Temiz olmayan kaynana sorunu yardım edin

Üniversite ismini vermicem ama diplomalı lisans mezunu psikoloğum. Sizde bariz bir şekilde okb var ve başlangıç falan değil baya ileri düzeyde. Gittiğiniz psikiyatrist devletse malesef insanların sadece 5-10 dksı var hasta görmek için. Size tavsiyem özel bir psikoloğa veya psikiyatriste gitmeniz. Ciddi ve uzun bir terapi gerektiriyor durumunuz. Günde 2 kez tuvalet temizlemek, eşle aynı tuvaleti kullanAmamak falan bunlar çok uç noktalar. Yaz sıcağında her gün hatta günde 2 kez duş almak normal ama kışın vs her gün duş almak da normal değil. Saçlarınız, cildiniz ne hale geliyor haberiniz var mı? Hayatı kendinize de başkalarına da zehir etmeyin. İlerde çocuğunuz olursa evin dağınıklığından, 1 hafta temizleyemediğiniz tuvalet banyodan dolayı kaba tabirle kafayı yersiniz. Bir gün dışarı çıktığınızı düşünün, çok acil tuvalete gitmeniz gerekiyor arabanız bozuldu vs terslikler sizi buldu ve gidebileceğiniz tek tuvalet o an bulunduğunuz restoranın tuvaleti. Ne yapacaksınız? Bağırsaklarınızı mı bozacaksınız? Dışarda bir çim alan mı bulacaksınız kedi gibi? Kendinizi sıkıp hastanelik mi olacaksınız? Hayat bazen size uymaz, sizin hayata uymanız gereken durumlar oluşabilir. İyi geceler dilerim.
Öyle çok mecbur olunca giriyorum tabii ki. Daha geçen hafta bayramda mecburen girdim mesela.
Eve geldim duş aldım her şeyimi yıkattım makinede

Otel daha mı kötü demiş 😀 benim anneannem böyleydi ve maalesef demans oldu. Kendi tuvaletiyle oynardı. Her şey dozunda güzel
Balayında aşırı lüks bir otele gittim. Etrafta görünen hiçbir kir yoktu ama o yatakta daha önceden birilerinin sevişmiş olması bile rahatsız etti beni

Ay belli bi sayfaya kadar okuyabildim, şiştim.

Size hangi psikiyatrist bunla yaşaman gerekiyor gibi saçma bi cümle kullandı? Merdiven altı psikiyatristlere gitmeyi bırakın onların da koltuklarına yelleniyolardır. Düzgün bi psikiyatriste gidin lütfen.

Psikiyatrist size "o ev temiz" demez zaten. Niye desin, Kadir Ezildi'ye mi gidiyorsunuz? Konunun ev temizliği ile alakası yok, sizin artık toplumda yaşarken zorluk çekmenizle alakası var.

Fazla eşya iyi değil demişsiniz mesela, size ne? Kadın bilmem kaç senedir öyle yaşıyor ona göre iyi demek ki. Fengshuici gibi onu at bunu denir mi daha 7 aydır hayatında olduğunuz kadına. Ne kadar ayıp ben şok

Balayında aşırı lüks bir otele gittim. Etrafta görünen hiçbir kir yoktu ama o yatakta daha önceden birilerinin sevişmiş olması bile rahatsız etti beni
O zaman ömrünüz boyunca hiç gezemeyecek, eğlenemeyecek, yeni yerler görüp keşiflere çıkamayacaksınız. Yazık.

Daha yeni evlisiniz, eşiniz bu takıntılarınıza bir müddet katlanır. Sonra ne olur allah kerim.

Ay dayanamayacağım birşey anlatacağım. Benim iş arkadaşım böyle. Sürekli titizliğini anlatır insanların evini eleştirir. Çorapla girmeyiz sürekli duş alırız her gün çamaşır suyuyla tuvaletler ovulmalı işte eşimle tuvaletim ayrı diye diye dinlemekten bıktım. Ben de derim ki ben ayağımla oyuncağı itip geçiyorum. Neyse iş yerinde masam pırıl pırıldır onun kurt çıkıyor masadan. Her gelen evrak bırakacak vazgeçiyor. En son müdür dedi ki orda kayboluyor evraklar onun evrakları da senin evrak etejerine koyalım ordan alıp yapsın tek tek 😀😀😀

Mesela kayınpederin pis çorabı yemek masasının üstünde duruyodu son gittiğimizde
Evde dyson son modeli var kullanan yok
Kayınvalidem çok hoşlanıyo öyle pislik içinde yaşamaktan. görümcemin odasına girdim şok oldum heralde o yastıkta 10 senedir yatıyodur simsiyah
Çarşaf desen yok direkt yatağın üstünde yatıyomuş meğer
Düğün vardı evde hazırlandılar, yazın sıcağında bi duş almadan terli terli saçlar desen yıkamıyolar ama yağlanmıyor da
Nasıl yağlanmıyor hayret ben 1 gün yıkamasam kafama sanayağ sürmüş gibi olur
Öyle yıkamadan etmeden saç yaptılar bi full makyajlar yaptılar dışarıdan görsen ne kadar bakımlılar valla aklım almıyorrr
Evlerinde hiç çamaşır serdiklerini görmüyorum. Yıkanmıyor demek ki
Bence esas senin vaziyet kötü konu sahibinin su götürür yanı var kv'nin🥹 bugün de sana üzülelim 🥹🥹

