Süper annelersiniz

elifcim orkidecim nasılsınız kızlar.. aloooo
bu arada yazdıklarımızı düzeltme işini kaldırmışlar

valla ben iyiyim de orkide pek iyi degil galiba bu aralar. bulantilarla ugrasiyor canim benim yaa...kizimiz nasil?

iyi teyzesi..ha sen doğum yapmıştın sana sorayım.bazen afedersin göbek deliğimden vajinaya doğru ince ince sancım oluyo.kasıklarda acayip bi gerilme oluyo.bazen doğum sancısımı diye krkuyorum.erken ama allah korusun :1shok:

iyi teyzesi..ha sen doğum yapmıştın sana sorayım.bazen afedersin göbek deliğimden vajinaya doğru ince ince sancım oluyo.kasıklarda acayip bi gerilme oluyo.bazen doğum sancısımı diye krkuyorum.erken ama allah korusun :1shok:

ya ben boyle sanci konusunda falan tavsiye vermeyi hic sevmem. allah korusun ciddi bir sey olur sonra cok uzulurum. ama benim tecrubemi anlatayim sana bazen olurdu oyle cok aci vermeyen sancilar. dr'um uterusun buyumesi ve buyudukcede kendine yerlesecek yer ayarlamasindan kaynaklandigini soylemisti. dogum sancisi zaten adet sancisi gibi ve belden de vuruyor. hic korkma dogum sancisidir diye cunku onu kesin digerlerinden ayirt edersin jeyyar allah korusun olmaz insallah oyle seyler. ama yin de dr'una anlatirsin gidince.

Orkide yine mi miden bulandi nerdesin yaa????
Gulnisa yine uyudu herhalde.... simdi gelince kizar bak beni uyutup girmissininz diye...

cnm evt benim midem bulandimi duramiyoruumm
ama gitmissin bitanemm
neyse gul nisacim burdaa
nasilsinn canimmm
mimozamda gitmis of beee

Günaydın Canlar,

İnsallah bizlerde yakında hamislik sohpetlerinize katılırız.Benim kasık agrılarım arttı yarın adet olucam neyse gununde olsam bari.

Bu arada dun bir arkadasıma gittim.O da yumurtlama kontrolu yaptırıyor.Serdalcım 28 gunde bir adet oluyo ve bu ay dun 19.gunuydu yumurtası 20 mm olmus dr yarın ilişki demiş.Bendemi bu dr a gitsem acaba.Bana cok yakın ve cok ucuz 2 gunde bir cagırıyormus.Arkadasım ilk adeti bitince gitmiş ve bir fitil vermiş.Kız ne diye sormamıs ama hiç bir problemi yokmus galiba hamile kalma sansımı arttırmak için diyo.
Ayrıca kızlar dun gogsumu kontrol ettim benim yine sut var gogsumde bugun parlodel alıp içicem yine.

kızlar verdiğniz fikirler için teşekkür ederim.kafam karmakarışık oldu.dün eşimede söyledim akşam geldiğinde biraz erteleyelim ben kendimi hazır hissetmiyorum diye.o da yaşımız geçiyor olsun bi tane daha dedi.aslında ben kendimi hazır hissetmiyorum cümlesine pek inanmam çünkü kızımdada demiştim 4 sene gezdik artık olsun hazırım diye ama insan bilmiyor başına neler gelcek bilmediğim birşey için hazır olup olmamak konusunda karar vermek mantıksızca.seneye ertelesem kızım okula başlıcak 2009 da ve ben ikinci döneminde doğum yapıcam kızımın okulda ağlamasından etkilenmesinden kendini dışlanmış hissetmesinden korkuyorum.birde bebek küçük olucak kızım yaz tatilinde sıkılacak.bu sene olursa bu yönden iyi olucak.seneye kızım evde ikinci dönem anaokuluna göndermem kardeş duygusunu bilir yaşar.ama ben....kızım ikinci sınıfa başladığnda olsa arada yaş farkı bi hayli olucak mesafe olucak.en önemlisi bizim yaşlar kemale ermiş olucak.ne zormuş ya ikinci çocuk için plan yapmak.ilkinde birşey anlamıyo insan evet eve gerekiyor bir çocuk diyorsun ve oluyor.başınızı şişirdim sizinde özür dilerim ama fikir alabileceğm kimse yok siz tecrübelisiniz bu konularda.anneme sorduğumda kesinlikle hayır bir çocuk yeter diyo.kızıma sorduğumda garibim bişey bilmiyoki evet istiyorum diye boynuma atlıyo eşim zaten laylaylom hemen olsun diyo.bu ay 18 inde falan adet görücem ya hapa başlıcam yada başlamıcam.şubatta takvim sipariş ettim 3 aylık bi dişçiye gittim dişeti problemim çıktı mecburen korunmak zorunda kaldık.düşünüyorum allahtan diyorum acaba olmamasımı gerekiyor diyorum.bakalım bu ay ne olacak.allahım yardım et bana.
herşey gönlünüze göre olsun hayırlısıyla.

