Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Satestemur selamlar. Ben bu basligimizin altindaki ngs'li embriyo transferi olan ikinci kisiyim. Ilk arkadasimizinki de benimki de tuttu ve kalp atislarini duyduk, ki ben 40 uzeriyim. Ama LadyStarlight'in da yazdigi gibi evveliyatinda rahim filmim cekildi, iceride engel teskil edecek birsey olup olmadigina bakildi. Ben bir ameliyat atlattigim icin her ihtimale karsi histeroskopi yapildi, o esnada cizik atildi. Ondan once, tedaviye baslamadan evvel tiroid, seker durumum vs hepsine baktirmistim.
Yani mesele su oluyor, eger embriyo genetik testlerden gecti ise, annenin sagligi ve bebegi tasiyacak rahmin nasil oldugu devreye giriyor. Sizin yasiniz cok daha genc bizlerden, saglik kontrollerinizi de yaptirir iseniz hersey guzel ilerler. Sevgiler

Evet canım rahim filmi çektirdim. Kan testlerimi yaptirdim. Benim ilk denemem olacak. O nedenle tedirginim. Daha önce 1 tane 7 haftalık düşük. 1 tane dış gebelik. Ve 5 tane kimyasal gebelik yaşadım. O nedenle tedirginim. Sanki ne yaparsam yapayım olmayacak gibi hissediyorum sizin transfer ne zaman ?

Ah canım hayırlı uğurlu olsun. Kaç haftalık oldu bebisin Rabbim tüm bebeğini bekleyen anneleri sağlıkla bebeğine kavuştursun inşallah. Benimde çok fazla düşük hikayem.olunca rahim filmim ,genetik teslerimizle ve genel sağlık durumumla ilgili testler yapıldı. Eşimde de bende de sorun yok. Oyle olunca doktor genetik sorunlu embriyolarla hamile kaldığınımi dusundu ve genetik tanili tüp bebek yapalım.dedi. son bişey sorayım transfer edilen embriyonuzun kalitesi yada mitoscore değeri ile ilgili bilginiz var mı acaba. Bunla ilgili bir şey söylendi mi size. Bu bilgiler tutunmada önemli mi acaba

Canım ama embriyon sağlıklı gelmiş çok şükür. İşin yüzde sekseni bitmiş. Rahim filminde, kan testlerinde de problem yoksa artık elinden gelen herşeyi yapmışsın. Bence bu sefer olacak insAllah ben adeti bekliyorum canım, Nisan sonunda olur transfer heralde. Ben de düşünürsem seninle aynı duygular içindeyim, eminim bütün transfer yaşayanlar da aynıdır ama düşünmemeye çalışıyorum, başka işlerle ilgileniyorum zaten işyeri acayip yoğun kafamı kaldıramıyorum iyi de oldu bir bakıma. Düşünmeye vakit kalmıyor. Konudan uzak durmaya çalışıyorum çünkü ben bi sarmaya başlarsam çok fena sarıyorum. O yüzden kendime yasakladim araştırma yapmayı, oranlara bakmayı, kafada kurmayı. Sadece kontrollerime gidip günümü beklicem bu arada da başka işlere saricam. Şimdi transfer öncesi estrofem alınıyor ya, bende çok güzel uyku yapıyor o, ondan da medet umuyorum, mis gibi uyurum düşünmem diye . Sen de biraz dikkatini dağıtmaya çalış, yapabilirsek daha rahat gider sürecimiz.

Tesekkur ederim. Benim hesaplar biraz karisik reglimden sonra 1 hafta daha uzatildigi icin surecim. Rahmimin kalinlasmasi kolay olmadi. Fetal 6 haftalik (doktorlar 7+6 diye sayiyor son regl ile). Umarim sonuna kadar saglikla, rahat birsekilde tasirim.
Buyuk gecmis olsun size. En dogrusunu yapmissiniz genetik test ile. Ben de yaptirmasa idim 3 dusuk yasayacaktim. Benim yasimdan oturu yapilmasi zaten oneriliyordu, siz tam sinir yastaymissiniz. Benim embriyo 4AA tek bildigim detay bu. Elbet her degerin herseyin tutunma yuzdelerine etkisi vardir ama genetikten gectikten sonra cok da problem degil.
Sizinle doktorunuzda konusmustur mutlaka ama beslenmenize, fazla kilo almamaya ve stres seviyenize dikkat etmeniz embriyo tutunmasinda cok etkin oluyor.

