Temiz olmayan kaynana sorunu yardım edin

Klozeti kullanmıyorum orada. Ortak terlik var ve ben ortak terlikten haz etmem çünkü mikrop barındırır

otellerden nefret ederim. Balayında asla rahat edemedim bu yüzden. Tuvaletten mikrop kapan enfeksiyon kapan çok kadın var. Bu beni çok korkutuyor
2 hafta tatilin 1 haftası nerde geçecek? Tatil gibi algiladim

Klozeti kullanmıyorum orada. Ortak terlik var ve ben ortak terlikten haz etmem çünkü mikrop barındırır

otellerden nefret ederim. Balayında asla rahat edemedim bu yüzden. Tuvaletten mikrop kapan enfeksiyon kapan çok kadın var. Bu beni çok korkutuyor
Sizin haliniz maalesef ki vahim..

“Yıkar mısın diyorum sağolsun yıkıyor “ bu cümlenize mi şaşırayım kaynananızın gidip yıkamasına mı ? Bence insanlara bu kadar takılı kalmak yerine kendinize bende çok abartıyor olabilir miyim ? Ya da temizlik hastalığım mı ? Var diye düşünseniz belki herkes açısından güzel sonuçlar ve yollara ulaşabilirdiniz diye düşünüyorum
Şahsi kanaatim takıntılı olduğunu bildiği için oğlunun hatrına idare ediyorlar kara kaş gözüne değildir. Ha gelini seviyor da olabilir ama çekilir çile değil her şeye tiksinirim diyen gelin modeli

Başkasının evinde izinsiz bir yere dokunmuyorum. Buzdolabını bile eşimle birlikte açtım rahat edemem.
Sorunuza gelirsek elbet yardım ederim. O kadar da değil tabii

O zaman gitmeyeceksiniz, o ev baskasinin evi degil esinizin ailesinin evi sizde o ailenin parcasi oldunuz Boyle sinirlari zorlamanin anlami ne?
Yaptiginiz cok cok garip bunu esiniz annenize yapsa ne hissedersiniz?

İyi de dolaptan eşyadan size ne? Ben onu hiç anlamadım
İçim rahat etmiyor bu boğuyor beni. Gitmeyin diyorlar da sonuçta eşimin ailesi. Nereye kadar kaçacağım? Ev doğru dürüst hava da alamıyor onlar da farkında.

Beş günlük yemek neden dolapta duruyor mu? Kayınvalideniz titiz değil ama siz de normal değilsiniz. Onbeş olsa eyvallah da beş günlük.
Bana da en normal gelen isyan bu oldu ya aksine . Zehirlenir insan beş günlük yemekten bence. Çok uzun bi süre. Ben yaptığım günden sonraki gün yenilmezse döküyorum sokaktaki hayvanlara bile vermem hatta bir şey olur diye ,gıda sonuçta

Farklı şehirlerde yaşıyoruz. 7 aylık evliyim. Bugüne kadar bir kere geldiler sadece. Geçen ay gelmek istediler ama çalışıyorum diye bahane ettim eşime. (Öğretmenim) önümüzdeki ay 2 haftalığına şehir dışına çıkacağız nasipse 1 hafta da onların yanında kalacağız. Şöyle ki kaynanam temizliğe hiç dikkat etmiyor. Tuvaleti bile Allah bilir ne kadar sürede yıkıyor. En son ramazan sonu gittiğimizde eşime söylüyordum annen yıkasın giremiyorum diye. O da sağ olsun diyordu. Bir kere en son ben kendim yıkadım. Sonra direkt duşa girdim. Çünkü ben kendi evimde bile her gün yıkıyorum bazen günde iki kere bugün olduğu gibi
Genelde iki kere duş alıyorum ben zaten. Başkasının evinde yaşamak işkence. Halıya basamıyorum ve koltuğa rahat oturtamıyorum kendimi. Her neyse sağ olsun ben dediğimde de yıkıyor anne yıkar mısın diyorum hiç öyle surat asmıyor tebessüm eder hep zaten. Çünkü ben eşimle dahi aynı tuvaleti kullanmıyorum.
Bunun dışında evinde aşırı eşya biriktirmiş. Eşim bile dedi aynı şekilde kayınbabam da dedi “bu evde çok gereksiz eşya var evi boğuyor” diye. Ama kendisi gereksiz görmüyor. Buzdolabında da çok yemek biriktirir kolay kolay bir şeyi atmaz dolapta nefes alacak yer yok. Eşim de zaten dolabı açıp bir şeyleri çöpe atmıştı çünkü bizim evimizde asla öyle olmaz. 5 günlük yemek niye dolapta mesela? Ben ne yapacağım ya of? Kendi annene de mi böylesin demeyin aynen böyleyim. Annem sağ olsun benim oraya gideceğim gün yıkar her yeri temizler. Zaten temizdir o benim kadar dikkat etmese de.
Biz kendi evimde asla dışarıdan geldiğim kıyafet veya çorapla dolaşmayız eşimle Çorabı girişte indiririz. Duşa gireriz hava eksiye inmedikçe.. ne yapacağım ben?
Başlık yanlış olmuş "Temizlik Hastası Gelin Sorunu" olmalıydı😒

eve girmeden çoraplarını çıkaran eş ile aynı tuvaleti kullanamayan siz vs ayakta işerken klozetin her tarafını çişiyle yıkamaya gayretli oğlumla aynı tuvaleti kullanan ben 😭
Kız dur çocuk yapmaktan vazgeçireceksin :KK70: gerçi öğretmenmiş bilir çocukları

