Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba..
Bat tarihim 1 Mart.

Ellerinizden öper bir tanecik 7 aylik oğlum var. 3 subatta Adet olduktan sonra 4 gün adet gördüm. 9 subatta da przrvatif ile ilişki yasadik ama kaza oldu ve ne yazik ki korunmasiz ilişki yaşamış olduk. Eşim 15 gündür hastaydi ve baya da bir birikim vardi acikcasi, korkum bu yuzden.

Beni suphelendiren şey ise kelle paca icmek isteyisim oldu. Ben nefret ederim midem bulanır hatta ama oğluma icirirken oyle koktu ki anlatamam hemern bende ictim. Ogluma hamile kaldigim hafta da gecenin bi vakti cigkofte istemiştim.s o yüzden cok suphelendim...

Yumurtlama tarihim ise 13 veya 16 si olmasi lazimdi. Ama ben 11 inde yumurtlama sivisini gördüm ve hala daha uzayan akintim var. Karnima ve kasiklarima agrilar giriyor bilmiyorum niye. Bi ara epey ates bastı onda da suphelendim...

Çocuğum cok hareketli ve tam 8 dis cikardi 3 aylikken basladi epey yoruldum uykusuz kaldım ve sezeryanliyim. Yeni bir hamilelik risk mi bilemiyorum...

Uzun oldu ama icimi dokmek istedim... beni de listeye ekleyin en iyisi bildiririm... 10 gun kaldi adet olmama bakalim olcak miyim yoksa hamile mi kaldım ....

O sebetli tatlilarla benimde aram cok iyi degil aslinda abim seneler evvel ordan getirene kadar hic yemiyordumda. Esine söyle bir gün gidin carsida zaten hemen. Mannheim da meydanin arkasinda sokaklar hep turk dukkanlari kendini tr de hissedersin 🤣 bir ara mado da acilmisti ama tutunamadi. Bana bak ya nereye gitsem ayi gibi yemek pesindeyim 🤣 insallah gelmez kirmizilar görecegin tek kirmizi bebisinin habercisi olan testteki cift cizgi olsun🤲 Ben aksama kadar cocuktu köpekti derken yatinca baya derin uyuyorum gece uyanmam sanirim. Sabaha görüsürüz canim🥰
Türk dükkanları gördüm hatta dılarda yemek için güzel restaurantlar var heidelberg şatoda güzel bir yer vardı üstelik orayada gittim servisler falan filan tamam herşey güzel ama anam babam usülü Eti yemedikçe olmuyor ya iyiki var Türk dükkanlar tatlılığı bulacam senin için yiyecemde kız hadi sabah görüşürüz bende aşırı halsizlik süreklilikle bakalım neler olacak

Merhaba..
Bat tarihim 1 Mart.

Ellerinizden öper bir tanecik 7 aylik oğlum var. 3 subatta Adet olduktan sonra 4 gün adet gördüm. 9 subatta da przrvatif ile ilişki yasadik ama kaza oldu ve ne yazik ki korunmasiz ilişki yaşamış olduk. Eşim 15 gündür hastaydi ve baya da bir birikim vardi acikcasi, korkum bu yuzden.

Beni suphelendiren şey ise kelle paca icmek isteyisim oldu. Ben nefret ederim midem bulanır hatta ama oğluma icirirken oyle koktu ki anlatamam hemern bende ictim. Ogluma hamile kaldigim hafta da gecenin bi vakti cigkofte istemiştim.s o yüzden cok suphelendim...

Yumurtlama tarihim ise 13 veya 16 si olmasi lazimdi. Ama ben 11 inde yumurtlama sivisini gördüm ve hala daha uzayan akintim var. Karnima ve kasiklarima agrilar giriyor bilmiyorum niye. Bi ara epey ates bastı onda da suphelendim...

Çocuğum cok hareketli ve tam 8 dis cikardi 3 aylikken basladi epey yoruldum uykusuz kaldım ve sezeryanliyim. Yeni bir hamilelik risk mi bilemiyorum...

Uzun oldu ama icimi dokmek istedim... beni de listeye ekleyin en iyisi bildiririm... 10 gun kaldi adet olmama bakalim olcak miyim yoksa hamile mi kaldım ....
Selam Hoşgeldin canım.. bebeğin varmış zaten Allah bağışlasın..🤗 eğer hamileysende Rabbim büyüktur yardımcın olur eminim..

