Tarla satıp ev almak yatırımlık değil

Tarla öyle ha deyince satılabilen bir şey değil. Biz ne zamandır köy içinde bir fıstıklık satmaya çalışıyoruz, alıcı çıkmıyor. Çıkanlar da ölü fiyat veriyor. Piyasa çok durgun bu ara.
Peki fiyat belirlerken neye göre belirlediniz emlakciya mi verdiniz?
Şansımı deniycem bakalım zaten tarlayı satmadan ev almam mümkün değil

Peki fiyat belirlerken neye göre belirlediniz emlakciya mi verdiniz?
Şansımı deniycem bakalım zaten tarlayı satmadan ev almam mümkün değil
Emlakçılara verdik. O bölgede dönüm başı fiyat neyse aşağı yukarı o civarda fiyat koydular.

Tarlanizin imarı yoksa imara açılma durumunu mutlaka araştırın çünkü fiyatları baya artıyor imara açılınca.

Ev alırken de evin iskanlı, kat mülkiyetli ve vergi borçsuz olmasına dikkat edin. Deprem bölgesindeyseniz depreme uygunlugunu da öğrenin

Kızlar aile evimde birçok sorun yaşıyorum ve olabilecek en kısa zamanda kendime ev almaya karar verdim. Bu hafta ilanlardaki bı kaç emlakciyla gorusecegim.
Ben 2 sene önce şehire 15 km kadar uzaklikla şehire yakın bir yerden tarla almıştım. Planım orayı satıp 2+1 bulunduğum muhite yakın yerden almak. Alistigim mahalleye yakın düzenim bozulmasın diyorum. Yatırımlık değil tek gayem huzur içinde oturabileceği bir ev almak.

Sorum şu ev alırken nelere dikkat etmeliyim, iskan vs görüyorum duyuyorum ama ben bu işlerden hiç anlamiyorum. Kısacası kandirilmaktan korkuyorum. Daha önce hiç tapu işine de girmedim. Aldığım tarlayı o dönem annemin üzerine yapmistim. Ondan kendi üstüme alip satıp, o parayla da ev almak planım.

Tabi piyasa da degisebilir hiç emin değilim. Ama emlakçı bana en azından tarlamin parsel kodunu söylersem mihitini fiyat verebilir diye düşünüyorum. Ya ben bu işlerden hiç anlamiyorum 🤷 birisi bana yardımcı olabilir mi, şunlara dikkat etmeliyim gibi

Bir diger sorum da evi aldıktan sonra sıfırdan eşya duzecegim. 2.el falan kullanmak istemiyorum. Kenarda bir miktar param var şimdilik 150 k kadar, en azından eşya duzmeue falan yeter mi, sorunsuz kısa sürede yerleşebilir miyim bilmiyorum

Tek düşündüğüm ailemle artık kalmak istemediğim ve bir an önce kendi duzenimi kurmam gerektigi. Kira vermek bana aşırı saçma geliyor bu yüzden biraz sıkıntıya girip ev almak niyetim. Özel sektorde orta maaş çalışan biriyim ve daha önce hiç kredi kartı kullanmadım. Hep birikim yapar öyle alırım, kredi kartı kullanmadan altından kalkabilir miyim acaba yakın zamanda ev alanlar fikirlerini paylaşırsa teşekkür ederim 🙏
Tarlayı hemen satamazsın,eğer hemen satılıyorsa satma belli ki oraya şehirleşme olacak belki 2 daire düşecek sana.
Ama illa satayım diyorsan. Aldığın ev kat irtifaklı olmayacak,iskanı alınmış olacak.
Eğer tv ve elektroniğe çok para harcamazsan kabaca halledebilirsin eşyayı. En büyük kalemlerden biri buzdolabı ya. Çok pahalı

Tarlayı kendi üzerimizden satmayın. Annenizin üzerindeyken satın. Bazı emlakçılar sorunlu. Eskiden 360binlik evimizi 300bin dediler. Aradaki farkı da cebe atacaklardı😬

Önce evi bulup o arada tarlanın değerinin o kadar olup olmadigini anlayamaz miyim emlakçı bu konuda bana yardımcı olmaz mı? 🤔 Tarlayı satmak da iş tabi bunları kısa sürede yapmam lazım onun farkindayim. Zor bir süreç gerçekten.

