Temiz olmayan kaynana sorunu yardım edin

Hayvanın oturduğu yere çok rahat oturabilirim hiç tiksinmem insanlardan temizler çünkü biliyorum dışarıda da gidilen yere göre değişiyor tabii sandalye temizliği
Ben de bunu anlamiyorum. Sokaktaki hayvan nasil insandan temiz oluyor 🧐
Her turlu pisligin icine giriyolar, binbir cesit hastalik tasiyolar, paraziti filan... Insandan temiz demek biraz abarti olmus.
Yeri geliyo evde el bebek gul bebek bakilan, asisi temizligi vaktinde yapilan hayvandan bile mikrop bulasiyo. Sokaktakilere temiz demek biraz degisik geliyo bana.

Ben de bunu anlamiyorum. Sokaktaki hayvan nasil insandan temiz oluyor 🧐
Her turlu pisligin icine giriyolar, binbir cesit hastalik tasiyolar, paraziti filan... Insandan temiz demek biraz abarti olmus.
Yeri geliyo evde el bebek gul bebek bakilan, asisi temizligi vaktinde yapilan hayvandan bile mikrop bulasiyo. Sokaktakilere temiz demek biraz degisik geliyo bana.
Aynen öyle. Kediler çöpten çıkıyo bazen nasıl tamamen temiz olabilir ki

Evde aynı tuvaleti bile kullanmayan eşler nasıl sevişiyor😱 sevişiyorsa ayrı tuvalet konusunda neden bu kadar kasıyor anlamadım.
Kayınvalideniz de az temizliyor bana da öyle geldi ama oraya gittiğinizde her gün bir kere de olsa “Valide tuvaleti temizle hadi” demeniz olmamış. Otelde mi kalsanız acaba?
Sevisiyoruz diye kakamizi illa ortak yere yapmamiz gerekmiyor ayol :-) Imkan varsa, yani evde birden fazla wc varsa neden ayri kullanilmasin ki? Ne zarari var. Herkes rahat eder. Herkesin kakasi kendine 😅

Hakli oldugun yerler de var haksiz oldugun yerler de.

• Tuvaletin temizlenmesini istemen normal, duvarda kaka var diyosun, normal degil yani. Demek ki asiri bir pislik durumu soz konusu.
  • Evdeki esyalardan rahatsiz olman normal degil. Ne kadar bogucu olursa olsun 1 hafta dayanabilirsin. Insanlara 'esyani at' denmez.
  • Dolaptaki 5 gunluk yemek yenmez tabii ki de. 'Ne var canim 5 gunde?' diyenlere akil fikir diliyorum Rabbimden. Lakin yine de kv bu konuda uyarilmaz, sen yemezsin olur biter.
  • Butun gun disarda gecirdikten sonra tabii ki de eve gelince uzerini cikarman lazim. Aksini iddia edeni anlamam mumkun degil. Insanlar toplu tasimada hapsiriyo, tiksiriyo. Otobuste, parkta oturdugun yerde sumuk mu surulmus, wcden cikip elini yikamayan mi oturmus ne bilicen. Tabi bunlari dusunup disarda kendine hayati zehir etmek olmaz. Ben sahsen her ortama girer keyfini cikaririm ama eve gelince de ustumu basimi cikarir bi temizlenirim yani. Aksini soyleyene de bi garip bakis atarim acikcasi 😅
  • Esinle ayri tuvalet kullanmak cok normal degil kabul ediyorum ama imkan varsa neden olmasin :-) Bizim evde de cok wc var, ben de ayri kullaniyorum. Rahat rahat oh ne guzel, herkes kendi kakasindan mesul 😅

Boyle iste...

