Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Vericem canım inşallah olamz ya hafta sonu verebilirmiyim acaba şu an yok sadece akintim var sadece dikkatimi çekti çok azdı bende korktum kimliğim bende değildi o yüzden gitemdim babamlarda kalmış şu kayın Pederlerimdeyim yarın veririm getirebiliyorsa inşallah ki oda yasak var galiba pazartesi yapicam 🤲🤲❣❣inşallah birşey olmaz
Acile git acilde verebilirsin cnm

39DAC0AE-EBBB-4D42-BF4E-FEEBB90AB619.jpeg

Arkadaşlar tekrar merhaba dün atmıştım ovulasyon testlerimi ama bugün de sonuç bu çatlama olmuş mu yumurtlama devam mı sizce🤔

Yok aşılama derken covid aşısından bahsetmiştim Şubat sonu öğretmenleri aşılamaya başlıcaklar bende hamilelik düşündüğüm için covid aşısı olmak istemiyorum.bir kızım var 5 yaşında🥰
Anladımmm bende sandım ki aşılama şu bizim aşılama da varya o sandım pardon covid hiç yok aklımda.maşallah Allah sağlıklı ömürler versin minik kızınıza🤗

Birşey soracağım, ovülasyon testi ile takip ediyordum yumurtam 18 inde çatladı geç döllenme olabilir mi eğer gözükmez se
Olabilir ama şöyle bi durum var benim normalde 12 günde yumurtlamam uygulamaya göre ama ovulasyon testinde erken yumurtladigimi gördüm ben yani sen adetin 1. Günü sayarak 8 gün itibariyle ovulasyon yap görene kadar devam et birde yumurtlama günün 3 gün öncesini ve 3 gün sonrasını değerlendirutlaka ben bu ay yüzüstü değerlendirdim ve 20 dk boyundlca kalmasın ve hamile kaldım cnm

Selamlar canım asıl hormon testleri o iğrenç durumdayken yapılıyor ve alttan muayene adetliyken yumurtalarına bakıyor nasıl diye. Kesinlikle adetliyken yaptır bütün testlerini değerlerini ayrıca iki veya üçüncü gün gitmek daha iyi. Hep hafta sonuna denk geliyorsa normal gün randevu al adet olmadan varsa o randevu ile git doktora o kağıt veriyor adetliyken gel birde öyle bakalım diyorlar daha randevu işiyle uğraşmıyorsun böylede yapabilirsin ben genelde öyle yapıyorum 😀
cuma günü reglimden 1 gün önce aslında ama ya hamileysem? :)) en iyisi pazartesi günü gitmek peki aç karnına sabah mı gidilir kan, idrar tahlili falan istiyorsa? çok yoğun oluyorlarmış verilen saatte giremiyorsun diyorlar işten yarım gün izin alıpta gidicem çünkü

Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?15
2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?29
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?vucudumu dinliyerek takvimim programi indirmistim
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?üşüme agizda kuruluk metalik tat adet gunu yogun beyaz akinti

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?15 gun sonra

Olabilir ama şöyle bi durum var benim normalde 12 günde yumurtlamam uygulamaya göre ama ovulasyon testinde erken yumurtladigimi gördüm ben yani sen adetin 1. Günü sayarak 8 gün itibariyle ovulasyon yap görene kadar devam et birde yumurtlama günün 3 gün öncesini ve 3 gün sonrasını değerlendirutlaka ben bu ay yüzüstü değerlendirdim ve 20 dk boyundlca kalmasın ve hamile kaldım cnm
Canım bende hamileyim, kan testim pozitif, benim Adetimin 18 günü yumurtam çatladı 30 unda gebeliği mi öğrendim, sadece geç olduğu için kese görünür mü diye merak ediyorum

Kızlar adet geçilmemin 3. Günü test yaptırdım kanda negatif ama halen gelmedi ağrım sızım da yok başına böyle bişi gelen oldumu kist olsa ağrı yapar değil mi

Hayırlısı bizim için de bunu anlamalarını beklemiyorum zaten toplum çok cahil ve bencil empati yoksunu. Sülalemizde evlenip çoçuğu olmaz denilenin oldu doğar yaşamaz dediler yaşadı çok şükür yaşı 40 yaşında olanın çocuğu oldu 😀çocuğu olmayan iki kişi kaldı birisi ben diğeri kızkardeşim onun dışında kimseyi aramıyorum. İkimiz birbirimize yetiyoruz rabbim bizlere nasip etsin kimin var yok umrumda değil de o konuşurken laf şekilleri yok mu ona ayar oluyorum. Birde bu çocuk olamama durumunu yaşayan bile olunca olmadığı anları unutup seni üzmeye çalışabiliyor. O sebeble irite oluyorım konuşmamak üzmemek için en iyisi kendimizi. 😉
Aman canım insanlar hep konuşur benim var 2. Yok diye konuşuyorlar 🤦‍♀️ tatminsizler

3.gün ilk 2 gun kadar yogun geciyor ise biraz zor olabilir. Alttan muayene degilde hormonlarina bakar en kotu yada benim gibi reglden sonra deneyebilirsin canim ben alttan muayene istemedim zaten ultrasonla bakti☺
üstten de görebiliyorlarsa yumurtlamayı daha iyi ben hiç sevmiyorum alttan olanları

Kesinlikle öyle geçen gün eltim en yogununuz benim çocukla uğraşıyorum dedi (onunda 3 sene sonra oldu) eşimle biz birbirimize bakakaldik sonra bişey dememek için zor tuttum kendimi ama en çok da esime üzülüyorum benim yüzümden baba olamıyor
Öyle düşünme hayat birlikte taşınır birşey herkesin sınavı var bazımız çok daha ağır oluyor. Ama hiç olmazları olduran var bilemeyiz nerede açar çiçek 🌸 belki hiç açmaz hepsinin mükafatı var. Eltim yok iyi ki yok olsa çekerdim ondan benim yok onun vazırt olurdu 😂aday vardı da o geldi aklıma 😂🙈

Şu birinciyi bir aşsaydım 😂😂😂artık 2 de ne deseler umrumda değil. Gerçi aşamadığım beni evlat sevgisi ❤️hiç yok ya 🙈
Taktırıyorlar canımdan bezdiriyorlar neymiş elalemmiş 😂 daha 2 aydır rest çektim umursamıyorum🤦‍♀️ rabbim sana da tattırsın bu duyguyu en hayırlısından inşallah 🙏

X