Tek çocuklu bir ailenin gelini :(

pes valla o zaman kv yanında da trip yapmıssınız daha artık utanıp gelmemesi lazım
yüzsüz şey

bence konusun kaynananızla baska care yok
konusun ya ben bunaldım artık deyın
etrafta el ele dolasanları goruyorum ımrenıyorum deyın bu mılletın anası yok mu onlar nasıl gezıyor deyın
ben olsam derdım dayanamam ben
kavga edersenız de edın
Bakalım bir yolunu bulmam gerek bunun icin doğru Zaman lazım

Kötü alıştırmışsınız. Kavgaysa kavga valla tavrınızı koyun

en fazla 1 ay surat asarsınız ama en azından birlikte sürü halinde birşeyler yapmaktan vazgeçerler.

Oğlunun evlendiğini başka bir aile kurduğunu anlayamamış kv, daha doğrusu işine gelmemiş.
Zor büyütmüş olabilir, sonuçta kendi egosu için çocuk yapıyor kimse alnına silah dayayıp çocuk doğur demiyor. Oğlu büyüdü ve başka aile kurdu bu kadar basit.
Evet başka ailesi olduğunun farkında değiller herşeyimize o koşsun istiyorlar hayır esimde yoruluyor o farkında degil ama ben görebiliyorum iki evin reisi gibi planımız programımız onlara gore hep. Onların isi olursa bizim programımız varsa bile iptal olur

sadece hissettikleriniz üzerine yoğunlaşırsanız ve bunun da dozunu iyi ayarlarsanız, eğer size değer veren bir eşse muhtemelen sizi anlayacaktır. ama zamanı ve üslubu iyi ayarlamanız lazım. ayrıca o kadar abartmayın neden acı olsun? bir çok evde, çok farklı sorunlar oluyor. ayrıca bu aşılmayacak bir sorun değil. eşiniz merhametli biri, annesine kıyamıyor demek ki. ama siz de kendinizi yeterince ifade edememişsiniz. en azından bana öyle geliyor. bir de bunu deneyin, zamanla her şey yoluna oturur.
Deneyeceğim teşekkür ederim

ben buna inanmıyorum ya, sözde hayalimiz diyorlar da icraatte öyle değil,gelinleri sevmiyorlar .
ilk kadın olduğu için daha genç alımlı ve oğluna daha fazla şey sunduğu için sevmiyorlar,
onun dışında oğlunu alıp götürüyor diye sevmiyorlar sanki kızı evinden ailesinden ayırmamış gibi...
birde oğlan eşi ile mutluysa bundan gerçekten rahatsız oluyorlar, eşi ve çocuğu olan bir arkadaşım ;kocası karım ve çocuğum benim ailem dedi iye kv sinin kriz geçirdiğini bayıldığını anlatmıştı.aynı koltuğa oturmak istemiyor, aynı yatağa yatırmak istemiyor.
bizde de vardı evlerimiz 5 dk ve heryer kalorifer sıcak kayınpeder orda yatırmak için kırk takla atardı, ha evi de müsait değil ayrıca rahat da edemiyorum.

kv de olsa sonuçta kadın ve gelinini rakip olarak görüyor her türlü. çünkü artık ilginin çoğu gelinin üzerinde oluyor. daha genç ve güzel....
buna benzer birçok nedenden dolayı kv ler gelinlerini sevmezler.
birde kendileri küçük yaşta evlenmiştir ve yaşı küçük olduğu için kv yönlendirmiş ve kv sözü geçmiştir evliliğinde , aynısı onlarda yapmak istiyor.
ama yeni nesil eğitim ve donanımlı ayrıca yaşça da oldukça geç evleniyorlar.
Bey bu söylediklerinizi seziyorum zaten oğlunu uzaklaştıracagimdan korkuyor. Evet ondan daha güzel yemek yaptığımı hep söyler, benim aldıklarımı oğlum giymezdi sen cok zevklisin senin aldıklarını bak giyiyor muhabbetleri sanırim ondan Öne geçişimi kabullenememesi sıkıntı ve evet huzursuz oluşumu seviyor Mutlu olduğumda yorum bile yapmıyor sormuyor konuşmuyor ama huzursuz oldugumu anlarsa bisey mi var seni uzuyor mu der. Ben bunu hep iyiye yordum bugüne kadar Aslinda beni düşünüyormuş gibi gelirdi hep. En son konuşmamızı kocama yanlışlıkla ağzından kacirmis gibi yaparak bunu aldı götürdü benden :KK43:

