Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

İlk 4 denememde, iki kere taze iki kere de dondurulmuş olarak ikişer tane 3.gün embriyosu transfer oldum.35 yaşında başlamıştım.Bu 4 denememin hiç birinde tutunma olmadı.5. Denemede hoca üç embriyo transfer etti, 2 tanesi 3. Gün ve bir tanesi 6. Gün embriyosuydu.Tutundu ve pozitif değerler hep çok güzel arttı, kese oluştu ama maalesef kalp atışını duyamadık. Doktor boş gebelik dedi kürtaj oldum. 3. Gün mü Yoksa 6. Gün müydü tutunan bilmiyorum.Şuan yaşım 40. Bu sene Ocak’ta 6. denememi yaptım onda 5. Güne gitme şansı yok diye iki tane 3. gün embriyosu dondurmuşlar. Normalde 3. Günlerin tutunacak kadar iyi kalitede olması için 7-8 hücreli olması gerekiyormuş, benim 5-6 hücreliler yani orta kalite.Transfer ettirmedim yine ilk dört denemedeki gibi tutunmazlar diye.7-8 hücreli olup 3. Gün çok tutunan var.Çünkü iyi olmayan lablarda 5. Güne kadar beklemesi bazen sıkıntılı olabiliyormuş.İyi bir labı varsa gittiğin yerin kafayı takma.Senin yaşın kaç?

Ben de bayadır bakamadım buraya. L Lady Starlight ım opudan kurtulmuş. Şimdi çok güzel haberler gelsin

Ben biliyorsunuz hala başlamadım. İzmir Medicalpark ile görüştüm. Son histeroskopide servikste doğuştan gelen farklı bir kavis olduğunu söylemişti İstanbul’daki doktorumuz. Gidip anlattık herşeyi. Çok olumlu geldi bu görüşme. Hatta 2 defa arka arkaya histeroskopi olmuşsun. Vücudunu bir 3. ile yormak istemiyorum ama dayanabilirsen bir boş transfer denemesi yapıp, kavisi deneyimlemek isterim dedi. Bir bol transfer denedik. Gidiş yolunu, kullanacağı katateri, va her şeyi çizerek not aldı tek tek. Genetiğe gönderme konusunda da hem geçen transfer sonuçları, hem de serviksin farklılığı nedeniyle kesinlikle genetikli dedi. Bir de kürtaj için de eğimini verdiğimiz bir vakumla çözeriz, yapıyı gördük dedi. Toplama için de asenkron yumurta oluşursa, stimulation vs farklı yollar deneyebiliriz. Sen kafanı çok fazla yorma, bu kadar şeyden sonra rahatlamaya çok ihtiyacın var dedi. Regl bekliyorum, estrofem başalayacağım 1-2 güne. Akşam evde olabileceğimiz bir tedavi beni çok iyi hissettirdi daha şimdiden. Ki kendi kadın doğumcumla da okul arkadaşlarıymış. Her kontrolde gelmek zorunda kalmayacaksın dedi. Hadi bakalım, biraz da gevşek ve esnek bir sistemle deneyelim dedik.

Çok sevindim seni yormayacak bir tedavi olacağına, gevşek ve esnek sistemin güzel haberler getirsin canım benim. Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allah.

Canim hic oyle dusunme. En azindan pgt'ye gidecek embriyolar cikacak iclerinden. Bak benim bugun opu'm vardi ve folikuller yine erken catladi. Ikinci kez basima geliyor. Alti tedavide dort opu olabildim. Yani diyecegim o ki en azindan pgt'ye gidecek embriyolarin olacak iclerinden. Bu tup bebek islerinde bir turlu labirentten cikamiyoruz :)))

Bitanem çok üzüldüm, neden erken çatlıyor ki, ilk de değil bu. Hepsi mi gitti?

Bitanem çok üzüldüm, neden erken çatlıyor ki, ilk de değil bu. Hepsi mi gitti?
Ya maalesef hepsi gitti. Cok tatmin edici bir aciklama yok maalesef. Bu sefer de cok sik rastlanilan bir durum oldugunu soylediler. Bu siklusta daha kucuk ebatta deneyecektik dolayisi ile olculeri 15-17 mm civariydi aslinda ve sonuca doktorum da cok sasirdi. Elden gelen birsey yok maalesef denemeye devam etmek disinda.

Çatlatma iğnesi ile aynı gün cetrotide kullanılmamıştı sende de değil mi canım? O sebep olmuş olabilir mi?

Yok canim onunla ilgili bir durum degil, bizde cetrotide ovitrelle ile ayni gun yapilmadi hic zaten.
Çok şaşkınım bitanem. Peki bir sonrakinde bunun için önlem alacaklar mı? Belki son günlerde her gün kontrol, kan testiyle birlikte degerlendirerek ya da başka tedbirler...Bizim elimiz kolumuz bağlı, ne derlerse onu yapıyoruz onların bizim için en iyisini düşündüğünü varsayarak. Biraz fazla soru sorsak bile hemen ilişkiler geriliyor. Dediğin gibi bir labirentin içine düştük. Allah bize acısın da bir an önce sağlıkla kavusalim bebeklerimize, bu labirentten de kurtarsın

Canim bizde zaten sonlarda hergun kontrol var, pazarlari dahi gidiyorsun ve gerekirse pazar da opu yapiyorlar. Kan testi de son dort gunde surekli tekrarliyorlar, takipler cidden cok siki. Degerlerde hic bir sinyal vermemis. Neden oldugu aciklanamiyor yani. Bir sonraki siklusta ilac dozlarini bolum baskani ayarlayacak. Ben surekli birsey soruyorum valla, malum hastanenin demirbasi oldum artik :))) Doktorum da sabirli sabirli anlatiyor sagolsun.

Kafana uygun bir hekim bulmana ve bircok farkli yola acik olmasi super olmus. Hem de yakininda. Cok sevindim :)
Estrofem simdiden bak derim elinde yoksa.

5 tane benim de standard rakamim :) Ustunu altini gormedim. Ama inan 5 ugurlu bir sayi. Cikacak o bucurlerden sana tatli embriyolar :)

A AnnelikUmudu sen ne durumdasın? Nasıl gidiyor süreç?
Canim bende son durumlar soyle: Histeroskopi sonrasi ilk reglle beraber kontrole gittim. Estrofem basladik. Endometrium nazli nazli kalinlasti. Once zorla 7mm'e geldi, sonra 7.5 mm. Ne oluyor yahu diye korka korka dun gittim ve 10 mm cikti ve hoca da ben de rahatladik. Progesteron dex ve lutinus basladik. Ctesi gunu transfer var.
Estrofem normal kosullarda beni delirtirdi, delirmedim. Biraz daha odem yapti ama vucudumda.

Eskiyi düşünmeyeceksin ama kuzum. Şimdi yepyeni bir deneme, 5 tane miniş annelerinin güzel enerjilerini bekliyorlar. Teyze olarak en güzel, en pozitif enerjilerimi gönderiyorum minik kuşlara. Bir an önce bize mıncıklayacak yeğenler olarak dönsünler.

Aaay azıcık kalmış yaşasın!
Boşver estrofem falan düşünme, cumartesiden sonra şahane güzel heyecan dolu günler geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…