Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

2 hafta sonraya kese + bebiş görünür olabilir canım. Hatta belki pıtpıt kalp atışı. Şimdi kafanı meşgul et. Kitap oku, film izle, yemek yap :) tadını çıkar.

Belki de gerek bile kalmaz önümüzdeki ay için. Güzel güzel düşünelim canım

Belki de gerek bile kalmaz önümüzdeki ay için. Güzel güzel düşünelim canım
Keşke bitanem bugün biraz içim burkuldu ama yarına toparlarım. Şimdi ilaçları kestim ama salı günü çatlatma iğnesi yapicam gelecek aya kist olmasın diye. Yine de kist olabilir ama alabileceğim başka tedbir de yok. Bugün 13.5 mm idi en büyüğü. Heralde saliya 18 olur, çatlatma iğnesini yaparım.

Merhaba ben kararınızı etkilemek istemem ama benim son tedavimde basta 4 folikül vardı toplamadan önce 2 tanesinin boyutunu söyledi. Diğerlerini ben de sormadım ama toplamada 4 ünü de toplamıştı ve bu 4’ün 3’ü ngs ye gitti. 7-8 mm ulaştıysa birden büyüyebiliyor foliküller.

Bitanem onu da sordum ama pek umutlu konuşmadı doktorum küçüklerin yetişmesi zor dedi. Öyle olunca da gelecek ayı da riske atmayalım diye bırakalım kendimiz deneyelim dedik ama içim de hiç rahat değil. Bugünün iğneleri için zaten yarım saatim kaldı eğer devam edeceksem. Hiç iki folikul olmamıştı hep daha fazlaydı, öyle olunca da bu ay belki de uygun ay değil diye düşündük. Umarım yanlış düşünmüyorumdur.Ama saglikliysa zaten kendimiz deneyince de tutmaz mı? Yani heba olmuş olmuyor değil mi?

saglikli yumurtan var ise evet neden olmasin tutacaktir ama tabii ICSI ile hekimin sperm secmesi ve inject etmesi daha garanti bir yol.
Gecen ay denememde hoca 9 kere deneyen bir akrabasinin kendisinin tedavisiz hamile kaldigini soylemisti. Bu isler boyle kismet galiba, neden olmasin? Insallah oyle de olur ve tutar.

İnşAllah bitanem yani devam etseydim çok motivasyonsuz edecektim. Bu ayı böyle deneyelim bakalım, olmazsa kist falan olmazsa gelecek ay deneriz. Senin tavsiye ettiğin gibi yine Cenk beyle deneyeceğim bitanem. Allah hepimize yardım etsin. Havlu atacak hale geldim ama başından beri beni takip eden doktoruma da gittim bugün, sakın bırakma devam et dedi.

Evet heba olmus olmuyor bence de. Doğru yumurta ise yine spermle bulusunca döllenip tutunacaktır. Ne olacağı gerçekten belli olmuyor demek adına yazdım onları. İnşallah bu ay tutunur bebeğiniz.

Benim Carsamba olacak OPU'yu Pazartesiye cekti hoca. 10. gunde toplanmis olacak.

Birakmadan denemeyle olacak bu isler. Cok hakli. Cok yipratiyor, her ay bu ilaclar, duygu inis cikislari ama kurtulacagiz bu kosusturmadan umarim.

Birakmadan denemeyle olacak bu isler. Cok hakli. Cok yipratiyor, her ay bu ilaclar, duygu inis cikislari ama kurtulacagiz bu kosusturmadan umarim.
Umarım bitanem. Her deneme bir tecrübe diye düşünüp o tecrübelerle devam edicez. Senin pz.tesi kaçta Opu canım? Sağlıklı güzel embriyolar olsun hepsi inşAllah

Canım daha hiç plan yapamadım ama herhalde ev tutarız. Ancak yaza olur benim gidersem, yazdan önce zor izin kullanmam uzun süreli.
Valla işte son kez yaza denersem denerim Yoksa ben de Ocak’ta Medical parkı düşünüyorum ya da son iki denemede gittiğim İrenbe’de devam etmeyi.Aslında İrenbe’de gittiğim Ümit hocayı seviyorum.Benim İrenbe’deki ilk denemede olmayan aynı hücreli 3. Gün embriyoları başka arkadaşa tutundu.İkincisinde 6. Gün embriyosu (boş gebelik olan) bana tutunmadı ama aynı özelliklerdeki 6. Gün embriyosu ile devam eden ve klinikte tanıştığım biri var. Yani onların da aynı lab da elde edildi aslında embriyoları.
Canım bilmiyorum ama sanki iyi olmuş dondurmaları.Sonuçta benim de kendimden çok umudum yok 5. Gün konusunda, bir tane 6. Güne gitmişti o da geç geliştiği için 6. Güne ulaştı ve boş gebelik oldu. Yani 5. Güne gitmez ise ben de koyduracağım ne yapayım. Ayarlayabilirsem de yazın İstanbul’a giderim artık.

Canım üzülme .Belki kendiliğinden olur, deneyin lütfen.

Tesekkur ederim. Umarim sizinki en iyi sekilde sonuclanir, guzel bir pazartesi olur.
Normal kosullarda Carsamba idi ama kan sonucuna ve yumurta olcumlerine gore Ptesi olmasi en dogrusu dedi. Bildigim kadariyla tedavi basinda estrojen seviyeleri yuksek ise ovulasyon erken olurmus. Malum ben de 6 gun cift doz estrofem kullandim.
Daha fazla ilac almak zorunda olmadigima memnunum. 2 gun daha az yanacak yumurtalar. Umarim guzel bir pazartesi olur hepimize. Siz nerede tedavi oluyorsunuz?

Bu arada 2 gun erken OPU olacagim icin acilmamis ilaclari geri teslim edecegim eczaneye. Ancak Gonalf acildi ve 400 unite kullanimlik kaldi. 23-24 gunluk kullanim suresi var. Istanbul'da isteyen olursa vereyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…