Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni yıla girdiğimiz bugünde yılın ilk topiğini açmak istedim. :) Umarım 2021 hepimize uğur getirir. Daha önce Kasım topiğini açmıştım ve burada en çok hamilelik görülen topik oldu uğurlu bir topikti beni oradan hatırlayanlar vardır belki içinizde. :) İnşallah Şubat ayıda bana ve benim gibi diğer anne adaylarına uğurlu gelir. Bu seferde anne adaylarının ocaktan transfer olanları şubat ayı başlığında toplamak istedim. :)

Sizlerden isteğim "Beklenen adet tarihiniz" ile birlikte aşağıdaki soruları cevaplayıp tabloya isminizi yazdırmanız. :)

1-Beklenen Adet Tarihiniz?

2-Kaç yaşındasınız?
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici?
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası?
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz?

6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı?

Ve inşallah mutlu haberi aldıktan sonra da aşağıdaki soruları cevaplamanızı isteyeceğim herkese fikir olması açısından? :)

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?

2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?

Sabırsızlıkla tabloyu oluşturup doldurmak için bekliyorum. İnşallah kasım ayında olduğu gibi güzel haberler aldığımız bir topik olur. :)
Hepinize Sevgiler... :KK200:

KullanıcıB.A.T.YaşKullanılan İlaçOvulasyon testiNe zamandır deniyor?Sağlık Sorunu?Sonuç

D Duhanin annesi

01.02.202131Klomen-7 AY-

toffie33

01.02.202130Coraspin-3 AYKan Pıhtılaşması

inciss

02.02.202132--YENİ BAŞLIYOR-

caglaaaaaa

02.02.202131FolicusLaboquick2 AY-

mahivema

02.02.202127--3 AY-

Hayallerimmm3

02.02.202129-Laboquick2 AY-

karadenizkizi1982

03.02.202138Folikplus
Coraspin
Lobitek3 YIL-

eymentaa eymentaa

03.02.202130----

kurk mantolu madonna

03.02.2021
27--2 AY-

tiniminihaniim

05.02.202130Folbiol-YENİ BAŞLIYOR-

Mevacaa

05.02.202127Promotilİnnovita9 AY-

berguzar34

05.02.202126Folactive
Famera
-6 AY-

mavispreyboya

07.02.2021261,5 YILPKO

sanem1989

08.02.202131--1,5 YILRahim Basıklığı

KelebekkB

09.02.202127Proceive womenSurelab8 AY-

Summerwinter Summerwinter

10.02.202132-İnnovita1 YIL-

Derin1111

10.02.202128--2 YIL-

Sm2014

14.02.202123FolbiolLaboquickYENİ BAŞLIYORKan Pıhtılaşması

Glchn66

Belirsiz27

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni yıla girdiğimiz bugünde yılın ilk topiğini açmak istedim. :) Umarım 2021 hepimize uğur getirir. Daha önce Kasım topiğini açmıştım ve burada en çok hamilelik görülen topik oldu uğurlu bir topikti beni oradan hatırlayanlar vardır belki içinizde. :) İnşallah Şubat ayıda bana ve benim gibi diğer anne adaylarına uğurlu gelir. Bu seferde anne adaylarının ocaktan transfer olanları şubat ayı başlığında toplamak istedim. :)

Sizlerden isteğim "Beklenen adet tarihiniz" ile birlikte aşağıdaki soruları cevaplayıp tabloya isminizi yazdırmanız. :)

1-Beklenen Adet Tarihiniz?

2-Kaç yaşındasınız?

Ve inşallah mutlu haberi aldıktan sonra da aşağıdaki soruları cevaplamanızı isteyeceğim herkese fikir olması açısından? :)

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?

2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?

