Tek çocuklu bir ailenin gelini :(

Bence alın eşinizi karşınıza sakin sakin konuşun. Böyle içinize attıkça kayınvalidenizin her hareketi size batar. İlişkiniz yıpranır. Eşinizle somut örnekler vererek konuşun. Her yılbaşı benim annemle olmak ister misin, annem sürekli arasa gelse rahatsız olmaz mısın, sinemaya her gidişimizde onu da götürsem hoş olur mu gibi

iyi de bu kadar duygusallaştırmayın olayı
tamam anacığını düşünmesi güzel ama karıcığı ?
bi tarafı eğlendirirken bi tarafı bunaltmak niye ?

arada bir cagırsın anne sen de eglen bı hava al desın ama her yere gıderken nıye?
ayrıca kadın kendı annesıyle yasıyormus ıste ve esınden de yenı bosanmamıs konuda oyle yazıyor 5 yasındayken bosanmıs yanı senelerdır annesıyle kendıne bı hayat kurmus zaten bunu boyle garip anacım durumlarına sokmaya gerek yok ki

kadın anlayıslı olup kendısı azcık cekmesı gerek kendini bir sefer gittiyse yanlarında bır sefer gıtmemesı lazım sıkıntıdan ölmez heralde o kadar da
evet yıllardır alışmışlar anne kız birbirine zaten bekarken öyle anneyle vakit geçiren biri de değildi ben o yüzden garipsiyorum acaba vicdan mı yapıyor eşim bilmiyorum evet kv nin kendini çekmesini bekliyorum arada bir takılıyorum ama yok en son kv nin kuzeni abimiz çağırdığında hatta kaçta geliriz ki kuaföre gitcem dedi herkesin içinde tutamadım valla anne bizi daraltma zaman konusunda dedim yani işin varsa gelme yani güldü allah seni kız neyse geleyim de olmazsa yarın giderim dedi. bole bir kayınvalide yani!!

Şimdi o kayınvalidem dediğinin yerlerin yerine "benim annem" koy, tekrar oku, kararını sen ver.
allahınızı seversenız nasıl bır kıyaslama bu ?
yani kendi annen olsaydı seve seve yanında taşır her yere birlikte giderdin kaynana olunca olmuyor demek istiyorsunuz
böyle bişeyi duyan bilen varsa beri gelsin ben başka bişe demeyecegım
hangı kız annesi damadını bu kadar bunaltana kadar peşlerinden ayrılmıyor ?
hangi kız annesı bende gelicem sininle tatil yapacagım diyor ?
hangi kız ailesi misafirlik adı altında aylarca kızının evıne yerleşiyor ?
hangi kız annesi damadıyla kızına huzursuzluk verip kavga etmelerine sebep oluyor ?( o kadın da gelinin huzursuz oldugundan haberı yoktur demeyın bal gibi de haberleri oluyor bal gibi de anlıyorlar şimdi ki zamane genclıgı kım ıster kaynanası hep peşinde ? onlar bunu biliyorlar ama istifleri bozulacak diye işlerine geleni yapıyorlar )

istisnalar başkadır ama hiçbir kız annesı bunu yapmaz eminim ki konu sahıbın annesı de bunu yapmaz

O zaman tek çare koca bulup kayınvalideni evlendirmek...
haha :) bunu çok istiyorum aslında ama yanaşmıyor :)) eşim de istemiyor bazen şakasına takılıyorum bu saatten sonra zengin koca lazım bana diyor e kadın çalışmış çabalamış var elinde bişeyler hala çalışır yani ama zengini de bizi bulmaz gider manken yada genç alır diyor :)

teşşekürler yorumunuz için, emin olun düşünmüyor değilim emin olun yerine annemi koymuyor değilim, ama öyle olsaydı eşim bunu kabullenmezdi kabullenemezdi bundan eminim..