Farklı şehirlerde yaşıyoruz. 7 aylık evliyim. Bugüne kadar bir kere geldiler sadece. Geçen ay gelmek istediler ama çalışıyorum diye bahane ettim eşime. (Öğretmenim) önümüzdeki ay 2 haftalığına şehir dışına çıkacağız nasipse 1 hafta da onların yanında kalacağız. Şöyle ki kaynanam temizliğe hiç dikkat etmiyor. Tuvaleti bile Allah bilir ne kadar sürede yıkıyor. En son ramazan sonu gittiğimizde eşime söylüyordum annen yıkasın giremiyorum diye. O da sağ olsun diyordu. Bir kere en son ben kendim yıkadım. Sonra direkt duşa girdim. Çünkü ben kendi evimde bile her gün yıkıyorum bazen günde iki kere bugün olduğu gibi
Genelde iki kere duş alıyorum ben zaten. Başkasının evinde yaşamak işkence. Halıya basamıyorum ve koltuğa rahat oturtamıyorum kendimi. Her neyse sağ olsun ben dediğimde de yıkıyor anne yıkar mısın diyorum hiç öyle surat asmıyor tebessüm eder hep zaten. Çünkü ben eşimle dahi aynı tuvaleti kullanmıyorum.
Bunun dışında evinde aşırı eşya biriktirmiş. Eşim bile dedi aynı şekilde kayınbabam da dedi “bu evde çok gereksiz eşya var evi boğuyor” diye. Ama kendisi gereksiz görmüyor. Buzdolabında da çok yemek biriktirir kolay kolay bir şeyi atmaz dolapta nefes alacak yer yok. Eşim de zaten dolabı açıp bir şeyleri çöpe atmıştı çünkü bizim evimizde asla öyle olmaz. 5 günlük yemek niye dolapta mesela? Ben ne yapacağım ya of? Kendi annene de mi böylesin demeyin aynen böyleyim. Annem sağ olsun benim oraya gideceğim gün yıkar her yeri temizler. Zaten temizdir o benim kadar dikkat etmese de.
Biz kendi evimde asla dışarıdan geldiğim kıyafet veya çorapla dolaşmayız eşimle Çorabı girişte indiririz. Duşa gireriz hava eksiye inmedikçe.. ne yapacağım ben?

Benim kayınvalidemin evi bu pislik seviyesi x 5 falan
Ben öncelikle yatılı 1 günden fazla kalmıyorum. son zamanlarda onu da bıraktık

evde sadece paketli şeyleri yiyorum. Yiyeceğimiz şeyleri eve alışveriş yapıyormuş gibi eşime marketten aldırıyorum. Yani yeni alınmış ekmek + peynir yiyorum mesela
Zaten diğer her şeyin içinden saç kılı çıkıyor
Tuvalet için klozet örtüsü götürüyorum tek kullanımlık
Kağıt havlu ile elimi siliyorum eğer yoksa valla üstüme kuruluyorum. Evden terlik götürüyorum. Duş hiç almadım. Bi kere bari saçımı yıkayayım dedim giderde 2 avuca yakın saç vardı vazgeçtim.
Kafeye falan çıkıp tuvalete gitmişliğimiz oldu umumi tuvalet daha temiz geldi :KK70:

Sofrada sokaktan gelen kedi geziyor oturup öyle yemek yiyorlar. Çarşafları simsiyahtır yatakta sigara içerler külleri falan yatağa dökülür.
Eve döndüğümüzde kapıdan girerken komple soyunur banyoya atarız kendimizi :KK70: neyse bir bayramı daha atlattık hepimize geçmiş olsun

Siz de en azından yanınızda bi klozet örtüsü bi de domestos götürün

Benim gittiğim oteller gıcır gıcır tertemiz oluyor valla. Konu sahibi otel paralı ya da eşim istemez diyememiş, daha kötü demiş.
Hayır ya otellerde o yataklarda insanların yattığını düşünmek midemi bulandırıyor. Ne alaka paralı? İkimiz de memuruz ayda 100 kazanıyoruz niye parayı dert edelim bilmeden kafanıza göre bir şeyler uyduruyorsunuz. Eşim oteli benden daha çok sever hatta