ay sorma yaa, benim oglanda hep erkek kardes istiyor. kandirmaya calisiyorum bak sen varsin erkek bir de kizimiz olsun diye, yok..inat illa da erkek istiyor. hatta gecen gun bana anne senin karnida bebek var dedi durup dururken. esimle sasirdik tabii. esim sordu hemen kiz mi erkekmi diye, erkek dedi yaa. senağlama icine mi doguyor ne. ben burada diyettir yimurtadir kafayi yiycem nerdeyse...

Evet canım ya çocuklar hep kendi cinsiyetinden istiyorlar.Yalnız kadınların aynı cinsten sıralı olarak doğurma olasılıkları fazla imiş yani bir kız bir erkek olasılığı düşükmüş yüzde olarak tabiki internette okumuştum ama sen bu yüzdelerin dışındasın canım tutturacağına eminim pes etmek yok devam.

özlemcim ha gayret canım inşallah bu ay tutarda bi kutlama yaparız.

Canım,

Hiç düşünme yap sen bir cocuk daha.Yaz tatilinden daha cok keyif verecek kızına evde bir kardes.Abla olmanın etkisiylede olgunlasıyor cocuklar.Takvim istersen sipariş et sansını dene.Belki nuraycım sana deneyeceğin ay bir tiyo verir.Ben vercegine inanıyorum.Ama mutlaka ovulasyon kitiyle takip et yumurtlama gunu ilşki kur.Rejime de uy.Zaten sadece sut urunleri alma bol bol muz ve kuru kayısı.Esinde bol bol havuç suyu içsin.

Özlemcim negatif çıkmasına üzüldüm, ama genelde birinci denemede tutturan pek olmuyor.İnşallah ikinci denemede tutturursun.Canım bir ay sağ bir ay sol dan yumurtlama diye bişey yokmuş ben kendi kadın doğumcuma geçen yıl bu konuyu sormuştum. üst üste aynı taraftan yumurtlanabilir demişti.

özlemcim nuray bana daha önceden söylemişti haziran ayı için yaklaşık 10 günüm var ve yumurtlamayada denk gelicek büyük ihtimalle ama bütün cesaretim kırıldı inan hiç uğraşmıyorum bile.ne oldu neden oldu anlayamadım.medismart kullanmıştım bu arada ben nisan ayında hiç memnun kalmadım ikinci çizgi birinci çizgi kadar olmasada çıktı ama tam gününü anlayamadım.bakalım artık ne olcak oluruna bıraktım herşeyi.

Kızlar bende sanırım yarın adet olmam lazım,10. gün doktora gidicem ve bu konuda yardım isticem bakalım bana ne söyleyecek . Yalnız canlarım size bişey sorucam ben 25 gün aralıklarla adet görüyorum .
benim dışımda herkes
28 veya 30 gün aralıklarla görüyor
kızlar yoksa bendemi bir tuhaflık var.

özlemcim nuray bana daha önceden söylemişti haziran ayı için yaklaşık 10 günüm var ve yumurtlamayada denk gelicek büyük ihtimalle ama bütün cesaretim kırıldı inan hiç uğraşmıyorum bile.ne oldu neden oldu anlayamadım.medismart kullanmıştım bu arada ben nisan ayında hiç memnun kalmadım ikinci çizgi birinci çizgi kadar olmasada çıktı ama tam gününü anlayamadım.bakalım artık ne olcak oluruna bıraktım herşeyi.