İkimizde Nisan sonuyuz o zaman desene. İnşallah güzel sonuçları beraber alırız. Aynen bende sararsam psikopatlik derecesinde sariyorum. Ben şu an evdeyim malesef. O nedenle de sürekli düşünüp arastiriyorum. Neyse inşallah atlaticaz bu dönemleri de

Sağlıkla bebeginizi kucağınıza aldığınız günleri görürüz inşallah özellikle yediğiniz bisiler var mı acaba ? Ben pandemide kilo alanlarda in malesef. Şimdi dikkat etmeye çalışıyorum ama fayda eder mi bilmiyorum

Ben de sizin gibi takarsam cok arastiriyordum. Benden size sizi mesgul edecek oneriler, bazilarini atladigim icin cok cok pismanim, transfer sonrasi daha zor oluyor. Sizi oyle mesgul ederki, transfer gunu nasil hemen geldi sasirirsiniz:
- Transferden once eger fazla kilolariniz var ise, 1-2 kilo vermeye calisin.
- Evde oda oda arastirma yapin. Evde boya-badana-tamirat vs yapilacaksa simdiden yaptirin, transfer sonrasi eve birileri gelsin istemeyebilirsiniz. Temizligi vs bunlar aradan cikar.
- Eve buyuk esya alisverisi var ise onu yapin. Benim bulasik ve camasir makinesini degistirmem gerekiyordu. Onlari hallettim.
- Ev detoxu yapin. Ben iki senede bir yapardim. Evde kullanilmayan ama bir baskasinin kullanabilecegi herseyi temizleyip belediyeye bagisliyordum. Belediye'de ihtiyac sahiplerine ulastiriyordu. Ev ferahlar, hem de bebek gelince iyice esya kalabaligi olacagi icin yer acilmis olur.
- Buyuk temizlik (bahar temizligi gibi) aradan cikartin.
- Saglikli yemek tarifleri sunan youtube kanallari kesfedin, transfer oncesi begendiginiz tadlari pratik yaparsiniz.
- Dis hekimine gidip kontrol yaptirin, hamilelikte herhangi bir islem yapmak ilk uc ayda cok zor.
- Alisverise cikin, icerisinde zararli kimyasallar olmayan sampuan +sac kremi +vucut kremi+roll on bakin. Ben cok eglenmistim bu alisveriste. Transfer icin de rahat esofman alti bakin derim, cok kolay giyip cikarmak icin.
- Butun bunlar olurken cok yormayin kendinizi, eglenmeye bakin :)
Dilerim cok guzel bir surec olur sizin icin :)

Ne güzel bilgiler bunlar ekran fotosu aldim hepsini tek tek yapicam çok teşekkür ederim. İyi ki yazmışım sizlere

Ne güzel bilgiler bunlar ekran fotosu aldim hepsini tek tek yapicam çok teşekkür ederim. İyi ki yazmışım sizlere
Sadece transfer degil, OPU surecinde olan tum herkes icin tavsiyeler aslinda. Ne zaman transfer olunacak belli olmuyor, ayrica OPU sureci sonrasi da cok stresli bir donem. Kafayi dagitmanin en guzel yolu eve kafayi takmak :) Ben de yabanci bir blog yazisinda okumustum. Tup bebek surecine girince stresle mucadelenin en guzel yollari diye anlatiliyordu bazilari.

Annelik umudu bebeğinin kalp atışlarını duyduğunu yazdığın mesajı okuyunca yine çok duygulanıp mutlu oldum Her güzel haberi paylaşmaya devam et bizimle Ngs li ikinci tranafer olan kim grupta ?

cok tesekkur ederim, iki hafta sonraki kontrolde de haberdar ederim mutlaka :) ooo super, bir ay kafani dinlemis oldun canim. ben de hep araya 1 ay koyuyordum cok yoruldugum icin. cok guzel bir ay olsun :)
İnşallah birtanem Yalnız biraz az geliyor adetim.Sıkıntı olur mu ki?Neden oluyor adet azalması , menopoz belirtisi mi?

Ya belli mi olur ama o 2 tane ne kıymetli bilemeyiz. İyi düşğnelim bence.

Bu sefer ben de rahat olacağım. Ama adetim az geliyor.Daha çok geliyordu diğer aylar. Bilmiyorum oluşacak yumurta sayısı ile bir ilişkisi olur mu?Bir sıkıntı yaratır mı?
Canım çok güzel bir tedavi diliyorum sana da.Öpüyorum

Canım iyi düşünelim Çok güzel çıkabilir o iki tanesi de

Ahahaha benim de bugün 28. Gün ve hala adet olmadım. Muhtemelen geçen haftadan beri kullanmaya başladığım iğnenin etkisi. Bekliyorum hala :)

Canim benimde 2 yumurtam toplandı. İkiside 5. Güne ulasti. 1 taneside genetikten sağlıklı geldi. Bende 2 yumurta toplandığında çok ağladım. Ama herşey kısmet. İnşall senden de güzel haberler gelecek. Üzme kendini boşuna

Annelik umudu bebeğinin kalp atışlarını duyduğunu yazdığın mesajı okuyunca yine çok duygulanıp mutlu oldum Her güzel haberi paylaşmaya devam et bizimle Ngs li ikinci tranafer olan kim grupta ?
canim benim cok tesekkurler :) ilk transfer sharonandhope'un oldu, ben 1 hafta-10 gun kadar sonra transfer oldum. benden sonra da Ladystarlight olacak ve birde aramiza yeni katilan Satestemur... diliyorum hic durmadan gelecek duzel haberler sonrada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…