Temiz olmayan kaynana sorunu yardım edin

Yani siz beni en azından bu konuda anlarsınız. Çünkü benimki de yıkamıyor
Anlıyorum ama bence kırılma noktanız olsun kendiniz yikayin ilk başlarda hadi wcyi yika demeyi sorun etmezler ama sonra icten ice eder. Ben uzun zamandır alaturka tuvalet kullanmıyorum orasıda sanırım alaturka daha iyi en azından klozetten yıkmayi deneyin sonra duşa girmeyin ama rahat etmeniz icin üstünuzu değiştirin.

Erkekler genelde ayakta cislerini yapıyor kendi ailemde babam kardeşim yapmaz, esimde yapmiyor önce yapıyorsa bile evlendikren sonra görmedim.kv de kp ve kaynım var o yüzden illa yıkıyorum çünkü günlük yıkamiyorlar . Ben hamileydim camssir suyuyla ,deterjanla yakin temas olmasin diye görümceme diyordum, eşime diyordum. Dısarda da kullanmam wc yi wc hassasiyetim var ama sizinki biraz ileri bence burda en azından yikama işlemini kirabilirsiniz üstünuzu değiştirin. Ve bence kv deye değil eşinize söyleyin o yikasin kv ye demek sorun olur

Merhaba konu sahibi. Size benzer sıkıntıları olan biri olarak yazıyorum hayatinizi ne kdr zorlastigini biliyorum ve anliyorum. Ama kendimle sizin aranizda soyle bir fark var ben takintili oldugumu kabul ediyorum ve tedavi aliyorum. Ne kdr ise yariyor yaramiyor o konu ayri. Birinin evinde kalmak veya birinin evimde olmasi bana da zulum geliyor. Ancak kaldigim yerde insanlari rahatsiz etmemek adina evden carsafimi goturuyorum. Yattigim yerde hem kaldigim kisinin carsafini serip hemde kendi çarşafimi seriyorum ki terlersem fln daha once baskasinin oturup kalktigi yer ile temasim azalsin gibi ama bunu ev sahibine göstermeden yapmaya calisyorum kapimi kapatinca seriyorum sabah kaldiriyorum cunku bende normal gormuyorum. Beni anlamaniz icin orneklendirdim daha bir suru sey var anlatsam ohooo ama her seye bir sebep sunuyorum kendimle ilgili. Mutfaga giriyorum mesela kv evinde ama temiz mi kirli mi takıntısı geldigi icin ellerim deterjandan alerji oluyor diyorum eldiven takip bulasigi yıkayıp yenileni içileni temizliyorum yemekleri yapiyorum vs. Uc gunluk dunya kimsenin kalbini gonlunu kirip boyle seyler yuzunden alinmasini istemem rahatsiz olanin ben oldugumu bilip minimum karsimdakini rahatsiz ederim. Ama benim boyle olmamda diger sebep cocugum var o etkilenmesin diye herseyi onun gorecegi sekilde dogru ogrenmesi icin kendimi zorluyorum. Beni motive eden bir durum bu zaruri olarak. Mesela tuvalette kendini temizlemeyi yeni ogrendi ama yinede kalkarken ederken muhakkak cis damlatiyor ve gelisimsel surecinde cok normal ama ona sadece burayi temizlemesi gerektigini ve oyle bırakmaması gerektigini anlatiyorum. Elinden geldigince yapiyor cikiyor ben arkasindan kapiyi kapatıp o gormeden camasir suyuyla temizliyorum vs. Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum ama bazi seylerin uzerine gitmezseniz hep ust levela çıkıyor. Soyle bir kendinizi dinleyin yoruldugunuzu farkedeceksiniz
Çok teşekkür ederim ilginize ve yazınıza. Beni anlıyor olmanız hem sevindirdi hem üzdü. Hayat böyle zor evet ama bundan vazgeçmek de zor. Bazen ben neden değişeyim insanlar değişsin diyorum. Neyse artık öyle işte. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım çok sağ olun

Anlıyorum ama bence kırılma noktanız olsun kendiniz yikayin ilk başlarda hadi wcyi yika demeyi sorun etmezler ama sonra icten ice eder. Ben uzun zamandır alaturka tuvalet kullanmıyorum orasıda sanırım alaturka daha iyi en azından klozetten yıkmayi deneyin sonra duşa girmeyin ama rahat etmeniz icin üstünuzu değiştirin.

