Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bir de diğer aylardan farklı olarak D vitamini kullanmaya başladım. Bende D vitamini eksikliği vardı ama önemsemiyordum. Birkaç yerde gebeliğe de engel olduğunu duydum geçen ay reglden sonra almaya başladım. Bilmiyorum etkisi olmuş mudur? Bir de ters rahim pozisyonu
D vitamini eksikliği engel oluyor buna eminim. Bende ilaç alıyorum mesela ovulasyon testinde pik ilk defa bu ay gördüm yumurtamın gelişmesini çatlamasına engelliyormuş. Ben bu ay çok umutluyum pik gördüm yumurtam da çatladı.😊İyi ki kullandım ilaçları diyorum şuan bende önemsemezdim d vitamini eksikliğini 🤔

İşte bende senin gibi yaşadım düşük gelişmedi Mesele çoçuk olmasından çok durmaması da önemli konu. Sen ve ben gibiler şöyle diyeyim 3 gün de geçse doktora gitmesi mantıklı tekrar gelişmeyip atıyor olblrz o sebeble sakin kalıp beklerken vucudumuzda olanları takip etmemiz de gerekli. Bende bekleyeyim sakin olayım filan derdim ama şuan düşündüm sürekli değil o arada geçen 3 veya 4 gün durumu gebelik sonlanması olblr kimyasal ama bunun kimyasal olduğunu da bilmezsek eğer ayrıntıyı kaçırmış olblrz. Bu kanıya vardım bilmem size göre ne kadar doğru düşüncem 🤔
Ben şu an coraspin kullanıyorum kan pıhtılaşması var bende 🤦‍♀️ kızımdan önce bir düşüğüm olmuştu o zaman öğrendik kızım oldu sonra. Daha sonra ikinci bebeği istediğimizde tekrar düşük oldu sanırım ilacı eksik kullandım hamilelikte önce de coraspin kullanmam gerekiyor bir de son kromozomal bozukluk tan sonra genetik test yaptırdık bende folik asit yetmemesine bağlı kan pıhtılaşması da çıktı eksik kalıyormuş malesef🤷‍♀️ Dr coraspin ve folik aside önce başlattı adet geçti diyelim hemen test yapmasam bile coraspin in yeteceğini söyledi o yüzden beklicem diyebiliyorum 🥺

İşte idrarda yanma vardı fitil kulkandım oyüzden test yapma iktiyacıda duymadım pzts dr gitcem bakalım bu ay hep yanma vardı
Anladım ondan enfeksiyon varsa onu hallet bir ay geç olsun için temizlensin bu ay yaparsın doktorun olası birşey demezse canım 😊o yanma iğrenç birşey uzak olsun ilk evlendiğimde yaşamıştım onu 😀biber gibi yandı kaşıntı da ayrı cabası 🙈

Kızlar bu ay testi pozitif cıkanlar cvp verebilir mi
Yumurtlamadan itibaren gögüs ağrısı başladı bende bata 4-5 gün var ve agrı eskisi gibi değil sanki azaldı gibi sizde nasıl oldu azalınca acaba adet mi olcam diye korku basladı göğüs ağrısı durumunuzu yazarmısınız

Ben şu an coraspin kullanıyorum kan pıhtılaşması var bende 🤦‍♀️ kızımdan önce bir düşüğüm olmuştu o zaman öğrendik kızım oldu sonra. Daha sonra ikinci bebeği istediğimizde tekrar düşük oldu sanırım ilacı eksik kullandım hamilelikte önce de coraspin kullanmam gerekiyor bir de son kromozomal bozukluk tan sonra genetik test yaptırdık bende folik asit yetmemesine bağlı kan pıhtılaşması da çıktı eksik kalıyormuş malesef🤷‍♀️ Dr coraspin ve folik aside önce başlattı adet geçti diyelim hemen test yapmasam bile coraspin in yeteceğini söyledi o yüzden beklicem diyebiliyorum 🥺
Ben herşeyi yaptırdım her testi bu pihtilaşma testimi yaptıramadım doktorum istemesi lazımmış o da böyle birşeyi gerek duymadı. Neden pıhtılaşma yapmak istiyorum derseniz benim babam da bu hastalık var kansızlık da var bende böyle birşey sebeb olblr belki diye düşünerek istedim ama lakin doktor yapmadı bu istedi kadın doğum istemesi lazımmış. Şimdi ise denemelerim bitsin gidecem doktora o ne yapar bilmem. Zaten iğne kullanıyorum kansızlık için d vitaminim eksik ona ayrı ilaç bakalım ne olacak 😊

