Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Beklemiyordum gordum ama hala inanasim gelmiyor. Canim adet gelmedigi surece umudunu kesme benim önce arada göbek deligimin 5 parmak altinda sagda agri oldu ama hamilelige yormadim. Dün gece test yapmamin bir sebebide uzaninca karnima agri girdi. Gaz yapacak seyler yemistim kontrol elttim ama sonra fark ettimki bagirsak karin agrisi degil baya sanciydi alt tarafta hatta kalktim test yaptim sonra uzaninca yine oldu daha siddetliydi baya adet sancisi hatta biraz dogum sancisina benziyordu. Bir oncekinde normal dogum yaptimda ordan benzetiyorun ilk bastaki hafif sanci gibi

Akşam inelim sağ salim kan veriyim de bi bakalım hiçbişey düşünemiyorum

Kizlar size su rahim olayini anlatayim arkadaslar bahsedince denedim yumusak yada sert olusunu anlamadim ama daha once yumurtlama akintisi vs takip ederken baktigim icin ve vucudumu bildigim icin az cok söylebilirim. Adet sonrasi o rahim agzi denilen kisim vajinada asagida oluyor daha uzun geliyor ele, yumurtlama zamani ise yukari cikiyor yumusuyor daha kisa oluyor fark ediliyor yani. Tabi bunu adet bitiminde hemen ve yumurtlama zamani kontrol ederseniz o dedigim aradaki uzunluk farkini anlarsiniz eliniz yetisiyorsa. Benim farkettigim tek sey o uzunluk ve kisalik olayi. Genelde ayakta bir ayaginizi tuvalete kaldirip yapin diyorlar ama tuvalette otururkende deneyebilirsiniz. Denemek isteyen varsa kontrol edin eger yanlis anlamadiysam okuduklarimdan kontrol ederken fark ettigim bu

Canim test bu sadece rengi yesil bendekinin. schwangerschaftsfrühtest streifen yazarsan eger google da cikar. farkli marka olur belki ama bunlarin fiyati burda uygun ordada oyledir buyuk ihtimal.
Şu testi biliyo musun

Eklentiler

• 76BE2530-537C-4256-A138-A98609A5E5B9.jpeg
    26,6 KB · Görüntüleme: 32
Benimde rahimde falan batlamalar oldu göğüs ucumdan ağrı giriyo arada boyle sizliyo ama sabahtan beri adet agrım başladı sanki geçen ay kimyasal geçirdim inşallah umudumu kaybetmeyeyim elimde erken gebelik yok maalesef normal kaset testler var ben ne zaman yapsam acaba kaset testi

Niye dönmesin benim ilk kimyasal Olmuştu regliden 1 hafta sonra çıkmıştı erken gebelikte sonra birden yükseldi fln ama olunca oluyor
Valla canım ben regli olucam diye bekliyorum çünkü ağrım çok fazla hem belim hem karnım ama ara ara ağrıyor bırakıyor normalde hep ağrıdı

Sonuç neymiş canım?
Pembe leke adete kaç gün kala gelmişti ve kaç gün sürmüştü? Pedi dolduracak kadar mıydı?
Kimyasal geçirdim ben, pedi doldurcak kadar değildi üç gün falan sürdü kahve pembe arasıydı sonra söküldü zaten
Hamilemisin ne oldu ben kaçırdım heralde yazsana
Yok canım kimyasal geçirdim

Kaset test oda döllenmeye bagli 2 gun kala cikarabilir bence. Benim cikmisti kasette ilk gebelikte kibristaydim oda ilk idrar degildi. Bata 2 gün vardi pembe cikmisti asiri silik degildi

Seni o kadar iyi anlıyorum Kİ İnan ki ben görümceme gitmeye bile kestim görümcemin kayınvalidesi sürekli çocuk soruyordu bana madem öyle gitmem daha iyi ne kadardır deniyorsun burdakilerin derine göre kaşık karın ağrısı olurmuş gebelikte ama reglde olabilir üzme kendini desem de elinde değil biliyorum ağla at içinden

Guzel haberini bekliyorum canim Bu arada clearblue degilde eger yapabilirsen marketten baska marka 6 gün öncesinde cikan testler varsa onlardan al
6 gün önce gösteren başka marka maalesef yok şimdi çarşıdayım beyaz eşya almaya geldik ne zormuş ya vermediler eşimin işi yeni denemede diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…