Erkekler genelde ayakta cislerini yapıyor kendi ailemde babam kardeşim yapmaz, esimde yapmiyor önce yapıyorsa bile evlendikren sonra görmedim.kv de kp ve kaynım var o yüzden illa yıkıyorum çünkü günlük yıkamiyorlar . Ben hamileydim camssir suyuyla ,deterjanla yakin temas olmasin diye görümceme diyordum, eşime diyordum. Dısarda da kullanmam wc yi wc hassasiyetim var ama sizinki biraz ileri bence burda en azından yikama işlemini kirabilirsiniz üstünuzu değiştirin. Ve bence kv deye değil eşinize söyleyin o yikasin kv ye demek sorun olur
Çok haklısınız tavsiyenizi dikkate alacağım teşekkür ederim

Evde aynı tuvaleti bile kullanmayan eşler nasıl sevişiyor😱 sevişiyorsa ayrı tuvalet konusunda neden bu kadar kasıyor anlamadım.
Kayınvalideniz de az temizliyor bana da öyle geldi ama oraya gittiğinizde her gün bir kere de olsa “Valide tuvaleti temizle hadi” demeniz olmamış. Otelde mi kalsanız acaba?
Ya oteller daha kötüü. Zaten kaynanam her gün yıkasa sorun olmayacak benim için. Sonuçta o an ev kalabalık oluyor..
İnanın cinsel hayatımızda bu konuyla alakalı zerre sorun yok çünkü eşim de dikkatli biri. O da sevmez hatta dağınıklık vs. Konusunda bazen benden daha dikkatli oluyor

Çok teşekkür ederim ilginize ve yazınıza. Beni anlıyor olmanız hem sevindirdi hem üzdü. Hayat böyle zor evet ama bundan vazgeçmek de zor. Bazen ben neden değişeyim insanlar değişsin diyorum. Neyse artık öyle işte. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım çok sağ olun
O insanlar değişmiyor ki pis insan hep pis temiz insan hep temiz

Ya oteller daha kötüü. Zaten kaynanam her gün yıkasa sorun olmayacak benim için. Sonuçta o an ev kalabalık oluyor..
İnanın cinsel hayatımızda bu konuyla alakalı zerre sorun yok çünkü eşim de dikkatli biri. O da sevmez hatta dağınıklık vs. Konusunda bazen benden daha dikkatli oluyor
Oteller daha mı kötü?

Evde aynı tuvaleti bile kullanmayan eşler nasıl sevişiyor😱 sevişiyorsa ayrı tuvalet konusunda neden bu kadar kasıyor anlamadım.
Kayınvalideniz de az temizliyor bana da öyle geldi ama oraya gittiğinizde her gün bir kere de olsa “Valide tuvaleti temizle hadi” demeniz olmamış. Otelde mi kalsanız acaba?
😂😂😂 Bizde ayri kullanıyoruz ama bizimki temizlik açısından değil evde iki vsr ikisinide kullanıyoruz . Ben alaturka kullanamıyorum eşim onu seviyor öyle başladık. Şimdi ikiside klozet öyle kullanıyoruz ama tâbi ki birbirimizinkine girdiğimizde oluyor. Sonuçta ikisininde günlük temizliğini ben yapıyorum tiksinmekten değil ama olunca kullanıyoruz hepsini

Önceden oturdugumuz bir evde iki klozet bir alaturka vardı üçünüde kullandik biri ebeveyn banyosundaydi yani tiksinmekten kaynaklı değil. Wc şekline göre sekilleniyor

Bir kere en son ben kendim yıkadım. Sonra direkt duşa girdim. Çünkü ben kendi evimde bile her gün yıkıyorum bazen günde iki kere bugün olduğu gibi
Genelde iki kere duş alıyorum ben zaten. Başkasının evinde yaşamak işkence. Halıya basamıyorum ve koltuğa rahat oturtamıyorum kendimi. Her neyse sağ olsun ben dediğimde de yıkıyor anne yıkar mısın diyorum hiç öyle surat asmıyor tebessüm eder hep zaten. Çünkü ben eşimle dahi aynı tuvaleti kullanmıyorum.
Kesinlikle OKB'siniz. Günde iki kere tuvalet yıkamak nedir yahu misafir bir şey yoksa. Tuvalet temizleyince niye duşa giriliyor onu da anlamadım el kol sabunlamak yetmiyor mu vücudunuzla mı yıkıyorsunuz tuvaleti? Ha bir de eşinizle, bakın anne baba filan değil eş diyorum, her şeyi yapıyorsunuz ama aynı tuvalete giremiyorsunuz öyle mi.. Şimdi bir şey derdim de neyse 😄

