Sizce bende mi bir sorun var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet doğru diyorsunuz ama bir anda başıma böyle bir şey geldi, arkadaşımın özür dilediğinden beri düzeldiğini sandım, umduğum gibi olmadı, napabilirim ki, hayatımdan nasıl çıkarabileceğim fikri için yazdım aslında, ben de her şeyin farkındayım
Ya onun mesajlarına, aramalarını dönmeyip kapiya gelirse acmayacaksın ya da direkt mesajla rahatsizliğinı yazıp onu her yerden engelleyeceksin.

Bence ikincisi daha iyi olur. İlki uzun bir süreç çünkü.

Ya onun mesajlarına, aramalarını dönmeyip kapiya gelirse acmayacaksın ya da direkt mesajla rahatsizliğinı yazıp onu her yerden engelleyeceksin.

Bence ikincisi daha iyi olur. İlki uzun bir süreç çünkü.
Aslında şöyle. Ben bu kızla okuldan döndüğümde bir kez buluştum, yolculukta bir iki şey rahatsız etti ama tat kaçırmayayım diye sustum. İkinci buluşmamızda da geçen haftalarda tiyatroya gittik, bir şeyler oldu ama takmadım. En son sınav sonuçları açıklanınca bana cevap vermeyince 3 gün bende ipler koptu. Rahatsızlığımı dile getiren uzunca bir şey yazdım, yazmaz olaydım, kendi başına kalmak istediğini, benimle alakası olmadığını kimseye cevap vermediğini falan yazdı, ben de en azından bir süre yalnıznkalmak istiyorum deseydin dedim. O günden beri de konuşmadım

Aslında şöyle. Ben bu kızla okuldan döndüğümde bir kez buluştum, yolculukta bir iki şey rahatsız etti ama tat kaçırmayayım diye sustum. İkinci buluşmamızda da geçen haftalarda tiyatroya gittik, bir şeyler oldu ama takmadım. En son sınav sonuçları açıklanınca bana cevap vermeyince 3 gün bende ipler koptu. Rahatsızlığımı dile getiren uzunca bir şey yazdım, yazmaz olaydım, kendi başına kalmak istediğini, benimle alakası olmadığını kimseye cevap vermediğini falan yazdı, ben de en azından bir süre yalnıznkalmak istiyorum deseydin dedim. O günden beri de konuşmadım
Ee çok iyi. O zaman şimdi kızı her yerden engelle. Kapına gelirse de kapıyı açma. Bu kadar.

16 bin yapcak kadar çalışkan ama bi arkadaşlığı beceremicek kadar asosyal bi tip. sen gidip okuyorsun ama o evde hala ders çalışıyor diye içerlemiş. psikolojisi nanay yani. sürekli şehri kötülemekte ben oraya bile gidemedim düşüncesi yüzünden. yıllar yıllar sonra doktor olduğunda seni takmaz bile bu

16 bin yapcak kadar çalışkan ama bi arkadaşlığı beceremicek kadar asosyal bi tip. sen gidip okuyorsun ama o evde hala ders çalışıyor diye içerlemiş. psikolojisi nanay yani. sürekli şehri kötülemekte ben oraya bile gidemedim düşüncesi yüzünden. yıllar yıllar sonra doktor olduğunda seni takmaz bile bu
Valla ne ben de bilmiyorum. Ama benim de psikolojimin nanay olduğu tedavi aldığım zamanlar oldu böyle davranmadım kimseye

"Diş tamiratçısısın ama asla hekim değilsin" demek biraz ağır olmuş. Neden hala görüşüyorsun,hatır belası biliyorum. Biraz dili kemiksiz bir arkadaş ben olsam bana yazınca ben de cevap vermezdim. Biraz uzak durun bence.

"Diş tamiratçısısın ama asla hekim değilsin" demek biraz ağır olmuş. Neden hala görüşüyorsun,hatır belası biliyorum. Biraz dili kemiksiz bir arkadaş ben olsam bana yazınca ben de cevap vermezdim. Biraz uzak durun bence.
hatır belası tabii ki. o an sırf bu yüzden iletişimi kessem alıngan, kompleksli ilan edilirdim. arkadaşım daha tıp kazanmadan kendini tıp öğrencisi sayıyor, senin bir zirkonun benim bir aylık maaşım falan diyordu hatta

hatır belası tabii ki. o an sırf bu yüzden iletişimi kessem alıngan, kompleksli ilan edilirdim. arkadaşım daha tıp kazanmadan kendini tıp öğrencisi sayıyor, senin bir zirkonun benim bir aylık maaşım falan diyordu hatta
Ne fikir versem bilemedim. Uzak dursan aynen kompleksli olan sen olacaktın😁 Allah şifa versin. Ama sıralaması hep geriye gitmiş. Anadolu'da da tıp kazanabilir,değen doğuyu kötülüyor? Hedef Gazi falan mı? Kusura bakma ama psikolojisi çok sağlam gelmedi ama sen de kendini ezdirme lütfen.