Sabırsızlıkla tabloyu oluşturup doldurmak için bekliyorum. İnşallah kasım ayında olduğu gibi güzel haberler aldığımız bir topik olur. :)
Hepinize Sevgiler... :KK200:

KullanıcıB.A.T.YaşKullanılan İlaçOvulasyon testiNe zamandır deniyor?Sağlık Sorunu?Sonuç

D Duhanin annesi

01.02.202131Klomen-7 AY-

toffie33

01.02.202130Coraspin-3 AYKan Pıhtılaşması

inciss

02.02.202132--YENİ BAŞLIYOR-

caglaaaaaa

02.02.202131FolicusLaboquick2 AY-

mahivema

02.02.202127--3 AY-

Hayallerimmm3

02.02.202129-Laboquick2 AY-

karadenizkizi1982

03.02.202138Folikplus
Coraspin
Lobitek3 YIL-

eymentaa eymentaa

03.02.202130----

kurk mantolu madonna

03.02.2021
27--2 AY-

tiniminihaniim

05.02.202130Folbiol-YENİ BAŞLIYOR-

Mevacaa

05.02.202127Promotilİnnovita9 AY-

berguzar34

05.02.202126Folactive
Famera
-6 AY-

mavispreyboya

07.02.2021261,5 YILPKO

sanem1989

08.02.202131--1,5 YILRahim Basıklığı

KelebekkB

09.02.202127Proceive womenSurelab8 AY-

Summerwinter Summerwinter

10.02.202132-İnnovita1 YIL-

Derin1111

10.02.202128--2 YIL-

Sm2014

14.02.202123FolbiolLaboquickYENİ BAŞLIYORKan Pıhtılaşması

Glchn66

Belirsiz27
Bat sanırım 15 ocak bu ay daha olmadigim için tam gününden emin değilim. Geçen ay kimyasal gebelik geçirdim 1 ay bekleme kararı aldım bu ay adet olayım tekrar deniycem Allahın izniyle🤲🏼
Foldec kullanıyorum

Topiğe adımı yazdırsam mı yazdırmasam mı kararsız kaldım newmoon10 newmoon10 😁 Eylül’den beri her topikte varım 😕 Neyse yazdıralım bakalım ☺️
Bat 1 Şubat , yaş 28 , 5 aydır deniyoruz (ama arada kimyasal var, ondan sonra korunma dönemi var aslında 9-10 aydır istiyoruz), kullandığım ilaç, bildiğim bir sağlık sorunum ve ovulasyon testi yok 🙃
EKLEDİM CANIM HOŞGELDİN İNŞALLAH BU SON TOPİĞİN OLUR :KK70:
Pardon 15 şubat yazacaktım
Canım selam diğr soruları da cevaplar mısın :)
2-Kaç yaşındasınız?

27 aralıkta adet olmam lazımdı. Ama o gunde yumurtladim. O yuzden gebelık auphesı var ovulasyon testı ede devam ediyorum sizce t biraz koyulasma varmı. Uygun yumurtlamadan sonra 13. Gün

Eklentiler

• IMG_20210108_091917.jpg
    IMG_20210108_091917.jpg
    78,4 KB · Görüntüleme: 48
27 aralıkta adet olmam lazımdı. Ama o gunde yumurtladim. O yuzden gebelık auphesı var ovulasyon testı ede devam ediyorum sizce t biraz koyulasma varmı. Uygun yumurtlamadan sonra 13. Gün
Ben bu testlerden hiç bişe anlamıyorum ya:110:

Bat 1 Şubat, 23 yaşındayım, 2 aydır deniyoruz, bu ay ovülasyon testi kullanmaya başlayacağım markası laboquick, takviye sadece folik asit kullanıyorum, yumurtalıklarım biraz polikistik yapıda yumurtlama geç oluyor ama hafif ciddi veya sendrom değil, bir de tsh 2.86 onun için ilaç kullanıyorum. Beni de eklerseniz sevinirim 🥰🌸

Bat 1 Şubat, 23 yaşındayım, 2 aydır deniyoruz, bu ay ovülasyon testi kullanmaya başlayacağım markası laboquick, takviye sadece folik asit kullanıyorum, yumurtalıklarım biraz polikistik yapıda yumurtlama geç oluyor ama hafif ciddi veya sendrom değil, bir de tsh 2.86 onun için ilaç kullanıyorum. Beni de eklerseniz sevinirim 🥰🌸
ekledim canım sende hoşgeldin.

