Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de bekliyorum ama bu gün geciktim tık yok hala.çok nadir geriden bi göğüs damarlarım geriliyor sanki onun dışında hiçbişey yok ağrı sancı leke vs.yalnız göğüslerim şahane şişti keşke hep böyle kalsa 😅Rahim pozisyonuyla ilgili araştırmalar yapıyorum şuan 😅
😂😂 Dimi. Bendede büyük gögüs takıntısı var. Tabi insan neye sahip değilse ona özenirmiş 😂 benimde tamamen kesildi azıcık acıık pembe leke geldi Bembeyaz akıntıyla 2 kere sonra kesildi bende anlamadım. Normalde pat diye kan gelir akıntı da gelmez sonrada artarak gümbür gümbür regl olurum. Hiç derdimiz bitmiyor ya simdi de yerleşme kanaması mı diye düşünüyorum 😂 cünkü bat en erken 19 subat. Benim erken adet olma huyum yoktur illa ayarsızlık olacaksa geç olurum 😂😂Rahim pozisyonunu arastırıyorım demişsin, o nasıl birsey ki yani neden arastırıyorsun 😂 ay ne sacma sorular sordum kusura bakma 🤦‍♀️

Kızlar benim en erken bat 19 u yani yarın bugun agrısız acısı 2 kere cok akıntım oldu içindede cok az pembe leke sonra devamı gelmedi, o 2 kere lekeyşde pecetede gördüm. Yerleşme kanaması nasıl birsey oluyor? Benim normalde akıntı falan gelmez direk kan gelir ve artarak devam eder

Bugün sabah erkenden ağrıyla uyandım belim çok ağrıyordu ve regl sancım vardı resmen akontı gelmiş gibiydi. Dedim kızım yat sen moralin bozulacak 🥲 sonra uyandığımda gittim baktım hiçbir şey yok, öğlen 3 gibi de geçti ağrılarım. Yarın bat günü bakalım 🥲

😂😂 Dimi. Bendede büyük gögüs takıntısı var. Tabi insan neye sahip değilse ona özenirmiş 😂 benimde tamamen kesildi azıcık acıık pembe leke geldi Bembeyaz akıntıyla 2 kere sonra kesildi bende anlamadım. Normalde pat diye kan gelir akıntı da gelmez sonrada artarak gümbür gümbür regl olurum. Hiç derdimiz bitmiyor ya simdi de yerleşme kanaması mı diye düşünüyorum 😂 cünkü bat en erken 19 subat. Benim erken adet olma huyum yoktur illa ayarsızlık olacaksa geç olurum 😂😂Rahim pozisyonunu arastırıyorım demişsin, o nasıl birsey ki yani neden arastırıyorsun 😂 ay ne sacma sorular sordum kusura bakma 🤦‍♀️
Yerleşme kanaması olabilir dur bakalım hatta inşallah öyledir 😅Benim de direkt başlar o yüzden benim başıma gelse kesin böyle değerlendirirdim.Rahim pozisyonları varmış yumurtlamada başka adete yakın başka normal zamanda başka konumlanıyomuş karın boşluğumuzda.Eskiden gebelik testlerinin olmadığı zamanlarda yani buna göre hamile olup olmadığını söylüyorlarmış o dönemin ebeleri.%100 geçerli olmasa da bu tahminler,Rahim pozisyonları tıbbi olarak dönemlere ayrılmış.Araştır bak çok enteresan

Heraa yazinca hadi bende ona katilayim dedim pazar icin. yarin da yapayim mi? 🤣 benim bat taa 25 de ama dersen eglenelim gelirim. Ben bu ay asiri hamile hissetmiyorum kendimi gecen ay daha cok havaya girmistim olmasada
Hafi kız belki senin enerjin bana kendimi iyi hissettirebilir benim bat 23 diye hesapladım tabi yumurtlama doğru testdir etmişsem yalnız şuan başlayan regliye benzeyen bir ağrı yokluyor beni hayrolsun bakalım sabaha. Test yapıyoruz o halde

Bugün sabah erkenden ağrıyla uyandım belim çok ağrıyordu ve regl sancım vardı resmen akontı gelmiş gibiydi. Dedim kızım yat sen moralin bozulacak 🥲 sonra uyandığımda gittim baktım hiçbir şey yok, öğlen 3 gibi de geçti ağrılarım. Yarın bat günü bakalım 🥲
Hamile olabilirsin benim kimyasalda ben sürekli eyvah regli oldum diye uyandım uykudan hiç bir şey yoktu

Canım sağlık ocağı çok yakınımdaydı, devlet hastanesi yok yakınımda diye üşendim bi nevi afyonum patlamamıştı😅 ama gitcem galiba acile🤦🏻‍♀️ Sabaha kadar olmamış ama sabah peçeteye silerken azıcık açık pembe leke oldu
Sonuç neymiş canım?
Pembe leke adete kaç gün kala gelmişti ve kaç gün sürmüştü? Pedi dolduracak kadar mıydı?

