Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Ben de goze alamazdim sanırım da insanın hoşuna gidiyor böyle şansın olmasi
bu ay dogalindan denemelere kalsin

Arkadaşlar ben ilk kez tüp bebek deniyorum; sonucumu buraya yazmıştım. O kadar bilmiyorum ki hiç bir şeyi, her detay kafamı karıştırıyor.
Şöyle ki; 7.,9., ve 11. Günler kan testi yaptık hep iki kat arttı. Hatta 11. Gün biraz daha fazla artıp 195 olmuştu. Şimdi 4 gün geçti bir daha yapalım dedik, 4 kat artıp 760 olması gerekirken 1590 olmuş.
Doktora yazdım ama bekliyorum size de sormak istedim.

Keseyi gördünüz mü? Kaçıncı haftada görünüyordu tam hatırlamıyorum ancak bir süre sonra bakma artık diyorlardı kana.
Bence artık çok kurcalamayın. Ultrasonda belli olur. Yani şu noktada gidişata bir etkiniz olmayacak. Sabır önemli, iyi düşünün

Canım artık kese kontrolüne gidersin. Değerin çok güzel, hiç endişe etme

Zaten bi iki daha deneyip bırakacağım bu tedavileri, sonrası doğal yaşam çok sıkıldım artık hep aynı işlemlerden
Aslında stresinden uzaklaşıp normalleştirsek bu kadar etkilenmeyiz, de zor biraz işte. Benim gün içerisinde aklımın çok büyük bi bölümü sigara içmemek üzerine savaşırken, diğer büyük bölümü tüp bebeği ne zaman tekrar yapsak diyor. Ufak bi bölümde de başlarım normal hayata döneyim, normal deneyeyim olursa olur diyor. Geri kalan hayatıma ufak bi kısmını harcıyorum beynimin, resmen rölantide çalıştırıyorum günlük hayat işleri için :))

Canım aynı merkez mi? İlk soru bu. Bir de senin düşük başlamıştı değil mi rakamlar? Kendisini sonradan toparlıyo olabiliyor bazıları. Sonradan açılıyor demekki 1500 ü aştığına göre artık vajinal olarak kese görebilirsin.1500-2000 aralığında kese görünüyor. Bi kontrole git 2-3 gün içinde. Veya yapabilirsen eğer 4 güne 6000 lerde olur en az. Karından kese görünür hale gelebilir. Şu an tüp bebek hesabına göre 15. gündesin yani tahminen 4+4 tesin. Ben her 2 transferimde de 4+3 ve 4+4 te vajinal olarak kese görmüştüm. Bir de çift embriyo konulduysa, arkadaşlardan biri sonradan tutunmaya karar vermiş olabilir ki forumda çok sayıda 1 hafta farkla ikiz bekleyen var.

Şu “başlarım ya normal hayata dönücem ben. Normal yolla olacaksa olur” kısmında ben de varım. Son dönemde özellikle. Bezmiş hissediyorum kendimi. Bu konuyu duymak da istemiyorum pek. Bi buraya gelip sizden güzel haber var mı diye bakınıyorum. Sanki hayatımdaki herhangi bir şey olsun diye konuyu ittirdikçe daha beter oluyo gibi hissediyorum. Hamile kalırsam miyomum sapıtmasın diye alsak da olur almasak da denen miyomumu aldırdım sağ tüpüm iyileşme aşamasında tıkandı. Böyle zor olur tüp bebeğe geçelim dedik, belki hiç yaşamayacağım 2 kürtaj yaşadım ve bunlar sonucunda rahimin bi bölğmünde kalınlaşma artı şimdi de doğum kanalına yakın,ne olduğu tam bilinemeyen,önümüzdeki ay histeroskopi yapılacak bi parça görüldü. Sanki tersine gidiyor işler

Al benden de o kadar, bezdirdi artık, illa olsun ısrarına dönüştü o da olmaması kadar bir sorun oluşturuyor kafamda. İşler iyi gitsin diye başka yöntemler insanlar deniyoruz ama olmuyor sınav devam ediyor Allah kolaylık versin

Geri kalan hayat en acınılası durumda gerçekten, iş güç ve kalan hayat yarım yamalak
Sigara içmemek için savaştığında kahve iç en küçük fincanlarınla, çok işe yarıyor ama ben tedavide değilsem günde 1-2 ya da haftada 3-5 sigara içip kontrol edebildiğim için onun yoksunluğuyla savaşmıyorum.
Tüp bebeğe başlama zamanına da sen değil yumurtaların karar versin bence, aylık kontrolüne git istersen, naçizane tavsiye

Ocakta gideceğim bakalım kontrole hanımefendi adetli ve kaliteli yumurtlamaya karar verdiyse baslicam tekrardan
Sigara ben de günde 1-2 içiyorum artık ama marka değiştirdim keyfi olmasın diye, işe yarıyor sanki

