Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Ben de geldim bu başlığın altına 4 embriyomun sadece 1 i 5 . güne geldi. Pgt e gitti bir mucize bekliyorum
bu konu basliginda birbirine destek olan bir grup neseli hanim var. hosgeldiniz.
Kac embriyodan ne gelecegi hic belli olmuyor. Ben 3 tane embriyo gonderdigimde, hicbiri gecmemisti. Benimle tedavi olan 44 yasindaki bir hanimin 2 embriyosu gonderilmis ve 2'si de gecmisti. 1 yumurtayla 1 blast yakalayip gecirenler var. O yuzden sayilara hic takilmayin, dilerim guzel haberlerinizi duyariz buradan :)

Ben iyiyim bitanem. Yarın Opu var, bekliyoruz heyecanla. Bardağın dolu tarafından bakarsak 2 verip 1 almışsın. Yani bir kilo vermişsin yine 😊🤗. Çalışırken bu işler zor gerçekten, evden çalıştığım dönemde kolay geçiyordu bu işler, şimdi hep plan program. Ama olsun da boşver biraz yorulalim önemli değil. Birçok kilolu insan hamile de kalıyor ayrıca, hiç bozma moralini. Elinden geleni yapıyorsun zaten canım. Fırsat buldukça yürümeye çalış, bol su iç, gerisini de takma kafaya. Kocaman öpüyorum 😘❤️🤗
Canim naptin? Opu nasıl geçti?
Bugun bir ara aklıma geldin,iş cok yoğundu eve geçince yazarım dedim..

Canim naptin? Opu nasıl geçti?
Bugun bir ara aklıma geldin,iş cok yoğundu eve geçince yazarım dedim..
Bitanem çok teşekkür ederim, iyi geçti, Rahime çizik de atıldı. Yarın haber vericekler kaç tane döllendi ne oldu bakicaz. Hayırlısı olsun inşAllah. En sevdiğim tarafı bu sefer özel odadaydik, çok rahat oldu, Opuya gidip özel odaya geri döndüm. Hem covidden korunmuş olduk hem de eşimle ayrılmamış olduk. Diğer türlü herkesle bir arada olunca, eşim de kafeteryada kalınca hoşuma gitmemişti, oda çok iyi oldu. Pozitif girmiş olduk:)

Bitanem çok teşekkür ederim, iyi geçti, Rahime çizik de atıldı. Yarın haber vericekler kaç tane döllendi ne oldu bakicaz. Hayırlısı olsun inşAllah. En sevdiğim tarafı bu sefer özel odadaydik, çok rahat oldu, Opuya gidip özel odaya geri döndüm. Hem covidden korunmuş olduk hem de eşimle ayrılmamış olduk. Diğer türlü herkesle bir arada olunca, eşim de kafeteryada kalınca hoşuma gitmemişti, oda çok iyi oldu. Pozitif girmiş olduk:)
M Meshk07 bu arada ben senin için bu sefer özellikle dikkat ettim. Çatlatma iğnesi olduğum gün saat 14.30 da cetrotide da vurdum. Akşam 21.30'da da 2 gonapeptyl ve 1 ovitrelle toplam 3 çatlatma iğnesi vurdum. Sende son günün cetrotide eksik olmuş benim tedavimle kıyaslandığında anladığım kadarıyla. Sen ne aşamadasın şimdi canım?

M Meshk07 bu arada ben senin için bu sefer özellikle dikkat ettim. Çatlatma iğnesi olduğum gün saat 14.30 da cetrotide da vurdum. Akşam 21.30'da da 2 gonapeptyl ve 1 ovitrelle toplam 3 çatlatma iğnesi vurdum. Sende son günün cetrotide eksik olmuş benim tedavimle kıyaslandığında anladığım kadarıyla. Sen ne aşamadasın şimdi canım?
Bol sans L Lady Starlight umarim guzel blastocystler elde edersiniz ❤️❤️❤️ @Mesk07 ile ayni merkezde oldugumuz icin araya girdim kusura bakmayin. Sizde farkli bir protokol uygulaniyor. Benim de butum opularimda sadece 36 saat oncesi ovitrelle uygulandi. Catlatma ignesinin yapildigi gunlerde cetrotide uygulamadim. Bildiginiz gibi her merkezin ve doktorun farkli protokolleri olabiliyor. Ozellikle Amerika'da size uygulanan yontem kullaniliyor, adi 'dual trigger' yani cift tetikleyici olarak geciyor. Dual trigger ile nihai oosit olgunlaşmasina yanıt veren kadinlarda kaliteli embriyolarin sayisini artabiliyor. Zannedersem ki doktorunuz bu protokolu uygulamis.