Valla kayınvalidenize bravo sizi idare edebiliyorsa. Ben olsam buyur kendin yıka öyle gir çıkarken de tekrar yıka ben de senin pisliğine girmek zorunda değilim derdim. Kadının pis olduğunu hiç düşünmüyorum ayrıca..

Benim rahmetli babannemgilin evine gittiğimde ben de böyle oluyordum. Köy eviydi ama asla rahat etmiyordum tuvalet vs zaten hak getireydi. Çocukken bilmezdik ama büyüdükçe rahatsız olmaya başlamıştık yemek yemeden önce kullanılacak bütün çatal kaşık vs yıkardık önceden. Sizi bu anlamda anlayabiliyorum ama eşime annene söyle de tuvaleti yıkasın deme seviyesini pek anlamlandıramadım. Kvnizle nasıl bir ilişkiniz var ki bunu tolere ediyor bilemiyorum ama biri benim evime gelecek de bana tuvaleti yıka tuvalete gireceğim diyecek. Bu beni aşırı rahatsız ederdi her şeyden bağımsız

Annem ben ve kocam hariç herkes pis, her şey pis, ortalık tuvaletten çıkıp elini yıkamayan insan dolu... Kocanız da şimdilik temiz çünkü annesine tuvaleti yıkattırabiliyorsunuz. Kocam bir kez yıkadı temizledi diyorsunuz, hayır her seferinde girip temizlesin. Ya da başkasının evi değil eşimin ailesinin evi diyorsunuz siz girip temizleyin. Kayınvalide sizin temizlikçiniz değil. İnsan annesine bu muameleyi yaptırmamalı.
Bir psikiyatriste daha görünün. Ne eş ne evlilik ne de huzur kalır bu gidişle. Yardım edin demişsiniz nasıl bir yardım, ne yazalım ne diyelim? Her gittiğinizde söyleyin kocanıza temizlettirsin mi diyelim? Birine temizlikçi diğerine emir eri gibi davranmaya devam edin mi diyelim?

Benim rahmetli babannemgilin evine gittiğimde ben de böyle oluyordum. Köy eviydi ama asla rahat etmiyordum tuvalet vs zaten hak getireydi. Çocukken bilmezdik ama büyüdükçe rahatsız olmaya başlamıştık yemek yemeden önce kullanılacak bütün çatal kaşık vs yıkardık önceden. Sizi bu anlamda anlayabiliyorum ama eşime annene söyle de tuvaleti yıkasın deme seviyesini pek anlamlandıramadım. Kvnizle nasıl bir ilişkiniz var ki bunu tolere ediyor bilemiyorum ama biri benim evime gelecek de bana tuvaleti yıka tuvalete gireceğim diyecek. Bu beni aşırı rahatsız ederdi her şeyden bağımsız
Anlayışınız için teşekkür ederim.
Artık yıkama ya da kirli düşüncesi görüntüsü her neyse beni rahatsız ediyor bu yüzden söyledim Kayınvalideme

Annem ben ve kocam hariç herkes pis, her şey pis, ortalık tuvaletten çıkıp elini yıkamayan insan dolu... Kocanız da şimdilik temiz çünkü annesine tuvaleti yıkattırabiliyorsunuz. Kocam bir kez yıkadı temizledi diyorsunuz, hayır her seferinde girip temizlesin. Ya da başkasının evi değil eşimin ailesinin evi diyorsunuz siz girip temizleyin. Kayınvalide sizin temizlikçiniz değil. İnsan annesine bu muameleyi yaptırmamalı.
Bir psikiyatriste daha görünün. Ne eş ne evlilik ne de huzur kalır bu gidişle. Yardım edin demişsiniz nasıl bir yardım, ne yazalım ne diyelim? Her gittiğinizde söyleyin kocanıza temizlettirsin mi diyelim? Birine temizlikçi diğerine emir eri gibi davranmaya devam edin mi diyelim?
Bizim bu konuda sorunumuz yok ki eşimle? Mesela anaannesinin evindeki tuvalet de öyleydi eşime söyledim evet bizim çocukluğumuzdan beri böyle ben de girmek istemiyorum dedi. Orada mecburen girdim ve eve döndüğümde hemen duşa girip makineye attım çamaşırları.
Ama eski psikiyatristten başka konularda da verim alamadım. Adam bununla yaşa diyor. Yaşayabilsem sana mı gelirdim demeliydim