Burası Şubat topiği marta eklesin seni arkadaşım ben etiketliyeyim onu ☺️

Papatyamelo Papatyamelo canım sen eklersin Mart topigine 😊

Ben biraz okudum başlığınızı da inşallah herkesin istediği olur😊 ben de adetten 6 7 gün önce lekelenme oldu ama kan gibi değildi kahverengiydi.Zaten bu önceki dönemde olmuş bir olayın belirtisi .taze kanın yerleşme kanaması olup olmayacağını bilmiyorum.benim kasigimda hep batma gibi his oluyordu .Bir de ben de geç döllenme oldu .Adetten 6 gün sonra bile değerim 50 ydi .Adet olmadığınız sürece umut var

Kizlarrr yatmaya gitmistim oglum biraz usutmus burnu tikaliydi surekli uyandi basinda bekledim derkennnnnn baya skistim yaa dedim 2 saattir falan wc ye gitmedim bi test yapsammi icim icimi yedi zaten su ana kadar sabahi nasil bekleyecegim diye. Tamamen denemek amacli yaptim negatif cikacagina o kadar emindim kendimi o kadar alistirmistim ki. Sabaha sizinle yapacaktim iki arkadas ve pazara sözlestiklerim :) sabah yine test yapicam cizgi silik degil bariz toz pembe. Ilk 1-2 dk icinde böyle bi hayalet cizgi gördüm gibi oldu testin kapagida biraz puslu cizikliydi diye actim icini 5 dk da da zaten iyice pembe oldu gördüm

Eklentiler

• 0ACD0761-9A68-4B3B-983E-A20DB86761F3.jpeg
    0ACD0761-9A68-4B3B-983E-A20DB86761F3.jpeg
    40,1 KB · Görüntüleme: 68
  • 22BF0B0B-DDB4-428F-A2FC-EC15BED4D0C0.jpeg
    22BF0B0B-DDB4-428F-A2FC-EC15BED4D0C0.jpeg
    32,3 KB · Görüntüleme: 67
Canım benim ilk gebelikte adete 4 kala olmuştu yerleşme kanaması sadece çamaşır kirletecek kadar lavaboda peçeteye silince gelen bir akıntı idi tam kırmızı da değil kahveyle pembe arasıydı 1.5 gün sürdü bitti inşallah senin de öyledir 🙏🏻
Canım aynı durumu taşıyorum, adetliyken kasıklarda sökülme hissi hafif kramplar olur ya oda var,

ovulasyonla test yaptım lekeyi görünce T silik çıktı, olsa koyu çıkmaz mıydı?

Sen lekelenmeden kaç gün sonra testle öğrenmiştim?

İyi geceler hanımlar. Çok acil bir sorum var inşallah bilen biri vardır. Bugün pembe lekelenmem oldu. Bat 18 şubat. Yumurtlama günümü tam bilmiyorum ovulasyon testini 1 şubat salı günü yapmaya başladım pike çok yakın sandık k gün hatta ama ertesi gün silikleşti. Sanıyorum ya o gün ya da öncesinde yumurtlama oldu. Eşim uzakta olduğu için biz tarih ayarlayamıyoruz. Son reglimin bitiminden 2 gün sonra beraber olmuştuk tarih: 27 ocak. Bu yerleşme kanaması olabilir mi bu tarihlere göre:KK17:
Cevabı neymiş?

Kizlarrr yatmaya gitmistim oglum biraz usutmus burnu tikaliydi surekli uyandi basinda bekledim derkennnnnn baya skistim yaa dedim 2 saattir falan wc ye gitmedim bi test yapsammi icim icimi yedi zaten su ana kadar sabahi nasil bekleyecegim diye. Tamamen denemek amacli yaptim negatif cikacagina o kadar emindim kendimi o kadar alistirmistim ki. Sabaha sizinle yapacaktim iki arkadas ve pazara sözlestiklerim :) sabah yine test yapicam cizgi silik degil bariz toz pembe. Ilk 1-2 dk icinde böyle bi hayalet cizgi gördüm gibi oldu testin kapagida biraz puslu cizikliydi diye actim icini 5 dk da da zaten iyice pembe oldu gördüm
Canım ikimizde bugün ne ekşinlı saatler yaşadık ya:) ben cesaret edip yapamıyorum ontesti o kadar negatifle boğulmuşum ki:)
Tekrar mı yapsan burda kayma olmuş renkte sanki?

Canım ikimizde bugün ne ekşinlı saatler yaşadık ya:) ben cesaret edip yapamıyorum ontesti o kadar negatifle boğulmuşum ki:)
Tekrar mı yapsan burda kayma olmuş renkte sanki?
Sabah idrariyla tekrar yapicam hayirlisiyla. Canim o kayma degil testin icini actigim icin orasi idrarli kisim. Eger sendeki yerlesmeyse 6. günü test yap. Bakmistim yerlesme kanamasindan 5-6 gün sonra test yapin yaziyordu ancak cikiyormus bende 6. güne girdim.

Sabah idrariyla tekrar yapicam hayirlisiyla. Canim o kayma degil testin icini actigim icin orasi idrarli kisim. Eger sendeki yerlesmeyse 6. günü test yap. Bakmistim yerlesme kanamasindan 5-6 gün sonra test yapin yaziyordu ancak cikiyormus bende 6. güne girdim.
Ya inş var sende o zaman:) 6.gününse lekelenmede yarın çıkar inş 🤲
Bende 6 gün sonra adet olmazsam yaparım inş.

Kuzum 25i bat senin, 6.güne girdiysen çok erken gelmemiş mi adetine?

X