Tekrarlayan başarısızlıklarda yapılan bazı testler

Merhaba size de geçmiş olsun histeroskopi oldum ben , o ayki ilk adetimde kontrole gittiğimde başka dr vardı ve yapışıklık var dedi daha yeni histeroskopi olmuşum ne ara yapıştı ayy ağla ağla ... benim dr geldi baktı yok dedi yapışıklık falan, durup durup hister. yapılmaz dedi
Ben de katılıyorum aslında, sonuçta her işlem vücudumuzu fazlaca yoruyor ama maalesef tam teslimiyet doktora inanmak durumunda kalıyoruz. İnşallah hepimiz çabalarımızın karşılığını alırız🥲

Merhabalar. İki negatifim var. Gerçekten çok zor toparladım burada defalarcaa negatif ve düşük yapanlara sabırlar diliyorum. Çok maddi durumumuz kalmadı. O kadar defalarca denemem mümkün değil. Bu seferki transfer öncesi yapılması gereken her şeyi yapmak istiyorum. Dr um sadece embriyoyu beşinci güne götürmeyi deneyecek. Ama ben ekstra başka şeyler denemek istiyorum çünkü ilk transferim 5.gün embriyosuydu ikincisi 3.gün embriyosuydu denedik yani. Birsürü test okudum burada. Yaptırıp fayda görenler varsa lütfen yazar mısınız siz nasıl bir yol izlediniz?

Bana ilk negatifimde yapılanlar : histeroskopi, lenfosit aşısı ve kanda kromozom testi. Bunlarda sorun çıkmadı.

Benim duyduklarım: kır testi, era testi, bağışıklık testleri, nk hücre paneli

Duyduğum aşılar: makrofaj aşısı, intralipit serum, embriyo glue
Transferde kortison kullandınız mı hiç

Size ne yorum yaptılar peki?
Genetik de sağlıklı geldiyse bir açıklama yapıyorlar mı?
Rahim filminde sorun yok ama histeroskopi ile daha detaylı bakmak gerekiyor ve çizik atalım dedi doktorum
İşlem sonrası rahimde sorun yoksa %5 etki eden alan otoimmün sistem onun üzerine yüklenecek lipit serum da erken başlanacak kan sulandırıcı iğne ve ilaç daha erken olacak şeklinde bir açıklama yapıldı

Rahim filminde sorun yok ama histeroskopi ile daha detaylı bakmak gerekiyor ve çizik atalım dedi doktorum
İşlem sonrası rahimde sorun yoksa %5 etki eden alan otoimmün sistem onun üzerine yüklenecek lipit serum da erken başlanacak kan sulandırıcı iğne ve ilaç daha erken olacak şeklinde bir açıklama yapıldı
Umarım son olur ve güzel sonuca ulaşırsınız 🙏🏼🍀

Merhaba evet normalde bu ay olacaktı, doktorum izindeydi fiyat konusunda da sıkıntı yaşadık merkezle
araştırma yapalım dedik zaten regl bittikten sonra on gün içinde yapılması gerekiyormuş bu ay o süreyi kaçırdık kısmetse eylül sonu olacak 🙏
Anladım aman geç olsun güzel olsun hiç sorun değil ben artık transferi bekliyorum 🙏🏼

