Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim ilk yaptiginda kac dakika icinde cikti cizgi? Ilk cektigin fotoda bile bariz belli ve sonra dan kurusa ancak kuruma cizgisi gri olur yani 10-15 dk sonra dahada pembelesmez gariplik
Ya sabah yaptigimda hiç bisey yoktu şimdi tekrar yaptım yine hafif pembelik var benim hormonumda mi sıkıntı var acaba resmen adet agrim var suan gebelik dışında yükselir mi bu hormon

Eklentiler

• 20220221_134928.jpg
    20220221_134928.jpg
    36,9 KB · Görüntüleme: 94
  • 20220221_134908.jpg
    20220221_134908.jpg
    34,1 KB · Görüntüleme: 88
Canim ilk yaptiginda kac dakika icinde cikti cizgi? Ilk cektigin fotoda bile bariz belli ve sonra dan kurusa ancak kuruma cizgisi gri olur yani 10-15 dk sonra dahada pembelesmez gariplik var bu iste
Ve yine gittikce pembelesiyo kafayi yicem 😓

Eklentiler

• 20220221_140209.jpg
    20220221_140209.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 94
Kızlar ben 6 7 Ay uğraştım klomen femera ve catlatma ignesi herseyi denedik olmadı. Bir yerde şırınga yöntemini duydum 2 aydır deniyordum anlatıyorum. Şimdi prezervatifin içine boşaliyor eşiniz size saniyesinde onu uzun şırınga ile çekiyorsunuz geri kalana boş hava çekiyorsunuz ve onu rahmin içine hızlı bir şekilde sıkıyorsunuz . Hatta yapabilirse eşiniz 2. Postayı devam etsin o şekilde daha kolay 8cine gider zorladikca. Ben bu yöntemle kaldım ve bu bir doktorun tavsiyesi emjn olun hiç birsey olmuyor aynı sey sadece daha hızlı sıkınca rahmin içine daha kolay gidiyor
Yaaaa gerçekten mi duymuştum böyle hamile kalanları demek ki doğruymuş nasıl bir şırınga aldınız peki

Ya sabah yaptigimda hiç bisey yoktu şimdi tekrar yaptım yine hafif pembelik var benim hormonumda mi sıkıntı var acaba resmen adet agrim var suan gebelik dışında yükselir mi bu hormon
Ve yine gittikce pembelesiyo kafayi yicem 😓
Canim bunun su an cikmasi imkansiz yani ve pembelesmesi tabi. Hadi dunki test bozuktu desek, bu da mi bozuk. Eger hormonlarinda doktorun onayladigi herhangi bir yukseklik birsey yoksa ki oyle pozitif goren oluyor mu hic duymadim.
Bak asagidaki test sekinki gibi hafif pembeydi acikta kalip iyice kurudugu icin griye döndü. Diger yaptiklarimda baya yok olmaya yakin olmus kuruyunca. Bir iki test daha yapicam önümüzdeki günlerde daha kirmiziyi gorup icimi rahatlatmak icin birde belirgin olsun hatira kalsin cekerim.

Eklentiler

• 7C193583-A80F-46EB-A823-951AB038582B.jpeg
    7C193583-A80F-46EB-A823-951AB038582B.jpeg
    24,8 KB · Görüntüleme: 95
Bu siteye yeni üye oldum ama sürekli takipteydim. Sırf sorularımı sorayım diye üye oldum ama içimi rahatlatacak bi cevap bulamadım henüz. Şükür kendime benzer birini buldum 😄 gecikmenin 5.i günü defalarca idrar testi yaptım negatif. Normalde günü gününe olurum hiç gecikmez. Böyle olunca insan ister istemez endişeleniyo. Güzel haberler alalım inşallah. 10. 15. Günü pozitifi görenler varmış okudukça umutlanıyorum test yaptıkça vazgeçiyorum. Ayy çok uzun yazdım hakkını helal et 😄
İnşallah vardır canım benim umudunu kırmak istemem ama bende her ay düzenli oluyordum geçen ay gecikti ilk regl tarihimden sonra 59.gün oldum hiç belli olmuyor yani kafaya takmamaya çalış psikolojikte gecikebiliyor

Canim bunun su an cikmasi imkansiz yani ve pembelesmesi tabi. Hadi dunki test bozuktu desek, bu da mi bozuk. Eger hormonlarinda doktorun onayladigi herhangi bir yukseklik birsey yoksa ki oyle pozitif goren oluyor mu hic duymadim.
Bak asagidaki test sekinki gibi hafif pembeydi acikta kalip iyice kurudugu icin griye döndü. Diger yaptiklarimda baya yok olmaya yakin olmus kuruyunca. Bir iki test daha yapicam önümüzdeki günlerde daha kirmiziyi gorup icimi rahatlatmak icin birde belirgin olsun hatira kalsin cekerim.
Valla benim durumum biraz garip sanırım güzel bi doktor bulup bütün hepsini anlatmam lazım devletteki doktor hiç ilgilenmiyo

5 10 dakikada gözükmeye başlıyo ama sonra gittikçe daha belirginlesiyo
Canım var gibi ya inşallah başka test alıp yarın sabah denesene çıkarsa test ver ben artı med ile denedim böyle belirsi kalınca biri laboquick mavi olan artı med farka bak

Eklentiler

• F9F5D8BA-F881-4180-9654-F50E01BDD5D0.jpeg
    F9F5D8BA-F881-4180-9654-F50E01BDD5D0.jpeg
    48,3 KB · Görüntüleme: 81
  • 4EBB389B-F6D3-4B17-BEC1-FE680CD4C1A3.jpeg
    4EBB389B-F6D3-4B17-BEC1-FE680CD4C1A3.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 85
X