Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ben 1 düşük yaşamıştım ve doktora 2 düşük yaşadım demiştim :) devlet hastanesi beni genetiğe göndermişti ama eşime de genetik test yapılmasını istemişti. Bence doktordan test isterken eşiniz içinde isteyin derim ben.
Olamazzzz bende dedim öyle mi desem bunlara 2 kere düştü diye 😀 yalandan korktum ya kayıtlarda çıkarsa diye demedim 😂şuan kendimi gördüm valla ama insanı o durıma getiriyorlar 🙈

Bu dediğinizi dikkate alıcam bilginiz için çok teşekkür ederim 🙏bende herşeyi yaptıranlardanım bir o kaldı ama napayım bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır 😀🙈niye varsa bilemeden yaşayalım ki şüpheyle yaşamaktansa bilip öğrenmek her zaman iyidir 👍
Rica ederim🙂 o kaybı yaşamak bana zor geldi kimse yaşasın istemem. Hamilelik boyunca iğne olacağım bende isterdim bı testlerde sorun çıkmasın rahat bir hamilelik geçireyim ama işte sorun var ve bunu önceden öğrenip önlemini almak çok daha doğru geliyor bana. Ailenizde varsa şartları zorlayın inş yoktur pıhtılaşma sorunu ama varsa da bilip ona göre hamile kalın.. Rabbimle hayırla kucaklarımızı doldursun inş

Listede adımı göremedim ama benim de bat günüm bu gün daha şimdilik birşey yok yaşadığım belirtiler inşallah hamilelik ile sonuçlanır ben ve benim gibi isteyen herkese rabbim anneli duygusunu tattırsîn inşallah hepimize 🤲🤲
canım sen varsın tabloda da seçerken seni almamışım ksuura bakma. İnşallah güzl haberlerle gelirsin :)

Olamazzzz bende dedim öyle mi desem bunlara 2 kere düştü diye 😀 yalandan korktum ya kayıtlarda çıkarsa diye demedim 😂şuan kendimi gördüm valla ama insanı o durıma getiriyorlar 🙈
:)) ben kürtaj olmuştum zaten kayıtlarda vardı diğerini evde kanama ile düşürdüm dedim. İyi bir şey değil tabi ki ama yoksa yapmıyorlardı :)
genetik doktoru bence anlamıştı yalan söylediğimi ama kadın bu test konusunda istekliyse kırmıyoruz demişti :))

Benimde bu gün bat günüm normalde sabah uyandığım anda WC ye gelirdi ama hala gelmedi ara da kaşıkta batma var bende de göğüslerim dolgun bakalım ne olaçak

Bu dediğinizi dikkate alıcam bilginiz için çok teşekkür ederim 🙏bende herşeyi yaptıranlardanım bir o kaldı ama napayım bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır 😀🙈niye varsa bilemeden yaşayalım ki şüpheyle yaşamaktansa bilip öğrenmek her zaman iyidir 👍
canım şöyle söyliyim ben tüp bebek yaptırdığım için tüp bebek yaptıranlarda coraspirini fix kullandırıyorlardı bebeğin beslenmesi açısından çok önemliymiş( doktorum bana kullandırmadı neden bilmiyorum. genel olarak herkesin kullandığını bu siteden öğrendim) genetik bir pıhtılaşma sorununuz varsa mutlaka pıhtılaşma testi yaptır derim

Bende de pıhtılaşma sorunu var hamile kaldığım anda iğne ve coraspin kullanmaya bağlayacağım öncesinde vermedi yada kalbi attığı zamanı bekleyeceğiz demedi işimizi garantiye alacağız dedi bilginiz olsun benim 8 haftalık pıhtı attı ve kalbi durdu isterseniz sorun

