Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim de 1 kaybim oldu 12 haftalikti. Baştan aşağı bütün testler yapıldı . Hiç bişey çıkmadı. İlk bebeğimdi. 2. Hamilelikte sadece corasprin içtim. Nolur nolmaz diye verdiler. Şükür sağlıklı doğum yaptım. Şimdi 3. Gebeliğim olacak Allah nasip ederse bunda da hemen corasprin kullanacak canım. İçin rahat etsin
Maşallah canım inşallah darısı isteyen herkese ve bana olsun inşallah🤲🤲

Kızlar siz gün aşırı mı birliktelik yaşıyorsunuz yoksa her gün mü🙈

Gün aşırı olması daha iyi canım.. ama kız bebek istiyorsanız hergün yapın daha iyi öyle diyorlar 🐣🐣
Böyle bir şeye gerçekten inanıyor musunuz gün aşırı erkek her günse kız falan kim neden uyduruyor böyle şeyleri bilmiyorum öyle bir şey olamaz yani bilimsel olarak imkansız. Yanlış anlamayın belli ki siz de birinden duymuşsunuz ancak bunlara inanmayın

Canım merhaba sadece şubat ayı batlarını toplayacağız burada :) Eğer 13 ocakta gebelik oluşmazsa o zaman tekrar yazarsın şubat olarak ekleriz senide :)
Beni de ekler misin 19subat 27 aydır istiyorum yaş 20 Kasım aralikda klomen+ovitrelle kullandım negatif sonuç ve Aralık sonunda hsg çekildim o yüzden bu ay iğne ilaç yok adet olduktan sonra tedaviye devam

Böyle bir şeye gerçekten inanıyor musunuz gün aşırı erkek her günse kız falan kim neden uyduruyor böyle şeyleri bilmiyorum öyle bir şey olamaz yani bilimsel olarak imkansız. Yanlış anlamayın belli ki siz de birinden duymuşsunuz ancak bunlara inanmayın
bazı doktorlar da söylüyor özellikle sorarsanız. Kız için sık ilişki erkek için daha az diye
Tabi ki kimse yüzde yüz kız olur erkek olur demiyor sadece ihtimal artırmak için tamamen erkek ve kız spermlerinin hızı ve ömrüyle alakalı olduğu için sadece varsayım doktorumdan duydum bende evet

Son düzenleme:
bazı doktorlar da söylüyor özellikle sorarsanız. Kız için sık ilişki erkek için daha az diye
Tabi ki kimse yüzde yüz kız olur erkek olur demiyor sadece ihtimal artırmak için tamamen erkek ve kız spermlerinin hızı ve ömrüyle alakalı olduğu için sadece varsayım doktorumdan duydum bende evet
Bunu diyen bir doktora asla gitmem açıkçası böyle bir şey yok bununla ilgili birçok işinin ehli doktor açıklama da yapmış.

Bunu diyen bir doktora asla gitmem açıkçası böyle bir şey yok bununla ilgili birçok işinin ehli doktor açıklama da yapmış.
Zaten doktorların daha en ufak bir ilaç konusunda bile hepsinin ayrı ayrı fikri varken böyle bir varsayım için hepsinin hem fikir olması imkansız... Dediğim gibi zaten böyle bir şey kesinlikle var denmiyor sadece ihtimaller dahilinde söylenen bişey. İnternetten arattığınızda da illa ki görürsünüz x spermin y ye oranla daha yavaş ve uzun ömürlü olduğunu söyleyen doktorları da. Bu da zaten sağlık sorunu teşkil eden Bi durum değil. Sadece bir tez Ayrıca denemesi de bedava.. Siz asla gitmem demişsiniz. Size hurafe geliyor olabilir bende doktorumun söylediği şeyi paylaştım sadece önemli olan farklı düşüncelere saygı duymak ve her yeni düşünceye at gözlüğü ile bakmayıp Bi acaba mı diyen kişiler de var olduğunu bilmek. Seçim kişinin yine kendisine ait zaten

Günaydın arkadaşlar size bisey sorabilirmiyim ya rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum ama korkuyorum baya ağrı oluyormuş doğrumu bide bisey daha duydum fiyatı 800 TL bi bilginiz varmi bi bilginiz varsa bana yardım edermisiniz♡

KullanıcıB.A.T.YaşKullanılan İlaçOvulasyon testiNe zamandır deniyor?Sağlık Sorunu?Son

