Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
O zaman hoş gelmişsin Karadenize😍Biraz uzak şuan bana küçük bir yer olması lazım orası Artvin hiç gelmedim😇 rizede doktor ne yapacak peki size hangi aşamadasınz?
Evet çok küçük hem de ,betahcg ve kan değerlerimi istedi yolladım haftaya muayeneye gideceğim 🥰

Merhaba olumsuz şeyler düşünerek kendinizi ve bebişi strese sokmayın 🥰🥰 dış gebelikte çok daha hızlı ve düzensiz bir artış oluyor. Allah'ın izniyle inşallah sağlıklı bir gebeliktir olumsuz düşünmeyin, regliniz kaç gün gecikti
Merhaba canım stres olmamaya çalışıyorum ama düşünmeden de edemiyorum çok fazla bilgi kirliliği var çünkü benim bat 1 şubattı canım 2 şubatta 111 çıkmıştı dun 732 çıktı değerim perşembe ultrasona bakılacak

Bugün doktora göründü m beta hcg 969 gözüktü.
4 haftalık olduğunu söyledi 2 mm çapında da bi kese göründü. Bakalım haftaya daha da netlesecektir herhalde
Keseye nasıl baktılar canım karından mi vajinal muayenede mi vajinal tehlikeli diyorlar da ben de perşembe gideceğim fikir edinmek istedim

Keseye nasıl baktılar canım karından mi vajinal muayenede mi vajinal tehlikeli diyorlar da ben de perşembe gideceğim fikir edinmek istedim
Keseye göbeğime jel sürüp ultrasonda bakti canim. Baya bi uğraştı bulmak için zaten 4 hafta cok kisa bir zaman görünmesi için de diye belirtirken bir anda çıkıverdi karşımıza.

Merhabalar,

2019 kaybımız olunca biizm genetik testler yaptırmıştk. Bende çok ufak bir pıhtılaşma çıkmıştı genetikte yaptırğım testlerde. Dr. gerek yok dedi hamile kalırsan doktorun verir dedi. ama ben yine de kulanıyorum faydası var zararı yok sonuçta Coraspin. İnşallah daha uzun sürmez bu isteğiniz benim 3 yıl oldu. Şimdi aşılama tedavisine başlıyoruz. İlk kez yaptıracağım. Hiç bir sıkıntımız yokken olmuyor.Yani bilmiyorum aşılamayı deniyoruz ama hayırlısı ihtimal düşük diyorlar aşılama için ama hiç birşey yapmamaktan iyidir. Şansımızı deneyeceğiz. Sizin neden olmuyor, var mı bir sebebi ?
Anladım çok geçmiş olsun. Ben de sizin gibi faydası olur diye düşünüyorum corasprin alıyorum ama yumurtlama gününden sonra her gün almamaya başladım. Benim de bir sorunum yok görünüyor hormon sonuçlarım iyi çıktı. Ama TSH yüksekti benim bu ay düzene girdi çok şükür.Eşimin sperm sayısı biraz az ama olamayacak kadar az değil dedi doktor. Bakalım bekliyoruz hayırlısı olsun inşallah.

Siz gebeliği ne zaman öğrendiniz? Belirtileriniz nelerdi ? Ovu testi yaptinz mi?
Benim beklenen adt tarihim 6 şubattı ama ben 2 gun boyunca göğüslerde hassasiyet ve dolgunlasma hissettim ki regl dönemimde de pek yaşamam bunu. Biraz şüphelendim aynı gün test yaptim 2 çizgiyi cok net gordum ertesi gün emin olmak için yine yaptim yine pozitifti. Bugun de beta hcg ye bakılsın istedim o da yuksek çıkınca biraz daha emin oldum sayılır. Tabi biraz tedirginim hala 1 kimyasal düşük yaşamıştım.
Birde hafif kasık ağrısı ve felaket bir gaz sıkışması yaşıyorum doktor normal olduğunu söyledi. Kanda pıhtılaşma da var bende bakalim bebeğin kalp sesini ne zaman duyarsak iğneye de başlayacakmışım. Ayrıca ovulasyon testi hic kullanmadım canim öylesine denedik bu ay hic hesap dahi etmedik nasip oldu . Darısı tüm isteyen anne adaylarının başına insallah

Bugün doktora göründü m beta hcg 969 gözüktü.
4 haftalık olduğunu söyledi 2 mm çapında da bi kese göründü. Bakalım haftaya daha da netlesecektir herhalde
kııız ne kadar güzel bi değer maşallah tebrik ederim canım :) Sende sorularımızı cevaplar mısın ilk sayfadaki soru-cevap a ekleyeyim senide :)

X