Tanışma Yemeğinde Cimrilik ?

Ben kendime bir pizza söyler,tatlımı alır; hesabı 'hanımlar 'gibi öder kapak yapardım. Sonrası mi ,sonrası yok cimri adamla ömür mu gecer der önüme bakardım.Cunku bu insan ilerde senin kazandiginla da aynı tasarrufu yapmaya kalkip hayatını zindan eder.
Onu yapsaydı bak bize pizza ısmarlıyor diye 2. Pizzayı da yerlerdi.

Yüzyılın cilveli hatunuyum, erkeğimmmden daha varoş cok az sey duymusumdur deme kız sen bosver sjdjdjdk evlenirseniz kocacımmmmm dersin
Mesela
K: acıktım canım birşeyler hazırlayalım
Sen: beni yemek istemez misin kocacım🥰🥰🥰 tamam işte 9aya hoşgeldin baby rosa :KK70: :KK70:

Boyle kocacimli şeyleri okurken bir garip bir itici filan geliyor. 😂 Sonra aklima evin içinde "nerdeymiş benim kocam" diye dolandigim an geldi. 😂😂😂

Boyle kocacimli şeyleri okurken bir garip bir itici filan geliyor. 😂 Sonra aklima evin içinde "nerdeymiş benim kocam" diye dolandigim an geldi. 😂😂😂
Ahahahahahah ben de yeni evlenince ıyyy falan diyordum da, simdi kocamm mı gelmissssss diye kapıyı açıyorum işten gelince 🙈🙈🙈

Kocacığım da çıkmıyor. :KK70: Geçen denemelik zorla söyletti bana, bir saat yalvardı de diye. Ona da bir saat güldü. Kıcıcım gibi bir şey çıktı, ne kadar sessiz ve yutarak söylediysem. :KK70:
O cıkar cıkar, sevgiliyken cıkmıyo zaten klasiktir ıyyy dersin evlenince KOCAMMM diye kabartırsın ahahshshshdj

Herkese merhaba. 28 yaşındayım, kendi işimin sahibiyim, yeni sayılan bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 35 yaşında, o da çalışıyor, işinin haricinde mülklerinden kira gelirleri de var. Bu detayları konuyla alakalı olduğu için belirtmek istedim. Annesiyle geçen cumartesi lüks sayılabilecek bir yere tanışma yemeğine gittik. Bana kalsa daha orta halli bir yere de gidilebilirdi, nitekim mekan onların seçimiydi. Benden biraz önce gelip oturup, menüyü incelemiş olmalılar. Selam sabahtan sonra konu ne yiyelim kısmına geldi. Annesi ana yemek sipariş etmek istemediğini söyledi, olabilir elbette. Direkt olarak dikte etmese de yemek seçimini alttan alttan yönlendirdiğinin farkındaydım. Sonuç olarak ortaya standart boy bir pizza geldi (çok şükür pizza çeşidini ben seçtim) ve bir salata geldi. 3 yetişkin birey olarak bir pizza ve bir salatayı bölüştük. Daha sonrası bence daha utanç verici; ortaya 1 adet tiramisu söylendi, 3 yetişkin olarak bir tanışma yemeğinde 1 adet tiramisuyu bildiğiniz kaşıkladık. Hani ayıp olmasın diye ses çıkarmadım, 2 kaşık alıp bıraktım. Annesi “bak tabakta kalmış onu sıyır” ültimatomunda da bulundu sağolsun, erkek arkadaşım da kaşığımı alıp tabağı sıyırıp bana verdi “ye” diye!
Hiçbir zaman birinin ısmarlayacağı yemeğe muhtaç olmadım; bugüne kadar hep kendi yağımla kavruldum. Param az oldu daha az harcadım, çok para kazandım lüks yerde dibine de vurdum da hani bu tanışma yemeği olunca, inanılmaz absürt geldi yapılanlar. Yeni ev yaptırıyorlar; annesi eve özel seramikler, özel buzdolapları seçiyor. Herhalde tanışma yemeğinden kar edilen 200 lirayla oluyor bunlar.
Daha sonrasında da bir sabah erkek arkadaşımla kahvaltıya giderken (ki serpme kahvaltı da değil, öyle iki simit poğaça çaylı basit bir kahvaltı) “sen cüzdanını aldıysan ben şimdi uğraşmayayım yanıma almaya cüzdanı” cümlesini duydum. Dediğim gibi kimsenin bir kuruşuna muhtaç olmadım ama bu davranışlar inanılmaz garip geliyor . Daha önceki ilişkilerimde karşı taraf yemeği ödüyorsa ben mutlaka çay kahve tatlı öderdim, bir sonrakine yemeği ben öderdim, o dengeyi kendimce hep kurardım. Bana mı tuhaf geliyor, sizin yoyada rumlarınız ne olur? Erkek hiçbir zaman her şeyi ödemek zorunda değil, asla o kafada değilim . Ama garip…
O an elbette insanın o yaşta aklına gelmiyor ama yaptıklarının hiç hoş olmadığını söyleyerek onları benzeterek keşke orayı terketseydiniz.Bu insanlara biraz hadlerini bildirmek lazım.Yaptıkları çok büyük terbiyesizlik.Gerçi şimdi de yapabilirsiniz.O gün yaptığınız bana tuhaf gelmişti emin olmak için güvendiğim insanlardan fikir aldım herkes aynı görüşte diyerek yine söyleyip bitirebilirsiniz.İnsanlar biraz da yaptıklarının doğru olmadığını bilmeli....