]​

01.02.202131Klomen-7 AY-

toffie33

01.02.202130Coraspin-3 AYKan Pıhtılaşması

LorenaEce

01.02.202128--5 AY-

S Sapsirella

01.02.202123FolikasitLaboquick2 AY-

inciss

02.02.202132--YENİ BAŞLIYOR-

caglaaaaaa

02.02.202131FolicusLaboquick2 AY-

M mahivema

02.02.202127--3 AY-

Hayallerimmm3

02.02.202129-Laboquick2 AY-

karadenizkizi1982

03.02.202138Folikplus
Coraspin
Lobitek3 YIL-

eymentaa eymentaa

03.02.202130----

kurk mantolu madonna

03.02.2021
27--2 AY-

tiniminihaniim

05.02.202130Folbiol-YENİ BAŞLIYOR-

Mevacaa

05.02.202127Promotilİnnovita9 AY-

berguzar34

05.02.202126Folactive
Famera
-6 AY-

mavispreyboya

07.02.2021261,5 YILPKO

sanem1989

08.02.202131--1,5 YILRahim Basıklığı

KelebekkB

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni yıla girdiğimiz bugünde yılın ilk topiğini açmak istedim. :) Umarım 2021 hepimize uğur getirir. Daha önce Kasım topiğini açmıştım ve burada en çok hamilelik görülen topik oldu uğurlu bir topikti beni oradan hatırlayanlar vardır belki içinizde. :) İnşallah Şubat ayıda bana ve benim gibi diğer anne adaylarına uğurlu gelir. Bu seferde anne adaylarının ocaktan transfer olanları şubat ayı başlığında toplamak istedim. :)

Sizlerden isteğim "Beklenen adet tarihiniz" ile birlikte aşağıdaki soruları cevaplayıp tabloya isminizi yazdırmanız. :)

1-Beklenen Adet Tarihiniz?

2-Kaç yaşındasınız?
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici?
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası?
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz?

6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı?

Ve inşallah mutlu haberi aldıktan sonra da aşağıdaki soruları cevaplamanızı isteyeceğim herkese fikir olması açısından? :)

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?

2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?

Sabırsızlıkla tabloyu oluşturup doldurmak için bekliyorum. İnşallah kasım ayında olduğu gibi güzel haberler aldığımız bir topik olur. :)
Hepinize Sevgiler... :KK200:

KullanıcıB.A.T.YaşKullanılan İlaçOvulasyon testiNe zamandır deniyor?Sağlık Sorunu?Sonuç

D Duhanin annesi

01.02.202131Klomen-7 AY-

toffie33

01.02.202130Coraspin-3 AYKan Pıhtılaşması

LorenaEce

01.02.202128--5 AY-

S Sapsirella

01.02.202123FolikasitLaboquick2 AY-

inciss

02.02.202132--YENİ BAŞLIYOR-

caglaaaaaa

02.02.202131FolicusLaboquick2 AY-

M mahivema

02.02.202127--3 AY-

Hayallerimmm3

02.02.202129-Laboquick2 AY-

karadenizkizi1982

03.02.202138Folikplus
Coraspin
Lobitek3 YIL-

eymentaa eymentaa

03.02.202130----

kurk mantolu madonna

03.02.2021
27--2 AY-

tiniminihaniim

05.02.202130Folbiol-YENİ BAŞLIYOR-

Mevacaa

05.02.202127Promotilİnnovita9 AY-

berguzar34

05.02.202126Folactive
Famera
-6 AY-

mavispreyboya

07.02.2021261,5 YILPKO

sanem1989

08.02.202131--1,5 YILRahim Basıklığı

KelebekkB

09.02.202127Proceive womenSurelab8 AY-

Summerwinter

10.02.202132-İnnovita1 YIL-

Derin1111 Derin1111

10.02.202128--2 YIL-

Blackbluee1 Blackbluee1

14.02.202123FolbiolLaboquickYENİ BAŞLIYORKan Pıhtılaşması

15.02.2021

Merhabalar bende subatin reglinde tedaviye basliycam ama nasıl bı ilaç vericek bilmiyorum ilk kez tedaviye basliycam benide eklerseniz sevinirim verdiği ilaca göre bilgilendiririm sizi olurmu?bat 13 Şubat gozukuyo yaşım 28 henüz ilaç kullanmıyorum sadece değerlerim bı tık yüksekmiş düşürmek için Ocak ve Şubat'ın7 sine kadr doğum kontrol kullanıyorum ve zayifliyorum 57 oldum😁pcoluyum 1 yıl iki aylık evliyim 7 ay denemelerim oldu ve hiç gebelik yasamadim

