Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tekrar rahatsız ediyorum kap atışı duyuldu mu benimde cuma 124tü adetime 1 gün vardı yarın tekrar vereceğim de ne zamana kadar kan verilmeli
Canım kalp atışı 6-7-8 haftalarda duyuluyor daha çok erken 4-5 haftalık ancayız öncelik kese gözükmesi bu haftalıklarda sağlıklı embriyonun olup olmaması sonra kalp atışı için çağırıyor doktor 5000 beta değerlerinden sonra

Benim benim bebisimi de eklermisin

Bende yerleşme kanaması olmadı. Sadece bir kaç gün kahverengi akıntı oldu. Bıu akşamda böyle bir şey oldu. Ama sana göre hesaplarsak geç olmuş oldu.

Canim eger adet olmazsan zaten kahve akintida yerlesme kanamasi olmus olacak. Normalde genelde yumurta olgunlasirken akinti cogalir ama böyle senin dedigin bendeki gibiyse eger oyle altini islatmis gibi baya bildigin suya benzer olmaz daha kati yapiskan yada yumurtlama günü su rengi ama iki parmak arasinda uzayan akinti olur. Yumurtlama sonrasi yine islanabilir camasir ama oda yine bu kadar olmaz. Bende emin degildim testi görene kadar yerlesme kanamasi mi diye. Bat a kac gun kaldi? Kusura bakma sorduysam daha once aklimda tutamiyorum ben erken yumurtluyorum birde yerlesme normalde 6 günden 12 güne kadar herhangi bir günde olabilir diyor ama benimkinin acelesi varmiski 5. günü yerlesti biraz bana cekmis galiba canim birseyi istemiyorsa ornegin yol yurumek cok hizli giderim cabuk bitsin diye. Kahve akintin ne zaman oldu? Yerlesme kanamasindan en erken 5-6 gün sonra idrar testinde cikiyormus

Dikkat etmek lazım biraz yemek kısmına canım göbek alıp başını gidiyor sonra birde hamilelikte dahada çok alıyorsun tabi sen tecrübelisin

Ben normalde folik asite baslamadan 36 beden gayet 56-57 kilo arasiydim ama cocuk yapmaya karar veripte söyle normal insan gibi normal porsiyonlarda yemek yemeye baslayinca ve aman yillardir acim bari hamilelikte yiyeyim diyince 90 i buldum göbek durumu hamilelikte biraz ic karninin genis yada dar olmasi ile alakali ben 6-7 aylik hamileyken ikiz mi diyen olmustu karnim baya cok buyudu

Aynen canım yapıylada alakalı bir şey sorcam fikrin varsa testmi gördün bata 5 gün var canım yarın kan testi versem 5 10 gibi değerler çıkıp arada bırakır mı sence beni daha çok yeni gibi duruyor ya bilgin var mı

Canım ayın 16sı gibi başladı akıntı 2 gün sürdü sonra kesildi. Takvime göre yumrtlama günü 9 şubattı. Bu ay ilk deneme olduğu için ben ovulasyon testi falan uygulamadım. Akışında gitsin dedim. Bat 24 şubat.

Test markasından da değişkenlik gösterir belki canım

Canim tek bir kere tesadufen orada olup kan verdigim icin cok bir fikrim yok. Testte simdiden ciktiysa erken döllenmedir diye tahmin ediyorum. Benim oglumda bat gunu degerim yuksekti ve 1-2 gun sonrasinda keseyi gordum. Evde testin varsa baska yarin yada obur gun yine yap istersen bat günü yada bir gün önce kan ver eger simdi giderim dusuk cikma ihtimali var dersen kafan rahat olur. Hepimiz korkuyoruz endiseleniyoruz ne derler annelik bebek rahime düstügü an baslar. Ne gelirse Allah‘tan kabulümüz insallah sonu güzel olsun, kucagimiza saglikla almak nasip olsun. Biraz bekle sabredebilirsen. Isvicrelilere her ne kadar uyuz olsamda bu konuda arada acaba bebek oluscakmi hersey yolunda mi diye dusunecek olsamda kafam bir nebze rahat olacak yukseldi yukselmedi derdi yok, kese oldu acaba bebek oluscak mi derdi yok. Gidicem insallah saglikli ise direk minnosu gorucem. Kendini hic strese sokma battan once kan verme bence ama tabi sen bilirsin yinede