Bol sans L Lady Starlight umarim guzel blastocystler elde edersiniz ❤️❤️❤️ @Mesk07 ile ayni merkezde oldugumuz icin araya girdim kusura bakmayin. Sizde farkli bir protokol uygulaniyor. Benim de butum opularimda sadece 36 saat oncesi ovitrelle uygulandi. Catlatma ignesinin yapildigi gunlerde cetrotide uygulamadim. Bildiginiz gibi her merkezin ve doktorun farkli protokolleri olabiliyor. Ozellikle Amerika'da size uygulanan yontem kullaniliyor, adi 'dual trigger' yani cift tetikleyici olarak geciyor. Dual trigger ile nihai oosit olgunlaşmasina yanıt veren kadinlarda kaliteli embriyolarin sayisini artabiliyor. Zannedersem ki doktorunuz bu protokolu uygulamis.
Çok teşekkürler canım benim💜💜💜. Olabilir canım, ben hep aynı merkezle devam ettiğim için farklı uygulamaları bilmiyorum. Bende hep çatlatma iğnesi yapılan günde ondan 7-8 saat önce de cetrotide kullanıldı. Her merkezde farklı demek ki.

Cok sevindim canım, insallah sana evlat olacak embriyoyu yakalayacaksin bu opu da..nasıl başladıysa öyle devam etsin tüm sürecin.. güzel güzel hayirli haberlerini bekliyoruz 🙏

Evet bende catlatma ignesi günü hiç bir ilaç kullanmadım, demekki memorial in uyguladığı protokol bu..sormak gerek aslında bu sürecinde hocaya..avantajı var nihayetinde..onlar neden uygulamıyor böyle..
Benimde 3 tane kalan embriyodan 1 tanesi pgt ye gönderildi.. inşallah güzel pozitif hayirli haberler ile gelir bebeğimiz🤲🤲

Evet bende catlatma ignesi günü hiç bir ilaç kullanmadım, demekki memorial in uyguladığı protokol bu..sormak gerek aslında bu sürecinde hocaya..avantajı var nihayetinde..onlar neden uygulamıyor böyle..
Benimde 3 tane kalan embriyodan 1 tanesi pgt ye gönderildi.. inşallah güzel pozitif hayirli haberler ile gelir bebeğimiz🤲🤲
Umarim cok guzel bir sonuc gelir pgt'den.:nazar:

Dual trigger hormonlara duyarli bazi vakalarda OHSS riskini yukseltebiliyor. Cok fazla vakanin tedavi gordugu, asiri yogun ve tempolu bir merkez oldugu icin bu tarz riskler almak istemiyor olabilirler. Ayrica belki de bazi vakalarda uyguluyorlardir kim bilebilir, herkes bu foruma uye degildir diye tahmin ediyorum :KK70:

Ornegin benimle beraber tedavi goren cok yakin bir arkadasimda da farkli bir yontem olan dual stimulation uyguladilar. Yani bir siklus icerisinde iki kez yumurta topladilar. Ama ben ondan aylar once asenkronizasyon sorunum oldugu icin bu yontemi kendim icin sormustum. Bu yontemin ilac dozlarini cok arttirdigini, genel sureci uzattigini ve su asamada beni degerlendirdiklerinde onermediklerini belirtmislerdi. Yani kisiye gore farkli yontemler ve protokoller kullanilabiliyor.

Sağlıklı haberini almanı gönülden diliyorum canım. Boşuna üzülmüşüz meğer sağlıklı burdaymis zaten deriz umarım 🥰💜

Selamlar canim, benimkinden de farkli seninki. Hic ginapeptyl kullanmadim. 1 ovitrelle ile devam ettim.