Temizlik takıntınızla ilgili başka bir konunuzu okudum az önce. Muhtemelen gerideki sayfalarda alıntılayan arkadaşlar olmuştur bakmadım ama ben de iliştireyim şuraya:

Ben çok yoruldum böyle olmaktan

Acaba başka bir doktora mı görünseniz? Hayat böyle eziyet gibi olur. Sizin gibi bir tanıdığım var, parası olmasına rağmen tatil bile yapmıyor. Çünkü otellerin temizliği konusunda kaygılanıyor. Evinden bile çıkamaz ki insan bu şekilde. Kayınvalideniz iyi biriymiş terslememiş sizi ama kendinize yazık yahu. İki çalışan insansınız, tüm gün evde bile değilsiniz her gün hatta bazen günde iki kere tuvalet yıkamak bu durumda sizce mantıklı mı? Tatil falan yapıyo musunuz? Orda başkalarının kullandığı çarşafları, yastıkları, tuvaleti, banyoyu nasıl kullanıyorsunuz?

Bizim bu konuda sorunumuz yok ki eşimle? Mesela anaannesinin evindeki tuvalet de öyleydi eşime söyledim evet bizim çocukluğumuzdan beri böyle ben de girmek istemiyorum dedi. Orada mecburen girdim ve eve döndüğümde hemen duşa girip makineye attım çamaşırları.
Ama eski psikiyatristten başka konularda da verim alamadım. Adam bununla yaşa diyor. Yaşayabilsem sana mı gelirdim demeliydim
Başka bir psikiyatriste daha gidin. Kendi kendine düzeleceğini mi sanıyorsunuz? İlaç verdi alışırım diye bıraktım?
Ben niye değişeyim insanlar değişsin nasıl bir beklenti? Normal olmayan sizsiniz, kim niye sizin için değişsin ki? Pis insana pis eve ben de tahammül edemem. O gün mecbursam idare ederim. Yastık kılıfına tişört vs geçiririm, banyoda her şeyi kağıtla tutarım vs ama git temizle şurayı diyemem.

Kayınvalidenin evine gitmemekle kalsa gitmeyin ama siz herkes için aynı düşünüyorsunuz. Herkesin oturduğu koltuk, herkesin bindiği otobüs, herkesin tuttuğu kapı kolu... Hayatınızı zehir etmekten başka bir şeye yaramaz. Kocanız da şimdilik sizin gibi. İleride bıkacak ve sıkılacak, ne var benim annemde bu kadar iğrenecek diyecek. Karım rahatsız oluyor git tuvaleti temizle demeyecektir ömür boyu.

Hangı tıp fakültesinin psikiyatri bölümünden ihtisasınız var?
Üniversite ismini vermicem ama diplomalı lisans mezunu psikoloğum. Sizde bariz bir şekilde okb var ve başlangıç falan değil baya ileri düzeyde. Gittiğiniz psikiyatrist devletse malesef insanların sadece 5-10 dksı var hasta görmek için. Size tavsiyem özel bir psikoloğa veya psikiyatriste gitmeniz. Ciddi ve uzun bir terapi gerektiriyor durumunuz. Günde 2 kez tuvalet temizlemek, eşle aynı tuvaleti kullanAmamak falan bunlar çok uç noktalar. Yaz sıcağında her gün hatta günde 2 kez duş almak normal ama kışın vs her gün duş almak da normal değil. Saçlarınız, cildiniz ne hale geliyor haberiniz var mı? Hayatı kendinize de başkalarına da zehir etmeyin. İlerde çocuğunuz olursa evin dağınıklığından, 1 hafta temizleyemediğiniz tuvalet banyodan dolayı kaba tabirle kafayı yersiniz. Bir gün dışarı çıktığınızı düşünün, çok acil tuvalete gitmeniz gerekiyor arabanız bozuldu vs terslikler sizi buldu ve gidebileceğiniz tek tuvalet o an bulunduğunuz restoranın tuvaleti. Ne yapacaksınız? Bağırsaklarınızı mı bozacaksınız? Dışarda bir çim alan mı bulacaksınız kedi gibi? Kendinizi sıkıp hastanelik mi olacaksınız? Hayat bazen size uymaz, sizin hayata uymanız gereken durumlar oluşabilir. İyi geceler dilerim.