Ben herşeyi yaptırdım her testi bu pihtilaşma testimi yaptıramadım doktorum istemesi lazımmış o da böyle birşeyi gerek duymadı. Neden pıhtılaşma yapmak istiyorum derseniz benim babam da bu hastalık var kansızlık da var bende böyle birşey sebeb olblr belki diye düşünerek istedim ama lakin doktor yapmadı bu istedi kadın doğum istemesi lazımmış. Şimdi ise denemelerim bitsin gidecem doktora o ne yapar bilmem. Zaten iğne kullanıyorum kansızlık için d vitaminim eksik ona ayrı ilaç bakalım ne olacak 😊
Ben ilk düşükte Dr um sağolsun böyle bir şey olabilir çok oluyor dedi özel lab da yaptırdım ama o sınırlı bilgi veriyormuş 🤷‍♀️ sonra tekrar başıma böyle şeyler gelince şehir hastanesinde düşüğü yaptırdılar 13 haftalık tı orada genetik bölümüne gittim başıma gelenleri anlattım hem bana hem eşime testler yaptılar Dr da sağolsun iyi biriydi denk geldi bir araştırın derim ama umarım yinede ihtiyacınız kalmaz 🙏

Kızlar bata 3-4 günüm var bebeğimi uyuttum yanına uzandım kasık ağrısı baya şiddetli bakalım.. kırmızılara mı işaret yoksa hayırlı habermi bilemiyorum

hangi genlerinizde acaba pihtilasma?benim 2 dusugum 5.ve 8.haftlarda.mthfr a1298 ve faktor 13 te sorun cikti.doktorum folik asit onemli dedi.ayrica erken dusklerde bu genlerin onemi yok dedi

Ben ilk düşükte Dr um sağolsun böyle bir şey olabilir çok oluyor dedi özel lab da yaptırdım ama o sınırlı bilgi veriyormuş 🤷‍♀️ sonra tekrar başıma böyle şeyler gelince şehir hastanesinde düşüğü yaptırdılar 13 haftalık tı orada genetik bölümüne gittim başıma gelenleri anlattım hem bana hem eşime testler yaptılar Dr da sağolsun iyi biriydi denk geldi bir araştırın derim ama umarım yinede ihtiyacınız kalmaz 🙏
Doktoruma bahsedicem. Şimdi düşük patolojiye gidiyor o gelen sonuca göre hareket ediyorlar sanırsam gerek görmemeleri ondan 🤔hayırlısı bakalım ne olur ama içimde ilk defa kocaman bir umut var sebebsiz 😇olursa çok mutlu olacam ya.

Bir de diğer aylardan farklı olarak D vitamini kullanmaya başladım. Bende D vitamini eksikliği vardı ama önemsemiyordum. Birkaç yerde gebeliğe de engel olduğunu duydum geçen ay reglden sonra almaya başladım. Bilmiyorum etkisi olmuş mudur? Bir de ters rahim pozisyonu
Bende 2 aydır kullanıyorum d vitamini 👍 ve bu ay bende ters Rahmi pozisyonu ile denedim 🤭 bakalım nasip inşallah tutmuştur kuzum

Canim

tamamen sans olmakla birlikte ben catlama dan itibaren 11. Gun silik cizgiyi gormustm. En erken yarin veya 15. Gun cikar diye dusunuyrm. Eger gec dollenme yoksa...
Bence de canım bu gün saydım 9 Muş hatta çatlamadan sonra erken yaptım sanırım 28-29 pikti 30 çatladı

Böyle olunca geç döllenme mi oluyor takvim yöntemi erken gösteriyordu ama ovulasyon testi ile bu tarihler pik oldu