Zaten doktorların daha en ufak bir ilaç konusunda bile hepsinin ayrı ayrı fikri varken böyle bir varsayım için hepsinin hem fikir olması imkansız... Dediğim gibi zaten böyle bir şey kesinlikle var denmiyor sadece ihtimaller dahilinde söylenen bişey. İnternetten arattığınızda da illa ki görürsünüz x spermin y ye oranla daha yavaş ve uzun ömürlü olduğunu söyleyen doktorları da. Bu da zaten sağlık sorunu teşkil eden Bi durum değil. Sadece bir tez Ayrıca denemesi de bedava.. Siz asla gitmem demişsiniz. Size hurafe geliyor olabilir bende doktorumun söylediği şeyi paylaştım sadece önemli olan farklı düşüncelere saygı duymak ve her yeni düşünceye at gözlüğü ile bakmayıp Bi acaba mı diyen kişiler de var olduğunu bilmek. Seçim kişinin yine kendisine ait zaten
Doktorunuz da hurafelerle hareket eden bir doktor olmalı o halde. Merak etmeyin x, y çok iyi biliyorum ve bunların oluşumunda etkili olan çevresel ve genetik faktörlerden de haberim var. At gözlüğü ile bakmak ve duyduğumuz bütün hurafelere inanmak arasında ince bir çizgi vardır o çizgiyi görebilmeniz dileğiyle...

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 10 Şubat
2-Kaç yaşındasınız? 31
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? Folbiol
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası?
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? 2.ay
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı?

Umarım isteyen herkesin olur
Şubat 😍😍😍

Forumda bu konulara yazacağım hic aklıma gelmezdi::)
Bat: 4 şubat
Kullanılan ilac Folidoce
Herhangi bir rahatsızlık: Kontrol muayenesine gittim her sey normal dendi. Prolaktinim 32 cikti. Dostinex verildi ama ilerleyen süreçte bir tahlil daha verip ona göre başlanılacak. Genel olarak sorun yok dendi.
Ilk kez şubat içinde deneyecegiz. Reglin 2 ve 12 gunu çörek otu bal tarçın kuru deneyeceğim. Cunku daha once regl düzeni icin denemistim. Ovulasyonu tam hissettim ve reglim de cok düzgün gelmişti. Herkesin gönlünce olsun💐

Bat 1 Şubat, 23 yaşındayım, 2 aydır deniyoruz, bu ay ovülasyon testi kullanmaya başlayacağım markası laboquick, takviye sadece folik asit kullanıyorum, yumurtalıklarım biraz polikistik yapıda yumurtlama geç oluyor ama hafif ciddi veya sendrom değil, bir de tsh 2.86 onun için ilaç kullanıyorum. Beni de eklerseniz sevinirim 🥰🌸
Merhaba. TSH yüksek olması acaba engel midir gebe kalmaya? Bir bilginiz var mı? Benimki 4.6
ilk gittiğim doktor önemsemedi ama ikinci gittiğim doktor dahiliye doktoruna yönlendirdi. Şimdi randevu günümü bekliyorum.

Merhaba. TSH yüksek olması acaba engel midir gebe kalmaya? Bir bilginiz var mı? Benimki 4.6
ilk gittiğim doktor önemsemedi ama ikinci gittiğim doktor dahiliye doktoruna yönlendirdi. Şimdi randevu günümü bekliyorum.
Şöyle ki 8 ay önce kontrol amaçlı kan verdim bebek düşünüyoruz diye değerim 6 idi doktor 25 mg eutrox verdi 8 aydır düşmedi tabi giderek değeri yükseldi ilacın bizde bebek işini erteledik engel değil dedi doktor ama beyin gelişimini engelliyormuş yani gebeliği önermedi geçen ay kontrolde 2.80 e düştü düşünce onay verdi doktor şimdi düşünün gebeliği rahatlıkla diye ve 100 mg kullanıyorum şu an ilacı sürekli de devam edicem. Önemsenmeyecek bir konu değil yani 8 aydır uğraştım ihmal etme her ay kan ver mutlaka baktır Bi de dere otu et günde 3 öğün Bi tutam aç karnına emin ol düşürüyor. Gebelik için 2.5 altı olması gerekiyor 3 doktora gittim 3 ü de aynısını söyledi

Şöyle ki 8 ay önce kontrol amaçlı kan verdim bebek düşünüyoruz diye değerim 6 idi doktor 25 mg eutrox verdi 8 aydır düşmedi tabi giderek değeri yükseldi ilacın bizde bebek işini erteledik engel değil dedi doktor ama beyin gelişimini engelliyormuş yani gebeliği önermedi geçen ay kontrolde 2.80 e düştü düşünce onay verdi doktor şimdi düşünün gebeliği rahatlıkla diye ve 100 mg kullanıyorum şu an ilacı sürekli de devam edicem. Önemsenmeyecek bir konu değil yani 8 aydır uğraştım ihmal etme her ay kan ver mutlaka baktır Bi de dere otu et günde 3 öğün Bi tutam aç karnına emin ol düşürüyor. Gebelik için 2.5 altı olması gerekiyor 3 doktora gittim 3 ü de aynısını söyledi
Cevabınız için teşekkür ederim.
Dereotundan da hiç hazzetmem, yiyince midem bulanıyor. Çarşamba günü test yapılacak bakalım sonuç ne olacak.

X