Tarla köy içi aslında, bu arada tarlanın fiyatının ev fiyatı olduğundan da emin değilim sadece o bölgedeki tarla fiyatlarına göre belirledim kafamda
Neden tersten başlıyorsunuz ki. Elinizde ne kadar para olduğunu bilmeden neye göre ev bakacaksınız? Ev piyasasında şu an nakiti olan kral kredi oranları yüzünden. Herkes pazarlığa çok açık. Ama aynı nedenle arsa satışları da evler kadar olmasa da düşük. Belki aylarca satamayacaksınız. Elinizde ki para belli olmadan önünüzü görmeniz zor.

Önce evi bulup o arada tarlanın değerinin o kadar olup olmadigini anlayamaz miyim emlakçı bu konuda bana yardımcı olmaz mı? 🤔 Tarlayı satmak da iş tabi bunları kısa sürede yapmam lazım onun farkindayim. Zor bir süreç gerçekten.

Tarla köy içi aslında, bu arada tarlanın fiyatının ev fiyatı olduğundan da emin değilim sadece o bölgedeki tarla fiyatlarına göre belirledim kafamda
Tarlaya küçük bir prefabrik ev yaptırıp otursan olmaz mı? Ulaşım sıkıntısı mı olur?

Tarla öyle ha deyince satılabilen bir şey değil. Biz ne zamandır köy içinde bir fıstıklık satmaya çalışıyoruz, alıcı çıkmıyor. Çıkanlar da ölü fiyat veriyor. Piyasa çok durgun bu ara.
Ben de ev gitmiyor diye düşünüyordum. Ailem tarlasını sattı hem çok kısa sürede hem de istediği fiyata. Biz evimizi satmaya çalışıyoruz 1 yıldır ciddi alıcı birkaç kez oldu onlar da dediğiniz gibi ölücü kesim

Ben de ev gitmiyor diye düşünüyordum. Ailem tarlasını sattı hem çok kısa sürede hem de istediği fiyata. Biz evimizi satmaya çalışıyoruz 1 yıldır ciddi alıcı birkaç kez oldu onlar da dediğiniz gibi ölücü kesim
Emlak piyasası genel olarak durgun. Ev, arsa vs. hepsi. Biz de ev bakıyoruz şu ara. 3.3 milyonluk eve 3 veriyoruz mesela, kabul etmiyorlar. Bu da ölücülük değildir herhalde ya ahdjdjd.

Emlak piyasası genel olarak durgun. Ev, arsa vs. hepsi. Biz de ev bakıyoruz şu ara. 3.3 milyonluk eve 3 veriyoruz mesela, kabul etmiyorlar. Bu da ölücülük değildir herhalde ya ahdjdjd.
Sgdhhdhd biz de evimize 200-250 civarı bi pazarlık payı koyduk ki emsallerine göre de fiyat belirledik aslında henüz evimiz satılmadığı için başka ev bakamıyorum asıl o zaman ölücüyü göreceksiniz ahdhjdjfjfj

Tarlanizin imarı yoksa imara açılma durumunu mutlaka araştırın çünkü fiyatları baya artıyor imara açılınca.

Ev alırken de evin iskanlı, kat mülkiyetli ve vergi borçsuz olmasına dikkat edin. Deprem bölgesindeyseniz depreme uygunlugunu da öğrenin
Çok teşekkür ederim 🙏
İmara açık değil ama o bölge termal olduu için imara açılacağını pek sanmam eskiden alttan sıcak su kaynağı geciyormus

X