Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kesinlikle başka bir doktordan randevu alıp gidin.. Moralinizi de bozmayın.. İnanın gerek yok hele ki şu anlarda..
Kalpleri ferah tutalım.. Herşey güzel olacak hayırlısıyla hepimiz için🍀🌸😇
Bidaha asla gitmem inşallah başka doktora gidecem
Öyle tabi ama bazen bı an umutsuz oluyor insan rabbim hepimize nasip etsin inşallah sabır dua hayırlısı ile insllah 🤲♥️

Ya sktrsin insani kufrettiriyolar nerden biliyo kimlerin ne olmazlari oluyo dua her kapiyi acar hamile kaldiginda da git degerini goster suratina tukur cik p..
Evet inşallah hamile kaldığımda aynen dediğiniz gibi yapacam rabbim nasip etsin inşallah 🤲🤲

Adetin geçtikten sonra git bence kanda biraz yumusuyor o enfeksiyon en azından sonra belki devam etmez onun icin gerekte kalmayabilir adette atlatabiliyorsun sen adetten sonra git hemen baktır uzatma cünkü gerçekten sıkıntılı durum.. Çok geçmiş olsun şimdiden
Sağol ablacım bi sorum daha hormona adetten sonra bakarlar mı hani hep adetin 2 günü derler ya

Çok gecmiş olsun şuan var mı bir rahatsızlık şikayetli oldun mu
Teshis konulan bir hastaligim yok. Ama cok tedirginim. Isten cikacaktm gecen. Cikis kapimin onunde bekleyip ben ciktigim gbi arabaya binip, otobusle takip etti beni. Ara ara onunu kestk arabasiyla. Indigim yeri ogrendi. Arabasina vurdum serefsizin. Beni niye takip edyrsn serefsiz diye bagirdim.
Telefonuma seni seviyrm mesajlari atardi . esi aradi bigun beni. Senin benim kocamla ne isin var deyip hakaret etti. Ah neler yasadm neler. hattimi degistirdim snra.
lanet olsn boyle insanlara.
Sikayet edecegm.
Ama sunlari da planladm. Cimer e , calistigu yere , emniyet e dilekce yazacagm. Isyerine sikayet dilekcesi yazacagm. Yuz kizartici suca gryr sanrm bu. Kades i indirdim.

Çok teskkur ederim uzun uzun güzelce anlatmışsınız bgn gittim muane etti alttan ama doktor çok sertti yani odadan ağlayarak çıktım ovulasyon takibi yapiyorjm şuan yumurtlamam var gözüküyor öylemi açaba dedim azarladı sen ovulasyon kullnam sende yumurtlama olmaz dedi okadar çok moralim bozulduki eve gelene kadar ağladım okadar çok üzüldüm
Boyle durumlarda in hasta haklarina. Sahsi sikayet et

Kızlar merhaba,

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 28 şubat
2-Kaç yaşındasınız? 29
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? Mm multifer,corasprin (sanırım bu ay iğne ile büyütüp iğne ile çatlatılacak
4-Varsa Kullandığınız ovulasın testi markası? Dr ile yumurta takibi
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? 14aydır
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? Pcos görünümü

Kızlar merhaba,

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 28 şubat
2-Kaç yaşındasınız? 29
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? Mm multifer,corasprin (sanırım bu ay iğne ile büyütüp iğne ile çatlatılacak
4-Varsa Kullandığınız ovulasın testi markası? Dr ile yumurta takibi
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? 14aydır
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? Pcos görünümü
Canım banada bu ay catlama ignesi yapıldı

Merbaha canım benide eklermisinnn inşallah banada uğurlu gelir 😍
Beklenen adet : 1 Şubat
Yaşım : 25
Kullandığım İlaç : Glifor ve İnofolic Combi
Ovü.Markası : Labaquick
6 aydır istiyoruz.
1 kimyasal geçirdim
Merhabalar bende 16 haftalık düşük yaşadım Banada dr diaformin şeker ilacı verdi eş değeride glifor sanrım size neden verdi acaba..

Bende hafif sarı lekeler gelmeye başladı korkuyorum olacak diye bide çok erken adetime daha çok var😐
N Narence06 merhaba aynı şekilde benim de sarı lekelenme var akıntı gibi dün oldu. Aşırı derecede kasık ağrım var bel ağrım var. İdrara sık çıkıyorum. Adet belirtisi gibi aynı ama adetim düzenlidir. 28 yada 27 günde bir gelir hiç şaşmaz. Geçen ay 26 günde geldi. Bu ay bat 13 şubat ama bu kadar erken adet belirtisi olmaz diye düşünüyorum. Yumurtlama günü 28iydi 25 26 27 28 29u değerlendirdik. Nasip bakalım

