Tekrarlayan başarısızlıklarda yapılan bazı testler

Anneolmayolundayim

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2023
532
411
31
Merhabalar. İki negatifim var. Gerçekten çok zor toparladım burada defalarcaa negatif ve düşük yapanlara sabırlar diliyorum. Çok maddi durumumuz kalmadı. O kadar defalarca denemem mümkün değil. Bu seferki transfer öncesi yapılması gereken her şeyi yapmak istiyorum. Dr um sadece embriyoyu beşinci güne götürmeyi deneyecek. Ama ben ekstra başka şeyler denemek istiyorum çünkü ilk transferim 5.gün embriyosuydu ikincisi 3.gün embriyosuydu denedik yani. Birsürü test okudum burada. Yaptırıp fayda görenler varsa lütfen yazar mısınız siz nasıl bir yol izlediniz?

Bana ilk negatifimde yapılanlar : histeroskopi, lenfosit aşısı ve kanda kromozom testi. Bunlarda sorun çıkmadı.

Benim duyduklarım: kır testi, era testi, bağışıklık testleri, nk hücre paneli

Duyduğum aşılar: makrofaj aşısı, intralipit serum, embriyo glue

Merhaba, bu durumun tekrarlayan başarısızlık kabul edilmesi yaşa bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. RIF deniyor bu duruma. Ben 40 yaşında 8. Transfer 9. Embriyoda sağlıklı hamileliği yakaladım. Ek hiç bir test yapılmadı. Çünkü yaşıma göre sağlıklı embriyoyu bulmak için bu kadar transfer normaldi. Hatta istatiksel olarak 10-12 embriyo normaldi. Ben bu bilimsel sonucu kabul ederek devam ettim. Maddi ve manevi olaral çok zor Allah kolaylık versin herkese. Dediğiniz testler deneysel aşamada hepsi. Ama tüm tuşlara basmış olmak için yapılıyor. Doktor hiç bir şey yapmıyor denmesib diye…

Aynı durumdayım 3.gün embriyomu 5.güne kadar bekletecek transfer istediğim zaman. Ama ben de ne yapacağımı bilmiyorum her şey normal sebepsiz infertilite ve 2 başarısızlığım var. Bunu ben de merak ediyorum ama doktorum çok bahsetmedi

Hmm anladım. Allah bağışlasın sağlıklarla kucağınıza almak nasip olsun

Yukarıdaki arkadaşın yorumu mantıklı. Demin dr a mesaj attım o da kanıtlanmış bir başarısı yok çok önermiyorlar dedi gereksiz bir şey yapmamaya çalışıyor sanırım ben de çaresiz napayım ne okusam eksik mi yapıyoruz bir şeyleri diye endişeleniyorum , tükendik

Evet tam kanıtlanmamış ama embriyo glue için olumlu şeyler söylüyor bazı doktorlar. Bir de bağışıklık için merak ediyorum denemede sakınca olmaz. Yaşınız kaç, 28 yaşındaydım ben şuan 29 oldum yaştan da sorun yok diyorlar ama neden olmuyor anlamadım

31 yaşındayım ben de embriyo glue de sorayım bakalım. Bilmiyorum valla , ne yapmam lazım ne denemeliyim yoruldum

31 yaşındayım ben de embriyo glue de sorayım bakalım. Bilmiyorum valla , ne yapmam lazım ne denemeliyim yoruldum
Aynı durumdayız, acaba o ayki yumurtalarımızda mı sorun vardı diyorum her ay yumurta kalitesi aynı olmuyor belki o yüzdendir en kısa zamanda biz de güzel haber alalım

Merhaba, çok geçmiş olsun sizlere de. benim de her şeyim çok iyi olmasına rağmen 5AA ve 5AB embriyoyla 2 negatifim var, sebepsiz.
İkinci transferimde embriyo glue da kullandık maalesef bende işe yaramadı. Zaten doktorum da deneyelim ama bunlar %100 kanıtlanmış yöntemler değil demişti. Ben yine de istemiştim.
Şimdi de bir kere daha histeroskopi (daha önce olmuştum sorun yoktu) + laparoskopi istiyor. Rahime çok daha detaylı bakmak istiyormuş.

Neden tekrar bakacak ki sonuçta ilk bakarken dikkatli bakmıyorlar mı bilmiyorum gerçekten maddi manevi zor Allah yardımcımız olsun ben histeroskopiyi geçen ay oldum. İnşallah tekrar istenmez

Benim 5. Gün genetiği sağlıklı embriyom transfer edildi.Embriyo glue, lipit serum ve kasılma önleyici ilaçla şans arttırıcı işlemlerin hepsi uygulandı ama sonuç değişmedi yine kimyasal gebelik oldu
Bundan önce 3 tane düşük ve bir kimyasal gebeliğim vardı yapılan kromozom testlerinde rahim filminde hiçbir problem yok önümüzdeki ay tanısan histeroskopi yapılacak
Çaresiz kaldık

Merhaba aslında ilk negatifte çok güzel testler yaptırmışsınız ve çok şükür iyi çıkmış. Yapılması gereken her şey yapıldığı halde bebek tutunamıyorsa tek sebebinin embriyobunun genetiği bozuk olduğu düşünülüyor. Yani sizi üzmek istemem ama embriyolarınızın genetiği sağlıksız ise ne yapsanız tutmaz. Bu ara sizi çok iyi anlıyorum benimde 1 negatif denemem var kendim için tutmazsa tek sebebinin genetik olduğunu düşünüyorum

Aa merhaba sizinle konuşmuştuk neden histeroskopi bu adetle olmuyorsunuz

Merhaba size de geçmiş olsun histeroskopi oldum ben , o ayki ilk adetimde kontrole gittiğimde başka dr vardı ve yapışıklık var dedi daha yeni histeroskopi olmuşum ne ara yapıştı ayy ağla ağla ... benim dr geldi baktı yok dedi yapışıklık falan, durup durup hister. yapılmaz dedi

Evet bu da negatif olursa son kalana genetik test yaptırıcaz mecbur. Dr da o ihtimalden bahsetti. İnşallah gerek kalmaz

İnşallah sizde histeroskopi işe yarar. Bende yaramadı şimdilik. Embriyo glue de bende işe yarasın bari

Aa merhaba sizinle konuşmuştuk neden histeroskopi bu adetle olmuyorsunuz
Merhaba evet normalde bu ay olacaktı, doktorum izindeydi fiyat konusunda da sıkıntı yaşadık merkezle
araştırma yapalım dedik zaten regl bittikten sonra on gün içinde yapılması gerekiyormuş bu ay o süreyi kaçırdık kısmetse eylül sonu olacak

Neden tekrar bakacak ki sonuçta ilk bakarken dikkatli bakmıyorlar mı bilmiyorum gerçekten maddi manevi zor Allah yardımcımız olsun ben histeroskopiyi geçen ay oldum. İnşallah tekrar istenmez
Maalesef ben de istemiyorum hiç. Fakat 3.transferimi ve embriyolarımı riske atmamak için mecbur hissediyorum.. Benim histeroskopim daha tüp bebeğin başında hiç transfer bile olmadan garanti olsun diye yapılmıştı, kolay bir vaka diye düşünülüp yeterli bakılmadı mı diye şüphelerim var benim de.. umarım en kolay yoldan gebelik elde edersiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…