o her annesini davet ettiğinde sen de kendi anneni davet et.tatile annesini ananesini mi götürmek istiyor sen de anneni babanı götür. yok kavga mı çıkıyor böyle yapınca dibine kadar kavga et o zaman.bu ne böyle yaa.

bence tatile gitme. 3 günlük bir tatil zaten huzursuzlanmana değmez. eşin ailesiyle gitsin sende bebeğinle evde 3 gün tatil gibi bir ev programı yaparsın. kırmadan tepkinide göstermiş olursun. illa beraber bir tatile gidilecekse yılda bir kez gidersin olur biter. biraz zaman sonrada eşine uygun bir dille açıkla başbaşa tatil yapmak istediğini, ailesinide kırmak istemediğini bunun için yılda bir defa fedakarlık yapabileceğini.. en azından fedakarlık yapıyormuşsun gibihissettirmiş olursun..

Beterin beteri var. Eşiniz annem tek yaşamasın, yanımızda otursun da diyebilirdi Belki vicdan yapıyordur,annem de tek başına yaşıyor O da bizimle gezsin sıkılmasın istiyordur.Sonuçta O da bir evlat,annesini düşünmesi ,önemsemesi takdir edilecek bir davranıış.İçinde merhamet varmış.Allahım o merhametin birazını huzur evinde yaşayan annesini görmeye gitmeyen,gözü yaşlı annelerin evlatlarına versin inşallah
kendı annesı sag anneannesı yoksa bu tup erkek annesını yanına alırdı kı ıllerde olacagı bu.konu sahıbı bız tatılerde bol bol sevısırız cumbur ceöaat ne o oyle :KK66:))

Bu sürekli cümbür cemaat gezmelerde bence sen devreden çık, eşin annesi ile gezsin. Sinemaya falan annesiyle gitsin.

Arkadaşım bütün yazdıklarını okudum şu 10 sayfayıda dahil.
Sana nacizane tavsiye veren arkadaşlara bile çıkışmışsın ilk sayfalarda.
Bir an merak ettim bu tip söylemleri çıkışma gören sen, gerçekten eşine tepkini belli edebiliyormusun diye.

Yapman gereken şeyleri arkadaşlar belirtmiş ama sen hep eşin adına bahaneler bulmuşsun, bak işte seni böyle içten sindirmiş eşin.
Sana birşey söyleyim mi? Eğer ki eşin senin hislerini ve sizin kendi başınıza bir aile olma kavramınızı anlamıyor da hemen ipleri atıp gidecekse, bırakın gitsin.
Ama bunu yapamayacak, emin olun sadece sizi şu an yaptığı gibi sindiriyor.

Ben de tek çocuk olan biriyle evliyim. Şu yaşadıkların benim yaşadıklarımın yanında solda sıfır kalır, asla durumunu küçümsemiyorum tabi. Bende ekstra kayınpederde var, evlere şenlik.
Ama bizim ordaki tabirle kesemi sudan çıkarırım. Hatta bunun yüzünden burda kötü gelin bile oldum ama umrumda olmuş olsa zaten yapmam. Başkalarının söylemleriyle yaşamıyorum ben.
Başta çok af buyurun ama ben de çok salak yerine kondum. Ama şimdi elimden geldiğince koydurtmamaya çalışıyorum. Öyle diyorum çünkü laftan bile anlamayan insanlarla uğraşıyorum ben.