Lady’ciğim sağlıkla geçmesine sevindim.Umarım sonucu da güzel olur.❤️😘🙏Toplananların çoğu blast olup genetikten iyi gelsin umarım 🙏 😗💕💕

Hoşbulduk Herkese sağlıkla huzurla evlatlarını kucaklamayı diliyorum Bu süreçte gözlerim bozuluncaya kadar eski postları okuyup umut hikayeleri arıyorum Mesela 3. gün embriyosu ile benim yaşımda bebeği olan bir üye buldum 2013 de Benim ileri yaştan dolayı genetiğe gidiyor Ama 3. günde 4 embriyomun 3 ne iyi kalite demişlerdi Şimdi ister istemez 3. Gün transfer yapılsa yaşarlar mıydı diye düşünüyorum Bu konuda hiç doktorlarınızla konuştunuz mu kızlar

Hoşbulduk Herkese sağlıkla huzurla evlatlarını kucaklamayı diliyorum Bu süreçte gözlerim bozuluncaya kadar eski postları okuyup umut hikayeleri arıyorum Mesela 3. gün embriyosu ile benim yaşımda bebeği olan bir üye buldum 2013 de Benim ileri yaştan dolayı genetiğe gidiyor Ama 3. günde 4 embriyomun 3 ne iyi kalite demişlerdi Şimdi ister istemez 3. Gün transfer yapılsa yaşarlar mıydı diye düşünüyorum Bu konuda hiç doktorlarınızla konuştunuz mu kızlar
Ben de yastan dolayi genetige gonderenlerdenim. Bana tavsiye edilen, 5. gune gelsin ve ngs teste iletilsindi. Cunku benim embriyolar hep AA ve genc olsam cok iyi-kesin transfer edilmeli denilecek goruntuye sahip ama genetikten bir suru sorunla donuyorlardi.
Pazartesi embriyolog hekimimizle konustum. NGS hamilelige giden yolu ve zamani kisaltmaktir dedi. Kesinlikle transfer edilmemesi gereken embriyo var ise, dusuk-kurtaj ile zaman kaybetmeyin diye bu yol muhimdir dedi. Aslinda hakli, o kadar duygusal beklenti, para, emek, benim yaslarim da ozellikle zaman kaybi cok cok yipratici.

Umarim cok guzel bir sonuc gelir pgt'den.:nazar:

Dual trigger hormonlara duyarli bazi vakalarda OHSS riskini yukseltebiliyor. Cok fazla vakanin tedavi gordugu, asiri yogun ve tempolu bir merkez oldugu icin bu tarz riskler almak istemiyor olabilirler. Ayrica belki de bazi vakalarda uyguluyorlardir kim bilebilir, herkes bu foruma uye degildir diye tahmin ediyorum :KK70:

Ornegin benimle beraber tedavi goren cok yakin bir arkadasimda da farkli bir yontem olan dual stimulation uyguladilar. Yani bir siklus icerisinde iki kez yumurta topladilar. Ama ben ondan aylar once asenkronizasyon sorunum oldugu icin bu yontemi kendim icin sormustum. Bu yontemin ilac dozlarini cok arttirdigini, genel sureci uzattigini ve su asamada beni degerlendirdiklerinde onermediklerini belirtmislerdi. Yani kisiye gore farkli yontemler ve protokoller kullanilabiliyor.
Cok tesekkur ederim inşallah, biz bu süreç için elimizden geleni yaptık.. gerisi nasip faktörü,umarım nasip olur hayirla sağlıkla 🤲
Ne kadar da farkli uygulamalar mevcut ,umarım hepimiz için en doğru protokol uygulanıp pozitif sonuçlar aldigimiz süreçler gelişir.. Ben yine de hoca ile görüşeceğim böyle uygulanması konusunda..çünkü her yaşadığımız süreç ,her adım artık daha temkinli olmamız konusunda bize mesaj veriyor..

Ben hep 2 ovitrelle yapardım, bu sefer ilk kez 2 gonapeptyl, 1 ovitrelle yaptım. Her yerde farklı, hatta duruma göre de değişiyor demek ki bitanem.
Olmasi gerekende o sanirim. Her bunye, yanit veris farkli. Uzun suredir hocandasin, senin bedenin neye cevap veriyor en iyi o bilir. Sag salim atlattin, simdi gelsin tatli haberler :)

X