Merhabalar. Daha önce de bununla alakalı bir konu açmaya çalıştım ama tam sanki içime sinmedi. Sadece dertleşmek ve büyüklerimden fikir almak için yazıyorum. Ben 19 yaşında diş hekimliği ikinci sınıfı bitirmiş bir öğrenciyim. 11. sınıfta tanıştığım ve bir anda çok yakın olduğum bir kız vardı. Biz bu arkadaşımla tıp kazanmak için çok çalıştık. Sınav sonuçlarımız açıklandı ben 42 bine girdim o ise 16 bine. Ben doğuda fiş hekimliği yazdım o da tıp yazacaktı ama ailesi istemediğinden mezuna bıraktı. Mezuna kaldığı sene zaman zaman bana “ben asla doğuda okumam” diyordu hep. Ben de büyük konuşma diyip güler geçerdim. Ben kaliteli bir yerde eğitim alacağım diyordu hatta hep. Sonra ikinci kes sınava girdiğinde 22 bin yaptı. Yine hayal kırıklığı. Bu süreçte de yalnız kalmak istiyorum deyip benimle konuşmadı. Halini hatrını sorduğumda da cevap vermedi. Bu sonucu aldıktan sonra bana iyi tapmışsın her yerde okunur vs. Demeye başladı. Bu sene ben diş hekimliğiyle alakalı bir şey paylaştığımda hikayeme yanıt verip “diş tamiratçısısın ama asla hekim değilsin “ yazdı, durduk yere böyle neden dediğini anlamasam da takmadım o an bir şey demedim. Eski sevgilim ve şu anki sevgilim Kürt, konuşurken gülerek sen de orada teröristlerle berabersin falan diyordu. Bunların hepsi küçük küçük şeyler ama zaman zaman bozuluyordum. Ama bir yandan da bazen inanılmaz iyi şeyler yazıyor, beni sürekli hediyelerle şımartıyor ve aynı zamanda sürekli buluşmak da istiyordu. Hatta bu sene benden önceki dedikleri için defalarca özür diledi dememem lazımdı dedi. Ama ben gerçekten pişmanlık için mi yoksa kendi de aynı duruma düştüğü için mi özür diliyor anlam veremedim. Bu sene tekrar sınava girdi ve 34 bin yaptı. Sıralaması Lu an doğudaki diş hekimliğine yetiyor tıpkı benim gibi. Özelde burssuz tıp okuyacak sanırım. Bu arkadaşım böyle bir sonuç alınca en başta üzüldüm ama sonra bana dedikleri geldi. Bundan dolayı da garip bir şeyler hissettim içimde. İnsan en yakınına böyle hisseder mi bilmiyorum . Buluştuğumuzda sürekli olduğum şehirle alakalı sorular soruyordu, orada Akbil var mı, yurt var mı, canlı müzik de mi var, kafe de mi var falan diye. Her seferinde neden olmasın diyip geçiştiriyordum. Geçen gün de sınav sonuçları açıklanınca kendisine yazdım ve Üç gün cevap vermedi. Üç günün sonunda da yalnız kalmak istediğini gördüğünü ama cevap vermediğini söyledi. Önceki samanlarda da sınava çalışıyorum diyip yalnız kalmak istiyordu ben de tamam demiştim hep . En sonunda dün kendisine sitemde bulundum, hem beni en yakın arkadaşı gibi görüp hem de nasıl cevap vermediğini sordum. Ayrıca bana dediklerinin de artık alındığımı belli ettim. Bana neden alıngan davrandığımı, kendisinin yakın arkadaşı böyle demese asla alınmayacağını gülüp geçeceğini söyledi. Ayrıca tek kalmak istemiş bunda ne varmış, ben de cevap versen yeterdi desem de ben suçlu oldum. 3 senedir zaman xaman doğuda diş kazanmamla alakalı ufak da olsa şeyler söyleyip sonra özür dilese de benim içim soğumuyor ya da dediği gibi ben alıngan biriyim. Benimle hep gurur duyduğunu falan söylese de geçen durduk yere “kuzenim o şehre gelmiş hiç sevmemiş iğrenç bir yermiş” dedi mesela, o an tepki vermedim ama ısrarla neden iğrenç bir yerde okuduğumu bana söylüyor anlayamadım. Sınav senesinde Antep’e gitmişti ve doğu Anadolu’daki insanlardan nefret ettiğini söylemişti. Kazanamayınca doğuda da okunur diyor kısacası. Şimdi ise bu arkadaşıma ne cevap vereceğimi bilemiyorum. Sne benim seni aşağıladığımı nasıl düşünürsün diyor kırılmış buna. Ben ise “sana ben özelde tıp okuyacaksın seninki de diploma mı desem ne hissederdin” diye cevap verdim, ben alınmazdım dedi. Bende mi bir anormallik var? Ne kadar yakın olsa da insan bu tarz şeylere alınmaz mı
Kotu gununde insanin yaninda olmak teselli etmek kolaydir. Zor olan iyi gunde arkadasini kiskanmadan onun icin sevinebilmektir. Sizinki arkadas degil bayagi pisman olmus dis hekimligi yazmadigi icin sizin gibi. Hincini sizden cikariyor. Ben olsam uzatmam aramam sormam. Igrenc sehir dedigini zamaninda yazmadigina bin pisman ve hinc cikariyor su an.

