Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnşallah biraz daha bekleyim bat geçtikten sonra kan vereceğim bakalım :)
Yaa çok sevindim batımız aynıı bana umut oldunnn❤️ Bende test yapsam mı ya zor dayanıyorum normal kaset test miydi? Canım nasıl duruyorsun ben olsam hemen kan verirdim😂😂

Perşembe cumartesi ve Dün gece 12 den sonra değerlendirdik yine değerlendirmem gerekiyor mu ? 14 şubat batım ve 16 şubat doğum günüm onun için bu ay rabbimin doğum günü hediyesi olarak gelmesini o kadar çok istiyorum gerdim kendimi 🤣
Tam ay ortasndasnnn benmde Yumurtlama günüm bugn 2 oldu koş koş :KK70: :KK70:

Ben olabildiğince yavaş yuzustu dönmüştüm canım bir de peceteyle iyice bastirdim kaçmasınlar diye😂 sırt ustu yattığımdan bi farkı yoktu sizintinin gobegimin altına yastık koymustum bir de o gün tuttuğunu düşünüyorum yani farklı olan bi o vardı denemekte fayda var bence pik bugünse bugün ya da yarın bi dene bi sırt ustu bi yuzustu bence ben öyle yapmıştım
Peçete koyma olayı bndede var kaçmasn dşarı dye Allahm nelerle uğraşıyoruz:KK70:

Herkes adet gününden sonra test öneriyor zaten bizler burda erkenden yapıyoruz çıkanlar oluyor da herkes de cıkcak diye de bişe yok... böyle düşünüyorum ama bende yaparım heralde dayanamayıp... kırmızılar gelene kadar kötü düşünmek yok
Benim de perşembe günü negatif çıkmıştı testim olsa belli olur dedi yeni hamile kalan bir arkadaşım hatta yok bu ay da demek ki sen denemeye devam dedi. Bat günüm pazardı bir gün geçti testim bugün pozitifti.. O yüzden çok haklisiniz herkeste ayni gerçekleşmiyor süreç

Kızlar bir de su an yumurtlama donemi olup da deneme yapanlar için bi tavsiyem olacak ben de laboquick ovulasyon testi ile takip ediyordum koyu cizgiyi görünce değerlendirdik biz 3 ay denedik olmadı bir ay da enfeksiyon tedavisi için ara vermistik bu seferkinde ters rahim pozisyonu denedim pik günü rahmim ters mi düz mü bilmiyorum ama karsima çıkmıştı ne kaybederim dedim yani yüzüstü yattım belki denemek istersiniz ben faydalı olduğunu düşünüyorum
Nesense yüzüstü yattğmda sanki dşarı dha az çkıyor bu aralar bnde o şekl deniyorm

Benim de perşembe günü negatif çıkmıştı testim olsa belli olur dedi yeni hamile kalan bir arkadaşım hatta yok bu ay da demek ki sen denemeye devam dedi. Bat günüm pazardı bir gün geçti testim bugün pozitifti.. O yüzden çok haklisiniz herkeste ayni gerçekleşmiyor süreç
Yaa sen hamile misin suan canım hikayen neydi karıştırmış olabilirim yoksa ikinciyi mi deniyorsun suan? Kesinlikle öyle benim arkadaşım hasta olana kadar her gün yaptı günü geçtikten bir hafta sonra pozitif çıktı kan da bile çıkmamıştı düşün geç döllenme olmuş oda mesela

Yaa çok sevindim batımız aynıı bana umut oldunnn❤️ Bende test yapsam mı ya zor dayanıyorum normal kaset test miydi? Canım nasıl duruyorsun ben olsam hemen kan verirdim😂😂
Normal kaset test yaptım labaroquick markası, çok silik çıktı ya iki gün saha bekleyim tekrar idrar yapayım yine çift görürsem öyle vereyim kan dedim garanti olsun :)

Gece 12 den sonra oldu dün 1 gün beklesem mi acaba gün aşırı deniyo ya zaten şuan pek müsait değil ortam yine gece 12 den sonraya kalır 🤣
Ya bırak kaça kalırsa kalsn yap sen gün aşırı 2 yıl denedim olmadı bu sene full deniyorum günde 2 3 adamı yakaladkça :KK70:

Normal kaset test yaptım labaroquick markası, çok silik çıktı ya iki gün saha bekleyim tekrar idrar yapayım yine çift görürsem öyle vereyim kan dedim garanti olsun :)
Ay hadi inşallah tebrik ederim canım çok sevindim İnan burda biri güzel haber alınca nasıl seviniyoruz rabbim herkesin emeğinin karşılığını versin bol bol hamişli günlere inş😂 testi ne zaman yaptın canım ilk idrar mı kafana göre bi saat mi? Benim arkadaşım her gün yapmıştı😂