Merhaba, bu durumun tekrarlayan başarısızlık kabul edilmesi yaşa bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. RIF deniyor bu duruma. Ben 40 yaşında 8. Transfer 9. Embriyoda sağlıklı hamileliği yakaladım. Ek hiç bir test yapılmadı. Çünkü yaşıma göre sağlıklı embriyoyu bulmak için bu kadar transfer normaldi. Hatta istatiksel olarak 10-12 embriyo normaldi. Ben bu bilimsel sonucu kabul ederek devam ettim. Maddi ve manevi olaral çok zor Allah kolaylık versin herkese. Dediğiniz testler deneysel aşamada hepsi. Ama tüm tuşlara basmış olmak için yapılıyor. Doktor hiç bir şey yapmıyor denmesib diye…
Merhabalar.
Bebeğinizi sağlıcakla kucağınıza alin inşallah.
Bu 8 transfer de aynı yumurta toplamada mi elde edildi acaba ?
Benim 1 negatif 2 tane de kimyasal sonucum var.
2 kimyasal sonucumdaki toplanan embriyolardan 4 tane daha var. Bunlar kimyasal olunca kalanlarinda mi genetigi bozuk acaba diye düşünmeye başladım.
Ama okuduğum bazı yorumlarda gördüm ki kimyasalim sebebi %100 embriyo değil.
31 yaşındayım ben de🥲 embriyo glue de sorayım bakalım. Bilmiyorum valla , ne yapmam lazım ne denemeliyim yoruldum
Bana 3 transferde de yapıldı.
Bir yerde fiyatı 2.5 iken başka yerde 7 bin verdik. Yüzde 1 bile ihtimali artiriyorsa yaptıralım diye yaptırıyoruz. Ama kesinleşen bir faydası olsaydı tüp bebek prosedürüne eklenirdi diye düşünüyorum
Neden tekrar bakacak ki sonuçta ilk bakarken dikkatli bakmıyorlar mı bilmiyorum gerçekten maddi manevi zor Allah yardımcımız olsun ben histeroskopiyi geçen ay oldum. İnşallah tekrar istenmez 🫠🫠🫠🙏🏼
Ne kadar fiyat ödediniz acaba histeroskopiye ?
Benim 5. Gün genetiği sağlıklı embriyom transfer edildi.Embriyo glue, lipit serum ve kasılma önleyici ilaçla şans arttırıcı işlemlerin hepsi uygulandı ama sonuç değişmedi yine kimyasal gebelik oldu
Bundan önce 3 tane düşük ve bir kimyasal gebeliğim vardı yapılan kromozom testlerinde rahim filminde hiçbir problem yok önümüzdeki ay tanısan histeroskopi yapılacak
Çaresiz kaldık 🙂↕️
Rahminizin durumu nasıl acaba yeteri kadar kalinlasiyor mu ?

Merhabalar.
2 kimyasal sonucumdaki toplanan embriyolardan 4 tane daha var. Bunlar kimyasal olunca kalanlarinda mi genetigi bozuk acaba diye düşünmeye başladım.

Bir yerde fiyatı 2.5 iken başka yerde 7 bin verdik. Yüzde 1 bile ihtimali artiriyorsa yaptıralım diye yaptırıyoruz. Ama kesinleşen bir faydası olsaydı tüp bebek prosedürüne eklenirdi diye düşünüyorum

Merhaba evet ben de öyle yüzde bir bile olsa pozitif ihtimali için yaptırayım diyorım da bakalım ne kadar hiç bilmiyorum. Siz nekadara yaptırdınız embriyo glue yi. Ben histeroskopiyi 23 bine yaptırttım. Ama benden polip ve yapışıklık açma işlemi yaptılar ondan mı bu kadar çok tuttu bilmiyorum gerçi fiyatı önden ödedik içeride polip olduğunu bilmiyorlardı.

Merhabalar.

Kalınlaşma ile ilgili hiç sorun yaşamadım,hatta kalındı incelmesini 1 ay daha bekledik.3 çizgi görünümü var polip vs yok hsg de normal bakalım histeroskopi daha detaylı bir inceleme onda ne çıkacak
Herşeyi normal olup bu işlemle rahimde enfeksiyon çıkan arkadaşlar da oldu burada paylaştılar

Merhaba evet ben de öyle yüzde bir bile olsa pozitif ihtimali için yaptırayım diyorım da bakalım ne kadar hiç bilmiyorum. Siz nekadara yaptırdınız embriyo glue yi. Ben histeroskopiyi 23 bine yaptırttım. Ama benden polip ve yapışıklık açma işlemi yaptılar ondan mı bu kadar çok tuttu bilmiyorum gerçi fiyatı önden ödedik içeride polip olduğunu bilmiyorlardı.
İyi fiyat vermişler maslak Acıbadem 70 + 15.000 TL istedi Şişli Memorial’dan 107000 TL istedi

X