Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende pazartesi gününe kadar olmazsam giderim hastaneye adet olacak gibi sancim da Yok sadece ayaklarım üşüyor ve yatarken kaval kemiğim ağrıyor adet belirtilerimde bunlardı ama bu kadar uzun sürmezdi. Ha birde adetim bir gün geçtikten sonra göğsümde ağrı basladi
Benim de 4 gün geçti ayın 17sinde erken gebelik testi yaptım negatif çıktı ama hala tık yok geç döllenme mi yoksa strese girdim artık ondan mı bilemiyorum hafta sonu da olmazsam kan vericem

Benim bat yarın .Günü gününe gelirdi .Sekme olmazdı .Hatta bazen bir gün iki gün önce gelirdi ama böyle vücudumu dinleye dinleye adetimi geciktirmek inşallah .Hamile değilsem de bat gunumde hemen olurum da boş yere umutlanmam inşallah.Baska bat günü yarın olan var mı kizlar ?Ya da 1-2 gün sonra ????

B
Benimde yarın ama ben 1 gün gecikme olabilir diye pazar diye hesaplıyorum

Evet canim benimde henuz adetime varken basladi bulantilarim bugun adet gunum sanki daha da cogaldi. Kan testi icin aile drunu aradim 3 marta gun verdi saka gibi kadin dogum drumda haftaya cumaya gun verdi artik haftaya muayene olurum hem de 5 haftalik olmus olur belki kese falanda gorunur

Aile hekimlerine direk gidip sıra alınamıyor mu ki? 3 Mart’ta baya bi uzun zaman. Aynen keseyi görürsün inş. Bende yarın gidip tekrar kan vereceğim beta takibi için. Ama şu an çok kötüyüm. Acayip bir ağrı var. Rahime bıçak saplanıyor sanki. Korkuyorum bişey olacak diye.

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?
2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?

1-Adetlerim cok duzensiz. Son adet baslangicim 1 ocakti
2-pko yuzunden adet dongum asiri belirsiz 3 ay adet olmadigim bile olur.
3-yumurtlamami test yaparak takip ettim
4-cok melankolik bi haldeydim, kasiklarim adet olacak gibi agriyordu ama kasik agrilarim adet yaklastikca azaldi,asiri gaz sancim ve gazim vardi,cok fazla su iciyordum ve cok fazla tuvalete cikiyordum,belli belirsiz goguslerimde bi hassasiyet vardi,midem bulaniyordu ozellikle sabahlari. Suan iyice artti bulantim ne yesem midem bulaniyor.
5- catlamadan 9 gun sonra ogrendim hamileligimi. 5 subat catlama 14 subat ogrendigim gundu
Insallah saglikla ilerler hamileligim. Isteyen herkesede Rabbim nasip etsin

Ben amerikada yasiyorum canim pandemi yuzunden isi baya ciddi tutuyorlar randevusuz kan testine bile almiyorlar. Kadin dogum drumda yalniz gelmeslin esin bile gelmesin dedi

Gozun aydin canim bende 5 gun kala erken testle ogrendim saglikla ilerler insallah

Ben amerikada yasiyorum canim pandemi yuzunden isi baya ciddi tutuyorlar randevusuz kan testine bile almiyorlar. Kadin dogum drumda yalniz gelmeslin esin bile gelmesin dedi
Anladım canım ben Türkiye’de yaşıyorsun gibi düşündüm. Güzel yanları da vardır bu durumun tabi ama istediğin zaman gidebilmekte iyi oluyor

İnşallah Allah razı olsun. Sizinde msjlarınızı okuyup üzülürdüm ne diyeceğimi bilemediğim için pek yazamadım size Ama Allah yardımcısı olsun diyerek kendi kendime konuşup dua ederdim
Sağol canım benim. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah. Insan umut etmeyi bırakmamalı bence ne yapalım..

İnşallah gebelik vardır canım. İnşallah güzel haberler verirsin bize. Bekliyoruz heyecanla..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…