Ne fikir versem bilemedim. Uzak dursan aynen kompleksli olan sen olacaktın😁 Allah şifa versin. Ama sıralaması hep geriye gitmiş. Anadolu'da da tıp kazanabilir,değen doğuyu kötülüyor? Hedef Gazi falan mı? Kusura bakma ama psikolojisi çok sağlam gelmedi ama sen de kendini ezdirme lütfen.
Kızın ailesi Cerrahpaşa olsun istiyormuş, veya ille de İstanbul'da bir yer. O yüzden kızın emeği kaç yıl heba olmuş.

Kız da muhtemelen ailesine olan hıncını konu sahibinden çıkarıyor.

Kızın ailesi Cerrahpaşa olsun istiyormuş, veya ille de İstanbul'da bir yer. O yüzden kızın emeği kaç yıl heba olmuş.

Aynen öyle. Babası bu sene kıza tekrar mezuna kalıp Cerrahpaşa kazanacaksın galan BİLE demiş üzülüyorum böyle ailelere

Kotu gununde insanin yaninda olmak teselli etmek kolaydir. Zor olan iyi gunde arkadasini kiskanmadan onun icin sevinebilmektir. Sizinki arkadas degil bayagi pisman olmus dis hekimligi yazmadigi icin sizin gibi. Hincini sizden cikariyor. Ben olsam uzatmam aramam sormam. Igrenc sehir dedigini zamaninda yazmadigina bin pisman ve hinc cikariyor su an.
Valla ona o iğrenş dediği yerden kat kat iyi şehirlerde tıp fakülteleri de geliyordu. Kendisi Anadolu ve doğuya düşman olduğundan gitmedi. Hala da benden iyi bir yeri kazanabilir. Ben ise o ilk iki sene girdiğinde çok destek oldum ona. Ama nafile

Uzak dursam hatta ve hatta ben diş kazanıp o tıp kazanacak diye iletişimi kesmiş bile olurdum. Kıskanmış olurdum. Oysaki benim hayatım bambaşka bir yere evrildi, dişte şu an çok çok mutluyum. Hedefi Cerrahpaşa düzeyi okullardı. Her sene Cerrahpaşa’ya gidenlerin mezuniyetini paylaşıp yanınıza geleceğim falan yazıyordu. Ama sıralaması hep kötüye gitti. Sonra Anadolu’da da yazmayınca bu sene mecbur özelde okutacak babası

Hatta size bir anımızı daha anlatayım. Ben gittiğim ilk sene önlük törenimiz oldu. Ben de bu arkadaşımın beyaz önlük sevdasını ve tıp okuma isteğini çok bildiğimden ona “görgüsüzlük ve gösterme” gibi olmasın diye storylerimi gizlemiştim. Görüp de üzülmesin içinde en ufak bir ukte kalmasın diye. Bu arkadaşım bunu öğrenip bana iki saat “nasıl böyle bir şey yaparsın, seni kıskanacağımı nasıl düşünürsün” diyip azarlamıştı beni. Halbuki ben kıskanacağını düşünerek değil üzülmesin diye yapmıştım kötü hissetmesin diye. Kaç gün kendisiyle jüsmüştüm özürler dilemişti barışmıştık. İyi niyetle yaptığım bi şey bile elimde patlamıştı

Hatta size bir anımızı daha anlatayım. Ben gittiğim ilk sene önlük törenimiz oldu. Ben de bu arkadaşımın beyaz önlük sevdasını ve tıp okuma isteğini çok bildiğimden ona “görgüsüzlük ve gösterme” gibi olmasın diye storylerimi gizlemiştim. Görüp de üzülmesin içinde en ufak bir ukte kalmasın diye. Bu arkadaşım bunu öğrenip bana iki saat “nasıl böyle bir şey yaparsın, seni kıskanacağımı nasıl düşünürsün” diyip azarlamıştı beni. Halbuki ben kıskanacağını düşünerek değil üzülmesin diye yapmıştım kötü hissetmesin diye. Kaç gün kendisiyle jüsmüştüm özürler dilemişti barışmıştık. İyi niyetle yaptığım bi şey bile elimde patlamıştı
Böylesine iyilik yapmak yaramaz. İnşallah bu kızı her yerden engellemişsindir.Engelledin mi?

Bu arada anılarınızı buraya çok yazma. Çünkü mâlum herkese açık bir forum burası, o yüzden arkadaşın belki konuna denk gelir veya onun bir tanıdığı denk gelir.

Böylesine iyilik yapmak yaramaz. İnşallah bu kızı her yerden engellemişsindir.Engelledin mi?

Bu arada anılarınızı buraya çok yazma. Çünkü mâlum herkese açık bir forum burası, o yüzden arkadaşın belki konuna denk gelir veya onun bir tanıdığı denk gelir.
Yani çok görülebileceğini sanmıyorum, ortak bir tanıdığımız da yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X