Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Rabbim hepimize sağlıklı, hayırlı evlatlar versin canım, bende 3 yıllık evliyim 3 kez kimyasal 4.de bebek oluşmadığı için zorunlu kürtaj ve son olarak da 9 aylık kızımı kordon dolanması nedeniyle 3 ay önce kaybettim, sezeryanla ölü doğum yaptım, tam 5 gebelik ah neler çektim.. Tam herşey yolunda, beşiği, herşeyi hazırken çok büyük bir acı yaşadım.. Bu yara kapanmaz ama işte insan yine de umut ediyor bizde korunmuyoruz bakalım herşey kısmet, RABBİM kimsenin kucağını boş bırakmasın, benimle birlikte herkese dua ediyorum 🤲
Amin inşallah... Ayy okurken içim kötü oldu yaa 🙈çok kötü oldum Rabbim yokluğuyla sınamasın hele ki verip evlad acısı yaşatmasın çok ama çooook kötü sizlerinde çok yardımcısı olsun dilerim ❤️ nasip olmazsa olmuyor birşey ilk nasip olacak 🙏

Kizlar her kasik agrisi gebelik belirtisi degilse enfeksiyon anlamina gelmiyormus , endiselenmeyin yumurta catladiktan sonra sivi salinimi oluyor ve yer degistirdigi icin batmalar oluyormus
Hıı olabilir benim ağrım filan kalmadı geçti gitti hafif şişlik var şuan sadece dün gece ki ben yok o kasık ağrısı uçtu gitti. Bu sizin dediğiniz bana çok mantıklı geldi ovulasyon geçen gece pik olmuştu dün gecede çatlamış ❤️inşlh güzel şeyler olur 😍

😂😂 Geçen ay benim adete kadar bütün belirtiler ortaya çıktı düşünmekten oluyor hepsi bende enfeksiyon var diye düşündüm adet bitimi tahlil yaptırdım muayene oldum şükür bir şey çıkmadı 🙏 yani her şey psikolojik
Doktor antibiyotik verdi bide bana tahlil yapmadan varsa ihtimaline karşı antibiyotik ağrıtıyor olabilir mi diyorum sonra acaba döllenme oldu hemen tutundu mu diyorum sanki doğaüstü bebek doğurcam 2 günde tutunup hormonları değiştirecek bi bebek eğer öyleyse 1 aylıkken dişi çıkar benimkinin bu hızla 🤣🤣🤣

Hıı olabilir benim ağrım filan kalmadı geçti gitti hafif şişlik var şuan sadece dün gece ki ben yok o kasık ağrısı uçtu gitti. Bu sizin dediğiniz bana çok mantıklı geldi ovulasyon geçen gece pik olmuştu dün gecede çatlamış ❤️inşlh güzel şeyler olur 😍
Bende de oluyordu ve es zamanli hep kontroller yapildi hic bir zaman enfeksiyon cikmadi , yumurta catladiktan sonra olusan sivilar dolan mi o tarz biseyler sebebiyle batmalar siskinlikler olabiliyormus insallah icinizi rahat tutun ve onsallah gebelik belirtisidir❤️

Bat 3 Şubat 2021, yaş 29, 3. ay deneme yapıyoruz. İlk kez ovülasyon testiyle takip ediyorum pko ve adet düzensizliği var var o yüzden soğan kürüne de başladım. Hepimiz için hayırlısı olsun. Beni de ekleyebilirsin 💜

Merhaba arkadaslar. Ben pko sorunumdan dolayi cok zor adet goren birisiyim. Yurt disinda yasiyorum internetten arastirip pko icin iyi geldigini okudugum bir ilaci temin ettim ve kullandim. Ayni zamanda ovulasyon testleriyle de surekli yurmurtlama takibi yaptim ve sonuc bu cuma yani 5 subatta peak oldu ben cok sasirdim cunku normalde aylarca adet olmam yumrutlamam ilac cozum oldu bana. Neyse denedik iki gun bakalim sonuc ne olacak bekliyorum. Herkese duaciyim. Ikinci bebis icin cabaliyoruz ilkindeki kadar sitresli degilim ama hevesliyim insallah bu ay hemen guzel haber alirim ve alirsiniz 🥰

bende cnm birkaç gün daha bekle regl gelmezse kan ver.. çok da bekleme...

evet cnm yumurtlama olmuş bugün çatlamış, bak bir önceki günden daha açık resminde
Ben aralıkta yapmıştım yumurtalıklarım ve belim çok fena ağrıdı.. bıraktım.. hem doktor balla çörekle olacak şey değil demişti bu...

İnşallahhh canımmm o mutlu hbaeri alsam davul çalacam evde :)))))
neden olmazmış acaba çörekotu peygamber efendimizin ölümden başka herşeye çare dediği yıyecek değilmi, yada o kadar profesör yada alternatif tıpçılar hobi olarak mı yapıyorlar bu işi.Bence onun gibi dr lar kendi işlerine baksın bilmedikleri konularda yorum yapmasınlar.Bazılarında o kadar ego varki şaşırıyorum bal da aynı şekilde birçok hastalığa çare yumurtada geliştiriyor.