yani kendi annen olsaydı seve seve yanında taşır her yere birlikte giderdin kaynana olunca olmuyor demek istiyorsunuz
hangi kız annesi damadıyla kızına huzursuzluk verip kavga etmelerine sebep oluyor ?( o kadın da gelinin huzursuz oldugundan haberı yoktur demeyın bal gibi de haberleri oluyor bal gibi de anlıyorlar şimdi ki zamane genclıgı kım ıster kaynanası hep peşinde ? onlar bunu biliyorlar ama istifleri bozulacak diye işlerine geleni yapıyorlar )

istisnalar başkadır ama hiçbir kız annesı bunu yapmaz eminim ki konu sahıbın annesı de bunu yapmaz

Zaten koy ve kararını sen ver dedim. Bazı kadınlar anneci, annelerini her yere taşıyorlar birlikte. Konu sahibi de öyle biri olabilir. Eğer değilse, zaten kayınvalidesinin yaptıklarını da kabullenmesin. Tek derdim çifte standart olmaması yani...

Yani okurken daraldım,sinemaya bile kv ile gitmek ne demek ?ne sabır varmış sizde gerçekten.
Kv'nin tutumu da çok yanlış ,yani birdefa git herdefa gitmenin ne mantığı var.
Birde yılbaşı için teyzeye cümbür gitmek ne alaka ,anneniz yok mu siz alın eşinizi ve yavrunuzu gidin oraya ?
Bunun yanında şahsen ben olsam eşim ve çocuğumla yanlız birşeyler yaparım kutlama yapacaksam tabi ,
diğer yorumlarda da yazdım biz gitmesek onlar geleceklerdi oğlumuzu özlemişler zaten bir teyzesi var öyle kalabalık aile de değil benim ailem gibi. onlar geldğinde hem yorulacağım hem zaten onlarla vakit geçirmek zorunda kalacağım her türlü. ama şehir dışında olursak benim ailem beklenti içinde olmayacak ve daha az üzülecek. maksat kutlama değil zaten 3 gün kaçalım bana da iyi gelir ne zaandır çıkmıyorum doğru düzgün diye.

Bence alın eşinizi karşınıza sakin sakin konuşun. Böyle içinize attıkça kayınvalidenizin her hareketi size batar. İlişkiniz yıpranır. Eşinizle somut örnekler vererek konuşun. Her yılbaşı benim annemle olmak ister misin, annem sürekli arasa gelse rahatsız olmaz mısın, sinemaya her gidişimizde onu da götürsem hoş olur mu gibi
Bunu söylemedim mi sanıyorsunuz? söyledim ama kıyaslama yapma onlar farklı bunlar farklı cevabını aldım defalarca..

evet hele ki benm annem hiç yapmaz zaten. gitmesem kızım niye gelmiyorsunzu demez bile siz mutlu olun yeter der herşeyden haberleri de olmaz oyle. evet kesinlikle anlıyor kv huzursuzluğumu ama ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. sinema teklifi duyduğunda maydonoz olmayacaksam geleyim diyen kadın ilk seferinde bu tepkiyi vermşti eşim güldü geçti ben sesimi çıkarmadım. anladığını düşünüyorum ona rağmen her sinema adı geçtiğinde atlayan o oldu..

kayınvalidenle konuşman lazım.ben annemlerden ayrı şehirdeyim her bayramda gideriz annemlere. bir geldi ses etmedim 2 geldi ses etmedim üçüncü gideceğimizde kvdeye dedim ki ben annemleri görmüyorum tabi sen oğlunun yanındasın hep ben kendim gitmek kafama göre hareket etmek istiyorum da x de kocam yani o da gelmezse olmaz dedim o oldu birdaha gelmedi. üzgün müyüm hayır sıkıntı oldu mu hayır gideceğimizde eşim annesine sen de gel yalnız kalma dedi ses etmedim kadın kendi dedi yok oğlum benim her zaman ne işim var yanınızda gidin siz diye. o yüzden rahatsız olduğunu sen kendin söyle kvdene