Canım,

Belki bahar sendromu dedikleri bunalıma girdin ama bu kısa surer.Tabi sen bilirsin cnm.İstersen 1-2 ay daha bekle.Medi smarta gelince oyle kafana gore yapmıycan.2-4 saat idrarını tutup oyle deniycen ve 2-3 saat su içmicen yapmadan önce.Birde gunde bir taneyle ancak silik yakalarsın.Birini sabah birini aksam yaparsan kacırmazsın.

bu arada birşey buldum şimdi bakın bakalım hamiş arkadaşlar.hamile olup olmadığını bilmeyenlerde tabii ki.önceden tesbit edilebiliyordu. Hamile kadının idrarıyla sulanan tohumlardan, buğday taneleri daha önce filizlenirse bebeğin erkek, arpa taneleri daha önce filizlenirse bebeğin kız olacağı anlaşılıyordu.

Mısır’da 1898 yılında Sir Flinder Petrie adlı bilim adamının ortaya çıkarttığı Kahoun Papirüsü ile 1862 yılında bulunan Smith Papirüsü ve 1873 yılında bulunan Ebers Papirüsü’nde gebelik, idrar hastalıkları, varisler ve gebelik testleriyle ilgili bilgiler yer alıyor. Müzelerde sergilenen papirüslerde yer alan bilgilere göre, hamile şüphesi olan bir kadın her gün sabah idrarıyla biri buğday, diğeri arpa dolu iki torbayı sularmış. Hamilelik şüphesi olmayan bir başka kadın da yine ayrı ayrı buğday ve arpa torbalarını idrarıyla sularmış. Hamilelik şüphesi olan kadının idrarla suladığı buğday ve arpa dolu torbalar, diğer kadının suladığı torbalardan daha önce çimlenirse, hamile olduğu anlaşılırmış. İki kadının suladığı buğday ve arpalar aynı anda çimlenirse hamilelik olmadığı ortaya çıkarmış. Hamile olan kadınların sabah idrarlarında aşırı miktarda hormon bulunduğu için, buğday ve arpa torbaları diğer normal idrarlarla sulananlardan çok daha önce yeşerirmiş. Günümüzde meyve ve sebzenin daha erken sürede yetiştirilmesi için hormon kullanılması da aynı yöntemin bir benzeridir.
Prof. Julias Manger, 1933 yılında laboratuvarda kutuların içerisinde kurutma kağıtları üzerine yerleştirdiği buğday ve arpa tanelerini, idrarla sulayıp, Mısırlıların kullandığı gebelik ve cinsiyet belirleme yönteminin doğruluğunu ispat etmiştir. Günümüzde kullanılan gebelik testleri de, kadının idrarındaki hormon sayısının yoğunluğuna göre sonuç verir ve aynı esaslara göre uygulanır.Prof. Dr. Hulusi Köker de, Mısırlıların kullandığı gebelik testi yönteminin bilimsel olarak doğrulandığını ve hatta bebeğin cinsiyetinin de aynı yöntemle belirlenebildiğini onaylıyor.

gulnisa canim sen kac haftalik gozukuyorsun su an?yani son adetin neydi:uhm:
daha ultrasona girmedim mi dedin ben mi yanlis anladim:1shok:kafamçokkarıştı

Samiracım tebrikler canım,
Allah sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin
canım ya ben babıhoice den bir yıllık takvim alıcam ama senden ricam sadece hangi aylarda kaç günüm var onu öğrenmek
istiyorum lüfen çok rica ediyorum
sadece buna bakabilirmisin canım
bakabilirsen inan beni çok mutlu edersin.

Canım,

Belki bahar sendromu dedikleri bunalıma girdin ama bu kısa surer.Tabi sen bilirsin cnm.İstersen 1-2 ay daha bekle.Medi smarta gelince oyle kafana gore yapmıycan.2-4 saat idrarını tutup oyle deniycen ve 2-3 saat su içmicen yapmadan önce.Birde gunde bir taneyle ancak silik yakalarsın.Birini sabah birini aksam yaparsan kacırmazsın.
canım tam öyle yaptım bende 4 değil hatta 5 saat birşey yiyip içmedim.günde bir kere yaptım onu itiraf edeyim.ama çizgi ikinci yaptığımda biraz daha koyu çıkmıştı sonrakilerde daha açıktı.ama adetim gecikti martta yani geç yumurtlamışım.o yüzden teste güvenemedim.başka denerim herhalde karar verirsem.

X