Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydın Kızlarr,
Bugün listemiz epey kalabalık inşallah geri dönüşlerimizde hamile haberlerimizde bu kadar çok olur. Bu arada bugün bat olup hamile olan arkadaşlar var aramızda onları tebrik ediyorum en kısa zamanda soru cevap yapmalarını bekliyorum :)

@Derin1111

10.02.202128--2 YIL-

Z Zeynepguness

10.02.202131Folbiol2 AY-:anneadayı:

@Minnospapatya

10.02.202126Laboquick7 AY-

@Minikfaremmm

10.02.2021292 AYDüşük Amh

@nismiray34

10.02.202127Laboquick2 AY

@Selisay

10.02.202122FolbiolMiratech2 AY-:anneadayı:

Bismilhayrun Bismilhayrun

10.02.202123--7 AY-

@Lilalyak

10.02.202128--2 AY-

@Hiresa

10.02.202125FolikasitLaboquick5 AY-
Ben unuttum onu galiba yapıyorum hemen canim 🥰🥰🥰

Geç döllenme olduysa bekle canım daha adetine var zaten kaset testte çıkmaz erken gebelik testi de bazen hatalı sonuç verebilir en iyisi günün 1 2 gün geçerse tekrarla testi ya da gününde kan ver kesin sonuç o
Çok teşekkür ederim kizima hamile kaldigimda gec döllenme falan olmamıştı o yuzden kafam karisti 2. Gebeligi istiyoruz oda bu sefer böyle olunca bu ay olmayacak gozuyle baktim gecen ay spiral cikarttim bu ay ilk defa deniyoruz spiralden sonra gebe kalamayanlarda varmis o da kafami karıştırdı hayirlisi olsun artık çok teşekkür ederim cevabin icin

Oncelikle hepinize merhabalar size bir sorum var
takvim hesaplamasina gore ayin 29unda yumurtlama olmasi gerekirdi. Ama benim 1 subatta yumurtlama günümdü 3 gün sonra gerçekleşti ne zaman gebelik belli olur acaba? bugun gebelik testi yaptim negatif cikti hayalet cizgi bile yoktu. Bat 12 şubat normal de ama bu ay geç yumurtlama olduğu icin gecikebilir mi?
Şöyle anlatayım takvim genelde pek tutmaz ben bu ay ovulasyon yaptım takvim 8 şubat dedi pik ovulasyon testimde 6.sında pik gördüm o yüzden. Burada ilişki değerlendirmesi önemli oluyor o sebeble günaşırı ilişki diyorlar. En güzeli ovulasyon yapmak daha garanti😇hamilelik testini yumurtlama gününden itibaren 17.gün yapman daha sağlıklı bilgi olur. Tabiki geç döllenme sonucu adet olup hamile de kaldığını öğrenen çok. Test için erken bence sizin 😉

Şöyle anlatayım takvim genelde pek tutmaz ben bu ay ovulasyon yaptım takvim 8 şubat dedi pik ovulasyon testimde 6.sında pik gördüm o yüzden. Burada ilişki değerlendirmesi önemli oluyor o sebeble günaşırı ilişki diyorlar. En güzeli ovulasyon yapmak daha garanti😇hamilelik testini yumurtlama gününden itibaren 17.gün yapman daha sağlıklı bilgi olur. Tabiki geç döllenme sonucu adet olup hamile de kaldığını öğrenen çok. Test için erken bence sizin 😉
Cevabiniz icin çok teşekkür ederim spiral vardi cikarinca ovulasyon ile takip yaptim pik gününü degerlendirdik ertesi gun catlama oldu suan 10. Gun adet olmazsam 7 günüm daha var sonucu ogrenmek için bu bilgiyi öğrenmem çok iyi oldu teşekkürler tekrardan :)

Günaydın Kızlarr,
Bugün listemiz epey kalabalık inşallah geri dönüşlerimizde hamile haberlerimizde bu kadar çok olur. Bu arada bugün bat olup hamile olan arkadaşlar var aramızda onları tebrik ediyorum en kısa zamanda soru cevap yapmalarını bekliyorum :)