neden olmazmış acaba çörekotu peygamber efendimizin ölümden başka herşeye çare dediği yıyecek değilmi, yada o kadar profesör yada alternatif tıpçılar hobi olarak mı yapıyorlar bu işi.Bence onun gibi dr lar kendi işlerine baksın bilmedikleri konularda yorum yapmasınlar.Bazılarında o kadar ego varki şaşırıyorum bal da aynı şekilde birçok hastalığa çare yumurtada geliştiriyor.
Ya ben her gun bal tuketiyorum ama yumurtam 18. -19.gunde gelisti ilk baslarda 13.gundeydi uzamaya basladi bazen dusunuyorum acaba etkili mi diye ama boyle kür falan duyunca da daha cok etkili olmasi lazim diyorum🙄 saglik calisanlarinada saygim sonsuz fakat bazen yetersiz bilgi ile geri gonderiyorlar 🙄 valla buyuklerimizin zamaninda koyde balı bile gorememisler kuru ekmek yedikleri zaman bile olmus cocuklari bizim kusaklarda hormon bilmem ne olan bize oldu🤭

Ya ben her gun bal tuketiyorum ama yumurtam 18. -19.gunde gelisti ilk baslarda 13.gundeydi uzamaya basladi bazen dusunuyorum acaba etkili mi diye ama boyle kür falan duyunca da daha cok etkili olmasi lazim diyorum🙄 saglik calisanlarinada saygim sonsuz fakat bazen yetersiz bilgi ile geri gonderiyorlar 🙄 valla buyuklerimizin zamaninda koyde balı bile gorememisler kuru ekmek yedikleri zaman bile olmus cocuklari bizim kusaklarda hormon bilmem ne olan bize oldu🤭
Bende çok büyük saygı duyarım, yani canlar emanet onlara önümüzde biri ihtiyaç duysa acil olarak iğne bile yapamayız.Ama bazıları o kadar edepsiz o kadar kötü kalpli ki insan olmakla alakalı aslında, ama şaşmamak lazım her yerin iyiside kötüsünde var.Ama Allah hiç birşeyi sebepsiz yaratmaz sadece kendi alanlarının dışında bu kadar net konuşmaları değil.

Bende de oluyordu ve es zamanli hep kontroller yapildi hic bir zaman enfeksiyon cikmadi , yumurta catladiktan sonra olusan sivilar dolan mi o tarz biseyler sebebiyle batmalar siskinlikler olabiliyormus insallah icinizi rahat tutun ve onsallah gebelik belirtisidir❤️
İnşallah yaradan ne eylerse güzel eyler hepimiz için ne olacaksa güzel eylesin dilerim 😇çok teşekkür ederim bu bilgi kulağımda küpe olsun bilmediğim mantıklı birşey daha öğrendim. 😊🐣

Kızlar merhaba bende 5 aydır gebelik istiyorum ama henüz olmadı 🥺 prolaktinim çok az yüksek, progesteronum düşük çıkıyordu en son ilaçla normale döndermiştik ki 2 hafta önce sağlık sorunumdan dolayı acil burun ameliyatı oldum acaba anestezi hormonları etkiliyormu bilginiz var mı?

Ocak ayi olmadi belki subat ayi hamiş kaliriz insallah benimde adetimin bitmesini bugun 10. Gunu adet bitimi ve iki gun snra iliski oldu ✔️ Bugu oculasyon takibine baslicam ocak ayı gec yumurtlama yakaladim arkasi adet olmustum insallah bu ay mucizeyi yasarım 🖤

Alıntı

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 16 Şubat
2-Kaç yaşındasınız? 26
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? Folik Asit
4- Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? 5 ay
5- Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? Hayır

Elisa testiniz pozitif mi cikti anlamadim
Bana yapılan test bu suan korkulcak birsey yok dedi ama daha önceden yapılsaydı ıyı olurdu tabi 4. Doktor ıstedı benımde haberım yok bu yüksek için değer hamılelık suresınce olmaması gereken bır degermış bilginiz olsun zaten bınu gecırmeyen yoktur dedı doktor

Eklentiler

• AC3FD490-B563-471C-BD2A-CD98B331C647.jpeg
    AC3FD490-B563-471C-BD2A-CD98B331C647.jpeg
    108,2 KB · Görüntüleme: 78
Bana yapılan test bu suan korkulcak birsey yok dedi ama daha önceden yapılsaydı ıyı olurdu tabi 4. Doktor ıstedı benımde haberım yok bu yüksek için değer hamılelık suresınce olmaması gereken bır degermış bilginiz olsun zaten bınu gecırmeyen yoktur dedı doktor
Gercekten dr bulmak cok onemli. Her dr tum ihtimalleri dusunmuyor malesef. Insallah bu defa size yardimci olacak dru bulmussunuzdur en kisa surede cozum bulunur ve bebeginize kavusursunuz

Valla bu ay klomen kullanama rağmen doktorum yumurta gelişmemiş diye bidaki ay’a artık diyerek klomenin dozunu artırdı gönderdi. Ve ben deli gibi ağladım o gün bi ben bi Allah bilir o caresizliğimi çünkü hiç yumurtlama gördüğümü bilmem hamilelik düşündüğümden bu yana. Umudum bitmişti bu ay için. Ama ben bi taraftan yinede ovulasyon testiyle takip ediyordum nolur nolmaz diye. Cumartesi günü pik’e yakın veya pik diyebilceğim bi koyuluk gördüm dün silikleşmeye başladı. Ve pes etmicem o yumurta gelişmesi için ne gerekiyosa yaparım diye kendimi bal tarçın çörek otuna verdim. Sanırım bu karışım bi mucize, hiç değilse benim için 😍🥰

Günaydın arkadaşlar ben kırmızıları gördüm yeni bat 7 Mart . Allah isteyen herkese nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın
Canım günaydın inşallah bu ay denersin birde rabbim büyük 😇
Gercekten dr bulmak cok onemli. Her dr tum ihtimalleri dusunmuyor malesef. Insallah bu defa size yardimci olacak dru bulmussunuzdur en kisa surede cozum bulunur ve bebeginize kavusursunuz
amin inş.rabbim herkese nasip etsin

X