Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar adet oncesi hep sivilcelerim. Yine çıkmış. Adet gelecek diye uzuldum acaba gebelik de varsa değişen hormonlar sivilce yapar mı ortak belirtileri mi bu bilen var mi
Canım ben ilk hamileligimde aşırı sivilcelenmistim.Adet belirtilerinin hepsini yaşadım .Hatta adet olucam diye test de yapmadım .Çok geç öğrendim .Birebir aynıydı ..

Çok sevindim senin adına darısı başıma inşallah benimde öyledir canım 😊benim daha çok var 14 subat ama ovulasyondan beri aynı diyorsun benim de öyle 😊 peki kanaman tam olarak ne zaman oldu
dun oldu adetten 5 gun once.ben hep ovulasyonum uzadi die dusunuyodum.ovulasyon gunlerimde benim agrili akintili gecer ama 3 gun falan surer bu gecmeyince dedim tekrar mi yumurtluyorum acaba.goguslerime dokunamiodum. dün de iste karin agrisi lekelenme yasamistim daha once enfeksiyon gecirmistim ayni boyle kanamayla dedim gec kalmayım enfeksiyon artmasin die acile gittik.idrarda da kanda da enfeksoyon cikmayinca o zaman suphelendik :) benim daha once 2 dusugum oldugundan persembe tekrar bakalim dedi doktor.onu bekliorum ins. bu sefer saglikli olucak:)

Arkadaşım allah en kısa zamanda nasip eder inşallah. 17. Ay oldu bekliyoruz ve hiç bir sorun yok çok şükür. Şimdi sana çikolata kisti ile şunu söylemek istiyorum. Benim ablamda 8cm çikolata kisti vardı ve ona rağmen gebe kaldı gebeliği boyunca da kisti durdu doğumda aldılar. Benim de 5 cm çikolata kistim vardı. Clife macun kullandım ve o macun sayesinde kistimin gittiğini düşünüyorum. İnstagramda clife yaz çıkar sayfa whatsap numaraları var görüşüp temin edebilirsin zaten gebelik için de çok faydalı bir macun. onun dışında da zaten kilo için vs atman gereken adımı atmışsın. Eşim keçiboynuzu pekmezi kullanıyor tavsiye ederim en azımdan zararı olmayan birşey. Çakşır suyu aldım bende ama eşim içemedi tadı çok kötü diye bu ay ısrar edeceğim içsin diye. masajı da burda duydum bende ilk defa bu ay deneyeceğim inşallah faydasını alırız.
Canım merhaba bende eşime başlattım keçiboynuzu pekmezini çakşır suyu dediğiniz bi ottan elde ediliyor değil mi biri daha yazmıştı burdan bende alsam acaba faydası olur mu ki bide ne aralıklarla içilecek

dun oldu adetten 5 gun once.ben hep ovulasyonum uzadi die dusunuyodum.ovulasyon gunlerimde benim agrili akintili gecer ama 3 gun falan surer bu gecmeyince dedim tekrar mi yumurtluyorum acaba.goguslerime dokunamiodum. dün de iste karin agrisi lekelenme yasamistim daha once enfeksiyon gecirmistim ayni boyle kanamayla dedim gec kalmayım enfeksiyon artmasin die acile gittik.idrarda da kanda da enfeksoyon cikmayinca o zaman suphelendik :) benim daha once 2 dusugum oldugundan persembe tekrar bakalim dedi doktor.onu bekliorum ins. bu sefer saglikli olucak:)
İnşallah Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım 😊 inşallah çok güzel sağlıklı bir hamilelik geçirirsin ve kucağına alırsın yavrunu. Çok teşekkür ederim cevaplarin için Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 😊🙏

kızlar benimde reglim 8 gün geçti en son 27 aralıkta regl oldum ama yumurta çatlamasını 21 ocakta gördüm yumurta çatladıktan kaç gün sonra regl olunması lazım 8 aydır deniyoruz fakat henüz gebelik oluşmadı malesef test yapmaya korkuyorum resmen
Çatlamanın üstünden 14 gün geçmiş şuan zaten gebelik varsa çıkar canım bence test yap yumurta çatladıktan sonra 14 15 gün içinde adet olursun

Kızlar bende artık beklemeye çekiliyorum bat günüme kadar yumurtlamamı da çatlamamı da gördüm ve değerlendirdim 🙏 inşallah rabbim isteyen herkese nasip eder topikte müjdeli haber veren bütün güzel anneleri tek tek tebrik ediyorum maşallah size 🧿 geri kalan güzel anne adaylarına da Allah nasip eder inşallah ❤️ hamişler dua edin bizlere ❤️

Eklentiler

• IMG_20210203_100948.jpg
    IMG_20210203_100948.jpg
    38,7 KB · Görüntüleme: 59
kızlar benimde reglim 8 gün geçti en son 27 aralıkta regl oldum ama yumurta çatlamasını 21 ocakta gördüm yumurta çatladıktan kaç gün sonra regl olunması lazım 8 aydır deniyoruz fakat henüz gebelik oluşmadı malesef test yapmaya korkuyorum resmen
17 gun diye biliyorum ama tabiki degiskenlik gosteriyor da olabilir.

Kızlar bna yardim edin😔 korunmayi bıraktım 6 ay oldu tekrar hamile kalamıyorum bugün biraz daha lekelenme içinde akintim var doktora gitmiştim 2 ay önce herhangi bi problem olmadığını hamile kalmaya müsait oldugumu söyledi ama şimdi neden olmuyor 😭😭 bat 7 şubat dünden beri belirli saatler de leke geliyor adet olcam galiba ne tür bi yol izlemem gerekiyor bna akıl verin nolur ne yapcam bilemiyormbu arada 75 kiloym kilolu olduğum için mi olmuyor 😭😭😭😭😭

Kızlar bna yardim edin😔 korunmayi bıraktım 6 ay oldu tekrar hamile kalamıyorum bugün biraz daha lekelenme içinde akintim var doktora gitmiştim 2 ay önce herhangi bi problem olmadığını hamile kalmaya müsait oldugumu söyledi ama şimdi neden olmuyor 😭😭 bat 7 şubat dünden beri belirli saatler de leke geliyor adet olcam galiba ne tür bi yol izlemem gerekiyor bna akıl verin nolur ne yapcam bilemiyormbu arada 75 kiloym kilolu olduğum için mi olmuyor 😭😭😭😭😭
Kuzum hiç üzülme öncelikle stres yapmaman gerekiyor yıllarca bir sorun olmadığı halde hamile kalamayanlar var altı ay kısa bir süre inşallah olur merak etme. Öncelikle ovulasyon testi al ve adet bitiminde hemen başla yumurtlamanı gördüğün gün ve arkasında ki üç gün mutlaka degerlendir eşinle ve çatlamanı görene kadar testi yap en önemlisi kafana takma bak gör nasıl oluyor 😘

canim ben de 75 tim rahim temiz denmisti biraz kilo verdim suan 69 lardayim.sizin gibi lekeli akintim oldu dun.hemen acile gittim enfeksiyonsa hemen ilaca baslamak istedim bat 7 subatti ama testlerim temiz cikti hamileymisim.bence sizde acile cikin hamilelik olmasa bile enfenksiyonsa ilerlemeden onlemini alirsiniz

Belki de send hamilesindir test yap bat gününde canım

X