@Derin1111

10.02.202128--2 YIL-

Z Zeynepguness

10.02.202131Folbiol2 AY-:anneadayı:

@Minnospapatya

10.02.202126Laboquick7 AY-

@Minikfaremmm

10.02.2021292 AYDüşük Amh

@nismiray34

10.02.202127Laboquick2 AY

@Selisay

10.02.202122FolbiolMiratech2 AY-:anneadayı:

Bismilhayrun Bismilhayrun

10.02.202123--7 AY-

@Lilalyak

10.02.202128--2 AY-

@Hiresa

10.02.202125FolikasitLaboquick5 AY-
Ben test yaptım canım şuanda negatif gibi duruyor. Bir kaç güne gelmezse kırmızılar tekrar edeceğim inşaallah

Çok teşekkür ederim kizima hamile kaldigimda gec döllenme falan olmamıştı o yuzden kafam karisti 2. Gebeligi istiyoruz oda bu sefer böyle olunca bu ay olmayacak gozuyle baktim gecen ay spiral cikarttim bu ay ilk defa deniyoruz spiralden sonra gebe kalamayanlarda varmis o da kafami karıştırdı hayirlisi olsun artık çok teşekkür ederim cevabin icin
Rica ederim. Ya nasipte olunca spiralle hamile kalanlar var öyle düşünmeyin Allah hayırlısını nasip etsin sizede 🙏

Cevabiniz icin çok teşekkür ederim spiral vardi cikarinca ovulasyon ile takip yaptim pik gününü degerlendirdik ertesi gun catlama oldu suan 10. Gun adet olmazsam 7 günüm daha var sonucu ogrenmek için bu bilgiyi öğrenmem çok iyi oldu teşekkürler tekrardan :)
Ne demek 😇bende ovulasyon testi aldığım abladan öğrenmiştim ❤️İnşallahhhhhh güzel haberini alırız 🙏

Benim bir heterozigot bir homozigot var. Ben ilk gebeliğimde bebeğimin kalbi durduğu için kaybettim. Bazı doktorlar etkisi olmadığını söylüyor evet ama kalbinin durma sebebi pıhtılaşma olabilirmiş bebeğe giden damar tıkandığı için bebek beslenemiyor çünkü. Kalbi çok zayıf attı önce ve sonra durdu 8 haftalıkken kürtaj oldum ben
Doktorlar bu ilk düşükleri kimisi ciddiye almıyor bana ilk gebeliklerde olur filanlar falanlar dediler. Benimde 8 haftalıkken kalbi durdu 😒gelişmedi yani.hatta bir hafta geriden geliyormuş hamileliğim. Sizin dediğiniz gibi ailemde pıhtılaşma sorunu var dedim bende o olmasın gideyim genetik test yaptırayım bu seferde genetik testi k. Doğum doktorum istemesi gerekmiş kafasına göre yapamazmış 🙈kağıt yazdı yolladı beni. Eger öyle birşey olursa kadın doğum anlar istermiş güya. Şuan aklımda tek bu pıhtılaşma testi kaldı. Sizden merak ettiğim özelde mi yaptırıyorsunuz testlerinizi? Devlet bunu istese yapar ama taş koyuyor direk 🤔tek yaptırmadığım bu kaldı yapsam aklımda soru işareti kalmazdı.

Bende nisanda 31 olacam bende diyorum tekim bunları düşünen 😀korkma tek değilsin bende de yok ve eminsizlik içindeyim
yaaa iyi bari valla çok zor bir karar bütün hayatını etkileyecek. çok çok istiyorum ama bir yanımda hep acaba diyor işte allah hayırlısıı versin ne diyelim inşallah tez zamanda olur ama yinede😂

Bende nisanda 31 olacam 😂bende diyorum tekim bunları düşünen 😀korkma tek değilsin bende de yok ve eminsizlik içindeyim
O kararsızlık herkeste oluyor kızlar çok istiyordum ben kızımı hamile olduğumu öğrendim eczanede iğnelerimi alıyoruz aklımda a cabalar oluşmuştu kendimden utanmıştım ama çok normalmiş insanın tedirgin olup korkması 🙈 su soğuk ama girince alışıyorsun gibi düşünün 😂

X