Başta eşimle evlendiğimizde -ayrı şehirlerde yaşıyorduk kayınvalidegille- kaynanamla ben ayrı eşim ayrı hergün görüşüyorduk, hatta günde 1 bile yetmediği zamanlar oluyordu, annemle öyle konuşmuyordum ben.
İstediği kadar bir kaynana gelinini kızım gibi görüyorum desin asla bir annenin kendi evladını sevdiği gibi sevemez, hele tek çocuk olunca HİÇ. Bildiğin kuma gidiyorsun kayınvalide üstüne.
Eşimle çoook kavga ettim ben. O da çok dedi sen annemleri sevmiyorsun onlar seni çok seviyor ne yapıyor bu insanlar sana diye. Dedim evet sevmiyorum, sevmek zorunda da değilim, böyle seviyorlarsa onlar da sevmesin, böyle çıkarcı ilişkilere benim aklım ermez ama bu kendimi kullandıracağım anlamına da gelmez dedim. Ayrıca benim gibi gelini ben alsam, tepemden aşşağı indirmem yaptıkları onca cahilliklerine ettikleri laflara sözlere rağmen hala evlerine gidip yüzlerine bakıyorum diyorum. -ha benim huzurumu bozmaya filan çalışmıyorlar ama bildiğin besleme muamelesi görüyorum, dangır dungur laflarda cabası-

İlk evlendiğimiz senelerde de tam annemlere gidiyoruz -onlar da ayrı şehirde- tam yolculuk öncesi çok büyük kavga ettik, o ayrı bir odaya çekildi ben ayrı odada salya sümük... Neyse otobüs saati geliyor çıkmam lazım ki yetişeyim. Kalktım, çıkardım valizleri çantaları hole -gelip gelmemesini inan düşünmedim, gelmezse giderim annemlere diye düşündüm direk- bi baktım çıktı odadan. Nereye gidiyorsun dedi, otobüse dedim, sen geliyormusun diye sormadım bile. Kaptım valizi çantaları, çarptım kapıyı çıktım. Hemen açtı kapıyı dur bekle nereye dedi. İyi dedim al montunu. Aldı geldi. Yolda o konuştu ben dinledim, sonra sakin sakin ben anlattım meramımı.

Artık anlıyor ne demek istediğimi, hala annecimi anneci ama artık benim onayımı almadan tek adım atmaz. Artık anlasın yani bizim bir aile olduğumuzu insaf 5,5 sene oldu değil mi ama....

Sen de kendini ifade etmediğin sürece böyle çok çileden çıkarsın, ayrıca herşey birikir birikir sonra ufacık yaptıkları bile gözünüze batar. Bu raddeye de gelmeyin bence.

Herseye sus pus değil konuşuyorum söylüyorum beni rahatsız eden sürekli olması zaten. Ayrıca baba olmadıgı icin gel biz kaçalım olamıyor malesef. Kaçsak da önünde sonunda geri geleceğimiz yer yine aynı yer yanı! Yılbaşı diye özellikle değil 3 gün var bu gitmesek onlar gelecek ve ben daha fazla yorulacağım ben de ne zamandır çıkmıyorum bir yere degsiiklik olacak. Ama bundan sonraki yılbaşlarında kv eminim ki bu sene nereye gidiyoruz muhabbeti yapacak! Her sene tatil beklentisi olduğu gibi. Eşim onlara hayır diyemiyor. Benim kv ile konuşmam gerek sanırım yanlış anlar mı diye düşünüyorum. O da konuşulmayacak kadın değil. Ama inanın üzmekten o kadar korkuyorum ki ve ters teknesinden ağzında laf tutabilir mi esime anlatır mı darılıp gücenip herseye ben istemiyorum gelmek siz başbaşa gidin muhabbeti yapar mı böyle imalarda bile bulunsa gözünü kaçırarak eşim anlar çünkü benim sıkıntımı biliyor. Anlar ve onu üzdüğüm icin daha fazla daha fazla üzüleceğim. Esimle yeterince konuştuğumu düşünüyorum. Herseyi göze alarak onlardan biri ile konuşmalı miyim bilmiyorum

Baba olmadığı için gel biz kaçalım olmuyor mu ? Orayı anlamadım.
Cocuğunuzyok diye mi kaçamıyorsunuz.
Ee bizimde yok çocuk illa bir bahaneye gerek yok.Sıkıldım de yani.
Ne anlayışsız adammış bu ya.

X