne gitmiş ilaç almışsınız fakat terapi yok, ve ilacı düzenli kullanmamışsınız. Diyelim ki tedavi size hitap etmedi verim alamadınız başka doktora niye gitmediniz. İnsanlar iyileşmediklerinde veya başka bir şeyden huylanınca üç beş doktora gider. Çok ağır vakasınız diyemem ama tamamen de normal değilsiniz. Öğretmenim siz de pedagojik formasyon aldığınız için az çok bilirsiniz bazı durumları o yüzden bilinçli olduğunuzu düşünüyorum. Fakat insan içinde olduğu durumu bazen göremez normal gelir. İlaç kullanmak istemiyorsanız bir psikolog seçeneğini değerlendirmenizi öneririm düzenli seansları devam ettirdiğinizde sonra karar verirsiniz işe yarıyor mu yaramıyor mu diye

Merhaba konu sahibi. Size benzer sıkıntıları olan biri olarak yazıyorum hayatinizi ne kdr zorlastigini biliyorum ve anliyorum. Ama kendimle sizin aranizda soyle bir fark var ben takintili oldugumu kabul ediyorum ve tedavi aliyorum. Ne kdr ise yariyor yaramiyor o konu ayri. Birinin evinde kalmak veya birinin evimde olmasi bana da zulum geliyor. Ancak kaldigim yerde insanlari rahatsiz etmemek adina evden carsafimi goturuyorum. Yattigim yerde hem kaldigim kisinin carsafini serip hemde kendi çarşafimi seriyorum ki terlersem fln daha once baskasinin oturup kalktigi yer ile temasim azalsin gibi ama bunu ev sahibine göstermeden yapmaya calisyorum kapimi kapatinca seriyorum sabah kaldiriyorum cunku bende normal gormuyorum. Beni anlamaniz icin orneklendirdim daha bir suru sey var anlatsam ohooo ama her seye bir sebep sunuyorum kendimle ilgili. Mutfaga giriyorum mesela kv evinde ama temiz mi kirli mi takıntısı geldigi icin ellerim deterjandan alerji oluyor diyorum eldiven takip bulasigi yıkayıp yenileni içileni temizliyorum yemekleri yapiyorum vs. Uc gunluk dunya kimsenin kalbini gonlunu kirip boyle seyler yuzunden alinmasini istemem rahatsiz olanin ben oldugumu bilip minimum karsimdakini rahatsiz ederim. Ama benim boyle olmamda diger sebep cocugum var o etkilenmesin diye herseyi onun gorecegi sekilde dogru ogrenmesi icin kendimi zorluyorum. Beni motive eden bir durum bu zaruri olarak. Mesela tuvalette kendini temizlemeyi yeni ogrendi ama yinede kalkarken ederken muhakkak cis damlatiyor ve gelisimsel surecinde cok normal ama ona sadece burayi temizlemesi gerektigini ve oyle bırakmaması gerektigini anlatiyorum. Elinden geldigince yapiyor cikiyor ben arkasindan kapiyi kapatıp o gormeden camasir suyuyla temizliyorum vs. Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum ama bazi seylerin uzerine gitmezseniz hep ust levela çıkıyor. Soyle bir kendinizi dinleyin yoruldugunuzu farkedeceksiniz

Evde aynı tuvaleti bile kullanmayan eşler nasıl sevişiyor sevişiyorsa ayrı tuvalet konusunda neden bu kadar kasıyor anlamadım.
Kayınvalideniz de az temizliyor bana da öyle geldi ama oraya gittiğinizde her gün bir kere de olsa “Valide tuvaleti temizle hadi” demeniz olmamış. Otelde mi kalsanız acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…