Çünkü orası kaynananın evi sizin eviniz sizin , kimse sizin takıntınıza göre yaşamak zorunda değil. Gidin tedavi olun . Bi daha da kimseye tuvalet yıkayın demeyin çok saygısızca siz yıkayın madem .

Farklı şehirlerde yaşıyoruz. 7 aylık evliyim. Bugüne kadar bir kere geldiler sadece. Geçen ay gelmek istediler ama çalışıyorum diye bahane ettim eşime. (Öğretmenim) önümüzdeki ay 2 haftalığına şehir dışına çıkacağız nasipse 1 hafta da onların yanında kalacağız. Şöyle ki kaynanam temizliğe hiç dikkat etmiyor. Tuvaleti bile Allah bilir ne kadar sürede yıkıyor. En son ramazan sonu gittiğimizde eşime söylüyordum annen yıkasın giremiyorum diye. O da sağ olsun diyordu. Bir kere en son ben kendim yıkadım. Sonra direkt duşa girdim. Çünkü ben kendi evimde bile her gün yıkıyorum bazen günde iki kere bugün olduğu gibi
Genelde iki kere duş alıyorum ben zaten. Başkasının evinde yaşamak işkence. Halıya basamıyorum ve koltuğa rahat oturtamıyorum kendimi. Her neyse sağ olsun ben dediğimde de yıkıyor anne yıkar mısın diyorum hiç öyle surat asmıyor tebessüm eder hep zaten. Çünkü ben eşimle dahi aynı tuvaleti kullanmıyorum.
Bunun dışında evinde aşırı eşya biriktirmiş. Eşim bile dedi aynı şekilde kayınbabam da dedi “bu evde çok gereksiz eşya var evi boğuyor” diye. Ama kendisi gereksiz görmüyor. Buzdolabında da çok yemek biriktirir kolay kolay bir şeyi atmaz dolapta nefes alacak yer yok. Eşim de zaten dolabı açıp bir şeyleri çöpe atmıştı çünkü bizim evimizde asla öyle olmaz. 5 günlük yemek niye dolapta mesela? Ben ne yapacağım ya of? Kendi annene de mi böylesin demeyin aynen böyleyim. Annem sağ olsun benim oraya gideceğim gün yıkar her yeri temizler. Zaten temizdir o benim kadar dikkat etmese de.
Biz kendi evimde asla dışarıdan geldiğim kıyafet veya çorapla dolaşmayız eşimle Çorabı girişte indiririz. Duşa gireriz hava eksiye inmedikçe.. ne yapacağım ben?
merhaba, uzun süre tuvaleti yıkamaması 5 günlük yemeklerin dolapta durması ve dışardaki kıyafetler ile evde gezilmesi bana hiç de takıntı gelmedi. genel hijyen kurallarıdır bunlar. uygulamayan pistir. benim de kv dikkat etmez ben de rahat oturamazdım artık hiç gitmiyorum çeşitli bahaneler ile. ne kendimi ne onu huzursuz etmeye gerek yok. eşiniz gitsin ziyarete biz mecbur değiliz bir ton işimiz gücümüz var telefonla arayıp sorun yeterli. ne kendime işkence ne kvye herkes sağ salim kendi evinde olsun. kaç yıllık evlisiniz ki bu kadar mecbur hissediyorsunuz gidip gelmeye? 10 seneye yaklaştık biz o rahatlık var üstümde bu zamana kadar gidip geldim yeterli

Sizi gelecek diye diken üstündeler şu anda. Gitmeyin, onlar da siz de rahat edin. Kimsesizin takıntılarınıza göre yaşamak zorunda değil

Kaynanana gidene kadar okb için bir psikiyatriye gitsen?

X