teşşekürler yorumunuz için, emin olun düşünmüyor değilim emin olun yerine annemi koymuyor değilim, ama öyle olsaydı eşim bunu kabullenmezdi kabullenemezdi bundan eminim..
yaaa görüyor musunuz kocalar kabullenmıyor
ee kocanız
Zaten koy ve kararını sen ver dedim. Bazı kadınlar anneci, annelerini her yere taşıyorlar birlikte. Konu sahibi de öyle biri olabilir. Eğer değilse, zaten kayınvalidesinin yaptıklarını da kabullenmesin. Tek derdim çifte standart olmaması yani...
ben de oyle dıyorum kabullenmesın
yada çifte standart olmasın asıl bu şekilde oluyor çifte standart , konu sahibi de anacığını çağırsın sinemaya !
niye adamın annesı gidiyor sadece ?
hep beraber gitsinler !

yaaa gördünüz mü
ee peki kocanızın annesi sizin annenizden daha mı değerli ?

aynı durumda siz yapsanız her yere annenizi eşiniz kabul eder mı?
ben olsam kısasa kısas yaparım bunu kendi annemi de çağırırım , hatta bakın şimdi aklıma geldi bence iyi fikir hem de kavga cıkarır gibi değil iyi niyetle yaklaşır gibi yapın '' hayatım annen sıkılır bizimle ben de annemi çağırayım onlar da biribirine arkadaşlık etsin '' deseniz nasıl olur ?
iki anne bir kadın bir koca gezersiniz bakalım nasıl olacak?

yada hiç sordunuz mu eşinize empati yaptırsanız ,
benim annem her yere bizimle gelseydi ister miydin diye hiç sordunuz mu
sorun bakalım ister miymiş

kayınvalidenle konuşman lazım.ben annemlerden ayrı şehirdeyim her bayramda gideriz annemlere. bir geldi ses etmedim 2 geldi ses etmedim üçüncü gideceğimizde kvdeye dedim ki ben annemleri görmüyorum tabi sen oğlunun yanındasın hep ben kendim gitmek kafama göre hareket etmek istiyorum da x de kocam yani o da gelmezse olmaz dedim o oldu birdaha gelmedi. üzgün müyüm hayır sıkıntı oldu mu hayır gideceğimizde eşim annesine sen de gel yalnız kalma dedi ses etmedim kadın kendi dedi yok oğlum benim her zaman ne işim var yanınızda gidin siz diye. o yüzden rahatsız olduğunu sen kendin söyle kvdene
söylemeyi düşünüyorum ama umarım işe yarar bizimkilerde biraz duygu sömürüsü oluyor boyle olunca da yine acısı bana kocam bana konuşuyor yine biz tartışıyoruz vs çözcem ama nasıl bilmiyorum çok düşünüyorum inanın kv mı teyze mi şimdi teyzeyle konuşsam o illa ki onlara anlatcak hoş zaten anlatsın diye konuşcam da belki bire bin katma olayı olacak, belki alınganlığına denk gelecek ve üzülerek anlatacak daha fazla ters tepecek. kv de öyle bir saf ayağına yatyor ki bazen sanki unutmuş gibi eşimin yanında konuyu açıyor fln :KK43: kv ile konuşlmalıyım ama bunun uygun zamanını kollamam gerek szanırım.

yaaa görüyor musunuz kocalar kabullenmıyor
ee kocanız

ben de oyle dıyorum kabullenmesın
yada çifte standart olmasın asıl bu şekilde oluyor çifte standart , konu sahibi de anacığını çağırsın sinemaya !
niye adamın annesı gidiyor sadece ?
hep beraber gitsinler !
dimi evet çünkü o koca kabullenmezse hakkıdır ama biz kabullenmezsek huzursuzluğa razıyızdır onların gözünde!