Yaşadığım absurdlukler sonrasında bana lütfen olumlama yap, pozitif düşün kötüyü çağırma diyenleri pataklamak istiyordum o nedenle sana aynısını diyemiyorum.
"Sanki ben olumsuz dusunuyorum da ondan mı oluyor yani, olumsuz seyler yaşadığım için negatif düşünüyor olabilir miyim sizce " diyebiliyordum. Ama işte doktora gidip çözüm yolları konuşulmaya baslandikca rahatladım.
Tersine gidebilir işler ama neticede düzünün yolu bulunur O yolda pes etmemek lazım. Benim aklıma bir tek perinatologa gidip fikir almak geliyor. Ne olduğu bilinemeyen şey nedir cidden kimsede yok mudur da bilemediler orası tuhaf gerçekten de. Yani net bı tavsiye değil de ben olsam abartıp üniversite bölüm baskaninin özel muayenehanesinden randevu alıp, dosyalarımı sunup, kardeşim bende nadir bı case varmış buyrun çözün komitenizle derdim sanırım :/ onda da artık hastane yolları tükenmez, o nedenle net bir tavsiye değil.
İllaki çözülur, bir yolu bulunur

Hadi bakalım nefeslerimizi tuttuk cumartesiyi bekliyoruz
Sorun aslında şu. Ben kendi işimi yapıyorum ama bir asker eşiyim. Eşim denizci. Dolayısıyla ne zaman nereye gidecek belli olmuyor. Bazı zamanlar yumurta toplanacak olsa tam da yumurta toplama günü çat diye görev mi gelecek bilemiyoruz mesela. Bugüne dek sağolsun her türlü izin yarattı ama işi bu ve biliyosunuz ortalık karışınca “izindeyim gelemem” diyeceği bir işi yok. Kritik personel olarak adlndırıldığı için de malesef gemi göreve gidiyorsa, onduz gidemiyorlar. En büyük stres bize burada başlıyor. İstanbul’da yaşamıyoruz, dolayısıyla şehir dışından gidip geliyoruz.

Dün gece konuştuk biraz. Çünkü kendisi her şeyi bir kenara bıraktı. Beni narkoz alıp uyanmaya çalışırken, düşük sonrası ağrıyla ve moralsiz görmek istemediğini, vücuduma sürekli hormon almamı doğru bulmadığını, benim sağlığımın sahip olacağımız bir çocuktan daha kıymetli olduğumu tekrar etmeye başladı. Ki ben de onu çocuk uğruna o halde görsem ben de istemezdim, bir şey diyemiyorum.

Bu şey her ne ise, transfer öncesi rahim filminde görünmedi. O yüzden şimdi daha detaylı bir film alınacak. Evlenmeden hemen önce geçirdiğim miyom ameliyatından sonra tıkanan sağ tüpüm ilk kürtaj denemesi gerçekleşemeyip (bu yapı nedeniyle) ilaçla düşük yapınca açılmıştı. Bu son transferden önce iki tüpüm de açıktı. O yüzden karar aldık. Eğer bu yeni rahim filminde de iki tüpüm açıksa ve bu yapı film ile görüntülenir ve tehlikeli bir şey çıkmazsa hemen aldırtmayıp, histeroskopi ile teşhis amaçlı baktıracağız. Sonra biraz kendimizi salıp, normal hayatımıza geçme planı yaptık. Evlendiğimizden beri tüm izinlerimizi bu uğurda harcamışız. Sevgiliyken dünyayı gezen insanlar olarak, biraz kafamızı rahatlatmaya ihtiyacımız var gibi

Sevgili ablalarim uzun suredir foruma girmiyorum cunku kendimi kotu hissediyordum. Bu surede umarim hepiniz iyisinizdir Kendi arastirmalarim ve sizlerin yonlendirmeleri ile gittim butun degerlerime baktırdım ve insülin direncim çok yüksek çıktı ayrıca açlık kan şekerim de yüksek olduğu için gizli şekerim olduğunu öğrendim insülin direncim diyabet sınırında tam. İnsülin direncinin yumurtalara etkisi nedir henüz bilmiyorum ama endokrin doktoru direk etkisi olduğunu söyledi ama tüp bebek doktorum sadece polikistik olanların fayda gördüğünü benimle çok alakası olmadığını söyledi. Ayrıca fsh değerim de 16 çıktı ama adetin 12. Günü yapıldı normalde 5. Gün yapılması gerekiyormuş maximum bu yüzden mi bu kadar yüksek çıktı bilmiyorum. Hepinizin yorumunu çok merak ediyorum kafam karman çorman her doktor farklı bir yorum yapıyor

Canım diğerlerini tam bilmiyorum ama açlık kan şekerinden tek defada değerlendirme yapmıyorlar genelde. Bir kaç defa bakıyorlar farklı günlerde. Ben bambaşka bir sebeple kardiyolojide tedavi görürken 2 defa benim de yüksek çıktı. Doktorum aralıklı ölçüm istedi. O dönemki beslenmen özellikle de karbonhidratı sağlıksız kaynaklardan fazla tüketiyorsan yüksek çıkar dedi. Bir kaç besini kestirip 2 test daha istedi. Ve nırmale dönmüştü, gerek kalmadı. Beslenmeni düzenle demişti.

Benim son 3 ölçümdür yüksek çıkıyor ve ha1c değerim de 5.6 çıktı insülin direncim de yüksek imiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…