Tek embriyo mu çift embriyo mu gebelik şansını arttırıyor

Merhabalar çok güzel çok sevindim darısı inşallah başımıza peki dondurulmuş embriyolariniz kaçıncı güne dek gitmişlerdi yani şuan kızlarınız

Benimde şimdi iki tane dondurulmuş var 5. Gün emriyosu. İnşallah sizinki gibi hayırlı haberi alırız bizde ama 2 ay falan dinlenmek istiyorum süreç yordu beni

Bende ayni seyleri yasadim ve sansimiz her gecen ay düşüyordu.temmuz ayinda ilk transferim yapildi ve 1 tane koydular saglik bakani izni olmadigi icin
Bilmiyorum dediğiniz gibidir belki de tek yada çift değil aslında derdim ne olacaksa sağlıklı bir süreç olması

Merhabalar çok güzel çok sevindim darısı inşallah başımıza peki dondurulmuş embriyolariniz kaçıncı güne dek gitmişlerdi yani şuan kızlarınız
Ilk transferim 2019 Agustosta yapilmisti negatiften sonra 3 ay bekledim. Benim 12 yumurta toplanmisti ordan 4 blast olmustu yani 5.gun embriyolar. Negatiften sonra 3 ay beklemek mantikli gelmisti vucudun eski normal dengeye gelmesi cok onemli gibi geldi bana. Ekim adetimle rahim hazirliga basladim Kasimda transfer oldum yani adetimin 19-20.ci gune denk geldi. Insallah darisi basina kuzum

Benimde şimdi iki tane dondurulmuş var 5. Gün emriyosu. İnşallah sizinki gibi hayırlı haberi alırız bizde ama 2 ay falan dinlenmek istiyorum süreç yordu beni
Evet cnm mumkun oldukca vucudunuzu dinlendiren derim sadece rahim degil tum vucudumuz hormon dengesi etkiliyor kullandigimiz ilaclardan. Hem piskologik olarak da daha iyi hissedirsiniz. Gec olsun guc olmasin insallah guzel sonuc alirsiniz.

Arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı Benimde farklı gün embriyosu var 2 taneyi transfer eder mi böyle bir durumda

Vallahi ne yalan soyliyim çok sevindim aslında dondurulmuş halde beklemeyi çünkü yumurta fazla çıktı vücudum bitik halde şişti doktor antibiyotik olsun iğne olsun verdi . Ağustos 25 gibi adet olucam yani doktorun dediği adetim olmuş olacak muhtemelen benimde adetin 15-20 gün olursa aradan 2 ay geçmiş olacak .dondurmayı doktoruma ben kendim ilk tedaviye başlayınca söyledim zaten vücudumda ona meyilli oldu çok şükür umutluyum içimde rahatlık var ne yalan soyliyim çünkü bu süreci en iyi şekilde geçirmeye çalışıyorum hem yediğim içtiğim suyum vücut dengem.vs hemde psikolojik olarak . Dilerim hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız darısı benimde başıma siz gibi

Maşallah gerçekten . Halbuki ne kadar zorlu gibi görünse de olmuş çok mutlu oluyorum bunları okuyunca

Evet elhamdülillah. Rüya gibi uzak olan hiç olmayacak düşüncesiyle yaşarken çok şükür Rabbim 2 kere nasip etti..
Durumunuzu bilmiyorum, Rabbim gönlüne göre versin inşallah

Atasehir memorial cem demirel, gereksiz birsey yapmaz kesinlikle olmayacak bi durum varsa söyler sizi oyalamaz ki günümüz teknolojisinde zaten sabırla oluyor, ama olcaksa sabır arkadaşlar oluyor Allah isteyen herkese nasip etsin insallah

mrb. 2 bebek için ne kadar zaman geçtikten sonra başladınız tedaviye ?

İnşallah canım inşallah. Sen biraz alternatif tıbba da yönel abartmadan birşeyler kullanmanı tavsiye ederim. Eşinde 1 kutu sperra ya da emodex kullanabilir başlamadan spermleri kuvvetlendirsin diye. Sende bir şeyler kullan. allah en kısa zaman da sana da bana da tüm isteyenlere nasip etsin.

Tüp bebek tedavisinde tek embriyo mu çift embriyo mu gebelik şansını artırır hangisine karar vermek daha sağlıklı oluyor bilginiz var mı acaba
Canım 35 yaş altına 1 tane üstüne 2 embriyo koyiyorlar diye biliyorum ama birazda doktora bağlı ben ameliyat falan oldum mesela benim 2 tane koyacak salı günü benimde toplama islemim olacak sona yaklasiyorum sanırım hayırlısıyla

Evet bazı durumlarda 2 tane olabiliyor sizde hayırlı sonuçlar alırsınız inşallah. isterseniz taze embriyo transfer ettirmeyin rahim dinlenince birde dondurulmuş embriyo da olumlu sonuç alma olasılığı artıyormuş yinede doktorunuza danışın nasıl uygun görürse tabi. Bende yumurta toplandığı ayda kist oluşmuştu o yüzden 2 adet beklemesi önerildi birde vücut iğneler den hormonlardan çok yoruluyor dinlenmek gerekiyormuş

Doğrudur tabiki ama her doktor farklı sanırım benim doktorum ameliyattan sonra dinlendirdi benim.vucudumu 1 ay sonra başlattı tüp bebek tedavisine yumurtaların hemen bir haftada sonuç verdi boyutları kaliteleri iyi dedi doktorum herseyden önce sağlıklısı hayırlısı olsun inşallah geri kalan herşey bahane

Tüp bebek tedavisinde tek embriyo mu çift embriyo mu gebelik şansını artırır hangisine karar vermek daha sağlıklı oluyor bilginiz var mı acaba
Emriyonun durumu çok iyi değilse dondurup çözüldüğünde kalite daha da düşüyor. 2 embriyo yasaklanmadan önce ve sonra gebelik oranları ile ilgili bir makale okumuştum kesinlikle 2 ve üstü embriyoda ihtimal daha yüksekti. Benim başta ikisi de tuttu, sonra ikisini de kaybettim ama tekrar tedaviye başlarsam yine 2 isterim..

Iki embriyodan hamile kalma şansı daha fazla. Basit olasılık hesabı bu. ama ikisi de tutarsa tek gebeliğe göre daha riskli.

Hamile kaldığınızda bta hcg kaçtı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…