Çok heyecanlıyım sudan çıkmış balık gibi sizin testinizi hatırlıyorum. Kan sonucunuz ne çıktı birde kaç kere vermek gerekiyor ki

Canım sabah bi test daha yapıcam daha belirgin çizgi görürsem kan vericem öyle düşündüm meraktan çatlarım yoksa şu an bile inanamıyorum çok silik olunca

Canim 16 dan hesaplarsak en erken cikma ihtimali testte 22 si yada 23 eger yerlesme ise
Yani o zamani bekle test icin az kaldi sukur. O soyledigin akintida bende hic olmasa bilemem derdim ama bende ikinci olcak Allah nasip ederse ilk bunda yasadim o yuzdek cok umutlandirmak istemem ama yuksek ihtimalle var

Tekrar rahatsız ediyorum kap atışı duyuldu mu benimde cuma 124tü adetime 1 gün vardı yarın tekrar vereceğim de ne zamana kadar kan verilmeli
Ben bu perşembe gitcem kese görmek için. Benim doktorum 2 kez istedi kan birinde 2 gün arayla birinde 4 gün sonra değer güzel artıyor mu diye çağırmak için. En son geçtiğimiz perşembe verdim işte bu perşembe de gitcem kalp duymam sanırım kalp atısı için 7-8. Hafta diyorlar ya

İnşallah canım çok istiyorum 2. bebek olacak ilki kocaman oldu 9 yaşında bu da gelse sonra Allah onlara sağlık uzun ömür versin dicem

Canım sabah bi test daha yapıcam daha belirgin çizgi görürsem kan vericem öyle düşündüm meraktan çatlarım yoksa şu an bile inanamıyorum çok silik olunca

Extra kac sayfa gidip teste yeniden baktim masallah kac gundur haberler testler ust uste insan karistiriyor :) yarin bundan belki bir tik pembemsi cikar, kirmizi icin normal testte battan en az bir hafta gecmeli diyorlar. Kan icin 2-3 gun sabret yuksek ciksin :)

İnşallah canım çok istiyorum 2. bebek olacak ilki kocaman oldu 9 yaşında bu da gelse sonra Allah onlara sağlık uzun ömür versin dicem
Masallah buyukmus seninde, benimkide 5 yasina girecek. Anne kardesim karninda mi diyor surekli :) doktora gidip emin olayim ondan sonra yavastan söyleyip alistiririm. Allah olmayan isteyen herkese versin, hamilelerin saglikla kucagina aldirsin, yavrularimizida bize bagislasin Baska herhangi bir belirtin var mi canim? Vucudunu eger taniyorsan en ufak degisimi fark edersin. Mesela bende memelerin tamami agrirdi ama bu kez bir tuhaflik oldugunu fark ettim ilk dis yanlardan agrimaya basladi sonra ustu agrimaya basladi ama tamami agrimadi oyle her zaman ki gibi

Sabah ilk idrarla denicem canım atarım burayada inş ilk idrarla daha belirgin olur

Maşallah çok çok sevindim hayırlı olsun güzelim belirtilerin neydi
Daha henüz birşey yok testten yana ama ben çok halsizim, karnım gerildi sertlestigini hissedebiliyorum,göğüslerim duyarlı 10 güne yakındır hergun batma hissediyorum,hafif bulantılarım var bat 4gun sonra belli olacak,ya kimyasal hamilelik geçiriyorum yada psikolojik artık hicbirseyden emin değilim kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…