Milletin evindeki eşyadan size ne? Dolabından size ne? Ayy çok sinir bozucu biri gibi geldiniz bana. Bence hiç gitmeyin insanların evine üzüleceklerini sanmıyorum.
Hiç de öyle değilim. Öyle severler ki 2-3 günde bir araşırız ben sormadan onlar beni eşime soruyor telefona isterler.
Yani tahmininizde yanıldınız hanımefendi

Ay dayanamayacağım birşey anlatacağım. Benim iş arkadaşım böyle. Sürekli titizliğini anlatır insanların evini eleştirir. Çorapla girmeyiz sürekli duş alırız her gün çamaşır suyuyla tuvaletler ovulmalı işte eşimle tuvaletim ayrı diye diye dinlemekten bıktım. Ben de derim ki ben ayağımla oyuncağı itip geçiyorum. Neyse iş yerinde masam pırıl pırıldır onun kurt çıkıyor masadan. Her gelen evrak bırakacak vazgeçiyor. En son müdür dedi ki orda kayboluyor evraklar onun evrakları da senin evrak etejerine koyalım ordan alıp yapsın tek tek 😀😀😀
O onun pisliği tabii

Siz yaparsınız ben yatmam. Herkesin kendi tercihi. Daha önceden insanların çıplak şekilde o nevresimlerin üstünde yattığını düşünmek yeteri kadar soğutuyor.
Evet psikiyatriste gittim ama bununla yaşa diyor. Çok bir şey demedi. E yaşabilsem sana mı gelirdim demedim de
Başka doktora git yahu, bacağın kırık teşhis edemedi diyelim bakmadı salladı bununla yaşa abartıyorsun dedi napcan? Başka doktorlara da git, sana kim iyi geliyorsa bul onda devam et.

Hiç de öyle değilim. Öyle severler ki 2-3 günde bir araşırız ben sormadan onlar beni eşime soruyor telefona isterler.
Yani tahmininizde yanıldınız hanımefendi
Durun daha yolun başındasınız, kayınaile için de cicim ayları. Bir 3-5 sene geçirin birlikte sonra tekrar konuşalım.

O zaman ömrünüz boyunca hiç gezemeyecek, eğlenemeyecek, yeni yerler görüp keşiflere çıkamayacaksınız. Yazık.

Daha yeni evlisiniz, eşiniz bu takıntılarınıza bir müddet katlanır. Sonra ne olur allah kerim.
E ama sürekli de geziyoruz? Mecbur kalınca otele de gittim. Gitmek zorundayım çünkü öncr ülkemi sonra da yurt dışını gezmek istiyoruz. Mesela önceliğim bu tatilde samsun vs. Gezmek.
O yüzden teyzesinin yazlığına gideceğiz
Durun daha yolun başındasınız, kayınaile için de cicim ayları. Bir 3-5 sene geçirin birlikte sonra tekrar konuşalım.
O ayrı. Onun garantisini eşimle olan ilişkimde bile veremem. Hiçbir şeyin garantisi yok hayatta zaten

Siz yaparsınız ben yatmam. Herkesin kendi tercihi. Daha önceden insanların çıplak şekilde o nevresimlerin üstünde yattığını düşünmek yeteri kadar soğutuyor.
Evet psikiyatriste gittim ama bununla yaşa diyor. Çok bir şey demedi. E yaşabilsem sana mı gelirdim demedim de
Hastalık için bununla yaşa diyen bir doktor görmedim hiç. İlgili yerlere şikayet etseydiniz keşke.

Otel daha mı kötü demiş 😀 benim anneannem böyleydi ve maalesef demans oldu. Kendi tuvaletiyle oynardı. Her şey dozunda güzel
Daha önce o nevresimlerde birileri yattığı için kötüymüş, yıkanmış temiz ütülü dahi olsa. 🥹 Dışarıda banka oturmuyor muhtemelen, bankada, postanede hiçbir yere dokunmadan işini hallediyor, hastaneyi hiç demiyorum bile. Böyle yaşanır mı yahu? Ve doktor bu sorunla yaşamasını önermiş. 😐

Hastalık için bununla yaşa diyen bir doktor görmedim hiç. İlgili yerlere şikayet etseydiniz keşke.

Daha önce o nevresimlerde birileri yattığı için kötüymüş, yıkanmış temiz ütülü dahi olsa. 🥹 Dışarıda banka oturmuyor muhtemelen, bankada, postanede hiçbir yere dokunmadan işini hallediyor, hastaneyi hiç demiyorum bile. Böyle yaşanır mı yahu? Ve doktor bu sorunla yaşamasını önermiş. 😐
Yok oturuyorum ama eve gelince yıkıyorum.
Siz beni kafanızda aşırı takıntılı olarak gördünüz ama çok kafeye de giderim. Ama eve geldiğimde o kıyafetle evde durmam onu anlatoyorum. Benim gibi olan çok var bu konuda
Dış kıyafet sonuçta

Buna tıpta ne deniyor bilmiyorum ama siz de takıntılısınız. Obsesif mi oluyor. Destek alip daha kolay bir hayat yaşayabilirsiniz. Tuvalet yikatmak da çok çirkin geldi. İyi aliyor sizi evine ben olsam almam. Çok ciddiyim. Oğlum tuvaleti yıkamamı isteyecek gülümseyip yikayacagim bir daha gelme der yollarım.

X