Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Erken gebelik testi bile 6 gün öncesine kadar belli olabiliyor. Şuan sanırım çıkmaz canım 😃 benim bat 18 Şubat. Beklemek çok zor seni anlıyorum😁

Fazla aceleci davrandım evet 🙈 adet gecikmesini bekleyeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi. Bide bulantı falan olunca bi gaza geldim. Bugün ne bulantı var ne başka belirti 😔
Benimde 19 Şubat ama 9 aylık hamileler gibiyim 🥰🤭🤭😂😂😂😂

Kızlar günaydın 7 gün kaldı regl dönemine ama şuan 9 aylık hamile birinin bile benden daha az belirtisi vardır 😂😂😂 psikolojik olarak her belirtiyi yaşadım; Mide bulantısı, öğürme, ağız sulanması, aşerme, kirpik karışması........
Günaydın iyi ki var burası valla daha ne duyarım gıııızzz kirpik karışması ne gızz neyy bu nasıl oluyor 😂😂😂😂okurken kirpiklerim karıştı sen bunu dedin artık benimde olur yapmayın bunu bana 😀güldürdün beni Allah seni de güldürsün 🙏

Günaydın iyi ki var burası valla daha ne duyarım gıııızzz kirpik karışması ne gızz neyy bu nasıl oluyor 😂😂😂😂okurken kirpiklerim karıştı sen bunu dedin artık benimde olur yapmayın bunu bana 😀güldürdün beni Allah seni de güldürsün 🙏
😂😂😂😂 Banada buradan birisi söyledi hamile kaldığında kirpikleri üst üste biniyomus duş alsa da kirpikleri hiç düzelmiyomus hatta eşi hep yüzüstü mü uyuyosun sen diye soruyormus bir gün annesine gitmiş annesi kirpiklerinden anlamış sen hamilesin demiş 🤭🤭😂😂😂😂😂

😂😂😂😂 Banada buradan birisi söyledi hamile kaldığında kirpikleri üst üste biniyomus duş alsa da kirpikleri hiç düzelmiyomus hatta eşi hep yüzüstü mü uyuyosun sen diye soruyormus bir gün annesine gitmiş annesi kirpiklerinden anlamış sen hamilesin demiş 🤭🤭😂😂😂😂😂
Allahım sana geldim lütfen kızma bana ama elimde değil algılayamadım bunu ben tövbe gülüyorum 😂 😂 😂 ya varsa başıma gelirse o da var 😂 keyfim kaçarsa bu msjın ekran görüntüsünü alayım okur okur gülerim 😂😂😂ama eşinin dediği daha mantıklı. Yaa kirpik bu kaş olsa neyse şoktayım cidden yapmaya çalışıyorum da olayı anlamadım 😂 😂 😂

Sizinki benden önceymiş. Bende hsg çekil öyle devam et eğer tüplerin kapalıysa denemen gereksiz olblr bir kaç ay beklemeyin derim. 🙈 Birde hsg sonrası hamile kalanlar çok. Zaten hsg sonrası kimi doktorlar korunun ilk ay diyor. Yani demem o ki boşuna vakitlerinizi yemeyin ilk hsg çekilin demişken öyle devam edin yani başka bir sebebiniz yoksa çekmemek için orasını bilemeyebilrm bu benim düşüncem 😉
Bana rahim hafif kalp şeklinde sorun olucağını sanmıyorum ama yinede bir hsg de bakalım dedi.. daha önceki denemelerimde hemen hamile kalabiliyodum ama kimyasalla sonuçlanıyodu. 1 2 ay daha bekliyim dedim biraz da korkuttular hsg konusunda 🙈 siz devlette mi özeldemi çektirdiniz ?

evet evet eskiler öyle dermiş var öyle birşey . dikkat etmemiş olabilirsin. :halay:

Arkadaslar bisey sorcam ben mart grubundayim ama subat adetim henuz olmadi 1 gun gecikti bu surecte hissettigim seyler agizda aci tat kasikta segirme gaz sikintisi koyu renk idrar goguslerde hassasiyet seklinde ama 3 4 gundur akintim da yok anlam veremedim bu aydan beklentim olmadigi icin test yapmali miyim beklemeli miyim bilemedim

Anladım çok geçmiş olsun. Ben de sizin gibi faydası olur diye düşünüyorum corasprin alıyorum ama yumurtlama gününden sonra her gün almamaya başladım. Benim de bir sorunum yok görünüyor hormon sonuçlarım iyi çıktı. Ama TSH yüksekti benim bu ay düzene girdi çok şükür.Eşimin sperm sayısı biraz az ama olamayacak kadar az değil dedi doktor. Bakalım bekliyoruz hayırlısı olsun inşallah.
Aynen herşey yolunda benim doktorun neden olmuyor dediğin için olmuyor diyo her gittiğimde. Senin bu değerleler çocuğun olur diyo. Raat bırak kendini diyor da diyo :KK70: Hayırlısı olsun ne diyelim yaa. Daha ne akdar bekleyeceğiz yaş geliyor 40 a :////

Bana rahim hafif kalp şeklinde sorun olucağını sanmıyorum ama yinede bir hsg de bakalım dedi.. daha önceki denemelerimde hemen hamile kalabiliyodum ama kimyasalla sonuçlanıyodu. 1 2 ay daha bekliyim dedim biraz da korkuttular hsg konusunda 🙈 siz devlette mi özeldemi çektirdiniz ?

Mesela bende hamile kaldım ettim ama doktorum dedi ki tek tüpün açık onla kalırsın diğerlerine bakalım dedi çekelim deyince çekildim içim rahat şimdi yok hiçbirşey çıkmadı. Tabi ki illa birşey çıkacak diye durum yok. Bilmek içimi rahatlattı. Ben araştırma hastanesinde çekildim anestezili hiç hissetmedim tabiki o gün hertürlü devam ettim hayatıma. Korkacak birşey yok korkuyu çıkart içinden büyütme gözünde. Her kadın bir değil orası ayrı acımaz deyip garanti veremem illa az da olsa acıyacak. Ondn korkuyorsan doğum nasıl yapacaksın hamilelik de çok zor birşey yani 😉

X