Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
1 şubat beklenen adet
2 aydır foliodoce kullanıyorum
Düşük sonrası önlem amaçlı ecoprin başlandı
Bu ay ilk deneme olacak

Arkadaşlar sizde hoşgeldiniz :) İnşallah güzl bi ay olur hepimiz içn.

BEklenen adet tarihim 10subat beni de ekler misiniz?
canım ekledim amaa diğer sorularıda cevaplar mısın :)

Merhaba 14.02 bat 23 yaşındayım 4 aydır istiyorum 26 gün döngüm ovulasyon kullanmıyorum sağlık sorunum yok

günaydın. ben hsg çektirdim. hiçbir acı yaşamadım. şayet rahminizde bir sıkıntı varsa çok acı çekiyormuşsunuz. tüplerde tıkanıklık, rahim de eğrilik gibi gibi.. 2019 eylül ayında çekilmiştim 600 tl civarında bir ücret ödemiştim. umarım sizin de sıkıntınız yoktur da ağrınız olmaz. çok geçmiş olsun şimdiden...

Ben ilk defa şubatta regl gördükten sonra deneyeceğim, labr. Ov. Testini yeni sipariş verdim. Her seyi yeni yeni öğreniyorum dr ultrasonla bakarken yumurtalarin cok iyi rezervi dedi ama bakalım kaliteli mi, çatlıyor mu? Bir de prolaktinim 32 cıktı. Ona ragmen hic sorun degil dedi. Dostonex yazdi ama simdi icme araya biraz zaman girsin yine tahlil ver ona göre al dedi. Bu kadar iyimser, yaşam kocu gibi motivasyon veren dr görülmemiş:)
Bu ovulasyon testleri sizce ne kadar güvenilir. Bir de iki cizgi en koyuyken mi iliski olmali yoksa siliklesmeye basladiginda mi? Her gunu degerlendireyim diyince de bu sefer sprm kalitesi düser deniyor bilemedim

Son düzenleme:
Cok ama çok tsk ederim bana yardım ettiğiniz için inşallah bakacam artik cektirmeyide düşünüyorum çünkü 2 yıl oldu olmuyo bi türlü ❤❤

Cok ama çok tsk ederim bana yardım ettiğiniz için inşallah bakacam artik cektirmeyide düşünüyorum çünkü 2 yıl oldu olmuyo bi türlü ❤❤
rica ederim. bir faydam dokunduysa size ne mutlu bana. insan bu gibi durumlarda kime soracağını bilemiyor,sizi çok ama çok iyi anlıyorum. bu konuyla ilgili aklınıza takılan olursa yardımcı olmaya çalışırım. (hsg çekilirsiniz eğer yanınızda ped götürün mutlaka)

Evet hemde çok yardımınız dokundu bana çok ama çok tsk ederim ped neden peki onu anlayamadım

Evet hemde çok yardımınız dokundu bana çok ama çok tsk ederim ped neden peki onu anlayamadım
rahmin içine kimyasal bir sıvı enjekte ediyorlar. ayağa kalktığınız da yer çekiminin etkisiyle aşağıya akıyorlar. ped yoksa peçete de kullanabilirsiniz. ama hijyen açısından ped daha sağlıklı tabi ki. yine siz bilirsiniz.

A oylemi bunu bilmiyordum tüm yardımlarınız için size çok minnettarım allah sizden razı olsun ❤❤❤❤❤

Merhaba,
1-Beklenen Adet Tarihiniz? 21 Şubat
2-Kaç YAŞINDASINIZ? 30
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği DESTEKLEYİCİ? Diafol
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi MARKASI? -
5-Ne kadar süredir çocuk İSTEDİĞİNİZ? 4 AY
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var MI? Yok

Merhaba değerleri görmemiz için kan testi yeterli mi yoksa hormon testi yapınca mi belli olur?

Merhaba değerleri görmemiz için kan testi yeterli mi yoksa hormon testi yapınca mi belli olur?
Merhaba, hormonlarınız icin adetin 3. Günü kan testi yaptiriyorsunuz. Yumurta rezervini ultrasonla bakarak söyledi. Eğer önceden muayene olmadıysanız hem adet öncesi hem adet sırasında gidip tahlil vermenizi öneririm. Toxoplasma, hiv, kızamıkçık gibi hastaliklara da bakılması cok önemli demişti doktorum.

Bugün doktora gittim ve ilgisiz bir şekilde adetin üçüncü günü gel dedi. Hatta rahim ve yumurtalık nasıl diye ben sordum sorun yok dedi. Kan testinden bahsetmedi hiç. Galiba başka bir doktora da gideceğim

Kızlar bende bugün doktora gittim perşembe klomene başlıyorum sonra da hapin bittiği ertesi gün kontrole çağırdı. Sonra takibini yapıp iğne vericem dedi sonrasında da aşılama yaparız falan dedi kafam çok karıştı. Hemen aşılamaya geçmek ne kadar doğru klomenin ardından?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…