Tek bir ikramlık hazırlayan ev sahibi arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok doğru birşey yazmışsınız.Evet çok hızlı değişmiş demekki bu ülke .Biz yetişemiyoruz.Beni de 50-60 yaşında gibi lanse ediyorlar .

Ben çeşit çeşit yapsın yazmadım zaten.Lutfen okuyun herkeze ayrı ayrı açıklama yapamam

Ee onlar çağırdığında karşılık olarak sen de çağırıyorsun.Yoksa cagirmadi diyorlar evet bir ben mi biliyorum bunu kimse birbirine gitmiyor mu?
bizim ilişkilerimizde o cagirdi bu cagirmadi - iadeyi ziyaret - o uc cesit yapti ben bes yapayim da görsün falan olmaz:)
hayat bu kadar kasmaya degmez. bu akşam misafir agirlayacagiz mesela arkadasimin uzaklardan gelen sevgilisiyle ilk defa tanisacagiz. önce düz kahveye gelirler demistik (yanina cikolata) :) ama sonra fikir degistirdik. bimden alinan konserve kozlenmis patlicanla yoğurtla meze bir de salata yapacağız bir de balik kizartacagiz. yanina da sarap yetti bitti yani :)
doymayan cikista kokorecciye gitsin
ayrica evi de öyle yarinlar yok gibi temizlemedik :) her zamanki kendi temizliğinde duruyor.
bizim icin misafir agirlama keyifle sohbet etme, bol bol kahkaha atma, neseli bir gun gecirmek demek. neden on cesit yemek yapıp hem kendimi masrafa sokayim hem mutfaktan cikmayayim ki? o kadar yemek yemek istiyorsa disarda bulusuruz verir siparişini:)

Herkezin arkadaş ilişkisi farklı.

Soru sordum zaten farkındaysanız.Çogu yazdığım şeyleri okumamissiniz galiba.Yanina bir çerez meyve de koyup ikram edersin ve çeşit olur.Saatlerce oturuldugunu dusunursek bence yeterli degil
Saatlerce ne işiniz var akşam gezmesinde . 7bucukta ordasiniz diyelim. 2 saat oturulur. 9bucukta kalkın gidin bi zahmet

Beş çayına çağırmamış ki, akşam yemekten sonra çay yanına en fazla tatlı konur; o da biz bizeysek olmasa da olur. Biri varken akşam yemekten sonra en basiti bir irmik helvası kavuruyorum şahsen. Birkaç gün önce akşam yemekten sonra komşum indi, Türk kahvesi yanına lokum koydum.

İyi yapmışsınız

Benim goturdugumu önüme isterse koyar.Zaten koymuyor.Konu kuruyemiş falan değil neden anlamıyorsunuz.Her yazdığımı okuyup arada gelip yorum yapıyorsunuz.Dusuncenizi belirttiniz ben de cevapladım daha ne istiyorsunuz?

Benim goturdugumu önüme isterse koyar.Zaten koymuyor.Konu kuruyemiş falan değil neden anlamıyorsunuz.Her yazdığımı okuyup arada gelip yorum yapıyorsunuz.Dusuncenizi belirttiniz ben de cevapladım daha ne istiyorsunuz?
Sizin getirdiğinizi çıkarmadıysa evet bu kabalık.
Çeşit hazırlanamamasına değil buna takılın o zaman.
Misafirin getirdiğini ikram etmemek kabalıktır. Ama misafirliğe gittiğin yerde ikram edilene takılmak da kabalıktır.

Hepimiz kabalık yapıyoruz .Ben hep birilerinden birşey istiyorum bana herşeyi onume koymalarını istiyorum falan filan.Anladiginiz tek bu zaten.Ben kendimi size anlatmak zorunda değilim sizde anlamayın kafanızı yormayın bosverin

Şuan hızlı bir dönüşüm yaşanmıyor. Her yer böyle değildi. Sizin gibiler her şeyi kendi düzeninizle bir tutuyorsunuz. Her yeri aynı sanıyorsunuz. Sınıf atlamış, modernleşmiş gibi ifadelerin çok gereksiz, çünkü sınıf atlama, modernleşmeyle alakalı bir mevzu yok. Görgüyle, saygıyla alakalı bir şey var.

Annem doğulu, babamın babası karadenizli annesi göçmen, ben istanbul'da doğdum, büyüdüm yaşıyorum. Babamın amcasının hanımı misafirlikte sadece çay ve yanına ülker petibör ikram etmişti. Ee şimdi ne olacak? Kendi evimde misafire kadayıf dolmaları, su börekleri, etli yemekler ikram edilirken misafirlikte önüme petibör geldi diye aynı konuyu açan kişi gibi mırın kırın edersem saygısızlık olur.

Her evin düzeninin farklı olduğunu anlamak, bunu kavramak çok zor olmamalı. Kendi yörenizde görüp, yaşayıp "bu her yerde böyledir" yazıyorsunuz ama değil.

İnsanları tek bir konu üzerinden yargılayıp hakaret etmeyin.Hayat o kadar uzun değil
Bizde de yıllarca aksamdan gelene sadece hafif tatlı ikram edilirdi, çunkı aksam gelen yemek yemiştir, çaya gelir. Boş cay vermemek icin 1 cesit koyulurdu. Kuruyemiş ikram ederdi isteyen. Ben cok sonra gordum, farklı cevrelerde, gündüz gibi tabagı dolduran, sarma borek kurabiye vs. Çok garip gelmişti.

Konuyu yazarken yakın arkadaşım demişsiniz, başka bir yorumda da bu şekilde tek çeşit yapmayıp en basitinden hazır bir şeyi daha ekleyip çeşit arttırarak düşünüldüğünüzü görmek istediğinizi yazmışsınız. Bu kişi zaten sizin yakın arkadaşınızsa sizi düşünüp düşünmediğini şimdiye dek anlamış olmalısınız, kaç çeşit ikram olup olmadığına bakarak mı anlayacaksınız? Siz de tek çeşit yapın bence. Fazlasını yaparsanız kendinizi kötü hissedeceksiniz belli ki. Tek çeşit yapsanız ne siz kötü hissedersiniz ne onlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…