Kocacığım da çıkmıyor. :KK70: Geçen denemelik zorla söyletti bana, bir saat yalvardı de diye. Ona da bir saat güldü. Kıcıcım gibi bir şey çıktı, ne kadar sessiz ve yutarak söylediysem. :KK70:
Bak onu Merve boluğur çok iyi yapıyor 😅😅 sevgilisiyle olan her paylaşıma Kocam ❤️ yazar kendisi ahahhaha ondan ders almak lazım

Benim bi arkadaşımda benzer bi şey yaşayıp soğuyunca nişan atmıştı. ücret olarak sadece bardağa para ödendiği, bu yüzden meşrubatın sınırsız olduğu bi yere gitmişler. Kıza ayrı bardak almışlar ama erkek tarafı anne, baba, nişanlısı ve iki küçük erkek kardeşi, içeceğe fazla para ödememek için tek bardakla sırayla içmişler:olamaz: bardak el izi ve ağız lekesinden bi süre sonra şeffaflığını kaybetmiş öyle iğrençmiş:kusmuk:

Herkese merhaba. 28 yaşındayım, kendi işimin sahibiyim, yeni sayılan bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 35 yaşında, o da çalışıyor, işinin haricinde mülklerinden kira gelirleri de var. Bu detayları konuyla alakalı olduğu için belirtmek istedim. Annesiyle geçen cumartesi lüks sayılabilecek bir yere tanışma yemeğine gittik. Bana kalsa daha orta halli bir yere de gidilebilirdi, nitekim mekan onların seçimiydi. Benden biraz önce gelip oturup, menüyü incelemiş olmalılar. Selam sabahtan sonra konu ne yiyelim kısmına geldi. Annesi ana yemek sipariş etmek istemediğini söyledi, olabilir elbette. Direkt olarak dikte etmese de yemek seçimini alttan alttan yönlendirdiğinin farkındaydım. Sonuç olarak ortaya standart boy bir pizza geldi (çok şükür pizza çeşidini ben seçtim) ve bir salata geldi. 3 yetişkin birey olarak bir pizza ve bir salatayı bölüştük. Daha sonrası bence daha utanç verici; ortaya 1 adet tiramisu söylendi, 3 yetişkin olarak bir tanışma yemeğinde 1 adet tiramisuyu bildiğiniz kaşıkladık. Hani ayıp olmasın diye ses çıkarmadım, 2 kaşık alıp bıraktım. Annesi “bak tabakta kalmış onu sıyır” ültimatomunda da bulundu sağolsun, erkek arkadaşım da kaşığımı alıp tabağı sıyırıp bana verdi “ye” diye!
Hiçbir zaman birinin ısmarlayacağı yemeğe muhtaç olmadım; bugüne kadar hep kendi yağımla kavruldum. Param az oldu daha az harcadım, çok para kazandım lüks yerde dibine de vurdum da hani bu tanışma yemeği olunca, inanılmaz absürt geldi yapılanlar. Yeni ev yaptırıyorlar; annesi eve özel seramikler, özel buzdolapları seçiyor. Herhalde tanışma yemeğinden kar edilen 200 lirayla oluyor bunlar.
