Mezeler - Ordövrler Sultan Sofrasinda Kol Böregi Ve Gül Baklava

Canım öncelikle emeğine ve Ellerine sağlık süper görünüyor tariflerin bende denemek istiyorum ( becerebilirsem ) masandada herşey çok güzel duruyor çok begendim devamını bekliyorum...
Tesekkür ettim canim benim
Becerirsin,ne varmis beceremeyecek..aynenn anlatiigim gibi yap,bak nasil becerdin

Tek tariflerde devam ederim belki ama masa düzeni zor oluyor

Senide beklerim bir yarismada..kapisalim olmazmi

Son düzenleme:
inaşllah birgün bende katılırım yarışmaya ama ne yapacağımı bilmiyorum işime gelmiyor aslında herşey hazır olursa katırım yoksa ugrasamıyorum :))

inaşllah birgün bende katılırım yarışmaya ama ne yapacağımı bilmiyorum işime gelmiyor aslında herşey hazır olursa katırım yoksa ugrasamıyorum :))
Paketleri acarken fotografini cek o zaman olur

hadi hadi ben bilirim seni,yeterki iste bak bakalim nasil yapiyorsun

gece gece neden burada geziyorsam...
harika olmus!
hele o peynirin koyulurkenki fotosu, incecik cekistire cekistire ne guzel acmıssınız!
bu arada gul baklavayı bilmiyordum, yarın anneme bi soracagım, belki sayenizde kırk yılın basında bir tarif vermis olurum anneme

Güzel yorumun icin cok tesekkür ederim canim
Acmasi cok kolay aslinda..yagdan dolayi hemen aciliyor zaten..

Insallah anneciginde begenir

Pegasus masadaki pasta hazırmı canım:26:

Değilse ben onunda tarifini istiyorum

Pegasus masadaki pasta hazırmı canım:26:

Değilse ben onunda tarifini istiyorum
Ushacigim pasta hazir degil..
orjinali dr outker in hazir un karisimlisi..bizim kizlar cok sevdiginden bende kendimce orjinale yakin olarak yapiyorum..
canim yaparken ölcü kullanmadim,bu günlerde tekrar yapicam kizlar istiyor yine..o zaman ölcer,resimler eklerim tarifi

Çok güzel ellerinize sağlık.hamurun üstüne sürdüğünüz yağ sıvıyağ mı margarin mi
Cok tesekkür ederim
üzerindeki yag tereyagi ve siviyag karisimi..orjinali sadece tereyagli..ben daha hafif olsun diye karistirdim..
eger yapmaya niyetliyseniz hemen deneyin derim..gercekten cok pratik bir tarif..deneyen 2 arkadasimda cok begenmis,lezzet garantilidir yani tarif..

Teşekkür ederim canım anlıyorum seni, bende de ölçü yoktur pek:26:hatta ölçü ile yapınca kötü olur bazen

Bana ortalama bir şeyler yazsan yeter yani

Teşekkür ederim canım anlıyorum seni, bende de ölçü yoktur pek:26:hatta ölçü ile yapınca kötü olur bazen

Bana ortalama bir şeyler yazsan yeter yani
Tamam canim,ben ortalama yazayim,sen ayarlarsin artik

2 yumurta
1 cay bardagi kadar seker
1 cay bardagi kadar süt(az olsun fazla olmasin)
yarim cay bardagi kadar sivi yag,biraz fazlada olabilir
1 paket kabartma tozu
limon kabugu rendesi
kivamina göre aldigi kadar un:26:

Üzeri icin

1 su bardagi pudrasekeri
2 yemek kasigi su(kivamina göre civik olmasin)
1 yemek kasigi bugday nisastasi,kivami civik olursa biraz takviye yapilabilir yine

Canim pastamiz kremali pasta degil,o yüzden limonlu veya portakalli yapabilirsin...
kremali yapmak istersen,pandispanyayi ikiye kes sekerli suyla islat,krema tarifim burda,bunlardan birini kullanabilirsin
http://www.kadinlarkulubu.com/pasta...nseslerim-barbie-rapunzel-sponsorlugunda.html

Canim yumurta beyazlarini sekerle iyice cirp kar gibi olsun..sarilarida ayri bir kapta cirp,mayonez kivana gelsin..
sonra ikisini birlestir..sütü ekle ve artik mikser kullanma..cirpacakla alttan üste katlar gibi yavasca karistir..

unu ve kabartma tozunu ayri buir kapta karistir ve eleyerek karisima ekle..yine alttan üste,köpükleri söndürmeden karistir..limon kabugu rendesinide ekle,bir kac defa daha köpükleri söndürmeden iyice karistir...

kalpli kelepceli kek kalibinin icine yagli kagit ser ve hamuru 180 derecede pisir..

pandispanya soguduktan sonra kaliptan cikar..

pudrasekeri,su ve bugday nisastasini bir kasede karistir..krema kivaminda olmali,yani kekin üstüne ve yanlara sürecegimizden sürülecek kivamda olmali..

hazirladiktan sonra beklemeden kekin üzerine sür,beklersen kuruyor

üzerine ben sekerlerle süsledim,orjinalindede öyleydi..sen istedigin seylerle süsleyebilirsin..
anlatmasi uzun ama yapmasi cok kisa sürüyor..kremali olmadigindan hemencik hazirlaniyor...
benim cocuklar pek severler,e banada kolay geldiginden her hafta yaparim

yinede anlamadigin yer varsa söyle canim..ben bir dahakine fotolu anlatirim artik
Afiyet olsun

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…