Canım sağlık ocağı çok yakınımdaydı, devlet hastanesi yok yakınımda diye üşendim bi nevi afyonum patlamamıştı😅 ama gitcem galiba acile🤦🏻‍♀️ Sabaha kadar olmamış ama sabah peçeteye silerken azıcık açık pembe leke oldu
Hamilemisin ne oldu ben kaçırdım heralde yazsana

Hafi kız belki senin enerjin bana kendimi iyi hissettirebilir benim bat 23 diye hesapladım tabi yumurtlama doğru testdir etmişsem yalnız şuan başlayan regliye benzeyen bir ağrı yokluyor beni hayrolsun bakalım sabaha. Test yapıyoruz o halde
Durun olmayin yahu test yapicaz az tutun 🤣 söyle diyim benim ilk hamilelikte erken döllenme olmasina ragmen bata 3 ve 2 gün kala azicik pembe cikmisti testim. Aslinda cok erken ama iste napalim zevkine test yapiyoruz. Yapalim gitsin hadi bakalim ben 10 a kadar tutamam oglan erken kalkarsa erken uyanirim ama sizinle ayni saatte atarim :)

Pazartesiden itibaren bu 3-4 gun icinde olmam gerekiyordu. Hic beklemiyordum ilk denemede olacagini. Annem bile beeni 8 seneede dogurmuss:) hem kist sorunum vardi hem de 5-6 sene once hormon tahlillerim cok iyi degildi. Yasim da 30 u gecti. Zor olur diye dusunuyordum. Cok surpriz oldu. Bu ay bizim 1. Evlilik yil donumumuz bir de :)) guzel surpriz oldu.
5, 6 yıl önce hormon değerlerini hatırlıyor musun Fsh, amh?

Durun olmayin yahu test yapicaz az tutun 🤣 söyle diyim benim ilk hamilelikte erken döllenme olmasina ragmen bata 3 ve 2 gün kala azicik pembe cikmisti testim. Aslinda cok erken ama iste napalim zevkine test yapiyoruz. Yapalim gitsin hadi bakalim ben 10 a kadar tutamam oglan erken kalkarsa erken uyanirim ama sizinle ayni saatte atarim :)
Tamam şekerim bende almanyadayım 2 saat geride o nedenle sizin orada 8 olduğunda bizde 6 bende uyanınca hemen yaparım ama tabiki çok geç olmasada yetişirim

Yerleşme kanaması olabilir dur bakalım hatta inşallah öyledir 😅Benim de direkt başlar o yüzden benim başıma gelse kesin böyle değerlendirirdim.Rahim pozisyonları varmış yumurtlamada başka adete yakın başka normal zamanda başka konumlanıyomuş karın boşluğumuzda.Eskiden gebelik testlerinin olmadığı zamanlarda yani buna göre hamile olup olmadığını söylüyorlarmış o dönemin ebeleri.%100 geçerli olmasa da bu tahminler,Rahim pozisyonları tıbbi olarak dönemlere ayrılmış.Araştır bak çok enteresan
Tualete gidince peceteye suldıkce toz pembe geliyo ama pede hiç gelmiyo belki sökülemiyordur 😏 evet eski yöntemler cok enteresan annemin ninesi annem cok karnım agrıyo deyince göbegin mi düştü diye karnını falan elemiş bizde öyle denir abiden zıplayınca göbegin kaymıs diye neyse kadın karnını bastırırken anneme sen hamilesin demiş tabi annem inanmamı ama sonra beni ögrenmiş tabi 😂 bak 28 yasındayım 😂 ama bunu uzman kişiler anlayabiliyor benim bir arkadasım bir yöntem söylemişti bana onada ebe tanıdıgı söylemiş ugrastım ugrastım tarif ettiği bölgeyi bırak bastırıp rahmimi bulmayı o bölgeyi bile bulamadım 😂

Kızlar bu arada test yaptım ama şizofren miyim bi bakar mısınız sanki böyle belli belirsiz gölge hayalet bi çizgi var ama gören olacak mı? İlk kez böyle bişey çıkıyo normalde kalbim kadar temiz negatif çıkardı. 3-4 dk içinde çıktı ama herhangi bi koyulaşma vs olmadı, 1 saat önce dolaba koymuştum şimdi baktım hala aynı koyulaşma vs olmamış🤷🏻‍♀️
Ben bunu nasıl görmem yaaaa offfff yeni gördüm heyecandan çatladım elim ayağım titredi acaip sevindim sanki kendi testim çok sevinçliyim görüyorum orada öizgiyiii

3-4 gun onceye kadar mide bulantisi, uyku, mide yanmasi, kasik ve gogus agrisi vs gibi her seyi yasadim ama ya psikolojikti ya da usutmustum diye dusunuyorum. Son 3-4 gundur regl belirtisi vardi sadece. Pazartesi sabah test yapmistim negatifti. Pazartesiden itibaren bu 2-3 gun icinde regl olmam gerekiyordu. hatta ben dun sabah basladi sanmistim. Ama yerlesme kanamasi dedikleri seymis demek ki o bilemiyorum ki ben de. Ilk bu benim :) hala sanki her an regl olcakmisim gibi hissediyorum.
Canım adetine kaç gün varken yerleşme kanaması oldu? Kaç gün sürdü ve ne renkti?

Tualete gidince peceteye suldıkce toz pembe geliyo ama pede hiç gelmiyo belki sökülemiyordur 😏 evet eski yöntemler cok enteresan annemin ninesi annem cok karnım agrıyo deyince göbegin mi düştü diye karnını falan elemiş bizde öyle denir abiden zıplayınca göbegin kaymıs diye neyse kadın karnını bastırırken anneme sen hamilesin demiş tabi annem inanmamı ama sonra beni ögrenmiş tabi 😂 bak 28 yasındayım 😂 ama bunu uzman kişiler anlayabiliyor benim bir arkadasım bir yöntem söylemişti bana onada ebe tanıdıgı söylemiş ugrastım ugrastım tarif ettiği bölgeyi bırak bastırıp rahmimi bulmayı o bölgeyi bile bulamadım 😂
Canım senin sonucun ne?
Yerleşme olmuş muydu?
Olduysa adetine kaç gün kala ve ne renkti, kaç gün sürdü?

X