Tek ders sınavı

Tek ders sinav başvuru tarihlerini kacirmadiginiza emin misiniz?
Ya da sınava girip verseniz bile atiyorum dd ile gectiğiniz halde mezun olmak icin gerekli ortalamayı tutturabiliyor musunuz?Değilse listede adınız olmaz.
Umarım herşey hallolur.Kolay gelsin.
Eminim... ff ile kaldım. Başvuru yaptığım zaman öğrenci işlerindeki kadına sordum napmam lazım diye. Form doldur demişti. Bugün sordum,harç yatırmış mıydın dedi ve bana kimse bişey söylemedi :KK43: harç yatırmadığım için giremiyorum. Güz dönemi için.

Eminim... ff ile kaldım. Başvuru yaptığım zaman öğrenci işlerindeki kadına sordum napmam lazım diye. Form doldur demişti. Bugün sordum,harç yatırmış mıydın dedi ve bana kimse bişey söylemedi :KK43: harç yatırmadığım için giremiyorum. Güz dönemi için.

Harci şimdi yatırsan olmuyor mu?
Hangi okul bilmiyorum, ben istanbul üniversitesi mezunuyum, benzer bir durumda harcı sonradan ceza ile yatırdı arkadaşım, girdi sınava. Bahsettiğim 11 yıl oluyor 🤦🏻‍♀️ ama öğrenci işleri çözebilir. Bölüm hocanızla da konusun.

Geçmiş olsun, her şeyde bir hayır vardir, yaza daha iyi olacak demek ki :)
Kabul olmuyormuş napayım işte moralimiz bozuldu arkadaşımın evindeyim şimdi zaten. Boşuna gelmiş gibi oldum. Bi de bu sabah eniştemin vefat ettiğini öğrendim ve şok oldum. Zaten listede ismimi görmediğim için moralim bozuktu. İnşallah öyle olur,teşekkür ederim😥

Üniversiteye göre değişiklik olur mu bilmiyorum, bizim üniv.de harç zorunluluğu yok. FF bir ders miydi?Yoksa hiç alamadığınız ders miydi? Çünkü Tek derse kalınan dersten girilebilir.

Eh be canim.Harç yatirman gerekliydi tabi ki de ama kismet boyleymis üzülme benim de benzeri basima gelmisti.

Güz döneminde girip mezun olabilecekken danışman hocam sagolsun yanlis bilgi vermesinden dolayı yaz okulu sonu tek-cift sinavlarina girip mezun olmustum.

Bahar dönemi harcini yatir.İster bahar donemi sonunda isterse sizin okul nasil bilmiyorum yaz okulu falan varsa onun sonunda da tek-cift sinavi yapiyorlar ona gore birini secer gecersin.Takma canin sagolsun.

Üniversiteye göre değişiklik olur mu bilmiyorum, bizim üniv.de harç zorunluluğu yok. FF bir ders miydi?Yoksa hiç alamadığınız ders miydi? Çünkü Tek derse kalınan dersten girilebilir.
Harcı yatirmadigi icin aktif degil dolayısıyla egitim-sınav hakkından yararlanamaz.
Aslında konu sahibi biraz okul yönetmeliğini okusa bu kadar sakata gelmeyebilirdi ama olan olmuştu artik yapicak birseyi yok.

Harcı yatirmadigi icin aktif degil dolayısıyla egitim-sınav hakkından yararlanamaz.
Aslında konu sahibi biraz okul yönetmeliğini okusa bu kadar sakata gelmeyebilirdi ama olan olmuştu artik yapicak birseyi yok.
Demek ki üniversitelerde farklı uygulamalar mevcut. Ben de öğrenci danışmanlığı yapıyorum. Yakinen bildiğim bir konu. Örneğin güz döneminden 2 dersi kalan öğrenci, yaz sonunda 2 derslik mezuniyet sınavına girecek. Bahar döneminde dersi olmadığı için harç yatırılmıyor bizde. Sınav yönetmelikleri değişkenlik gösteriyormuş.

Sorun etmeye gerek yok
2 seçenek vardır. Formu doldurursunuz sonra o form incelemeye gider. Eğer gerçekten tek dersiniz kalmışsa sınava girersiniz. Bazen öğrenci tek dersi kaldığını düşünüyor ama kıyıda köşede dersi kalanlar oluyor. Böyle bir şey olabilir.
Diğer seçenek de okulun hatası olabilir.siz erken gidin durumu öğrenci işlerine ve hocaya anlatın sorun çözülür büyük ihtimalle. Büyütülecek bir şey değil için rahat olsun😊

Demek ki üniversitelerde farklı uygulamalar mevcut. Ben de öğrenci danışmanlığı yapıyorum. Yakinen bildiğim bir konu. Örneğin güz döneminden 2 dersi kalan öğrenci, yaz sonunda 2 derslik mezuniyet sınavına girecek. Bahar döneminde dersi olmadığı için harç yatırılmıyor bizde. Sınav yönetmelikleri değişkenlik gösteriyormuş.

Bizde de öyle, ben bir çok okul biliyorum onlarda da öyle.

Üzüldüm canım ya 😢 neyse sağlık olsun.. Bende tek derse girdim ve 1 ders için ikinci öğretim olduğum için harç ücreti ödedim maalesef

Maalesef ki öyle... bahar döneminde tekrar gireceğim... bütler bitince

X