Kızlar biraz uzun olacak ama umarım size umut olur :KK200: Ben geçen sene mart ayında ilk denememizde hamile kaldım, nisan başı hamileliği öğrendim ama kimyasal oldu... Doktor rahmin çok temiz, üzülme, bak hemen hamile kalıyorsun falan filan dedi. Her kimyasala dedikleri gibi yani. 3 ay korun sonra olur yine dedi. 3 ay korundum, genel bir kontrol için başka bir doktora gittim. İçinde ufak bir kan parçası kalmış, senin rahmin temizlenmemiş dedi, sonra kültür testi yaptı, enfeksiyon da var dedi, çok ağır bir ilaç verdi ve ben 3 ay daha kendime gelemedim kızlar. Alerji oldum, yüzümü lekeler bastı daha neler neler. Öyle böyle derken kimyasalın üstünden 6 ay geçti. Sonra kürler başladı. Çörekotu kürü, incir kürü, yakı yöntemi... Yok yok yok olmuyor. Gelelim son adetime. Kızlar adetimin 2. günü rahmimden yumurta-mandalina büyüklüğünde bir parça düştü ve çok sertti, yani kan pıhtısı değildi, peçeteyle ezmeyi denedim yok olmadı. O adetin bitiminden sonra yumurtlama akıntım başlamış ama ben anlamadım. O ara da 3-4 günde bir ilişki yaşadık ama hiç yumurtlamayı düşünmedim. Yumurtlama günüm gelince 3 gün ovu yaptım ama yok hiç pik olmadı. Kesin erken yumurtladım dedim, tutması da imkansız dedim çünkü az ilişki olmuştu. Belirti de 0 kızlar. Ne akıntı ne bel ağrısı. Sadece ğöğüslerim ağırlaşmıştı ama ağrı sızı renk değişimi yoktu. Son 4-5 gündür mide yanması vardı gece kalkıp su içiyordum ama ben zaten çok su içen biriyim, bu benim için normal. Ayrıca son 2 gündür de kasık ağrısı hissettim ama çok derinden ve bıçak sokması gibi değil, sadece bir ısı bir yangın gibiydi. Yani hiç biri belirti sayılmaz benim için.. Şimdi tek duam sağlıklı gebelik olması...

Hayırlısı olsun nşallah saglıkla kucagınıza alın :KK200:

Yaa sen hamile misin suan canım hikayen neydi karıştırmış olabilirim yoksa ikinciyi mi deniyorsun suan? Kesinlikle öyle benim arkadaşım hasta olana kadar her gün yaptı günü geçtikten bir hafta sonra pozitif çıktı kan da bile çıkmamıştı düşün geç döllenme olmuş oda mesela
Yok kuzum benim ilk bebeğim olacak nasipse testim pozitif kani da yarin vericem nasipse😍. Yeni katıldım araniza eylülden beri deniyorduk olmadı aralıkta ogrendim ki enfeksiyonum var bir ay iğne fitil hap tedavi duzenledi doktorum ocakta tekrar başladık oldu 🙏
Enfeksiyonun kurumasına ve ters rahim pozisyonuna bağlıyorum sonucu aslında basit önemsemedigimiz seyler geciktiriyor mesela ben daha önce doktora gitmiş olsaydım bu yıpratıcı sureci yaşamayacaktım yine de bu günümüze bin şükür🙏

Yarındı bat tarihim simdi yaptim testi:) Sonra döndü ☺️☺️ Çok mutlu oldum ben adetten sonra yumurtluyordum hep 2 saat kala testi bekleyemedim yaptim..

Eklentiler

• C5438CB5-1DD7-4439-91D8-65B21A9FC67D.jpeg
    C5438CB5-1DD7-4439-91D8-65B21A9FC67D.jpeg
    168,6 KB · Görüntüleme: 69
Merhaba,
Pozisyonun adı doggy style olarak geçiyor. Penis bu şekilde daha derine girmiş oluyor (haliyle rahme biraz daha yakınlaşıyor). Boşalma olduğunda eşiniz hemen çıkmasın, biraz bekleyip çıksın. Siz de hemen uzanın ardından, ama ayağa kalkarak değil de o pozisyondan hemen geçin yatmaya.
Anladım yani bir bacağımı karnıma doğru çekip yüz üstü yatmaya devam edeceğim değil mi? Bacakları yukarıya kaldırıp kalca altina yastık koymaya gerek yok

X