Doktoruma bahsedicem. Şimdi düşük patolojiye gidiyor o gelen sonuca göre hareket ediyorlar sanırsam gerek görmemeleri ondan 🤔hayırlısı bakalım ne olur ama içimde ilk defa kocaman bir umut var sebebsiz 😇olursa çok mutlu olacam ya.
8 yıldır yeni öğrendiğim bir durum daha var patoloji ye değil genetipe gitmesi gerekiyor bir sorun olup olmadığını bilmek için son kaybıma kadar bilmiyordum malesef onu da hem tıbbi genetik hemde perinatolog söyledi bana 🤦‍♀️ umarım güzel haberler alırsın MUCİZELER seninle olur 🙏🙏

hangi genlerinizde acaba pihtilasma?benim 2 dusugum 5.ve 8.haftlarda.mthfr a1298 ve faktor 13 te sorun cikti.doktorum folik asit onemli dedi.ayrica erken dusklerde bu genlerin onemi yok dedi
Ekledim canım bende önemli dedi seninki ile farklı sanırım 2 düşüğüm 6. Haftada oldu daha doğrusu gelişemedi 5. Haftada kaldılar birisi de bunlardan bağımsız kromozomal bozukluk onunla ilgili de bir sorun yok her kadının başına gelebilecek bir durum sende de olmuş dedi 🤦‍♀️🥺

Eklentiler

• Screenshot_20210207_135810.jpg
    Screenshot_20210207_135810.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20210207_135737.jpg
    Screenshot_20210207_135737.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20210207_135712.jpg
    Screenshot_20210207_135712.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 43
Dis gebelik demisse dis gebelimtede beta hcg artar kimyasalda tersi dusus yasanir dis gebelikte batma hissi cok olur
Batma hissi vardı sol tarafımda ama 3 gündür yok çok nadir oluyor eczacı bi tanıdığım da dış gebelik olsa ağrıdan duramazsın demişti inşallah yoluna girer her sey

Günaydın arkadaşlar.. Bir kaç gün önce koyu ovulasyon testimi eklemiştim ve acaba hamile miyim hislerim çok farklı demiştim. Ve sanırım hamileyim😊 Bat 11 ya da 12 Şubat. Sabah dayanamadım laboquick normal kaset test yaptım. 1 dakikada çıktı.Öyle heyecanlandım ki çift çizgiyi 8 yıl sonra tekrar görmek🙏 İnşallah sağlıklı ilerler ve isteyen herkese Allahım sağlıklı bir şekilde nasip eder🙏
Tebrik ederim .Sağlıkla ilerlesin inşallah.Darisi biz bekleyenlerin başına 😍😍

8 yıldır yeni öğrendiğim bir durum daha var patoloji ye değil genetipe gitmesi gerekiyor bir sorun olup olmadığını bilmek için son kaybıma kadar bilmiyordum malesef onu da hem tıbbi genetik hemde perinatolog söyledi bana 🤦‍♀️ umarım güzel haberler alırsın MUCİZELER seninle olur 🙏🙏
Düşükten alınanı yollamışlardı. Benden dahalık sonradan bişey almadılar almıyorlar doktorum istemezse benim direk genetiğe gitmem olmuyor çünkü onlar jinekolog isteyecek bizden diyor gerekli görse isterdi kafana göre gelemezsin dedi bana. O testi yapıp şimdi para vermem de olmazmış inanabiliyor musun bunu istemek hakkım değil yani. Valla mucize olsun da şu işlerden kurtulalım diliyorum valla bazen yorucu sıkıcı anlamıyorlar insanı.

Dış gebelik tanısı muayene ile birlikte yapılan ultrason ile konur. Beta-hCG ölçümü önemli. Genellikle beta-hCG seviyesi beklenenden az olur. Ayrıca progestron seviyesinin düşük olması gebeliğin normal olmadığını gösterir sonuclar kisminda 1 4 haftalik refans araligi var alt alta yazili haftani hesaplayip beta hcg bak normalden daha az yukseliyorsa araliginda oldugundan daha dusukse dis gebelik olabilir suda var tarihi oynama olup gec dollenip bekledigin tarihten geri haftada kalmis olabilir ama doktorun direk dis gebelik stres koymak yerine izlenimde kalalim demesini beklerdim baska doktora gorun
Sat 5 ocak canım bat 1 şubattı 16-20 ocak arası hamile kaldigimi düşünüyorum deger aralığına bakayım dediğin gibi doktor bu bilgilerin hic birini sormadan dış gebelik dedi bana gerçekten özel hastanede daha iyi olur sanıyoruz paraya kiyip gidiyoruz ama çok boş gerçekten asla düşünmüyorlar öyle çok üzüldüm ki kaç gündür

X