Resim de koydum gördünüz mi
6C662E8E-F57D-4AAC-8891-1352DD283E67.jpeg

Eklentiler

• C8B3E16D-3227-4678-8E97-F1E0534CD0C3.jpeg
    C8B3E16D-3227-4678-8E97-F1E0534CD0C3.jpeg
    101,7 KB · Görüntüleme: 50
  • DF636317-F2CA-43DE-BC75-D7C103BFA636.jpeg
    DF636317-F2CA-43DE-BC75-D7C103BFA636.jpeg
    79,5 KB · Görüntüleme: 45
Bende de pıhtılaşma sorunu var hamile kaldığım anda iğne ve coraspin kullanmaya bağlayacağım öncesinde vermedi yada kalbi attığı zamanı bekleyeceğiz demedi işimizi garantiye alacağız dedi bilginiz olsun benim 8 haftalık pıhtı attı ve kalbi durdu isterseniz sorun
aynen bizde transfer olur olmaz garantiye almak adına kullandırıyorlar coraspirini

Rica ederim🙂 o kaybı yaşamak bana zor geldi kimse yaşasın istemem. Hamilelik boyunca iğne olacağım bende isterdim bı testlerde sorun çıkmasın rahat bir hamilelik geçireyim ama işte sorun var ve bunu önceden öğrenip önlemini almak çok daha doğru geliyor bana. Ailenizde varsa şartları zorlayın inş yoktur pıhtılaşma sorunu ama varsa da bilip ona göre hamile kalın.. Rabbimle hayırla kucaklarımızı doldursun inş
Bende onu halledeceğim dediğiniz gibi olup birvdaha kaybetmemek için önlem almak bilmeyip kaybetmekten iyidir 👍

Merhabalar ben bunu çok sordum diğer sayfalarda. Ovulasyon testi ile pik gördüm yumurtlama günüm kasık ağrım gögüslerim de hassasiyetim. Kasık ağrım hafif bacağıma vuruyordu hatta. Birde çok şiştim o zaman. Şimdi doktorunuz öyle demiş ya sankim aradığım cevap oldu dediği. Tabi ki kist olmasın yinede ama ben hiç hayatımda kist olduğumu duymadım doktorlardan ondan şüphe etmiyorum kistten. Zaten geçen ay gittim doktora o da var filan demedi. Şmdi adet gününüz ne zaman onu merk ettim?
16 Şubat

8 yıl sonra çift çizgi gördüm ama 8 yıllık bir bekleme değil aslında. Uzunca bir süre istemedik bu üçüncü ayımız çok şükür Allahım nasip etti. İsteyen herkese de sağlıklı bir gebelik nasip etsin🙏
Bizde sizin gibi 8 yıl istemedik bu ay 3. Denememiz olacak inşallah bende çift çizgiyi görürüm. Aslında geçen yıl istedik ama eşim kansere yakalandı şimdi çok istiyoruz rabbim hepimizi sevindirsin inşallah

yaa aslında rahatım hatta gayet iyi istediğimiz zaman istediğimiz leyi yapıyrouz vs 5.senemiz o kadar alıştık ki bu rahatlığa nasıl olur o korkutuyor sadece ama istemiyor muyuz deli gibi istiyoruz tabi kii eşimde aynı benim gibi nasip bakalım:) bende 2 kere hamile kaldım biri dış gebelik biri kimyasal ama yani o testte çift çizgiyi gördüğün an başlıyr her şey işleniyor dediğiniz gibi çok değşşik bir duygu rabbim inşallah hamile kalıp sonuna kadar gidip sağlıkla kucağımıza almayı da nasip ederrr😇
Amin nasipte ötesi yok ummadığımız zamanda Rabbim versin bizlere de inşallah. Annelik fedakarlıklar isteyen şey yapacak birşey yok 😍👍

canım şöyle söyliyim ben tüp bebek yaptırdığım için tüp bebek yaptıranlarda coraspirini fix kullandırıyorlardı bebeğin beslenmesi açısından çok önemliymiş( doktorum bana kullandırmadı neden bilmiyorum. genel olarak herkesin kullandığını bu siteden öğrendim) genetik bir pıhtılaşma sorununuz varsa mutlaka pıhtılaşma testi yaptır derim
Yaptıracağım şimdi bu deneme atlarım geçsin kafam rahat takılayım düşecem peşine onu yapayım daha yapacak bişeyim kalmadı. Doktorum da bilemedin en son aşılama deneriz dedi bende hiç hazır hissetmiyorum ona da kendimi ne bileyim.

X