Mesela kayınpederin pis çorabı yemek masasının üstünde duruyodu son gittiğimizde
Evde dyson son modeli var kullanan yok
Kayınvalidem çok hoşlanıyo öyle pislik içinde yaşamaktan. görümcemin odasına girdim şok oldum heralde o yastıkta 10 senedir yatıyodur simsiyah
Çarşaf desen yok direkt yatağın üstünde yatıyomuş meğer
Düğün vardı evde hazırlandılar, yazın sıcağında bi duş almadan terli terli saçlar desen yıkamıyolar ama yağlanmıyor da
Nasıl yağlanmıyor hayret ben 1 gün yıkamasam kafama sanayağ sürmüş gibi olur
Öyle yıkamadan etmeden saç yaptılar bi full makyajlar yaptılar dışarıdan görsen ne kadar bakımlılar valla aklım almıyorrr
Evlerinde hiç çamaşır serdiklerini görmüyorum. Yıkanmıyor demek ki

Mesela kayınpederin pis çorabı yemek masasının üstünde duruyodu son gittiğimizde
Kayınvalidem çok hoşlanıyo öyle pislik içinde yaşamaktan. görümcemin odasına girdim şok oldum heralde o yastıkta 10 senedir yatıyodur simsiyah
Düğün vardı evde hazırlandılar, yazın sıcağında bi duş almadan terli terli saçlar desen yıkamıyolar ama yağlanmıyor da
Öyle yıkamadan etmeden saç yaptılar bi full makyajlar yaptılar dışarıdan görsen ne kadar bakımlılar valla aklım almıyorrr
Tamam artık allah aşkına anlatma 🤢

merhaba, uzun süre tuvaleti yıkamaması 5 günlük yemeklerin dolapta durması ve dışardaki kıyafetler ile evde gezilmesi bana hiç de takıntı gelmedi. genel hijyen kurallarıdır bunlar. uygulamayan pistir. benim de kv dikkat etmez ben de rahat oturamazdım artık hiç gitmiyorum çeşitli bahaneler ile. ne kendimi ne onu huzursuz etmeye gerek yok. eşiniz gitsin ziyarete biz mecbur değiliz bir ton işimiz gücümüz var telefonla arayıp sorun yeterli. ne kendime işkence ne kvye herkes sağ salim kendi evinde olsun. kaç yıllık evlisiniz ki bu kadar mecbur hissediyorsunuz gidip gelmeye? 10 seneye yaklaştık biz o rahatlık var üstümde bu zamana kadar gidip geldim yeterli
Evet haklısınız. Daha 7 aylık evliyim ve eşimin ailesi iyi severim de onlar da öyle.

Hayır ya otellerde o yataklarda insanların yattığını düşünmek midemi bulandırıyor. Ne alaka paralı? İkimiz de memuruz ayda 100 kazanıyoruz niye parayı dert edelim bilmeden kafanıza göre bir şeyler uyduruyorsunuz. Eşim oteli benden daha çok sever hatta
Nevresimler temiz olduğu sürece yatarım ben. Siz tedavi oldunuz mu bununla ilgili?

Eşini fazla darlama serim canına tak edince kalbini kırabilir. Seni aşırı kibirli ve münasebetsiz gördüm. Hem kadının evine gidiyorsun hem eleştiri yağmuruna tutuyorsun. Biz deprem atlattık günlerce ne hallerde yaşam sürdük altı üstü 5 gün misafir olacaksın. Bir de bayıl istersen feriha repliği gele aklıma

Neeeeee 🤦🏻‍♀️

Nevresimler temiz olduğu sürece yatarım ben. Siz tedavi oldunuz mu bununla ilgili?
Siz yaparsınız ben yatmam. Herkesin kendi tercihi. Daha önceden insanların çıplak şekilde o nevresimlerin üstünde yattığını düşünmek yeteri kadar soğutuyor.
Evet psikiyatriste gittim ama bununla yaşa diyor. Çok bir şey demedi. E yaşabilsem sana mı gelirdim demedim de

Benim gittiğim oteller gıcır gıcır tertemiz oluyor valla. Konu sahibi otel paralı ya da eşim istemez diyememiş, daha kötü demiş.
Otel daha mı kötü demiş 😀 benim anneannem böyleydi ve maalesef demans oldu. Kendi tuvaletiyle oynardı. Her şey dozunda güzel

X