Beklenilen adet 5 Şubat ama ben ovulasyon testiyle bugün yumurtlama gördüm folikasit kullaniyorum 2 aydır çocuk düşünüyorum 2. Çocuğum olacak yumurtlama testini birgebeningunlugu Instagram sayfasindan aldım kasımdan ocağa ocaktan şubata geldik bakalım ne olur durumumuz
canım ekledim ama senin yaş kaçtı?
beklenen kırmızı geldi. beni listeye ekleyebilir misin newmoon10 newmoon10 bat 28 şubat
kuzum ilk sayfadaki soruları cevaplayabilir misin ekledim ama bilgilerin eksik kaldı :)
newmoon10 newmoon10 ekle yavrum benide:) bat 25 subat yas 34 vitamin kullaniyorum birgebenin gunlugu ovulasyon 3 aydir bi saglik problemi yok
Ekledim kuzum.
Kızlar merhaba, ben geçen pazar rahim ultrasonuna baktirdim 16-24 mm lik yumurtan gelişmiş geciktirmeden eşinle birlikte ol dedi doktor. Bu buyuklukte bir yumurta ne zaman çatlarki acaba? Zira salı akşamı tek ilişki oldu bir daha olmadı merak ediyorum en azindan dogry zamanla yapabilmiş miyizdir? Bugün de vajinal kaşıntım var huylandim biraz niye boyle oldu diye
canım keşke pazardan beri değerlendirseydin gün aşırı en azından cumartesiye kadar. Ama nasip tabi bu işler rabbim uygun gördüyse bi kereylede olur.
Daha esime soylemedim. Aklmda iki fikir var supriz icin . bana fikir verir msiinz?
1. Sihirli kupa yaptirip, ultrason goruntusu, vb. Eline onu vermek. Cayi koyunca bir sok olacak.
2. Guzel bir yemek hazirlayip balonlarin icine test, gebelik kan sonucu, patik koyup yemek bitimi o balonlari patlattiracagm ona.
Sizce hangisini yapayim?
Canım 3.fikir olarakta ben bişey önereyim sana :) öncelikle bir kağıda hamileyim yazıp puzzle gibi 6 eşit parçaya böl ve 3 adet mektup yaz her birinin içine 2 parçasını koy en sonunda birleştirip hamile olduğunu öğrensin :) Mektuplara geçmişiniz ve hayallerinizle ilgili bişeyler yazabilirsin, eşim bana yüzük aldığında buna benzer bişey yapmıştı :)
Son tablo ne oldu acaba:)
Şuan 114 kişiyiz canım hatta 1 tanesi hamiş bile :)
1)Bat 3 Mart
2)Yaş 20
3)Q folin folik asit kullanıyorum
4)Ovülasyon testi kullanmıyorum
5)4 aydır çocuk istiyoruz
6)Herhangi bir sorunumuz yok
Canım sadece Şubat ayını tutuyorum Mart'ı henüz açan var mı bilmiyorum ama Mart'a devam edemeyeceğim ne yazıkki :)
Benide eklermisiniz listeye bat 25 Şubat regl oldum bu ay maalesef artık nasip bakalım
Canım ekledim ama sende ilk sayfadaki soruları cevaplar mısın eksik kaldı bilgilerin :)
Ve ovulasyon testi ile yumurtlamayı destekleyecek bu macun ile alakalı kullanan bilen varsa yazabilir mi fikirlerini kullansam mı bende adetle beraber
Ovulasyon genelde adeti düzensiz olanlar için kullanması gereken bir ürün bence. Macun ile ilgili bilgim yok ama olumlu yorumlarda vardı forumda bi araştır istersen canım.
Doktor okdar berbat doktorduki inanın derdimi anlatamadim muayne ederken yumurtlamam varmı die soracam ona bile müsade etmedi muane etti hiç o konuda bile bisy demedi okadar sert hiç bsiy soramadım bidaha ağlayarak çıktım zaten birdahada asla dedim gitmem
E-nabız sistemi üzrinden muayene olduğun doktoru değerlendirebiliyorsun kuzum bence direk ordan değerlendir. Bilgilerin sağlık bakanlığına iletiliyor çünkü.
Sen yine pazartesiyi bekle hatta Salı günü sabah yap bence net olsun canım :)
Ya sktrsin insani kufrettiriyolar nerden biliyo kimlerin ne olmazlari oluyo dua her kapiyi acar hamile kaldiginda da git degerini goster suratina tukur cik p..
yürü beeeeee :KK70: :KK70: :KK70:
Benimde 6 şubat bat 😔2 yıldır bekliyorum
Canım senide ekledim tabloya ama sende ilk sayfadaki soruları cevaplar mısın bilgilerin eksik kaldı :)
Reglime henüz 9 gün var ama sağ kasığımda batma hissi oluştu. 2 gün öncede belimde sağ tarafta ağrı, gerçi hoi yinr çok çok hafif var. Acaba psikolojik mi belirti mi yoksa üşüttüm falan mı hiç bilmiyorum ve sabırsızlanıyorumm.
Canım sen klomen/femara ya da çatlatma iğnesi falan kullandın mı o yüzdnde oluyor olabilir? Bence en güzeli BAT ı bekleemek.
Sağol ablacım bi sorum daha hormona adetten sonra bakarlar mı hani hep adetin 2 günü derler ya
Hormon tahlillerinde en sağlıklı sonuç almak isityorsan 3.günü git canım.

Arkadaşlar merhaba
aranızda düzenli adet görüp, bebek fikri kafasında olduğu için adeti gecikenler, geç olanlar var mı?
beğğğnn. 2 ay adet olamadım stresten.
Öyle canım vaktı değilmiş diyorum sorun değil herşey Allahtan diyorum ama insanların baskısından çok yoruluyorum. Sanki oturmuş herkes benim müjdeli haberi vermemi bekliyormuş gibi yoruldum
şu son cümle tamamen ben. allah tez zamanda bize de o müjdeli haberi vermeyi nasip eder inşallah. :)

Kuzu benimde adete 9 gün var sadece kasıklarım da batma hissi oluyo başka da bisey hissetmiyorum bide sanki adet olacakmışım gibi geliyo bazen sancı başka da yok umarım adetjmuz olmaz 😕
Umarım olmayız bilmiyorum bu ay çok ümitliyim ama sanki olcakmisim gibi his var bende her ay negatif görmekten galiba

X