Kuzum ben haziranda gebe kaldım. 16 haftalıkken kalp anamolisi ile ekim ayında sonlandı gebeliğim. Ardından aralıkta gebe kaldım keseyi gördük filan 5 +4 te biden kanama oldu ve evde dusuk yaptım.. ilk gebeligimce genetik testler temiz çıktı.. bunda da olabilir sağlıksız gebeliği vücut sonlandirdi diyir dr lar.. bi kaç haftaya kan testi vericem pıhtılaşma var mi diye. Bakalım..

Kuzum ben haziranda gebe kaldım. 16 haftalıkken kalp anamolisi ile ekim ayında sonlandı gebeliğim. Ardından aralıkta gebe kaldım keseyi gördük filan 5 +4 te biden kanama oldu ve evde dusuk yaptım.. ilk gebeligimce genetik testler temiz çıktı.. bunda da olabilir sağlıksız gebeliği vücut sonlandirdi diyir dr lar.. bi kaç haftaya kan testi vericem pıhtılaşma var mi diye. Bakalım..
Merhabalar bende 1 ekimde 16 haftalık bebeğimi kaybettim kalp atışı olmadığı için tekrar bu ay yeniden düşünüyorum ilk başta drlar ilk düşük gerek yok dediler teste başka bi doktora gittim oda haftası büyük genetik test yaptırın dedi... Patoloji sonucna göre damarlarda daralma olmuş kan sulandırıcı ve yarım şeker ilacı başlayalım diye tutunması için.. Kan sulandırıcı tamam ama şeker ilacı kafama yatmadı.. Size herhangi bir ilaç tedavi tavsiye edildi mi

1 şubat beklenen adet
2 aydır foliodoce kullanıyorum
Düşük sonrası önlem amaçlı ecoprin başlandı
Bu ay ilk deneme olacak

Merhabalar bende 1 ekimde 16 haftalık bebeğimi kaybettim kalp atışı olmadığı için tekrar bu ay yeniden düşünüyorum ilk başta drlar ilk düşük gerek yok dediler teste başka bi doktora gittim oda haftası büyük genetik test yaptırın dedi... Patoloji sonucna göre damarlarda daralma olmuş kan sulandırıcı ve yarım şeker ilacı başlayalım diye tutunması için.. Kan sulandırıcı tamam ama şeker ilacı kafama yatmadı.. Size herhangi bir ilaç tedavi tavsiye edildi mi
Benim bebeğimde kalp anomalisi vardı, kalbi büyük kapakçıklar ya da damarlarda problem. Genetik test ve pataloji yapıldı. Temiz çıktı. Otopsi yapılacak sonucu daha çıkmadı geç çıkarmış..
Ardından tekrar hamile kalınca ve düşük olunca bile gittiğim dr lar olur bu gerek yok teste dediler.. Ama ben gereli testleri yaptıracağım bakalım..
Artık neye kime inanacağımi şaştım..

Benim bebeğimde kalp anomalisi vardı, kalbi büyük kapakçıklar ya da damarlarda problem. Genetik test ve pataloji yapıldı. Temiz çıktı. Otopsi yapılacak sonucu daha çıkmadı geç çıkarmış..
Ardından tekrar hamile kalınca ve düşük olunca bile gittiğim dr lar olur bu gerek yok teste dediler.. Ama ben gereli testleri yaptıracağım bakalım..
Artık neye kime inanacağımi şaştım..
Banada üniversite de gerek yok teste ilk düşük olduğu için ve 1 sağlıklı çocuğunuz olduğu için. Devlet hastanesindeki doktorumda haftası büyük test yaptırın dedi keşke başta deselerdi en baştan yaptırırdım şimdi yeniden istiyorum aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum

Banada üniversite de gerek yok teste ilk düşük olduğu için ve 1 sağlıklı çocuğunuz olduğu için. Devlet hastanesindeki doktorumda haftası büyük test yaptırın dedi keşke başta deselerdi en baştan yaptırırdım şimdi yeniden istiyorum aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum
Benim de 1 kaybim oldu 12 haftalikti. Baştan aşağı bütün testler yapıldı . Hiç bişey çıkmadı. İlk bebeğimdi. 2. Hamilelikte sadece corasprin içtim. Nolur nolmaz diye verdiler. Şükür sağlıklı doğum yaptım. Şimdi 3. Gebeliğim olacak Allah nasip ederse bunda da hemen corasprin kullanacak canım. İçin rahat etsin

X