Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sorma ya neler çekiyoruz hamile kalayım diyene kadar sonra teste çıkana kadar yok kan verip onaylat sonra işin en zor kısmı kalp atışı duy derken bir heyecan bir uğraş. Çok da kendimi gördüm sen anlatırken zormuş anne olabilmek.

Kızlar bilgisi olan yorumlarsa sevinirim merak ettiğim birkaç şey var 8 ay önce malesef 6+2 iken düşüğüm oldu neden düştüğü bilinmiyor Birgül Sarıkamışa gittim hsg çekildi tüm testler yapıldı hersey normal kendimce Nisana kadar deneyip olmazsa tüp bebek diye düşünüyorum hsg çekiminden sonrada kendiliğinden hamile kalan çok oluyor diye bu şansı denemek istedim
Burada Klomen kullananlar var zararı var mı faydası nedir Klomee ne zaman başlanıyor dr kontrolu olmadan kullanılır mı bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

Ben de klomen kullandım. Adetin 3 günü ya da 5 günü kullanılıyor. Zararı bende, kilo aldım biraz. Doktor yazıyor ve kontrolünde oluyor. Yumurta geliştirmek için kullanılıyor

Durumumuz aynı sizn için merak ettiğim ne kadardır olmuyor birde neden tüp bebek direk düşünüyorsunuz?

Kızlar folik asit olarak ne kullanıyorsunuz ? Ya da sizce hangisi iyi ? Ben multivitamin kullanıyorum da onda folik asit 200. 400 olmalı mı ?

Kızlar folik asit olarak ne kullanıyorsunuz ? Ya da sizce hangisi iyi ? Ben multivitamin kullanıyorum da onda folik asit 200. 400 olmalı mı ?
doktor bana solgarın folik asidini vermişti. o marka dhaa iyi ve bitkisel miş. yalnız fiyatı diğerlerine göre pahalı diye hatırlıyorum

Arkadaşlar test alıp geldim ve hemen yaptım bu sefer başka marka aldım bebe time hemen 5 dk içinde bu şekilde oldu koyulaşıyor sanırım kesin hamileyim umarım sağlıkla ilerler bekleyenler de bir an önce güzel haberler alır Cuma günü kan vermeye gideceğim inşallah nasip kısmet

Eklentiler

• IMG_20210216_121347.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 99
doktor bana solgarın folik asidini vermişti. o marka dhaa iyi ve bitkisel miş. yalnız fiyatı diğerlerine göre pahalı diye hatırlıyorum
Fiyatı önemli değil aslında hangisi daha iyiyse ona devam etmek istiyorum. O nedenle sordum. Bana da Gebyfoll diye bir marka yazmış ilk defa duydum.

wuhuuuu. Tebrikler tatlım

Evet hamilesiniz benim de böyleydi ertesi gün erken gebelik testi yaptım iki koyu çizgi çıktı. Hayırlı olsun

Folidoce canim. Icerik olarak sadece folik asit olmamali ilave bir vitaminde olmali bence. Folidocenin icerisinde B12 de var. Farkli vitaminleri olan folik asitlerde var canim doktorlar veriyor direk. 400 olmali ama 200 yetersiz kalir zaten almamiz gereken gunluk folik asit minimum 400 hani yediklerimiz ictiklerimiz dikkat etsek gunde 600 ancak aliyoruz canim

bayağı bayağı hamilesin tebrikler canım

Doktorum da Gebyfoll vermiş onda da folik asit, iyot, vitamin B12 B6 var. Sanırım bu da iyi. Dediğiniz gibi tek folik asit değil

Doktorum da Gebyfoll vermiş onda da folik asit, iyot, vitamin B12 B6 var. Sanırım bu da iyi. Dediğiniz gibi tek folik asit değil
Doktorun verdigini kullan bence canim icerik olarakta zengin duruyor. Afedersin bazi folik asit kullanimlarinda kabizlik vs yan etkileri oluyor hani olsa bile doktoruna danisip degistirirsin fikrimce

Bana ilk hamilelik öncesi folidoce başladı doktor o hamilelik kürtajla son buldu. Şimdi başka bi doktora gidiyorum imom omega önerdi. İçeriğinde baya bişey var. Demir çinko b12 omega selenyum ve daha hatırlamadığım şeyler var. Folbiol kullanayım öı diye sordum o çok fazla olur ve hepsi kullanılmaz vücutta diye imom al dedi. 200 az oluyor 400 olması gerekiyor fazlasına da gerek yok içeriğinde 400 folik asit olan bir şey kullanman faydalı olur

Çok şükür var canım .Tebrik ederim.Hayirlisi ile ilerlesin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…