Siz okulda ne yapıyorsunuz? Ohooo o koltuklarda kimler kimler oturup yellenmiştir 😂 Hele tuvaletlerde neler neler olmuştur hayal bile edemiyorum 💆🏻‍♀️
Okulda tuvalete gitmiyorum. Annemin evi yakın çok sıkışırsam oraya gidiyorum. Okul ev yürüme mesafesi 4-5 dk

Farklı şehirlerde yaşıyoruz. 7 aylık evliyim. Bugüne kadar bir kere geldiler sadece. Geçen ay gelmek istediler ama çalışıyorum diye bahane ettim eşime. (Öğretmenim) önümüzdeki ay 2 haftalığına şehir dışına çıkacağız nasipse 1 hafta da onların yanında kalacağız. Şöyle ki kaynanam temizliğe hiç dikkat etmiyor. Tuvaleti bile Allah bilir ne kadar sürede yıkıyor. En son ramazan sonu gittiğimizde eşime söylüyordum annen yıkasın giremiyorum diye. O da sağ olsun diyordu. Bir kere en son ben kendim yıkadım. Sonra direkt duşa girdim. Çünkü ben kendi evimde bile her gün yıkıyorum bazen günde iki kere bugün olduğu gibi
Genelde iki kere duş alıyorum ben zaten. Başkasının evinde yaşamak işkence. Halıya basamıyorum ve koltuğa rahat oturtamıyorum kendimi. Her neyse sağ olsun ben dediğimde de yıkıyor anne yıkar mısın diyorum hiç öyle surat asmıyor tebessüm eder hep zaten. Çünkü ben eşimle dahi aynı tuvaleti kullanmıyorum.
Bunun dışında evinde aşırı eşya biriktirmiş. Eşim bile dedi aynı şekilde kayınbabam da dedi “bu evde çok gereksiz eşya var evi boğuyor” diye. Ama kendisi gereksiz görmüyor. Buzdolabında da çok yemek biriktirir kolay kolay bir şeyi atmaz dolapta nefes alacak yer yok. Eşim de zaten dolabı açıp bir şeyleri çöpe atmıştı çünkü bizim evimizde asla öyle olmaz. 5 günlük yemek niye dolapta mesela? Ben ne yapacağım ya of? Kendi annene de mi böylesin demeyin aynen böyleyim. Annem sağ olsun benim oraya gideceğim gün yıkar her yeri temizler. Zaten temizdir o benim kadar dikkat etmese de.
Biz kendi evimde asla dışarıdan geldiğim kıyafet veya çorapla dolaşmayız eşimle Çorabı girişte indiririz. Duşa gireriz hava eksiye inmedikçe.. ne yapacağım ben?
Kadıncagıza cok uzuldum
Obsesyon tedavisi alıyor musunuz

İçim rahat etmiyor bu boğuyor beni. Gitmeyin diyorlar da sonuçta eşimin ailesi. Nereye kadar kaçacağım? Ev doğru dürüst hava da alamıyor onlar da farkında.
Tamam o zaman onlarda size geldiğinde eşyalarınızın yerini istedikleri gibi değiştirsin?
Eşyaya boğsun sizin evinizi? Uyar mı?
Madem başkasının evine müdahale etme hakkınız var,sizin evinize de edilebilir diye anladım.

Şahsi kanaatim takıntılı olduğunu bildiği için oğlunun hatrına idare ediyorlar kara kaş gözüne değildir. Ha gelini seviyor da olabilir ama çekilir çile değil her şeye tiksinirim diyen gelin modeli

hahaha büyük ihtimal kocası annesine "anne idare et bu kızın da huyu bu napacaksın" diyordur. kaynanasının tebessüm etmesi falan büyük rol 😁😁😁 iyi kaynanaya denk gelmişsin konu sahibi allah başka dert vermesin.

konu sahibi sizin duruma "germafobi" diyorlar. bir araştırın tavsiyem.

Yeri geliyor bizler insan olarak kendimizin bile zor huylarına katlanamıyoruz hele şu devir de hatır falan için susan insanlar varsa helal olsun , insanın en konforlu hissettiği yer sevdiklerinin yanıdır , sürekli diken üstünde yanlış bir şey mi yaptım ? Algısı insanın oturduğu yerde bile rahatını bozar . 😊

X