Daha sonrasında da bir sabah erkek arkadaşımla kahvaltıya giderken (ki serpme kahvaltı da değil, öyle iki simit poğaça çaylı basit bir kahvaltı) “sen cüzdanını aldıysan ben şimdi uğraşmayayım yanıma almaya cüzdanı” cümlesini duydum. Dediğim gibi kimsenin bir kuruşuna muhtaç olmadım ama bu davranışlar inanılmaz garip geliyor . Daha önceki ilişkilerimde karşı taraf yemeği ödüyorsa ben mutlaka çay kahve tatlı öderdim, bir sonrakine yemeği ben öderdim, o dengeyi kendimce hep kurardım. Bana mı tuhaf geliyor, sizin yorumlarınız ne olur? Erkek hiçbir zaman her şeyi ödemek zorunda değil, asla o kafada değilim . Ama garip…
O an '' ben bir lavaboya gidicem '' diyip kaçardım ben kız deli misin vampir bunlar kanını emerler senin :KK70:

Benim bi arkadaşımda benzer bi şey yaşayıp soğuyunca nişan atmıştı. ücret olarak sadece bardağa para ödendiği, bu yüzden meşrubatın sınırsız olduğu bi yere gitmişler. Kıza ayrı bardak almışlar ama erkek tarafı anne, baba, nişanlısı ve iki küçük erkek kardeşi, içeceğe fazla para ödememek için tek bardakla sırayla içmişler:olamaz: bardak el izi ve ağız lekesinden bi süre sonra şeffaflığını kaybetmiş öyle iğrençmiş:kusmuk:
bunun bir ustu iceri gizli plastik bardak sokmak 😂😂[/QUOTE]

Konuyu henüz kendisiyle konuşmadım. O ortamda o an bu ne ya siz ne yapıyorsunuz diyemedim, sırf kendi nezaketimden diyemedim ama bunun eziklik olarak algılanmasından rahatsızlık duyuyorum. Siz söyleyin ben nasıl çözeyim şimdi bunu ya da ne diyeyim erkek arkadaşıma şu an ?
bence siz orada ses cikaramadiginiza gore kendinizi koruyamayan saf birisiniz. soylediginiz seyler cok absurt, sormaniza bile gerek yok. sizin boyle naif oldugunuzu anlarlarsa kancayi takarlar.

Bunların daha fragman olduğunu İnşaAllah görmüşsünüzdür ve seviyorum diye bu olayı kapatıp evlilik düşünmezsiniz yoksa evde de böyle yaşarsınız

Ben de bunu çok merak ettim???:kusmuk:
o herkesin kasik soktugu tiramisunun son kalan yarlakli kismini yediniz mi cok merak ettim

Ayyy şaka mi bu bayilacağim:KK47:

Konuyu henüz kendisiyle konuşmadım. O ortamda o an bu ne ya siz ne yapıyorsunuz diyemedim, sırf kendi nezaketimden diyemedim ama bunun eziklik olarak algılanmasından rahatsızlık duyuyorum. Siz söyleyin ben nasıl çözeyim şimdi bunu ya da ne diyeyim erkek arkadaşıma şu an ?
walla o kadar hadsizleri ki, bence konusmak bile gereksiz. ama insanlik namina, birbirimize uygun degiliz, ben bitirmek istiyorum derim bitiririm.

X