Ben ilk defa bi konuda kv gayet iyi niyetli ve masumane gördum ..ayni sitedesiniz esinizin annesiyle telefonda surekli konusmasindan rahatsiz olmussunuz bence siz abartiyorsunuz kalabalik tatiller bazen guzel olabilir bunu sıklıga cevirmemek gerekir bu da sizin elinizde esinizle konusun.

yaaa gördünüz mü
ee peki kocanızın annesi sizin annenizden daha mı değerli ?

aynı durumda siz yapsanız her yere annenizi eşiniz kabul eder mı?
ben olsam kısasa kısas yaparım bunu kendi annemi de çağırırım , hatta bakın şimdi aklıma geldi bence iyi fikir hem de kavga cıkarır gibi değil iyi niyetle yaklaşır gibi yapın '' hayatım annen sıkılır bizimle ben de annemi çağırayım onlar da biribirine arkadaşlık etsin '' deseniz nasıl olur ?
iki anne bir kadın bir koca gezersiniz bakalım nasıl olacak?

yada hiç sordunuz mu eşinize empati yaptırsanız ,
benim annem her yere bizimle gelseydi ister miydin diye hiç sordunuz mu
sorun bakalım ister miymiş
sordum evet o ayrı bu ayrı karıştırma oldu. ayrılığı da tahmin edersiniz benim babam var ve annem istediği zaman giderler......

Bunu söylemedim mi sanıyorsunuz? söyledim ama kıyaslama yapma onlar farklı bunlar farklı cevabını aldım defalarca..
tabi kıyaslama yapma değil mi
nesi farklıymıs anacıgının erkek analarında olup kız analarında olmayan şey ne ?
niye daha değerliler ?

sormayın direk yapın siz de annenizi çağırın
ben yardım valla

Ben ilk defa bi konuda kv gayet iyi niyetli ve masumane gördum ..ayni sitedesiniz esinizin annesiyle telefonda surekli konusmasindan rahatsiz olmussunuz bence siz abartiyorsunuz kalabalik tatiller bazen guzel olabilir bunu sıklıga cevirmemek gerekir bu da sizin elinizde esinizle konusun.
doğrudur sizin gördüğünüze görüş açınıza bişey diyemem tabi. hayır her gün arasın bi ihtiyacınız var mı diye sorsun bi sıkıntını zvar mı diye sorsun ben isterim zaten bunu ama bizimle ilgil iherşeyi anlatıyor olması beni rahatsız eden yoksa istediği kadar konuşsun dertlerini dinlesin çözüm arasın bulsun bunu ben de isterim ama konu benim çekirdek ailem olunca olmuyor o zaman aynı evde yaşamamızın bir anlamı kalmıyor. he evet bu kavgalarımızdan haberi olmuyor onun için iyi bişey bu!

tabi kıyaslama yapma değil mi
nesi farklıymıs anacıgının erkek analarında olup kız analarında olmayan şey ne ?
niye daha değerliler ?

sormayın direk yapın siz de annenizi çağırın
ben yardım valla
fark şu ki benim babam var annem istese onu heryere götürür bir de ablam var her dertlerine koşamam ablam daha yakın ve büyük ya hani önce o gitmeli.. eşime göre bu boyle ..

doğrudur sizin gördüğünüze görüş açınıza bişey diyemem tabi. hayır her gün arasın bi ihtiyacınız var mı diye sorsun bi sıkıntını zvar mı diye sorsun ben isterim zaten bunu ama bizimle ilgil iherşeyi anlatıyor olması beni rahatsız eden yoksa istediği kadar konuşsun dertlerini dinlesin çözüm arasın bulsun bunu ben de isterim ama konu benim çekirdek ailem olunca olmuyor o zaman aynı evde yaşamamızın bir anlamı kalmıyor. he evet bu kavgalarımızdan haberi olmuyor onun için iyi bişey bu!
Hmm anlıyorum sizi o kısma dikkat etmemisim ayni ilgiyi sizin ailenizede göstermeli ,aile ici konular anlatılmamali..insallah cozersiniz

X